Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

Pecival

Chtěl jsem se podívat hlavně na zde vychvalovanou Olgu a jako jo no. I film je velmi originální, ale bohužel jsem se nebavil tolik jak by se slušelo na tolik zdejší chvály. Párkrát jsem se samozřejmě zasmál a Jiří Sovák byl parádní, ale čekal jsem více. ()

Braddy

Moje první setkání se Supermanem (pravda, sice ve zcela opačné roli) ale byl jsem jím uchvácen. Dnes oceňuji zejména herecké výkony D. Medřické a J. Sováka. I Vladimír Menšík exceluje: "a vy pojedete taky do Chuchle!" ()

G.W.Bush

Co dělám v Chuchli? Nějaký chlap mi sem koupil lístek, když mě ve čtvrtek v bytě u Jindřicha při rozhovoru ubublinovaly nějaké ukecané sny. ()

Maynard.

Jojo, zlatý český ručičky opět Světu ukázaly, že i ze srdce Europy v dobách hlubokýho totáče, se občas na povrch dostala originální komedie. Film doslová praská ve švech, co se hereckýho obsazení týče. Je vidět, že se "superman" a ostatní "padouši" vyskytovali již v těchto pravěkých dobách. Perfektní nápad s tím skloubit obyčejnou veselohru s komiksovými prvky dělá z tohoto kousku něco více než jen obyčejnou podívanou. Tomu všemu kraluje jedna z nejvíc sexy hereček, které kdy pobíhaly po našich plátnech. Jojo, Olga Schoberová byla ve své době česká M.M. nebo též B.B. [Merilin Monró a Bridžit Bardot]. Celkově moc hezký čtyří hvězdy, ale na Čtyři vraždy stačí, drahoušku se tento kousek prostě nechytá... ()

Sdoom

Pohodová komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. Pár scének bylo vtipných, ale většinou byl humor spíš prvoplánový a nepříliš originální. Sovák s Medřickou jsou v roli manželů, kteří sexují jen ve čtvrtek, skvělí a na Olinku Schoberovou se zas dobře kouká. :-) ()

Babous

Olga Schoberová alias Jessie je v tomhle filmu nádherná - ztělesnění ženské krásy 60. let. Škoda, že jejího půvabu nevyužili ještě víc. Námět je totiž originální, pár nápadů (s bublinami) taky, ale potenciál tam byl mnohem větší. ()

kenkaku

Dokonalé vyprávění o kruté realitě života může. Muži se zhmotní sen, dosáhne úspěchu ve své kariéře, zbaví se všech negativních vibrací svého života, aby si vše ve finále podělal tím, že ten svůj sen naučí mluvit… Jeden z nejlepších CZ filmů. ()

velkyvezir

Mínus hvězdička za druhou půli filmu, která mi už připadala hluchá. Plus hvězdička za Olinku, to byl fakt sex symbol 60. let. ()

Finskej

Neopakovatelná perla z rodiny českých crazy filmových komedií. Filmy, jako je tenhle, nestárnou, jsou jen pořád stejně dobré. Plejáda klasických českých herců na každém rohu, co chtít víc. ()

Billie777

Výborná a originální česká komedie plná skvělých hereckých výkonů, zvlášť pánů Sováka a Menšíka a paní Medřické. A Olga Schoberová jako krásná ozdoba této velmi podařené komedie. "KATEGORICKY ŽÁDÁM ABYSTE OKAMŽITĚ PŘESTAL SNÍT." ()

Pollock

Jo jo, nebýt příjezdu těch podělanejch rusáků, tak si Olga zahrála v přetočené verzi v Hollywoodu s hereckou špičkou tehdejší doby. Už to samo vypovídá o kvalitě tohoto snímku. Škoda. ()

klukluka

Čtyři pecky za pocit z filmu a pátá za originalitu. Macourek+Vorlíček=geniální hračičkové. Jeden z nejvýraznějších fenoménů české filmové a televizní tvorby. ()

Zagros

Další z řady československých ztřeštěných (nebo chcete-li crazy) komedií. Opět pořádně praštěný příběh, opět výborné obsazení a opět výborná zábava. Kromě tradiční spousty vtipných situací, jsou skvěle napsané dialogy, u který se budete občas nahlas smát. Velmi oceňuji propojení komiksu s realitou a velkou invenci tvůrců. V tomhle je Jessii ještě o krok dále než jiné podobné filmy a za to si zaslouží čtvrtou hvězdu navíc. ()

Ripley

Vorlíčkovy a Macourkovy začátky.Ještě zdaleka ne tak vtipné a vyzuálně nápadité jako následující klenoty(Pane,vy jste vdova,Dívka na koštěti,Což takhle dát si špenát,Arabela,...).A k tomu Superman jako záporák co neumí létat. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010