Cirkus Humberto (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 12x52 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Andrej Barla

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Katja Rupé, Werner Possardt, Václav Postránecký, Oldřich Vízner, Kateřina Macháčková, Lubomír Lipský st., Josef Somr, Jiří Lábus, Radovan Lukavský, Josef Laufer, Jiří Holý, Vladimír Krška, Pavel Mang, Martina Hudečková, Pavel Vondruška, Jana Janatová-Havlátová, Karolína Kubalová, Adolf Filip, František Němec, Jana Paulová, Wolfgang Bathke, Hana Brejchová, Jana Hlaváčová, Josef Abrhám, Patrick Préjean, Libuše Šafránková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Vlastimil Drbal, Hana Gregorová, Miloslav Homola, Václav Kotva, Taťjana Medvecká, Josef Větrovec, Jana Šulcová, Stanislav Fišer, Jiří Lír, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Robert Vrchota, Petr Skarke, Igor Smržík, Rudolf Vodrážka, Antonín Jedlička, Rudolf Hrušínský ml., Marek Pavlovský, Tereza Vokurková, Josef Kubíček, Oldřich Velen, Jana Boušková, Vladimír Pospíšil, Hugo Kaminský, Hanuš Bor, Karel Chromík, Otakar Brousek st., František Hanus, Klára Lidová, Barbora Kohoutková, Kurt Conradi, Dietrich Adam, Jörg von Liebenfeiß, Radovan Lukavský (vyp.), Pavla Mixtajová

Opravdu důstojné a epické převedení jednoho z nejzajímavějších českých klasických románů na filmový materiál.(2.4.2003)

Nesnáším cirkusy. Je to pro mě jen týrání zvířat. Jako malá jsem je měla ráda a těšila jsem se a zvířata, ted za shlédnutelné bez slz považuju pouze akrobaty a psi. Seriál je krásný, má kouzlo, herecké výkony grandiozní. bohužel už se na něj asi nikdy nepodívám znovu. maringotku vystlanou trofejemi bych totiž jen tak nepřešla. a je mi jedno jestli je to jen jako. já to tak brát prostě nedokážu(23.10.2011)

Myslím si, že Eduard Bass by musel být spokojen. Tahkle nějak asi cítil, myslel a uměl vyprávět. Romantika, krásné příběhy, sentimentu tak akorát.(17.10.2005)

Další seriál, který se velmi povedl. Pan režisér František FILIP vlastně ještě nikdy diváka nezklamal. On je zaručena značka.(6.10.2007)

Nelíbí se mi "Světští"... jinak bych hodnotil spíše pozitivně, i když si zde mnoho již starých herců hraje na mladší, což v důsledku nevyzní zrovna dobře. Naše oči nás neklamou přeci.(1.10.2011)

• - Dagmar Havlová-Veškrnová ve scénách, kdy jezdila v manéži na koni, neměla dablérku. (M.B)

• - Ve všech dílech se objevil pouze Adolf Filip. (M.B)

• - V osmém díle v maringotce Helena Berwitz (Kathy Kriegel) podává Václavu Karasovi (Jaromír Hanzlík) dvě šambriéry. Ten s oběmi odchází z maringotky, ale ve stájích drží jen jednu a předává jí panu Wollschlagerovi. V manéži však pan Wollschlager drží šambriéry dvě. (VMa)