Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

PogoJoe

Mně se nejvíc líbil vtípek "Dnes je čtvrtek." :-) Je to blbost, ale v dobrém slova smyslu - plejáda skvělých herců, několik super hlášek, zajímavý nápad, ale na druhou stranu dost hluchých či nudnějších míst a pocit, že se mohlo ještě přitlačit na pilu a z nápadu vytěžit víc. Je to tak na 70%. PS: Olga Schoberová byla neuvěřitelně sexy kus. ()

Aleee89

Příliš jsem se na ten film netěšila, a nakonec jsem se docela dobře bavila. Hrátky s komiksem byly zajímavým prostředkem pro vyprávění příběhu, vztahové zápletky a peripetie mě několikrát donutily vybuchnout smíchy stejně jako slovní vtípky. Bylo to tak milé, pošahané a nekonvenční, že se zanedlouho na film podívám asi znovu. ()

easaque

nostalgické +4* s parodiemi na západní kulturu se na přelomu 60-70.let roztrhl u nás pytel a tahle rozhodně patří k tomu lepšímu, co se povedlo. Sice k pětihvězdičkové srdcovce mu ještě trošku chybí, ale i tak je to originální dílko, na které se dá dívat i po letech. Takže kdo nezná a komiksy jsou jejich oblíbený žánr, tak si ho dejte. Přece jen těch necelých 9000 hodnocení mi u této klasiky přijdou docela málo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ZoltanCZ

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Olga Schoberová byla jedinou českou sexbombou v historii kinematografie. ()

rakovnik

Skvělá sci-fi komedie, geniální nápad, jak dostat comics do filmu. Sexbomba Olinka Schoberová se vyjadřovala kreslenými bublinami, což bylo jedině dobře. Kouzelné provedení, aby se neprovalilo, že pouze krásné tělo nedělá herce hercem. Jako obvykle bezchybný Sovák a skvělý Menšík - "Jménem zákona, jste zatčeni!" "A vy pojedete do Chuchle." ()

Martin741

Vyborna komedia zo 60. rokov 20. storocia a krasny dokaz toho, ze najlepsie filmy sa tocili v ceskoslovenskej kinematografii v 60. rokoch. Vaclav Vorlicek kedysi fakt tocil vyborne snimky, bez debaty. 89 % ()

honajz2

Má to hodně zajímavý nápad, několik opravdu vtipných scén a celkově je ten film opravdu příjemný + představitelka Jessie, Olga Schoberová, tady je strašně krásná ženská, ale i přes to všechno mě ten film zas tolik neoslovil. A to ten nápad je opravdu skvostný a originální, je i vtipný, ale přesto si myslím, že se z toho dalo vytěžit víc a pak by se mi ten film líbil víc. Není špatný, je zábavný, ale taky je ve výsledku poněkud průměrný. 3* ()

cariada

"miláčku dnes je čtvrtek" Olga byla opravdu krásná žena. Pěkná komedie podle komiksu i s bublinama ,kterak se začnou díky experimentu zhmotnovat sny. Škoda ,že to není na barvě. ()

cubajz

tak tento snímek jednoznačně vyčnívá z řady tuctových českých komedií nátačených za komunismu. Spoře oděná sexbomba Jessie (opravdu sexy Olga Schoberová) a dva superpadouši, kteří jsou jí stále v patách, se dostanou ze snu docenta Beránka do našeho světa. Aneb jak se říká ve filmu "Dokážete si představit že by zjevy z nějakého šíleného snu ožili a běhali po ulicích?" - já ano a vůbec to není špatné:). Originální nápad i zpracování, výborná komixová stylizace, bezchybné obsazení a jemné (ale dobře skryté) narážky na totalitní režim dělají z tohoto filmu výrazný český nadprůměr.. ()

tomtomtoma

Vynikající zábavná komedie o tom, co vše se může stát, pokud se zhmotní vaše sny. Docent Jindřich Beránek (vynikající Jiří Sovák) žije ve stereotypním manžeklství, kde hlavní tón udává jeho žena docentka Růžena (krásně toužící všechny ovládnout Dana Medřická). Chce vše dirigovat a tak vymyslela přípravek na potírání nežádoucích snů. Má to však vedlejší účinek, vše co je nežádoucí, se zhmotňuje a ožívá. A protože nechce dopřát vlastní sny ani svému manželovi, který vlastně jen touží po vyřešení pracovního nelehkého úkolu, přichází na svět komiksové postavy: půvabná a statečná Jessie (Olga Schoberová), a její pronásledovatelé, svalnatý Superman (Juraj Višný) a Pistolník (krásně se pochichtávající Karel Effa). A hon na Jessie pokračuje i v reálném životě. Docent Beránek je za své sny odsouzen na tři dny do vězení, v tom je krásná paralela s režimem, který rád zakazuje a zavírá za vše, čemu nerozumí a rád určuje, co vše se smí a co už je nepřístojné. Ale po dramatických honičkách a marných pokusech docenta Beránkové zničit sny, zvláště Jessie, kterou považuje za svou největší sokyni, všechno dobře dopadne. Pistolník se stane novým pracovníkem u docenta Beránka, Jesie jeho novou láskou a Superman utíká před chtíčem docenta Beránkové do snu psa (leč docentka peláší za ním). Z dalších rolí je tu především Kolbaba (Vladimír Menšík) se svým: A vy jedete do Chuchle! a vězeňský strážce (Jan Libíček). Velmi krásně bláznivá a zábavná komedie. ()

MarekT

Spíše jednohubkovitější film, ale i tak stojí za shlédnutí, už jen kvůli tomu originálnímu nápadu s přenesením komiksového světa a tradičně dobrým českým hercům, kterým kraluje Vladimír Menšík, který svůj menší part opět využil naplno. ()

zette

Sice se jedna o strasnou blbost, me to vsak kupodivu bavilo a nekolikrat jsem se ze srdce zasmal... Vyborna dvojice Visny - Effa a nadherna Schoberova, ktera je ozdobou tohoto filmu. Velmi originalni dilo, na ktere mel Vorlicek patent. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010