Je to komedie, drsná komedie, kde některé scény jsou trošku morbidní, ale mi se líbily, docela jsem se u nich smála. Goldie s dírou v břiše, odlupující se kůže... taky docela zajímavá představa, když víte, že nemůžete zemřít. A scéna na konci super. Trošku mě překvapila Meryl, že vzala takovou roli, připadalo mi to, jakoby si ze sebe v tom filmu dělala srandu. Ale jinak dobrý.(10.6.2014)

"Sempre viva - život věčný!" Nebudu se ohlížet na případné posměšky a napíšu to, jak to cítím: Smrt jí sluší patří k ABSOLUTNÍ ŠPIČCE americké komedie. Tak pečlivě vycizelovaný scénář, tak neamericky sarkastický humor, tak promyšlená režie v každém detailu... Kde to najdete? V Sunset Boulevardu, v Psychu a to je téměř vše. Nejlepší film Roberta Zemeckise, nejpřekvapivější herecké výkony hlavního tria, nej nej nej. Nic konstruktivního tentokrát nenapíšu. Pokoušel jsem se o to několikrát, ale vždycky skončím u obecných superlativů, protože rozebírat jednotlivosti tady ani nemá smysl. Film mého srdce. Klenot. 100 %(6.4.2005)

• Frajer42

Úplný nesmysl to rozhodně není. Film se točí kolem zajímavého tématu. Hraje si s nesmrtelností. Podílela se na něm hromada osobností, z nichž hned tři tvoří mé oblíbence. Nejvíce mě zaujal Bruce Willis, kterému zde ještě stékalo mateřské mlíčko po bradě a jeho hlas se pravděpodobně stále nacházel v předmutačním období. Samotného mě překvapilo, že jsem ze snímku spíše zklamán. Očekával jsem, že se budu smát, až se budu za břicho popadat a on to prostě nebyl ani vzdáleně můj šálek humoru. Zasmál jsem se přesně jednou. Zato jsem hned třikrát zaspinkal, což mě docela mrzí. Celkově se v hodnocení nedovedu přehoupnout přes dva kousky. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska.(15.9.2016)

OK, je to nehorázná kravina, ale já se bavila. Meryl je prostě Herečka s velkým H, která dokážet zahrát naprosto vše. I když nikdy bych nevěřila, že dokáže zahrát takovou...namyšlenou primadonu. Avšak NÁDHERNOU namyšlenou primadonu. Prostě paní Herečka. Goldie mě velice mile překvapila, tahle role jí prostě sedla. A to jí nemám moc v lásce. Bruce Willis se také své role zhostil dobře, ale prostě na dámy neměl. Jo a velice dobře hrála i Isabella. I velice málo ji stačilo k tomu, aby se nezapomenutelně zapsala do tohoto filmu. No a kromě skvělých hereckých výkonů je úžasná hudba a nezapomenutelné hlášky typu Mohl bys přestat dýchat či Nevíš, kde jsme zaparkovali auto? Prostě mě to nehorázně bavilo a to je to hlavní no ne? :D PS: Sydney Pollack jako doktor prostě neměl chybu. Je to úžasný režisér, ale dokáže i výborně hrát. :D(1.1.2012)

Kultovní záležitost. Bruce Willis opět výborný, Meryl Streep pořád sexy a Goldie Hawn pořád přitažlivá. Nezapomenutelná scéna při pádu ze schodů, průstřel břicha a hysterické chování Bruce Willise. Zábavná komedie s originálním námětem, temnou atmosférou (nekonečná bouřka :)) a s hororovým nádechem. Velká klasika, kterou si rád pustím.(14.8.2013)

• - Když Lisa (Isabella Rossellini) zmiňuje, že jedna její klientka prohlásila, že po fiktivní smrti „chce být sama“, naráží tím na hvězdu stříbrného plátna Gretu Garbo. (NiaWolf)

• - Film poprvé představil fotorealistickou lidskou kůži, jež vznikla díky tehdy nově vyvinutému softwaru. (Cherish)

• - Když Meryl Streep a Goldie Hawn nevyšly společné plány na natočení filmu Thelma a Louise (1991) z důvodu těhotenství Meryl, přijaly nabídku na tento film. Meryl však šla do projektu s představou, že afektovanou herečku Madeline bude hrát Goldie a ona si střihne zahořklou spisovatelku Helen. Studio však chtělo zaujmout obsazením herců proti obvyklým typům postav a obrácení rolí zamítlo. (kenny.h)