Chrustyn

Už ani -pro mnohé geniální- první díl mě moc nenadchl, ačkoliv jsem nemohl opomenout sympatického J. Foxe, řadu zajímavých nápadů a hlavně propracovaný scénář o cestování v čase a změnách přítomnosti. Druhý díl je na tom v mých očích kvalitativně skoro stejně, takže mé hodnocení berte s rezervou a zaměřte se na to, jak moc se vám líbil první díl. ()

Larrysbride

Ve filmovém světě existuje "svatá Trojice", jakási "výjimka potvrzující pravidlo", kdy se pokračování vyrovná, ne-li předčí, svému předchůdci. Tyto pro mne jednoznačně představují Terminátor: Den zúčtování, Temný rytíř a právě druhý Návrat do budoucnosti (diskutovat bychom však mohli i o Star Trek Into Darkness...). Celá trilogie jakoby nestárla, s každým shlédnutím si divák všimne malých detailů, které možná při prvním shlédnutí opomenul, a především pak paralel mezi jednotlivými díly a náznaků toho, co nás čeká a nemine (za všechny jmenuje doktorovu košili s vláčky a pistolníky právě v Part II). Návrat do budoucnosti je jednoduše řečeno nestárnoucí klasika, kterou, přestože jsem ji již shlédla nesčetněkrát, rozhodně to nebylo naposledy! (A pro ty, co tu háží komentáře typu "režisér trochu přecenil technologie budoucnosti" - uvědomujete si, že sledujete science-fiction komedii, nikoli dokument,že? ;) ) (Back to the Future Day Screening; Vernon Hills, IL, 21/10/2015) ()

classic

Dvojka, t.j pokračovanie sa urobilo narýchlo, nie je tu viditeľný ten zápal po veci, ako som to videl v jednotke, Bob Zemeckis sa pokazil, z roku 1985. sa presúvam do budúcnosti, do roku 2015., kde tvorcom nemožno uprieť snahu zachytiť dobu, ktorá je aktuálne dnes, bez tých lietajúcich áut, zato 3D je na mieste ! Niečo im vyšlo... Potom sa situácia vyhrotí, a opäť idem späť o 60. rokov, do roku 1955. , a potom ešte hlbšie, až na Divoký západ, ale to prichádza do úvahy v treťom pokračovaní, ktoré by malo vyvážiť rozkolísanú tendenciu - slabšieho pokračovania. Háčik spočíva v tom, že po príchode do budúcnosti, vidí Marty McFly sám seba, svoju ženu, i deti, ktoré mu komplikujú život, to je jedna realita. Budúcnosť, nie je podľa jeho gusta, v múzeu si kúpi časopis so športovými výsledkami, od roku 1950. - do roku 2000. Túto ročenku nájde a ukradne, istý Biff Tannen, ktorý sa vráti pomocou lietajúceho auta späť do roku 55., a to v starom vydaní, aby odovzdal ročenku svojmu mladšiemu JA, odvtedy sa zase realita zmenila na nepoznanie, i v roku 1985, kam sa vracajú Marty s doktorom Brownom, v tejto realite je veľký CHAOS, lebo Tannen vyhrával na týchto zápasoch a rozprávkovo zbohatol, čím má pod kontrolou mestečko, kde to je všetko HORE - NOHAMI !!! Tak, neostáva nič iné, ako sa vrátiť a zabrániť tomu, aby sa Tannen nezmocnil tejto ročenky, samozrejme sa to podarí, ale doktor pôjde časom do roku 1885, kam za ním musí ísť Marty, a to s pomocou, doktorovho - druhého JA. Je to komplikované, sám mám v tom guláš, ale každý asi rozumie o čom to je, lebo každý to videl - niekoľkokrát. Dvojka je síce výpravnejšia, ale zároveň chaotickejšia, keď sa skáče sem - i tam, potom sa divák pozerá na druhé Ja - postavy, keď sa na situáciu pozerá z iného uhľa, vlastne pozerá sa sám na seba, pritom nechce budiť pozornosť, aby nestretol svoje druhé Ja, tak jedným očkom je svedkom svojich vlastných zážitkov, taký pocit de - ja - vu... ()

heyda

Jasné 4 hvězdičky. Film krásně navazuje na první díl, je velice chytře natočený, chvílemi je zábavný, chvílemi napínavý, tak či onak mě ničím novým nepřekvapil. Dostalo se mi nadprůměrné podívané, ale není na tom nic, co by mě vyburcovalo k maximálnímu hodnocení. ()

Stanislaus

Druhý Návrat do budoucnosti se v mnohém podobá svému předchůdci, kterému se i kvalitativně vyrovná. Cestování v čase se rozrostlo o jednu rovinu, tvůrcům se však umně podařilo ukočírovat všechny tři časové linie, přičemž vše dává smysl - v závěru se divákovi navíc dostane dějové ochutnávky z posledního dílu trilogie. Opět musím pochválit nápaditě udělanou výpravu - zejména v "budoucnosti" - a všemožné technické vymoženosti (o kterých si i dnes můžeme nechat zdát, byť se film částečně odehrává v roce 2015). Dvojka není sice už tolik hravá, co se narážek na různé historické postavy a události týče, zato je však akčnější a svižnější. Makeup byl opět trochu komický, ale vzhledem k roku výroby filmu pochopitelný. Vidět film v době uvedení do kin, jistojistě dám plný počet! ()

Ivoshek

Ještě o kousek vtipnější než jednička. Tentokrát se Marty musí vydat pro změnu do budoucnosti (tudíž by to spíš mělo být "Back to the past"). Zeměkysova vize budoucnosti je natolik kýčovitá, že jsem upřímně rád, že se nepotvrdila. :-)) ()

SOLOM.

Souhlasím s většinou, že tahle série si jako jedna z mála drží vysokou úroveň ve všech směrech. Je sice pravda, že mě to ze začátku zas až tolik nebavilo, ale jakmile se poprvé vrátili do změněné „přítomnosti“ nastal obrat k lepšímu a Zemeckis mne opět učaroval. Bylo nutno přitvrdit, trochu upustit od humoru a dát více prostoru dramatičnosti, což se jim povedlo na výbornou. Zcela jsem se do děje ponořil a s povděkem jsem přijal i těch několik flashbacků z předchozího dílu. Dvojice Fox a Lloyd předvedli opět skvělé výkony. Určitě jsem to neviděl naposledy. ()

eraserhead666

Viděl jsem dříve, než jedničku, snad proto mi to přijde zábavnější a pestřejší (už pro to střídání časových rovin). Když jsem si to včera pouštěl, zaujalo mě na tom hlavně to, že když Marty s Docem letí do vzdálené budoucnosti, letí do příštího roku. nevím tedy, jestli stihnou za těch pár měsíců natočit tolik dílů Čelistí :-). ()

Xeelee

Ten pocit, když film sledujete v kině 21. října 2015… Dnešek jsem si představoval trochu jinak. Druhý díl trilogie brnká na dost vážnou a temnou strunu, ale pořád skvěle baví. Když vidíme co se stane z Frye v normální budoucnosti, tak to donutí k zamyšlení. Příběh mi přišel zajímavější, lehce překombinovanej, propojení s předchozím dílem je bravurní, ale nějaké scény mi zas přišly slabší a zbytečné mi přišlo i místy dost doslovné kopírování scén z předchozího dílu. Jako vážně, kdo by v roce 2015 jezdil po městě s hnojem? ()

Ilicka

Netočili oni náhodou první díl zároveň s druhým? U filmů s motivem cestování časem se objevují nejrůznější paradoxy, ale tady ne, scénář je vychytaný, atmosféra jednotlivých dob kouzelná a Michael j. Fox roztomilý. Připadá mi to jako nejlepší díl. ()

