Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

newt17

Komedie tak černá, že kdybych pil stejně černou kávu, hořká pachuť by mi na jazyku zůstala nejmíň týden. Ve špatném slova smyslu. ()

RomanHyde

Dlouho jsem otálel s tímto snímkem. Miluji Roberta Zemeckise, miluji Meryl Streep.. ovšem když jsem tak většinou přepínal programy v telce a tenhle film tam běžel, nenechal jsem ho moc dlouho jít, prostě mne nelákaly fragmenty, které jsem viděl.. Až po dlouhých 17 letech po premiéře jsem se tedy odhodlal a vložil DVD do přehrávače s tím, že to nějak přetrpím. A byl jsem rád, že jsem ani moc trpět nemusel. Film obsahuje několik vyjímečných scén, výborné je hlavně úvodní muzikálové představení v podání Meryl Streep. Zemeckis opravdu svou kvalitu nezapře, divák se nenudí. To jestli mu sedne "děj" už je věc druhá. Každopádně solidně odvedená práce a nadstandartní odpočinková komedie. Hvězdičku přidávám právě za Zemeckise a Meryl. ()

in nomine

Naprosto perfektní, včetně hereckých výkonů, opět jsem si to užil :-)) Některé komentáře si tady užívám taky:-)) ()

Berry

Černá komedie zežírovaná Robertem Zemeckisem s Meryl Streepovou, Brucem Willisem a Goldie Hawnovou v hlavních rolích. To snad ani nemůže dopadnout špatně! ()

blazenka

Pěkná Goldie, ještě pěknější Meryl, slušný Bruce, kterému role v komedii seděla. Černá komedie o elixíru mládí a dvou pěkných padesátkách. 70% ()

Kvítek

"Její život visí na vláásku!!!" "Erneste, ty jsi mě shodil ze schodů!" "Přiznej, že sis myslela, že jsem tuctovka!" "Teď musíme postupovat rychle...dojíme večeři..." "Opilá žena jede nebezpečně blízko u krajnice na Mulholland Drive" ...víc netřeba dodávat...kdo viděl a miluje, chápe. ()

Bozvav

Tento film patří k těm stálicím na filmovém plátně, který si tak jednou za deset let ráda zopakuji. Nabitý skvělými hereckými esy v čele s dokonalou Meryl Streep a neméně vtipnou Goldie Hawn, Willis zdatně sekunduje. Děj prostinký, avšak vtipný. dobrá hudba a spousta úsměvných scén. I po letech dávám 4*. ()

zdeny99

Originální komedie napsaná velice ingeligentně s lehkým dotekem gothického hororu. Kromě toho je to přehlídka filmových triků, za které film zaslouženě získal Oscara. Co ale nejvíce vyniká, tak to jsou Meryl Streep s Goldie Hawn, které předvedly přehlídku elegantních šatů a spodního prádla. Za to Bruce Willis zde vypadá nejhůře ze všech svých rolí. [23832. hodnocení, 428. komentář, 72%] ()

Puol

Jeden so Zemeckisových filmov, kde sa skôr sustredil na další posun v oblasti špeciálnych trikov ako na samotný príbeh. ()

Lobotomas

Kvalitní černá komedie s Brucem Willisem, kterého jsem kvůli jeho knírnu a brýlím malem ani nepoznal. Skvělý scénář... ()

Elin

Tenhle film mě mile překvapil. Když jsem na něj začal koukat, nečekal jsem nic víc než, že u toho usnu (což jsem chtěl). Jaké bylo moje překvapení, když jsem si asi v půlce filmu uvědomil, že se docela bavím a že držku mám rozřízlou od ucha k uchu. Zásluha scénáře nebo díky výkonu herců? Těžko říct. Každopádně to ale funguje. ()

xavierr13

* Herečka Madeline (Meryl Streep) a spisovateľka Helen (Goldie Hawn) sú dávne „priateľky“. Ako-tak sa znášajú až do chvíle, keď Madeline preberie Helen snúbenca, úspešného plastického chirurga Ernesta (Bruce Willis). O 14 rokov neskôr sa Madeline musí vyrovnávať s krutým faktom, že je, ehm, príliš stará. Z Ernesta sa medzičasom (určite (aj) vďaka manželstvu s Madeline) stal alkoholik, dobrý už len na upravovanie mŕtvol. Zato Helen sa darí. Vydali jej novú knihu a je krásna a štíhla ako nikdy predtým. Madeline sa s tým akosi nevie zmieriť. Keď ju okašle ešte aj jej vydržiavaný milenec, zo zúfalstva navštívi Lisle von Rhoman (Isabella Rosellini), ktorá jej za ťažké prachy predá... elixír večného života a mladosti. Ten spôsobil aj Heleninu premenu. (Tu ma niečo nútilo premýšľať nad medzerou v zápletke. Madeline sa k Lisle a k elixíru dostala cez zamestnanca kozmetického salónu, ktorý jej dal vizitku. Lenže mi nie jasné, ako sa k elixíru dostala Helen, a ako sa vôbec dostala z psychiatrickej liečebne, keď bola absolútne vyšinutá.) Medzitým ako Madeline mladne, Helen sa snaží nahovoriť Ernesta, aby spolu zabili Madeline. To však nakoniec nie je potrebné, pretože zhodou okolností a/alebo s výdatnou pomocou blížnych obidve zomrú. A stanú sa z nich živé mŕtvoly. To by im až tak nevadilo, ale Ernest, ktorý jediný pozná ich tajomstvo a vie ich upraviť, aby vyzerali ako ľudia, ich jediná šanca na normálny život, chce drzo ujsť! Madeline a Helen, momentálne najlepšie kamošky, tomu jednoducho musia zabrániť! Smrť jej pristane sa mi páčilo. Príjemne morbídny film s dobrými hereckými výkonmi. Namaskovaný Bruce Willis v nezvyčajnej úlohe zničeného manžela a slabocha presvedčí. O Meryl Streep a Goldie Hawn ani nehovorím. A z Isabelly Rosellini len tak srší charizma. Hudba Alana Silvestriho perfektne dopĺňa dej. Je to komédia, takže humoru tu nájdeme dosť, ale pobavil som sa aj na pomerne skrytých, prepracovaných vtipných detailoch. Najradšej mám asi koniec, pohreb a to, čo ide ďalej. A hoci je to komédia, je v nej skryté aj dávno známe poučenie, ktoré vyjadrí Ernest. Načo je človeku večný život a mladosť? Čo ak zostane sám? Alebo sa začne nudiť? Neviem si ani predstaviť, čo by ma po takých 500 rokoch života ešte mohlo zaujímať. ()

Heroine

Je to vtipné, je to originální, ale nedostalo mne to. Ale musím říct, že Bruce je daleko lepší než obě hlavní dámy dohromady. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr