Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 12x52 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Andrej Barla

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam, Jörg von Liebenfeiß, Radovan Lukavský (vyp.), Pavla Mixtajová

Jako malý jsem to rád sledoval. Je to kolikrát lepší než návštěva cirkusu. I přes určité překážky se Vašek nakonec vypracuje na ředitele celého cirkusu.(12.2.2013)

• suicide

Jako malý prtě jsem tento seriál sledoval. To byla doby, kdy jsem si nebyl schopen zapamatovat, že Josef Kemr se jmenuje Josef Kemr. Ale vždycky stačilo říct Malina z Cirkusu Humberto a hned jsem od otce věděl jméno... Nehodnotím však, protože už je to velmi dlouho na to, abych si vybavil něco více, než jen útržky...(19.8.2008)

Společně s Dobrodružstvím kriminalistiky jeden z mých oblíbených českých seriálů, na který můžu koukat pořád dokola.(14.9.2008)

Krásný seriál s nádherně osudovou hudbou a chytlavým dějem, opravdu všechno parádní - až na ty nesympatické německé držky a na to, že z malého, blonďatého, modrookého Manga vyrostl hnědooký, tmavovlasý Hanzlík:-). Jo, a cirkusy fakt nemám ráda! 85%(16.1.2009)

Výpravný koprodukční seriál, který mnoho nabízí a patří ve svém druhu ke zlatému fondu. To nepochybně. Já se ale při nejlepší vůli nedokážu přenést přes přítomnost vesměs příšerných německých herců, kteří to těm našim kazí, a přece jen trochu naivní vyobrazení postupu času na vizáži protagonistů. Takže za čtyři.(28.4.2003)

• - V osmém díle v maringotce Helena Berwitz (Kathy Kriegel) podává Václavu Karasovi (Jaromír Hanzlík) dvě šambriéry. Ten s oběmi odchází z maringotky, ale ve stájích drží jen jednu a předává jí panu Wollschlagerovi. V manéži však pan Wollschlager drží šambriéry dvě. (VMa)

• - Pavel Mang dostal dětskou hlavní roli Vaška poté, co se dostavil na konkurz jako poslední a na požádaní v kanceláři režiséra předvedl salto. (Jizni Tlapa)

• - Jaromír Hanzlík neměl v některých krotitelských scénách a později také při skoku z hrazdy do sítě ve Varieté Humberto dabléra. (Reyak)