Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Terva

CITÁT - Má štěstí, že jsem ho nepropíchl kopírovacím perem........... Scény z Hvězdnýma válkama okolo 8 minuty jsou povedené. CITÁT - Zlato, ty to vždycky řekneš tak sexy.......... Slyšeli jste někdy říct jeptišku: ty zasranej spratku ? Ne ? Tak tady to jde. Příběh je o tvůrcích komiksů a jak to tak v komiksech chodí, dělají si tu lidé a věci, co chtějí. Superhrdinové lítají, ženy mají velké kozy, muži zase svaly, teplouš je prostě teplouš a lesba je jen lesba, nebo snad ne ? Tak věřte, že tady v tomto příběhu je to trošku složitější. To je svět komiksů. Nádherná píseň okolo 23 minuty a následné vyvrcholení scény mě zvedlo z křesla a donutilo mě zatleskat. CITÁT - Tady, kamaráde, přeskakuje jiskra........... Vztahy mezi hlavními aktéry se zde dostávají do velice složitých a komplikovaných situací. Dramatičnost se zvyšuje a vztahy dostávají čím dál složitější strukturu. CITÁT - Tak je zas o jednu lesbu méně......... Konzervatismus a experimentování nejde dohromady. Přichází první krach a neshody. Film obsahuje zajímavé dialogy na téma sex ve všech podobách. Každý by měl mít svou úchylku. CITÁT - Kurva, do prdele "Želízko" ?!............ Mlčenlivý Bob se tu celkem slušně rozkecá. Je to katarze. Vyvrcholení lásky všech aktérů je prostě dokonalé. Je to sex nebo milování ? Dobrý příběh, já se bavil. Ve filmu také hrají JAY (Jason Mewes) a SILENT BOB (Kevin Smith). A já jdu hledat svou Amy. Film končí slovy : Jay and Silent Bob Will Return in "Dogma". ()

Chermy

Kevin Smith píše dobré scénáře, pobavíte se, uslyšíte hodně životních zkušeností a bez cenzury. Takový svěží vítr ve filmovém sdělení vítám, ale čisté čtyři to nejsou. Hlavní postava Joey Lauren Adams mi nebyla zrovna sympatická, ale na tom by zas až tolik nezáleželo. Problém vidím spíš v postavě Bena Afflecka, který je ješitný až moc, na můj vkus a tak i tady dojde v závěru k situaci kdy si říkám...."ty jsi ale debil, nad tímhle přeci stačí mávnout rukou"....on se ale namísto toho urazí:)...jinak moc dobré.... ()

Ajinka126

Dva milenci, kteří se milují, buď nedokáží překousnou minulost toho druhého, anebo se ten druhý nevyzná ve své sexualitě. To je asi celé. Žádné pocity to ve mě nevyvolalo ani nezanechalo. Takže se potácím nad propastí "průměr". Pravda je, že Ben Flek sice konečně něco zahrál, ale já jsem tomu jejich románku nevěřila. Pokud se nějaká žena cítí lépe s ženami, tak jediný muž, se kterým by se též cítila dobře je gay. Nerada bych to házela do škatulky průměr. Něco navíc to přece jen mělo..Ale pořád mi z toho vychází 3 hvězdy. ()

DEXTER099

Tak to je pro mě ta správná romantika,protože se to nedrží klasické šablony krásných lidí a happy endu.Je to zkrátka film docela i ze života (sám jsem to zažil) kdy poznáte osobu se kterou se cítíte jako z nikým jiným koho jste kdy poznali a navíc cítíte,že se to s největší pravděpodobností z nikým už nestane.A koho by neuhranula Joey Lauren Adams :-).Je vidět,že Kevin Smith umí napsat i film z jiného rank než ujeté komedie i když určité prvky jsou i zde.Celkově na mě film udělal opravdu silný dojem a to jsem opravdu nečekal,takže za mě 90% a pět hvězd. ()

Kryton

Více takovýchto romantických komedii prosím! Nemám rád tento žanr , protože díky hlavně Hollywoodu je to vždy ten samý příběh a vždy to má Happy End a celé to je neskutečně hloupě "sladoučké". Díky bohu za Kevina Smithe. Tak realistický příběh se jen tak nevidí. Výborný film a nejvetší srandu zažijete už na začátku kdy se diskutuje na téma Star Wars je jen bělošská agitace!Holden a Banky dělají uspešný komiks a najednou Holden najde dívku. Ta se mu opravdu líbí a chce s ní chodit. Jenže ona nerada muže jako On. Doslova nemá ráda muže. Je na ženský. Holden to nese težko a tak se jí snaží přemlouvat a být s ní pořád. Dialog na houpačkách o odpanění je geniální. Tak pak Holden svojí "Amy" získa a je sní štasten. Bankymu to vadí a snad i mírně žarlí. Pak Holden zjistí , že nebyl ten první muž v jejím životě , že ani nebyl tak sexualné akční. Hádka na stadionu je další perlou.Komicko-smutná scéna usmíření nemá chybu a pak , že člověk se rozhoduje sám , když si nechá nakecat od druhých. Nečekejte Happy End ! Naopak je to spíše jako život. Co se jednou zničí už nejde znova postavit. Jeden z nejlepších výkonu Bena Afflecka co jsem viděl. Musím se přiznat , že nejlpeší postavou pro mě byl Banky (Jason Lee), kterému jsem fandil a sžil se sním. Alyssa ve vynikajicím podaní Lauren Adams je opravdu reálná až mi Alyssa mi chvílema připomněla mojí byvalou pritelkyni. Škoda , že Jay a Bob a jejich 5 minut slávy zde je sice zábavné , ale přeci jen krátké. Doporučuju tak by měli vypadat romantické filmy! ()

ladko

Celú prvú hodinu som sa pomerne nudil, ale potom, ako sa vyzradil pôvod Alyssinej prezývky fingercuffs film naberie neskutočný spád a takú tú realistickosť dialógov a hádok, že sa to často na filmovom plátne nevidí. Piatu hviezdy nedám len za ten pomalší rozjazd(i keď pekne vybudoval pôdu pre pôsobivú druhú polovicu filmu...) a preto, že mi nesedelo trochu herectvo Joey Lauren. ()

selfesteem

Jako příznivec Kevina Smithe jsem se rozhodla tento film vydržet. Slovo vydržet užívám proto, že mi dělalo celou dobu trochu problém vypořádat se s opravdu netradičním a vcelku úsměvným hlasovým projevem Joey Lauren Adams. Ta by z fleku mohla dabovat nějaké modré nebo zelené večerníčkové postavičky. Do české verze se mi nechtělo jít už proto, že jednotlivé dialogy a obzvláště projev mého milovaného Jaye ♥ by v češtině vyzněly do ztracena. Silný příběh filmu Chasing Amy mi jednak vypověděl hodně o mně samotné, jelikož jsem poznala, že se opravdu někdy chovám jako ten zoufalec, a donutil mě se nad sebou zamyslet. Zárověň mě ale až překvapilo, jak něžně a láskyplně tento film působí, i přes tradiční, pro někoho nevhodný, výběr témat pro hovor nebo poněkud vulgárním výrazovým prostředkům. Chasing Amy je hlavně romantika, někdy drsná, někdy něžná, ovšem hlavně k zamyšlení: Chcete znát něčí minulost, víte, že to je pěkně blbej nápad, ale chcete to, dozvíte se všechno, a pak vám to pochopitelně ublíží - má tohle smysl? A má vůbec smysl cítit se ublíženě? ()

LINKIN

Konečně vím, proč tenkrát ta holčina nechtěla jít se mnou a svojí kámoškou do trojky. Jo a Affleck je hrozný dřevo. ()

baribal

Klasický devadesátkový Kevin Smith. Kouzlo filmu ukryl v "lehce" vulgárních dialozích a ne v příběhu, který mi moc nesednul. Hlavní role dua Bena a Fleka vypadá v těch vousech naprosto příšerně, ale jeho hraní mi je taky uplně volné. Docela příjemný film, který nenudí.. na to, že nemá tak dobrý příběh. ()

Krt.Ek

Hledáš komedii s K (přeloženo: velkým ká)? Jen směle do Amy! Kevin Smith je, jak jsem si dokázal už zde, scenáristicky machr, machr a ještě jednou machr! Ty jeho postavičky a ty jejich hlody. Nevím, jak to dokázal, ale fakticky pociťuji lítost, že si nikdy nepokecám s Jayem a mlčenlivým Bobem. 80% ()

mysiak

Zbožňujem "smithovky" a táto nie je výnimkou...tak obyčajná, ale zároveň tak dobrá komédia...veci ktoré sa môžu stať každému podané vo veľmi dobrom balíku...proste Kevin Smith je svetový režisér... ()

aluna

Ach jo, mrzí mě to, ale všeobecný nadšení sdílet nebudu. Dialogy mají co říct (jak je ostatně u Smithe zvykem), to, co Allyssa i ostatní říkají, má pointu, ale asi mi vadila její představitelka v podání hysterický Joey Lauren Adams, kdy někdy byla i roztomilá, ale především ve chvílích, kdy ječela, a že to bylo často, jsem jí nemohla vystát (možná pro její parádní nosovej hlas, kterej by jí nemusela závidět ani slečna chůva Fajn). dodatek: Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale o * zvedám po zhlédnutí dabovaný verze. Bez kníkavýho ječení slečny Adams si to člověk užije líp. ()

GodComplex

Rozhodne nejhorsi Smithuv film z nekolika jednoduchych duvodu - hlavni muzskou roli totalne nedava Ben Afleck, ktery je asi jeste horsi herec, nez Matt Damon (ktery zde mimochodem take chvili oxiduje) a hlavni zenska role je ztvarnena zenou, ktera ma snad nejhorsi hlas, ktery jsem kdy slysel. Krome toho to ani neni tak vtipne jako jine Smithovi filmy a kdyz vezmeme v potaz, ze vetsina Smithovych filmu ve skutecnosti zase tak vtipna neni, na vic, nez 1* tohle nebude. Tu hvezdu zachrany zde drzi Jay and Silent Bob. 2/10 ()

jondzavid

Výborná konverzačka s romantickým nádychom ala Kevin Smith. Herecký nevýrazný (Affleck je štandardne nudný, J.L.Adams príliš prehráva), výborné sú vedľajšie úlohy. Od dokonalosti ho drží aj príliš dlhá stopáž a najmä trapná predzáverečná scéna (Holdenov návrh). K plusom patria však komiksové vsuvky a dialógy o sexe + samozrejme netreba zapudnúť na výstup Jaya a Silent Boba (teda najmä Boba). Po Clerks je to však u mňa to najlepšie, čo som od Smitha videl. ()

J_Fiu

Ano, není pochyb, že námět k tomuto filmu tu ještě před ním nebyl. Ale! Vadilo mi vyžívání a rochnění si v neustálém připomínání homosexuality. Ano, jistě je to film, ve kterém ztvárňuje hlavní roli dívka, která je lesba, ale k čemu je dobré neustálé zdůrazňování homosexuality? Herci pak působí, že se neumí bavit na jiné téma a nic jiného nerozebírají, což je škoda. Přišlo mi, jakoby se Kevin Smith vyloženě ukájel v tom, že napsal scénář k originální romantické komedii. A tak tu svou jedinečnost a odlišnost dával okatě najevo. Geniální dialogy jsem nezaregistrovala, ale říct, že bych se u filmu nudila taky nemůžu. Ben Affleck coby nesmělý pohodář zde působil civilně a sympaticky, stejně tak i Jason Lee. Joey Lauren Adams hodnotit nemůžu, je to jistě velice nadějná a dobrá herečka, ale prostě mi nějak nesedla. Což je ovšem jen a pouze můj osobní problém :) ()

Alementina

Vlastne tak obycejny film, tak jednoduse natoceny... a tak jednoducha pravda. Tak moc jsem o tomhle filmu slysela a nekolik let se mi ho nedarilo skutecne shlednout. A taky jsem se trochu bala, ze budu zklamana, protoze vzdy kdyz moc ocekavam, tak byvam zklamana. A skutecne, cekala jsem neco uplne jineho, ale konecny dojem predcil me ocekavani. 95 % ()

zipper111

No, všemi oplývaný film Chasing Amy mě bavil, ale z těch mála Smithovek co jsem viděl byl pro mě nejslabší....samozřejmě, některé scény jsou opravdu špičkový, ale já byl po celej film tak nějak zmatenej, asi jsem na to neměl tu pravou náladu..takže 4* ()

blackrain

Rozum a cit. Mám se řídit tím, co mi říká můj mozek nebo mám jít za hlasem svého srdce? Mozek a srdce ve většině případů stojí na opačné straně barikády a ubohý člověk musí stát mezi nimi. Na druhou stranu musím být rozumná, musím některé věci nechat být, přenést se přes ně a nebo se s nimi smířit. Jít dál a nepatlat se v minulosti. Jemu vůbec navadilo, že se vyspala se ženami. Ono mu vadilo, že se na škole vyspala se dvěma kluky na jednou. S ním žila jiný život, tak se nemusel o její minulost zajímat. ()