Othello

Ten typ Zemeckisova filmu, u kterého bych věřil, že k němu nebyl scénář, ale jenom storyboardy. Jednotlivé sekvence a nápady jsou parádní (zejména návrat do roku '55 a filmařské výzvy s tím spojené) a jako gimmick to prostě jede bez problému. To jak jsou jednotlivé atrakce pospojované k sobě, je nicméně katastrofa (Doc zde funguje pouze jako quest-deliver, wikipedie filmového lore a deus ex machina). Je nicméně zajímavá ta 80s vize budoucnosti (rok 2015), o které tvůrci tvrdí, že nevznikla za účelem odhadovat technologický pokrok, ale hlavně, aby působila filmově zábavně. Zatímco první Back to the Future sledoval jednotící linky mezi předměstským maloměšťáctvím 80. a 50. let, tak je zajímavé, nakolik se mu podařilo odhadnout měšťácké trendy 10. let 21. století. Budoucnost je zde znázorněna skrze popkulturou prolezlou společnost, trávící čas ve falešných retro podnicích, kde se mohou věnovat sportu a pojídání sushi zároveň (s husí kůží doteď vzpomínám na starý děsivý nápad kina Aero, že se při sledování filmů bude drandit na rotopedech), móda exploituje jak ona 80. léta, tak tendence propojovat sportovní a společenské oblečení. Chudoba a nižší sociální status zde není závislý na dostupnosti k technologiím, dochází k větší inkluzivnosti (policejní dominy a obměna složení Griffovy bandy rabijátů) a mainstreamová kultura je postavená na recyklaci (Jaws 19 režírované Spielbergovým synem). Vzhledem k tomu, jakou vizi budoucnosti přislíbili autoři (hlavně musí působit zábavně), nabízí se obava, zdali aktuálně nežijeme vlastně v nějaké 80s noční můře, což vzhledem k tomu, že osmdesátky jsou nejvysmívanější dekádou v historii, je vlastně docela legrační. ()

ARI50

Pokračujeme a já jsem rád že se dívám protože doba je dobrá herci taky a příběh se mi pořád zamlouvá. ()

Necrotongue

Po dnešní návštěvě minulosti, při níž jsem zavítal do budoucnosti, která už je nějaký ten rok minulostí, abych přihlížel nápravě změn, k nimž došlo v již minulé budoucnosti, aby nebyla ohrožena přítomnost, jež se nachází v ještě hlubší minulosti, přičemž byla nutná cesta do ještě vzdálenější minulosti, jsem byl nucen snížit své původní hodnocení. Důvodů jsem měl pro toto rozhodnutí hned několik, ale tím největším bylo mé zklamání z toho, jak tvůrci hanebně selhali při své představě budoucnosti. No, řekněte sami; rok 2015 a ani jeden mobilní telefon a lidé spolu běžně mluví na ulicích místo toho, aby se "scházeli" jen prostřednictvím sociálních sítí. Tohle se prostě nepovedlo. Ale vážně; první díl přišel s novým nápadem, ten druhý už nápad pouze recykloval a snažil se, aby bylo všechno ještě větší a ještě barevnější, proto jen čtyři pěticípé. Na druhou stranu uznávám, že jsem se i tak velmi slušně bavil, mohl jsem se nejednou zasmát- proto čtyři pěticípé. / Poučení: Nestíháš? Nevadí, později se k tomu vrátíš, abys to měl hotovo dřív, než s tím začneš. ()

Bauer

Je to nemožné a neuvěřitelné , ale je to lepší než jednička.Strašně se mi líbilo , jak byla udělaná budoucnost!!Michael J.Fox se do své role dostal více , a jeho výkon je naprosto vynikajcí.Jedno z mála pokračovnáí , kterému bych dal i 6*!!!! ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean