• Radiq

Na tohle jsem se kouknul jedině kvůli Bruci Willisovi, kterej je tady fakt vtipnej, ale musíte se na to dívat v originálním znění, ne s dabingem. Během filmu jsem přišel na to, že další důvod je Isabella Rossellini, která je tady (vlastně v podstatě všude) fakt sexy. Přitom nápad to nebyl vyloženě špatnej, ale černej humor byl podle mě málo černej a to zpracování roku 1992 jde poznat. Pobavilo mě pak ještě taky to, že se ty dvě oslovovaly Madeline jako Mad (šílená) a Helen jako Hel (peklo), chch. Ale jinak nic moc (pod)průměr... a můžou za to hlavně Meryl Streep a Goldie Hawn, ktery krásy zrovna moc nepobraly a ani herecky mi nikdy ani jedna neseděla...(1.3.2017)

• Frajer42

Úplný nesmysl to rozhodně není. Film se točí kolem zajímavého tématu. Hraje si s nesmrtelností. Podílela se na něm hromada osobností, z nichž hned tři tvoří mé oblíbence. Nejvíce mě zaujal Bruce Willis, kterému zde ještě stékalo mateřské mlíčko po bradě a jeho hlas se pravděpodobně stále nacházel v předmutačním období. Samotného mě překvapilo, že jsem ze snímku spíše zklamán. Očekával jsem, že se budu smát, až se budu za břicho popadat a on to prostě nebyl ani vzdáleně můj šálek humoru. Zasmál jsem se přesně jednou. Zato jsem hned třikrát zaspinkal, což mě docela mrzí. Celkově se v hodnocení nedovedu přehoupnout přes dva kousky. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska.(15.9.2016)

Tohle byla taková průměrná americká komedie, která opravdu zaujme hlavně vizuálními efekty. Pár míst vtipných tam bylo, napři když lékař ve špitále zjistí, že Madeline je vlastně mrtvá... Na otočené krky a z pod kůže vykukující vyhřezlé kůstky mi však nepřišly zdaleka tak odporné jako Bruce s knírkem v obrovských brýlých a s tou brutální patkou na hlavě... Jenže Willis konce osmdesátých a během devadesátých let, byl spíše komediálním hercem a akčňáka z něj udělal až večírek a chůze bosky po střepech v Nakatomi plaza :-) a tak mu ten dojčácký knírek musím odpustit. Tři tuby barviva pleťového odstínu. * * *(28.1.2015)

Na tenhle film jsem jednou pozdě večer narazil v televizi.Herecké obsazení mě hodně zaujalo,stejně jako jméno Roberta Zemeckise,tak jsem si řekl,že se na to podívám.A fakt jsem se u toho skvěle pobavil.Ještě zaručeně nikdy jsem Bruce neviděl v takové roli.A že si ji opravdu užil.Meryl Streep a Goldie Hawn jsou taky jedna lepší než druhá.No a Robert zase jednou posunul hranice filmových efektů o kus dál.Díra v žaludku a hlava obrácená naopak,to jsou věci,na které se nezapomíná.A konec je taky skvělý.Prostě výborná černá komedie,která rozhodně stojí za zhlédnutí.80 %(3.8.2009)

OK, je to nehorázná kravina, ale já se bavila. Meryl je prostě Herečka s velkým H, která dokážet zahrát naprosto vše. I když nikdy bych nevěřila, že dokáže zahrát takovou...namyšlenou primadonu. Avšak NÁDHERNOU namyšlenou primadonu. Prostě paní Herečka. Goldie mě velice mile překvapila, tahle role jí prostě sedla. A to jí nemám moc v lásce. Bruce Willis se také své role zhostil dobře, ale prostě na dámy neměl. Jo a velice dobře hrála i Isabella. I velice málo ji stačilo k tomu, aby se nezapomenutelně zapsala do tohoto filmu. No a kromě skvělých hereckých výkonů je úžasná hudba a nezapomenutelné hlášky typu Mohl bys přestat dýchat či Nevíš, kde jsme zaparkovali auto? Prostě mě to nehorázně bavilo a to je to hlavní no ne? :D PS: Sydney Pollack jako doktor prostě neměl chybu. Je to úžasný režisér, ale dokáže i výborně hrát. :D(1.1.2012)

• - Ve filmu "hraje" i Michael Caine. Když si Helen (Goldie Hawn) pouští televizní film, kde je Madeline (Meryl Streep) uškrcena, je to právě on, kdo ji zabije. Použity byly záběry z Cainova filmu Agent Palmer: Případ Ipcress (1965). Dále ve filmu pak vidíme plakát z tohoto filmu "Michael Caine & Madeline Ashton in Dark Windows". (kenny.h)

• - Nahé tělo Isabelly Rossellini bylo ve skutečnosti tělo Catherine Bell. (Karlos80)

• - Miestami natáčania boli rôzne kúty Kalifornie a niektoré scény vznikli aj v New Yorku. Natáčalo sa od 9.12.1991 do 7.4.1992. (Greenpeacak)