Miluji tento film. Jistě, jde o průhlednou moralitku strefující se do "the living deads in Beverly Hills", ale i přes nechutně kazatelský závěr (i když jistým způsobem vyjadřuje něco z Kunderovy Nesmrtelnosti) jde o velice vtipnou komedii z dob, kdy Meryl měla nadhled nad muzikálem (zatímco dnes prožívá pomocí Stanislavského Mamma Mia!), Bruce se dokázal na chvíli vymámit ze své stereotypnosti a Goldie byla ještě vtipná. A čím více stárnu a prohlížím se v zrcadle, tím se směji víc a víc. "I´ll paint your ass and you the mine" "Forever".(20.6.2009)

Tak že bych si u toho zrovna ucvrnkával do kalhot samou radostí a nezadržitelným smíchem se říci nedá. Prvních zhruba čtyřicet minut jsem se ani moc nezasmál a to mám docela smysl pro humor. Zvolené tempo mi přišlo poněkud vlažné a samotný děj mě moc nebral, stejně jako toho chrápajícího diváka v sále. Je pravda, že hlavní pozvánkou jsou herecké výkony hlavního tria. Všichni své role podali opravdu zajímavě a ve druhé polovině jsem se začal konečně bavit i já. Triky jsou opravdu místy hodně povedené a černý humor začal zabírat. Nemyslím si však, že by šlo o nějakou nezapomenutelnou bombu, kterou je potřeba vychvalovat do nebes. Spíš to vidím jako průměrnou podívanou na zabití času.(15.10.2011)

Krizi středního (případně jakéhokoli jiného) věku lze řešit nejrůznějšími způsoby. Na jeden z nich se můžete podívat v mimořádně zábavném, i když poněkud morbidním snímku Roberta Zemeckise. Na první pohled se jedná o fintu, která nemá chybu - ovšem po bližším seznámení s její podstatou nemůžete přehlédnout určité drobnosti, které ji činí přece jenom maličko rizikovou ... nebo alespoň méně přitažlivou. Ale to už posoudíte sami. P.S.: Role Bruce Willise je převelice nestandardní - a z mého pohledu i roztomilá.(13.8.2013)

Smrt ji opravdu sluší, filmové zpracování přelomu let 80. a 9é. minulého století už trochu méně. S filmy z této doby mám často problém, že těžko zkousnu vizuální i audio stránku věci, přestože se mi námět líbí mnohdy mnohem více, než leckterý současník, jež je vymazlený do posledního pixelu. Můj oblíbený Bruce Willis si zde hraje uťápnutého manžílka se zálibou v alkoholu a chloroformu, ale v průběhu i on vystřízliví a i nějakou tu akční honičku bude muset absolvovat. Jak děj postupoval, bavil jsem se čím dál víc - čím více absurdní divadlo na mě rozehráli, tím více jsem si lebedil. Kdybych si přesto z tohohle filmu nic jiného neodnesl, vím, že vstupovat mezi dvě ženské se nevyplácí, člověk by to také nemusel přežít, až se spojí proti němu. Určitě musím ale říct vám všem, kteří jste nikdy neviděli klasiku let devadesátých, nebraňte se jí - možná není tak barevná, ale litovat nebudete určitě.(25.10.2012)

Na tenhle film jsem jednou pozdě večer narazil v televizi.Herecké obsazení mě hodně zaujalo,stejně jako jméno Roberta Zemeckise,tak jsem si řekl,že se na to podívám.A fakt jsem se u toho skvěle pobavil.Ještě zaručeně nikdy jsem Bruce neviděl v takové roli.A že si ji opravdu užil.Meryl Streep a Goldie Hawn jsou taky jedna lepší než druhá.No a Robert zase jednou posunul hranice filmových efektů o kus dál.Díra v žaludku a hlava obrácená naopak,to jsou věci,na které se nezapomíná.A konec je taky skvělý.Prostě výborná černá komedie,která rozhodně stojí za zhlédnutí.80 %(3.8.2009)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. července 1992 v New Yorku. (Varan)

• - Miestami natáčania boli rôzne kúty Kalifornie a niektoré scény vznikli aj v New Yorku. Natáčalo sa od 9.12.1991 do 7.4.1992. (Greenpeacak)

• - Tvůrci speciálních efektů dlouze řešili s režisérem, jak by měla vypadat díra v břiše Goldie Hawn. Nechtěli, aby z rány kapala krev či aby byly vidět vnitřnosti, protože by to kompletně změnilo dostupnost filmu pro mladší publikum. Nakonec se rozhodli, že průstřel bude vypadat jako propálená díra s ohořelými okraji a postavu Helen nechali vykrvácet v jezírku, do něhož přistála. (Dixieboy)