Fiftis

Rovnako dobré a možno najlepšie pokračovanie filmu, ktoré poznám. Myslel som že bude ťažké vymyslieť niečo, čím by nás autori prekvapili a ono tiež bolo ťažké, ale podarilo sa im to skvele V tomto diele, zažijeme taký časový slalom, ktorý nám len pomotá hlavu, ale pripadá mi, že i keď v prvom diele bola nasadená latka dosť vysoko, v druhej časti v tom pokračuje, je to pekné sledovanie. Michael J. Fox bol skvelý herec a Elisabeth Shue bola pekelne krásna a tiež nebola na zahodenie čo sa herectva týka. Doktorko (Christopher Lloyd), ktorý má všetko na svedomí, je ale najlepší. ()

Shakers

Dvojka mi v niektorých momentoch príde ešte lepšia ako prvý diel. Hlavne úvod je perfektný, ktorý rozbieha film hneď s kraja. Aj keď cestovanie časom je tento krát ešte o niečo zaujímavejšie ako v prvom filme ako celok mi prišiel prvý diel lepší, no každopádne aj druhý diel ponúka skvelú zábavu kde naša parta (Fox, Lloyd, Silvestri, Zemeckis) nespúšťa nohu s plynu. Obľúbený soundtrack: Hill Valley, 2015. 85% - 4* ()

ajuska

Vynikající sci-fi jízda, scénář se opravdu povedl, děj má spád, nejsou v něm logické chyby (což je u filmu o cestování časem zvlášť důležité ocenit) a výborně se prolíná s dějem jedničky. Zkrátka zábava***** ()

