Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo, 1988, 12x50 min

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Oldřich Lipský

Andrej Barla

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam
  • kingik

I přes dobré herecké výkony, slušná nuda a hlavně Pavel Mang, to je panečku herec, a jak se hezky díval do kamery a vzorně odříkaval text, aniž by se zakoktal.Tomu já říkám prvotřídní výkon.(5.3.2009)

95 % - Seriál mého dětství... Když si pustím tu tesknou ústřední melodii, běhá mi mráz po zádech ještě dnes.(3.11.2005)

Nesnáším cirkusy. Je to pro mě jen týrání zvířat. Jako malá jsem je měla ráda a těšila jsem se a zvířata, ted za shlédnutelné bez slz považuju pouze akrobaty a psi. Seriál je krásný, má kouzlo, herecké výkony grandiozní. bohužel už se na něj asi nikdy nepodívám znovu. maringotku vystlanou trofejemi bych totiž jen tak nepřešla. a je mi jedno jestli je to jen jako. já to tak brát prostě nedokážu(23.10.2011)

• - Pavel Mang absolvoval všechny artistické kousky bez dubléra. (M.B)

• - Natáčení probíhalo na několika místech, například v Nymburce u hradeb, Veselém kopci ve skanzenu, Telči, zámku Kozel, Poříčí Nad Sázavou, Větrném mlýně v Kuželově. 9. epizoda pak byla natočena v Liberci, přičemž je možné vidět i libereckou radnici, která je v seriálu vydávána za radnici Hamburku. Natáčelo se také v severopolském přístavním městě Gdaňsk a na polském hradě Malbork. (M.B)

• - Cirkusová budova v Hamburku opravdu existuje, avšak nenechází se v Hamburku, nýbrž v historickém centru polského Gdaňsku a jedná se nejspíše o starou tovární budovu, nyní po rekonstrukci. (Reyak)