The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

WinstonS

Val Kilmer tady nehraje Jima Morrisona, Val Kilmer je Jim Morrison. Lepší ukázku vrcholného hereckého umění těžko hledat. Nicméně na mě té psychedelie bylo až moc, asi bych spíš ocenil jasnější strukturu filmu a možná i větší prostor pro jiné postavy. Jinak o hudbě se samozřejmě nemusíme bavit, The Doors byli jednou ze zásadních kapel mého dospívání a s chutí jsem si je po letech zase poslechnul. ()

Warhorr

''Raiders on the storm'' Absolutní bomba a naprostá povinnost pro všechny, kteří mají rádi hudební filmy a jsou zároveň fanoušci rocku. Skvělé zobrazení kapely The Doors a také se pokusíme nahlédnout do frontmanovi duše. Životní role Val Kilmera jenž ztvárňuje ''magora'' Jima Morrisona. Až se divím, že tady nepadla ani nominace na Oscara, což je pro mě prostě nepochopitelné. ()

husokachna

Trocha toho rockandrollu na plátně. V mnoha ohledech úžasné a opojné, i díky hudbě The Doors, jako životopisný film možná trochu roztříštěné. Ale dobře se na to dívá, Val Kilmer je bůh a zbytek mu to moc nekazí. Koncertní scény jsou neskutečné, zvlášť koncert v Miami už je čirý peklo, který Stone na plátno přenesl dokonale. Velice silný čtyři zapálený ohně. ()

Jaroslaf

Skvělý film, který jsem viděl momentálně cca po desáté, ne-li víc, sráží hlavně přílišná a neúnosná délka. Všechno to křepčení, zpívání, souložení, fetování a básnění vám již někdy ve sté minutě  začne lézt poněkud na nervy a stává se z toho fraška. Kilmer je ale úchvatný, Stoneova režie jakbysmet, červený filtr na většinu scén dodává potřebný psychedelický efekt. Ještě je zajímavé že nikdo z vedlejších herců nepřehrává a všichni hrají co mají. Btw - díky tomuto filmu mám jeden z životních cílů vypravit se do pouště a dát si meskalin :D Nebýt přepálené délky, stává se snímek pro mne vlastně jedním z nejlepších filmů všech dob. ()

Honza dAve

Z těch co jsem viděl, je tohle zatím nejlepší film Olivera Stonea. Mám rád muziku The Doors a tento film mě opravdu velmi potěšil, je jí samozřejmě plný. Val Kilmer je úžasný, podle mě je Jim Morrison jeho životní role. Jim se mu daří jak na začátku, kdy je zamilovaný, plný nápadů, inspirace, chuti něco vytvořit a dokázat, tak i na konci filmu, který názorně ukazuje Morrisona zničeného alkoholem a drogami. Doors jsou zkrátka dlouhý a dost umělecký, ale pořádně napínavý a barevně-psychedelický výlet do vzniku a pádu jedné významné kapely a do atmosféry 60.let vůbec. ()

Carbo

Asi jeden z nejvíce provokativních biografických filmů co jsem kdy viděl. Jim Morrison byl magor a šílenec a možná proto jsou jeho písně tak úžasné. ()

RadimFišer

Měl jsem pocit, že film byl nejlepší na začátku. Zajímavé pohledy kamery, které jinde nenajdete, jakoby ze sna dokonale popsali, jak se asi cítí člověk jako zpěvák Doors. Úžasně zahrané scény, kdy jsem viděl, jak se nad něj povyšuje jeho kapela. Pojď domů....nejdu, vy nechcete vydět Andyho Warhola? ...ne, sereme na něj, k životu ho nepotřebujeme.....! Jakoby ten film byl naprosto skutečný a dýchal jako oni v té době. Chybělo mi tam podrobnější vysvětlení některých věcí, třeba Woodstock nebyl využit naplno. Přesto si myslím, že je to skvělý předstupeň k filmu The Wall, na který se chystám podívat. A ještě jedna věc, jestli chcete mít představu, jak by jste se cítili na podiu, kdyby jste tam byli, tak v tomto filmu to zažijete, je to jak ve skutečnosti. Jakoby jste najednou nevnímali nic kolem sebe, žádnou televizi a byli přímo tam před lidmi. Dokonalý zvuk davu, člověk, který skáče mezi lidi, aby byl vidět. A vy cítíte to napětí a sílu. Žádný film mi tohle ještě nepředvedl. V tomto je originální film o skupině The Doors. ()

psycho_6

Životní role a "One Man Show" Vala Kilmera! Pokud máte hudbu The Doors v srdci a koluje vám v žilách - musíte mít z tohoto filmu husí kůži! Působivé dílo! ()

