Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

Muf911

Zábavné i dnes. Geniální komiksová komedie o oživlých snech, jednom skutečném patentu na antigravitační rukavice a hláškách typu "dnes je čtvrtek" a "vy pojedete do Chuchle". ()

Kakofon

Nemůžu si pomoct. Tento film je prostě jedinečný. Skvělý příběh. Skvělé hlášky: ,, A vy pojedete do Chuchle!, Dnes je čtvrtek, Jindřichu., Já nekoušu, pane Docente!, aj". A postava, kterou hraje slovenský kulturista Juraj Višný je jasným předobrazem amerického Supermana. Jednoznačně 100%!! ()

zigy

" A vy pojedete do Chuchle!" "Dnes je čtvrtek." "Račte si snít mimo budovu." Fantazie dua MM a VV nezná mezí. Nicméně, pánové, přiznejte si jednu věc. Pokud by Jessii hrála Jiřina Bohdalová, ubíráme dvě hvězdy......Pět ódy na Olgu Schoberovou by bylo nošením dříví do lesa. Pokud se Vám líbila v Limonádovém Joeovi, tak zde je přímo božská. ()

meda2016

Nikdy mne to nechytlo jako celek. Schoberová (mňamka), Sovák (suchohřib), Medřická (omyl), Brzobohatý převlečený za Juraje Višného (napumpovaný)... Každého herce mám rád víc v něčem jiném, asi proto, že jednotlivé scénky mají humor opravdu kraťoučký. Pro tento český filmový styl je to jen začátek. Hezkých 69%. ()

Syndrom

Málokdy jsem viděl delších 81 minut. Místo příběhu se všichni jenom rádoby roztomile honí sem a tam nebo nudně a divně plkaj. Formální hravost toho těžko někoho (doslovně komiksový sekvence jsou dokonalý, i výtvarně, až ve Čtyři vraždy stačí drahoušku; tady je to jednoduchej papír) vytrhne když v 60. to byl standard. Za vidění stojí leda mocnej záporáckej bombárďák a scéna s BDSM. ()

kamigava13

Zhlédla jsem tuhle komedii jen kvůli Olze Schoberové, která se narodila ve stejný den jako já. Byla moc krásná, taková česká Bardotka. Film má originální zpracování. Sem tam je i vtipný, ale nejvíc mě znechucovalo to tehdejší zneužívání zvířat pro pokusy. Chudáci králíci, morčata, kočky, psy… Obecně mám averzi na lidi, co se povyšují nad zvířata, přitom by sami ani nedokázali přežít v divočině. Kdo je tady potom inteligentní druh? ()

PTuranyi

Výborná komédia dvojice Miloš Macourek, Václav Vorlíček čerpajúca zo studnice bláznivých vedeckých nápadov ako napríklad "Co takhle dát si špenát" či "Zítra vstanu a opařím se čajem", tentokrát originálne skrížený s komiksom. Jemne humorný scenár o zhmotnení snov ako vedľajšom efekte vynálezu silne racionálnej paní docent Beránkovej a jej večne zasnenom manželovi. Vďaka stretu reálneho a snového sveta vzniká množstvo komických situácií, ktoré herci hrajú bravúrne. Hlavne Jiří Sovák a Vladimír Menšík toho majú na triku najviac. Produkcia je kvalitná a vzhľadom na dobu vzniku sú aj triky obstojné. V podtexte možno cítiť jemnú satiru socialistického racionalizmu, ktorý považuje sny za niečo zbytočné. "Pane kolego, já kategoricky žádám, abyste okamžitě přestal snít !!" ()

PeteBuck

Tento film sa dá pozerať naozaj dokola. Zápletka vedátora, ktorý rieši zapeklitý problém, ktorý mu náhodne pomôže vyriešiť jeho žena tak, že zhmotní jeho sny, lebo sa jej nepáči, že sa mu sníva o peknej kočke, je úplný úlet. Ale neskutočný úlet, parádne napísaný, už duplom, keď vedátora hrá Sovák na štýl zaspatého týpka pod papučou a jeho žena, pološialená Dana Medrická, ktorej od Dr. Fankensteina stačí chýba len jeden krok. Nasleduje trojka komiksových hrdinov, kde som neustále pomrkával na Olinku Schoberovú, ktorá bola fakt kočka, k tomu bláznivý Effa a kulturista Višný. Strašne rád by som vedel, na čom Macourek s Vorlíčkom ulietavali, lebo toto len tak nevymyslíte. A samozrejme, parádny Menšík (ktorý každého posiela do Chuchle), či Libíček ako dozorca, ktorý je skorumpovaný, ako sa len dá. Pekná pocta komiksom, ktoré oplývali práve takýmto druhom zápletiek, kde je more hrdinov, pekných ženských, šialených vedátorov a neuveriteľných vynálezov. Tieto crazy sci-fi komédie šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov patria k zlatému fondu kinematografie. ()

Spike86

Originální nápad a zajímavé provedení s prvky komixu, ale ne úplně využité. Místy je to vtipné, ale ne moc krát a jinak je to průměr. 65% "A vy pojedete do Chuchle!" ()

gizi

Česká klasika, na kterou se dá koukat už jen pro tu plejádu výborných herců. Dobré hlášky... 80%, 2.3.2011. ()

tommicek

První komedie později osvědčeného tandemu Vorlíček - Macourek, u které je vidět, že oba pánové zatím zkoušeli své možnosti a jejich vrcholy je teprve čekaly (Pane, vy jste vdova! a Arabela). Ovšem film je vtipný, herecké výkony výborné a oko má na čem spočinout (československá sexbomba let šedesátých Olga Schoberová je úžasná). U Vorlíčkových filmů i seriálů hraje hudba podstatnou úlohu, takže Svatopluk Havelka je též skvělý. Vždy se rád znovu podívám. ()

daevee

Čtyři hvězdy za dobrou a originální komedii mého dětství a jedna navíc za můj tehdejší idol Olinku Schoberovou. ()

Dupac

Nápad zajímavý, ale z dnešního pohledu je to už trochu vyšeptaná, ikdyž občas docela vtipná komunální satira. Mám z toho úplně stejný dojem jako NinadeL, číst Saudkův komiks o Jessii by bylo určitě zábavnější než vidět tenhle film. To nejlepší mělo tvůrčí duo Macourek - Vorlíček tehdy teprve před sebou. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010