Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

Red-horse

Zloduch vypadající jako superman (možná záměrně) k tomu Olga Schoberová, tehdejší sexy symbol, a Menšík se svým: "Pojedete do Chuchle," to je mix, který dává vzniknout skvélé české komedii. Trochu mě však zarážel nekompromisní charakter vědkyně, ztvarněný Danou Medřickou. Ovšem hláška "Je čtvrtek" je perfektní. Celkově lehce nadprůměrné. ()

Týnidlo

Když jsem viděla, tak jsem si jen řekla: "No, ty bláho!!! Na tu dobu!" Fakt jo, je to pěkná podívaná alá český Sin City:). ()

Ferenzo

Nejvice na tomhle sci-fi obdivuju na tu dobu pana Visneho, to byla skala tenkrat na tu dobu. Jinak spíš normál, ale krásná hlavní představitelka. “Do Chuchle“ :D. 65%. ()

hepi_

Iba v Československu mohla vzniknúť tak bravúrna adaptácia (teda skôr paródia) komiksu. Humor a nadhľad ako pri filmoch: Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách alebo „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“. Všetko tu funguje ako má_Humor, sexi Olga Schoberová 90% ()

makakus

Jedna z nejpřecenovanějších českých komedií. Skvělý námět (zhmotnění snů a co s tím), naprosto mizerný scénář. Zjednodušeně řečeno - všechny postavy, ať už ty snové nebo reálné, tady od začátku do konce chaoticky a beze smyslu pobíhají z místa na místo, honí se a perou se a není vůbec jasné proč. Žádný vývoj, žádné silné gagy, žádná pointa. Tedy - pokud se nespokojíme s nesmyslným bojem o antigravitační rukavice. Pokud tou myšlenkou mělo být "socialistická diktatura se snaží zakázat lidem svobodně snít", tak je zoufale nedotažená. Pohádky seděly Vorlíčkovi mnohem víc. ()

subic

Skvělá Dana Medřická, úžasný Jiří Sovák a mladá Olga Schoberová. V dalších rolích Vladimír Menšík, komixový padouch Karel Effa a první československý kulturista Juraj Višný. K tomu jedny antigravitační rukavice a je z toho místy i zábavný příběh. 70% ()

bohhous22

Olinka Bérová,nejkrásnější herečka všech dob.Hlavně díky tomu,že na plátně nikdy nezestárla.Navíc měla v životě větší štestí než ambice a na její pověstnou skromnost toho dokázala přemnoho. ()

knihovna

Nevím kterej idiot by chtěl Jessi zabít, já bych jí chtěl......Ale pravda, omlouvám se, zapomněl jsem, že na ženu se musíme dívat především jako na soudružku. Ovšem tuhle soudružku bych....Hergot tak už dost. Máš hodnotit film ty troubo. Já vím, ale když si vzpomenu na tenhle film, tak bych soudružku Jessi vopravdu rád....Dost šovinisto, 10x přečíst genderové desatero a spát. A ruce na peřinu. ()

AgnesDee

Naprosto unikátní spojení komedie a komixu, Dana Medřická je dobře panovačná šmejdská a Sovák opět hraje na tu svou nevinnou notu. A záporák oblečenej jako Superman? To je taky dobrý vtip. ()

Pitryx

Skvělá komedie s jedním či dvěma drobnými hluchárnami, ale jinak je na stále na co koukat. A musím přiznat, že někdy to byla právě Olinka, na co jsem koukal. A taky si to vyčítám a za trest jedu do Chuchle. **** A PŮL ()

hrumsrt

Mně to baví! I v českém podání lze točit kvalitní sci-fi ... Strhující výkony obou protagonistů - Sováka i Medřické. Jeden z mála těch československých filmových "komedií", která mi přirostla k srdci. Je to jednoduchý, ale s nádherným rukopisem. 95% ()

ostravak30

Václav Vorlíček a Miloš Macourek se podíleli na spoustě výborných filmů. Pro mě osobně jím ale není Kdo chce zabít Jessii? Je třeba si uvědomit, že oba teprve na svých postech začínali. Pro Vorlíčka se jednalo o čtvrtý film, přičemž tři předchozí nebyli komediemi. Miloš Macourek se již podílel na jiné sci-fi komedii Muž z prvního století. Jejich momenty ale přišli později. „Pane, vy jste vdova!“, Dívka na koštěti, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Což takhle dát si špenát. Fantasy či sci-fi komedie. A to ještě samostatně tvořili další úspěšné filmy. U tohoto filmu ale nápad předčil film. Ze samotného nápadu zůstali jen hrdinové mířící ze snů do reality a následně se nahánějící sem a tam. Když se zamyslíme, hrdinové jednají docela nelogicky. Oba pánové si vzali na paškál komiksy, ale ty se mnohem lépe povedlo parodovat ve filmu „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“. Za řeč jistě stál Vladimír Menšík se svou Chuchlí a jeho improvizace. Také Olga Schoberová, která i podle dnešních měřítek krásy - mnohem přísnějších nutno říct, byla nádherná. Celkově mi ale film přijde hodně slabý a spíše předvoj toho, co teprve mělo přijít. ()

Anglicankaaa

"Dnes je čtvrtek!"  "Co to je, Jindřichu?" "To je jen nějaký nápis." Zvoní telefon a v bublině se objeví: 'Haló?'  "Jménem Zákona jste zatčeni." "A vy půjdete do chuchle."  "Já nekoušu, pane docente!"  "Otočte to, pan zapisovatel to nevidí."  "Tady máte pytlíky, budete to lepit!" Další bláznivá komedie z pera Václava Vorlíčka a Miloše Macourka. Jak u „Pane, vy jste vdova!, tak i zde se pánové řádně vyřádili. Hudba je také skvělá. Bubliny považuji za skvělý nápad, dodávají filmu na autentičnosti. Jessie v podání krásné Olgy Schoberové je zkrátka jednička. Jindřich Jiřího Sováka, který má velice divoké sny, které se nepozdávají jeho ženě docentu Beránkové je také velice dobrý. Co já bych občas dala za to, kdyby se mi moje sny sem tam zhmotnily. ()

DJ Kritik

Film, ktorý presne vystihuje polovicu 60-tich rokov, kde sú v stánkoch predávané komiksy a rôzny supermani vystupujú v jednotlivých akciách. Tu je to situované do českej reality. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010