KOZEL84

Tohle bylo fakt divné a Morrison byl úchylný vypatlanec.Dahmer.Vůbec mě to nebavilo a určitě to už nikdy nechci vidět znova.Fuck of hippies!!! ()

Gastovski

The Doors se u mě zařadí jako jeden z nejhorších filmů režiséra Stonea. Za celé dvě hodiny mě snímek ani trochu nezaujal. Výkon Kilmra je obdivuhodný, je vidět, že do role dal všechno, ale i tak mě jeho přítomnost hodně iritovala. Jeho věčné haluzy, pronášená moudra, koncerty a přítomnost starého indiána - těžko se na to kouká. Fanda Doors nejsem, takže ani legendární hudba mi pranic neříkala. A jestli jde o věrné ztvárnění Jima Morrisona, tak tedy potěž pánbůh, co to bylo za člověka. ()

edie sedgwic

Tento film je skvost. Kolko je na nom pravdy a kolko pochadza zo Stoneovej fantazie je uplne, ale uplne jedno, pretoze podstata tejto skupiny a Morrisonovho zivota bola vystihnuta a ked pocujem tu neskutocnu hudbu, neostava mi nic ine len na dve a pol hodiny zatajit dych, popripade chrochtat blahom. ()

Camac

Na začátku 90. let to jistě byla pecka a skandální film. V roce 2011 je to prostě dobrý životopisný film. Dobrý, takže za tři. ()

Luqi

Na úvod len toľko, že to nie je film o skupine The Doors ale o spevákovi, básnikovi a ožranovi Jimovi Morrisonovi, ktorého talent dokázalo zatieniť azda len jeho ego. Nie je to výčitka, ja len že názov filmu moc nesedí s obsahom.......... Ale poďme k filmu. Pred Stoneom stála veľmi ťažká úloha - dostať sa do hlavy génia a šialenca v jednej osobe, naloženého po väčšine času v liehu a drogách a pokúsiť sa tieto stavy preniesť na plátno a pokiaľ možno aj na diváka. A klobúk dole, podarilo sa mu oboje. Vlastne už len hudba Doors sama o sebe je hipnotizujúca a Stone to dokázal obrazom ešte umocniť............. Inak, veľké plus pre Kilmera. Ani nie za hranie, (ožratého speváka si musí ešte docvičiť), ale ten spev resp. imitácia Jima ....... to bola paráda............. ()

Saur.us

Měl jsem rád The Doors ještě před shlédnutím tohoto filmu a teď je mám nejspíš ještě raději. Val Kilmer v roli Jima Morrisona naprosto nepřekonatelný stejně jako celý tento životopis. Come on baby, light my fire! ()

ElManiacus

Ododlal jsem se k shlédnutí snímku o kapele, která mi jako jediná jen tak nenavazujíc na žádnou situaci nahnala slzy do očí .Sice píšu o kapele, ale všichni co film viděli si uvědomují, že je celkově jen o hlavní postavě . Celkový film je jako by vám do žíly píchli nějakou hodně nervyjebající sračku a ta ve vás dvě a půl hodiny bruslila po hranách představivosti . Při shlédnutí si uvědomuji jaký život Jim vlastně měl a že za svých dvacet sedm let dokázal zažít jako většina nás nezažije . Myslím, že jen pár z nás by si tenhle život vybrali a já mezi ně asi nepatřím ... 92%. ()

fisus

Co napsat o filmu,který představuje legendu,disponuje skvělými herci a je navíc režírován mistrem Stonem?Snad jen to,že mě hodně mrzí,jak dlouho trvalo,než jsem se konečně na tohle dílo podíval.Je to trochu ostuda,ale o to víc jsem si to užil.The Doors je prostě jeden velký hudební trip,ať už je člověk Morrisonovým fanouškem nebo ne. ()

Blackhawks

Jim Morrison byl neuvěřitelně skvělý zpěvák, který prožil ten pravý rock 'n' rollový život jak se patří. A film Olivera Stona, nám ho perfektně převyprávěl. Tak úžasná podoba Val Kilmera a Morrisona je až neuvěřitelná. Můžeme se přenést zpátky do šedesátek a sledovat životní okamžiky jedné z největších postav světové hudby :-) "Už jsou tady všichni? Už jsou tady všichni?.. Slavnost může začít.." ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix