Krizi středního (případně jakéhokoli jiného) věku lze řešit nejrůznějšími způsoby. Na jeden z nich se můžete podívat v mimořádně zábavném, i když poněkud morbidním snímku Roberta Zemeckise. Na první pohled se jedná o fintu, která nemá chybu - ovšem po bližším seznámení s její podstatou nemůžete přehlédnout určité drobnosti, které ji činí přece jenom maličko rizikovou ... nebo alespoň méně přitažlivou. Ale to už posoudíte sami. P.S.: Role Bruce Willise je převelice nestandardní - a z mého pohledu i roztomilá.(13.8.2013)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Main Title - Alan Silvestri ,2. Me ,3. Woman on the Verge ,4. Lisle ,5. Touch of Magic ,6. Now, a Warning ,7. Sempre Viva ,8. Another Drunk Driver ,9. Hurry Up, You Wimp ,10. It's Alive ,11. Helen Spies ,12. Another Micracle ,13. I'll Be Upstairs ,14. Loving You ,15. I'd Rather Die ,16. End Credits ,(11.5.2011)

• Jakubisko

Vysíláno na autobusové lince Paříž - Praha. Vysílání mělo ovšem 3 vady: 1) Seděl jsem na nejvzdálenějším místě od obrazovky, takže jsem toho zrovna moc neviděl. 2) Dost často mi vypadával zvuk ze sluchátek, takže jsem toho zrovna moc neslyšel. 3) Celý ten film mi přišel strašně trapný a úchylný, takže jsem se zrovna moc nenasmál. První hvězdičku dávám za návštěvu Meryl Streep u doktora a druhou hvězdičku za namaskování Bruce Willise, protože to, že ve filmu hraje jsem se dozvěděl až na čsfd. :)(8.7.2005)

Čierna komédia, podporená revolučnými trikmi (čo iné by ste čakali od Zemeckisa) a skvostne slabošským Willisom ako uťápnutým manželom, ktorý pochopí, že smrteľnosť je dar. Skôr sa mi ale zdá, že Bob si scenár vybral len preto, lebo preňho predstavoval možnosť ukázať svetu jeho nové trikové hračky.(1.11.2004)

Nádherná ukázka toho, že nesmrtelnost není všechno, ba naopak, že to není vůbec žádná výhra. Jedna z nejlepších komedií, která zasáhla můj děstký svět a držím se jí dodnes. Není to dlouho, co jsem jí po letech viděl a koukal jsem na ni jako kdysi s rozzářeným půlměsícem od ucha k uchu a vychutnával si staré triky, které tenkrát prostě nebylo jednoduché v ničem jiném zahlédnout... Mrcha Meryl s mrchou Goldie, které ždímaly z chudáčka Brucíka Ernesta duši, než jim ten "opravář ženských těl" s chutí, úsměvem a radostí prostě umřel... Krása, když člověk umírá s chutí, úsměvem a radostí, nemyslíte? 75%(7.10.2013)

• - Liza (Isabella Rossellini) nazývá své ochránce "Tom, Dick a Harry". Stejnými jmény byly kódově označeny tunely, které razili vězni ve filmu Velký útěk (1963). Jedná o frázi používanou v anglicky mluvících zemích pro označení osob vzhledově i charakterově zaměnitelných. (Martensson35)

• - Nahé tělo Isabelly Rossellini bylo ve skutečnosti tělo Catherine Bell. (Karlos80)

• - Při souboji s lopatama je v pozadí na zdi vidět obraz s Meryl Streep, který je rozdělen na čtyři různé pole s různými barevnými pozadími se stejným portrétem. Jde o variaci na slavný obraz od Andyho Warhola, kde ztvárnil Marilyn Monroe. Mimochodem oba dva je možné na okamžik později ve scéně na večírku živých mrtvých spatřit vedle sebe. (Mydlivoj)