filmfanouch

Stejně jako u původních Star Wars se s pokračováním pecky Návratu do budoucnosti nepočítalo a reálně se o něm začalo mluvit a následně se začalo realizovat až po kritickém a finančním úspěchu jedničky. Z důvodu strachu nad tím jestli bude mít Michael J. Fox v následujících letech čas dokonce došlo k rozhodnutí, že se dvojka a trojka budou točit hned po sobě, dorazí rok po sobě (1989 a následně 1990), Fox vše stihne a všichni by měli být náležitě spokojeni. Tvůrce originálu Robert Zemeckis díky bohu nezpanikařil a ne zrovna ideální podmínky přijal. A minimálně co se týče dvojky dodal parádní pokračování, které je důstojným nástupcem a je škoda, že ani sám Zemeckis na film kvůli oněm horkým podmínkám nevzpomíná nejlíp. Zemeckis si totiž reálně střih Návratu do budoucnosti II nemohl pohlídat tak jak chtěl. Po skončení natáčení dvojky se nahned musel pustit do westernové trojky a zatímco dny trávil natáčením, na noci se vracel do Los Angeles kde polorozspale kývl na všechny verzi střihu na které ale alespoň dohlížel Zemeckisův kolega Bob Gale. Sám Zemeckis si dodnes sem tam vyčte, že se i za bojových podmínek nevěnoval Návratu do budoucnosti II více a dramaturgicky jí nedoladil k dokonalosti. V době premiéry se dokonce u diváků neskákalo do nebes a vůbec to nevypadalo, že se dočkáme důstojně přijatelného pokračování. Jenže čas rozhodl a Návrat do budoucnosti II se nakonec přece jen dostává do seznamu nejoblíbenějších pokračování a já osobně ten film stále miluju. Jen o ždibec méně než jedničku, o trochu výrazně víc než trojku. Dvojka Návratu do budoucnosti je totiž podle mně dokonalou ukázkou toho jak se má s pokračováním vypadat a Zemeckis toto reálně dle mého ustál i když by za to osobně sám ruku do ohně nedal. Mezi realizacemi jedničky a dvojky uběhla doba 4 let, reálně se ale začíná tam kde původní film končí což dává smysl, protože už zde si Zemeckis s Galem nechali případná otevřená vrátka. Po cestování do roku 1958 a tedy návratu do minulosti se tedy vydáváme do roku 2015 a tedy do budoucnosti (tedy budoucnosti podle roku 1989). Zemeckis a Gale tak servírují cestu do Hill Valley roku 2015 kde existují létající auta, samozavazovací tkaničky, bundy co se po namočení usuší a změní velikost pokud vám nesedí, vznášedla nebo Čelisti 19 v režii Maxe Spielberga. Zemeckis a Gale narozdíl od většiny konkurence díkybohu neservirují temnou vizi budoucnosti a drží se stylu zábavy pro celou rodinu z prvního dílu. To znamená, že je budoucnost plná barev, všichni se mají spíše fajn a nějaká ta jaderná apokalypsa či návštěva nepřátel z jiné planety zdá se jen tak nehrozí. Samotný Zemeckis nechtěl točit film z období budoucnosti, protože ho mrzí, že se tyto vize nikdy nenaplní, nakonec se ale s daným úkolem popral, na konec jedničky navázal parádně a především i v budoucnosti servíruje pasáže, které přímo čerpájí z těch z prvního filmu. Celkově je ohromující jak si Zemeckis a Gale opravdu pohlídali vše možné aby do sebe Návrat do budoucnosti I a II zapadli. V obou se totiž hlavní hrdina Marty vydá do roku 1958 a to do stejných dat. To znamená, že divákovi se tak dostane pohled na známé události z třetí ruky a dostane u pár z nich i zcela novou perspektivu. Zemeckis sice musí kvůli rozhodnutí přeobsadit postavu Jennifer a místo Claudii Wells pracovat s Elisabeth Shue, i zde se ale závěrečná scéna jedničky a úvodní scéna dvojky vůbec nemění. Je zajímavé si schválně na netu dohledat srovnávačky záběrů, Zemeckis je ale v mých očích strašný puntičkář, který i přes mrtvolný status duše dotáhl alespoň dvojku téměř k dokonalosti. Návrat do budoucnosti II je dle očekávání u klasických pokračování větší, akčnější a dá se říct, že i ambicióznější. Krom fajnového výletu do falešné budoucnosti roku 2015 (která je vymazána díky kraťasu Dr. Brown Saves the World ve kterém si Brown uvědomí, že vynálezy nám známé z dvojky vedou k jaderné katastrofě a proto je smaže z existence a není se čemu divit, že se budoucnost změnila) a deja-vu výletu do roku 1955 se podíváme i do roku alternativní "postapo" verze roku 1985 kdy se do vlády dostává Biff. Ano, hrubián Griff se pomocí svého budoucího já stane vládcem Hill Valley a tvůrci se co se týče jeho charakteru kdy se z něj stane milionář a majitel hotelu a různých podniků inspirovali samotným Donaldem J. Trumpem. Současný prezident USA je slavnou ikonou USA už hodně dávno a dotkl se krom Sám doma 2 svým cameem také touhle inspirací u právě Návratu do budoucnosti II. Vzhledem k tomu, že se Biffův charakter s mocí nezmění, naopak se dá říct, že se ještě zhorší se dá jistá paraela se současným Trumpem najít. A divím se, že ještě nevymyslel na toto téma parodii ve stylu " je třeba dát minulost do pořádku a Trumpa z Bílého domu ven" dříve než se nastěhuje..... I přes to, že má dvojka vážnější momenty se díkybohu nezbaví feel good atmosféry původního filmu, která je zase neskutečně parádní. I opět platí, že si každý svůj byť jen štěk užívá a doplňuje tuhle ukázku pravé rodinné zábavy jak se sluší a patří. I opět platí, že to je pro celou rodinu a že si tu každý najde svoje. Michael J. Fox a Christopher Lloyd jsou jako hlavní duo Martyho McFlye a Dr. Emmeta Browna opět totálně boží a jako hlavní hrdinové jsou tou nejlepší variantou. Nedá se říct, že by 5 minut mezi událostmi obou filmů měli nějaký hluboký charakter development, ten snad ani reálně zde ale nikdo chtít nemohl. A Fox krom své opilejší verze ala svůj syn zvládne zahrát nejen sebe jako 40-letého a věrohodně ale dokonce dokáže zahrát i svou vlastní dceru! Thomas F. Wilson si tu ale neskutečně užívá roli Griffa. Griff byl hovado už v jedničce, zde se ale ukáže, že je opravdu schopný všeho a Wilson má štěstí se tu vyblbnout. Pod vrstvou make-upu se vyřádí jako svá starší verze a následně se předvede i ve své " trumpovské" formě. I zde platí, že se je Griff zlý, protože je zlý. Není tu nějaké složité vysvětlení toho, že je vlastně hodný ale má to jen těžký. Je prostě zlý. I vývoj z čistého zla na čisté zlo se ale nedá vyčítat, zvlášť když především v alternativním roce 1985 se Wilson jako Griff Tannen skutečně vyřadí. Především je to ale to co by Návrat do budoucnosti II chtěl být a díkybohu také je- Parádním dobrodružstvím co dokáže pobavit, diváka napnout, dojmout se a především a se stejně jako u jedničky neomrzí sledování ani po několikátém shlédnutí. A to je věc co se třeba podle mně o Návratu do budoucnosti III říct úplně nedá ale o tom zase někdy jindy..... Dvojka Návratu do budoucnosti je perfektní důstojné pokračování, které stejně jako jednička nestárne. Kvalita tu sice o ždibec klesá, dvojka je ale pořád parádním filmem od kterého by se mohlo spoustu současných tvůrců učit..... Především kolem toho jak udělat parádní pokračování! Viděno v kině: 3x () (méně) (více)

lamps

Pokračování dokonale oživující a navíc upgradující koncept prvního filmu. Od prvních vteřin neskutečná jízda, která baví hravou interpretací budoucnosti (Čelisti 19 - Tentokrát je to hodně osobní!) a následně stanovuje silného MacGuffina, logicky podněcujícího postavy ke strhující a napínavé naháněné a schovávané před sebou samými - kolikrát jsem si říkal, jak bylo v osmdesátkách vůbec možné napsat něco na pohled tak jednoduchého, co ale zarazí do sedačky a až do konce nepustí. Každé povinné zdržení a zhacení plánů v závěrečné časové linii opakovaně prožívám více než drtivou většinou akčních spektáklů a epických dramat. Jestli zpět v čase, tak jedině do amerických osmdesátých let, pár let neopustit kinosál a do pokoje si pověsit plakát s Martym McFlyem a Emmettem Brownem. 90% ()

JohnnyD

Film, ktorý možno ešte prekonáva jednotku, ale je o tom ťažko hovoriť, keďže sú to dva absolútne rozdielne filmy. Na prvé pozeranie je dvojka oveľa lepšia - rýchlejšia, udernejšia, komplikovanejšia a skvelo premyslená. Lenže pri opakovanom pozeraní už tie zvraty poznáte a tam vyhráva jednotka. Treba poznamenať, že druhý Návrat už nie je komédiou. Je to hlavne sci fi dobrodružná oddychovka. Premyslená do bodky a v mnohých fázach fascinujúca - je tam veľa scén, kde som si hovoril, ako to len tvorcovia nakrútili. Herci sú opäť vynikajúci, akurát z castingu vypadli Crispin Glover a Claudia Wells, čo je síce škoda, ale v konečnom dôsledku to nijak nezaváži. Dvojka je na rovnako geniálnej úrovni ako jednotka. 80s rulez. ()

