Miluji tento film. Jistě, jde o průhlednou moralitku strefující se do "the living deads in Beverly Hills", ale i přes nechutně kazatelský závěr (i když jistým způsobem vyjadřuje něco z Kunderovy Nesmrtelnosti) jde o velice vtipnou komedii z dob, kdy Meryl měla nadhled nad muzikálem (zatímco dnes prožívá pomocí Stanislavského Mamma Mia!), Bruce se dokázal na chvíli vymámit ze své stereotypnosti a Goldie byla ještě vtipná. A čím více stárnu a prohlížím se v zrcadle, tím se směji víc a víc. "I´ll paint your ass and you the mine" "Forever".(20.6.2009)

OK, je to nehorázná kravina, ale já se bavila. Meryl je prostě Herečka s velkým H, která dokážet zahrát naprosto vše. I když nikdy bych nevěřila, že dokáže zahrát takovou...namyšlenou primadonu. Avšak NÁDHERNOU namyšlenou primadonu. Prostě paní Herečka. Goldie mě velice mile překvapila, tahle role jí prostě sedla. A to jí nemám moc v lásce. Bruce Willis se také své role zhostil dobře, ale prostě na dámy neměl. Jo a velice dobře hrála i Isabella. I velice málo ji stačilo k tomu, aby se nezapomenutelně zapsala do tohoto filmu. No a kromě skvělých hereckých výkonů je úžasná hudba a nezapomenutelné hlášky typu Mohl bys přestat dýchat či Nevíš, kde jsme zaparkovali auto? Prostě mě to nehorázně bavilo a to je to hlavní no ne? :D PS: Sydney Pollack jako doktor prostě neměl chybu. Je to úžasný režisér, ale dokáže i výborně hrát. :D(1.1.2012)

"Vaše zápěstí je zlomené na třech místech, máte 2 vykloubené obratle, které vyčnívají skrz kůži, tělesná teplota je pod 25 stupňů a vaše srdce nebije. To není dobré znamení." Dva roky předtím, než Robert Zemeckis objevil svou slabost pro mentálně retardované a natočil Forresta Gumpa, vyblbnul se na téhle černohumorné, nebojím se říci hororové, komedii. Herci obsazení proti svým obvyklým typům doslova čarují a skrz mrtvolný make-up je ani nelze poznat. Atmosféra je díky záměrně přestylizované výpravě a nervní hudbě překvapivě mrazivá a výborně doplňuje jednoduchý, ale opravdu velmi vtipný děj. Sarkastické prupovídky v kombinaci s vizuálními hrátkami zkrátka dokáží pořádně podráždit bránici, každý ale kouzlu filmu nepodlehne, ale i to je znak výjimečné komedie. Sempre Viva! P.S. V uzemňující roličce lékaře se objevil oscarový režisér Sydney Pollack.(20.9.2010)

Zemeckis je experimentátor co se týče triků a jejich možností a díky tomu nám naserviroval tuhle vyloženou lahůdku, která ještě v současnosti ohromuje právě trikovou úrovní (stejně jako BTTF, Falešná hra s Králíkem Rogerem, Forrest Gump). Příběh samotný je pak naposto jednoduchý, snad až přizpůsobený trikařům, aby mohli ukázat svá kouzla. Vznikla tak megahvězdně obsazená bizarní taškařice se záhrobním nádechem jak od Burtona, která stále dokola baví!(18.1.2008)

Zemeckis intelektuálně na výši. Dokonale svým filmařským rukopisem trefil ústup klasického Hollywoodu a nástup moderních a dravých devadesátek, aka továrny na sny a peníze. Podařilo se to jak filmařsky (revoluční triky, tempo vypravování), tak i dějově (spousta kousavých satirických narážek a podtónů). Místy je však tahle taškařice extrémně hodně přepálená a ukřičená, resp. tak trochu mimo realitu. Takže i když je tam těch životních tezí docela dost, je problém si je pod tím vším make-upem a samoúčelným křikem mnohdy řádně vychutnat.(23.1.2018)

• - Goldie Hawn (Helen Sharp) a Meryl Streep (Madeline Ashton) spolu chodily na stejnou vysokou školu, a tak byly dobré kamarádky. Když se Meryl dozvěděla, že by měla hrát v tomto filmu s Goldie, okamžitě roli přijala. (Dixieboy)

• - Ve scéně, kde Lisa (Isabella Rossellini) žádá Madeline (Meryl Streep), aby jí řekla, kolik si myslí, že jí je, Madeline řekne, že 38, a Lisa se na ní zle podívá. Ve skutečnosti jí během natáčení bylo 39. (jezurka42)

• - Když Meryl Streep a Goldie Hawn nevyšly společné plány na natočení filmu Thelma a Louise (1991) z důvodu těhotenství Meryl, přijaly nabídku na tento film. Meryl však šla do projektu s představou, že afektovanou herečku Madeline bude hrát Goldie a ona si střihne zahořklou spisovatelku Helen. Studio však chtělo zaujmout obsazením herců proti obvyklým typům postav a obrácení rolí zamítlo. (kenny.h)