Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 12x52 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Andrej Barla

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam, Jörg von Liebenfeiß, Radovan Lukavský (vyp.)

Asi generačně nejrozsáhlejší seriál, který jsem kdy viděl. Nádherné vyprávění pana Lukavského, je jen začátkem silných kvalit seriálu. Naprosto reálné cirkusové prostředí, dlouhá řada výborných herců a to vše se skvělým hudebním doprovodem od Karla Svobody.(14.7.2012)

• paascha

Celkem nezábavná spatlanina všeho možného se směsí sympatických (českých) a nesympatických (německých i českých) herců a rádoby herců. Jako pokus o zfilmování knížky o cirkuse to ujde, i když to dře. Ale já cirkus nesnáším, takže na mě nedejte:-)(5.3.2009)

Nesnáším cirkusy. Je to pro mě jen týrání zvířat. Jako malá jsem je měla ráda a těšila jsem se a zvířata, ted za shlédnutelné bez slz považuju pouze akrobaty a psi. Seriál je krásný, má kouzlo, herecké výkony grandiozní. bohužel už se na něj asi nikdy nepodívám znovu. maringotku vystlanou trofejemi bych totiž jen tak nepřešla. a je mi jedno jestli je to jen jako. já to tak brát prostě nedokážu(23.10.2011)

Strasti a slasti cirkusáckého života, které můžeme sledovat po několik generací. Hudba Karla Svobody je vážně kouzelná a strhující. Radovan Lukavský nás velmi klidným a rozvážným hlasem uváděl do seriálu. Z jeho hlasu mě mrazilo v zádech.(14.9.2009)

Výborné převedení románu na televizní obrazovku se opírá především o skvělé herecké výkony. Jak už to u seriálů postihujících velký časový úsek bývá, trošku problémů se stárnutím herců, ale myslím, že režisér Filip to zvládnul velmi dobře. Nezapomenutelná role Josefa Kemra.(9.4.2003)