Boogeyman

Druhý díl jedné z nejlepších sérií všech dob. Fantazie, s kterou tvůrci znázornili budoucnost je až neuvěřitelná. Takové množství nápadů (a některých opravdu skvělých) se jen tak nevidí a věřím, že mnoho z nich se brzy stane skutečností. Gradace ke konci je téměř k nevydržení. ()

salahadin

Dvojky bohužel doplácí na několik nevýhod. Jednak tady chybí to prvotní nadšení. Taky chybí nosné vtipné momenty jako v jedničce, které jsou jednoduché (potkat vlastní rodiče), ale fungují. Dvojka už tenhle typ vtipu použít nemůže, tak posune děj o kus dál. Tzn. k dalším, z jedničky dobře známým postavám + stejná kostra scén, jen s drobnými obměnami. Stále velmi inteligentní a zábavná podívaná, maskič Lloyd, sympoš Fox a nechutnej master of universe Biff. ()

vteco

Pokračování Návratu do budoucnosti, jenž se svou návazností na první díl, působí jako jeden film, je ještě zábavnější a rozmanitější. Skvěle se zde využívá cestování časem, které nabízí časové paradoxy, alternativní reality, duplicitní postavy a další hrátky s dějovými linkami z prvního dílu. Propracovanost všech scén, množství gagů nebo opravdu komediálních situací je tu nespočet a spolu s originální představou budoucnosti jednoduše baví. [90%] | Kino ()

HAL

Geniální provázání s prvním dílem, ale lehkost gagů i klukovsky rozjíveného vidění futuretro světa už začíná ve srovnání s dokonalou jedničkou trochu drhnout. 9/10 ()

Vančura

Jak jsem napsal už ve svém komentáři k jedničce, těžko si na stará kolena, po zhlédnutí tolika jiných - a lepších - filmů, hledat cestu k 3 dekády starým filmům, když jsem je poprvé neviděl v době jejich největší slávy, ale až v současnosti. Nehledě na to - dvojka mi hlavně přijde ve srovnání s jedničkou vyloženě jako kvalitativní sestup dolů. Vtipu nepochopitelně ubylo (alespoň mně dvojka nepřijde vtipná skoro vůbec), děj mi přijde neuvěřitelně debilní, vize budoucnosti strašně odfláklá, herecký výraz Christophera Lloyda nesnesitelně protivný, a takto bych mohl ve vrstvení svých výtek pokračovat dlouho. Vidět tenhle film přesně v den, ve kterém se z velké části odehrává - tedy 21. 10. 2015 - sice mělo něco do sebe, ale to je tak všechno. Osobně mě ten film neuvěřitelně otravoval, uspával a nebavil - na vině je jednak moje přesvědčení, že samotný princip sequelů shledávám zvrácený a zcestný (točit jakékoli pokračování čehokoli mi nedává smysl a odmítám to, každý film by měl fungovat sám za sebe) a že mi je podobná popcornová mainstreamová produkce obecně protivná. Za sebe nemám problém napsat, že nejenže nechápu zdroj nesmírné popularity celé trilogie (která mi přijde strašně přeceňovaná), ale že trojku už ani nikdy vidět nechci. ()

Snorlax

Oproti prvnímu dílu je zde nesrovnatelně méně vtipných scén, samotný nápad je už okoukaný, ale nelze tomu upřít výborné propojení s jedničkou. ()

sochoking

No a do trojky sa už radšej nejdem ani púšťať. Toporné herecké výkony, neustály rev, krik a zhon, panika a zmätok...To nie je nič pre mňa. Skoro ma u toho jeblo! ()

Legas

Ve velké části filmu se vytratila ona kouzelná atmosféra prvního dílu. Už to není taková legrace. Marty má vážnější problémy a i když film nabízí velmi originální finále, které se odehrává ve finále dílu prvního, tak i přes tento svěží nápad nedosahuje kvalit (tedy vtipnosti a hravosti) jedničky. ()

InJo

Dějově nesmírně nadupaný film, který je s každou další scénou zajímavější, rafinovanější a poutavější. Pro mě asi nejlepší díl, vedle kterého je první díl "jen" hodně solidním rozjezdem pro tuto skvělou hříčku o cestování časem všemi směry. ;-) 90 % ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean