Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Šimpy

Affleck i Jason Lee velmi překvapují, skutečně zde hrají. Je to snad tím, že jim vousy přidávají na talentu? Mám chuť tomu uvěřit a Smith jako scénarista dospěl.... ()

campix

Tímhle si to u mě Kevin Smith dost zavařil. Čekal jsem nekomerční příjemnou, nenápadnou romantickou komedii a ona to je takováhle nesympatická prasárna. Hledám Amy vypadá spíše jako nějaký laciný sitcom se strašně nesympatickým hereckým obsazením a nezajímavým dějem. Obrovské zklamání a nebýt cameo Jaye a mlčenlivého Boba jdu s hodnocením ještě níž. ()

dr.fish

V dnešní době asi neživotný snímek. Do života dvou kámošů kreslících komiksy vstoupí netradiční sokyně-lesba. Jeden z nich se do ní zamiluje, ona do něj taky a "odlesbí" se. Láska veliká. Kámoš to nesnese hledá na ní něco až najde a vztah rozbije. Je zde sice několik mouder s obecnou platností, postavy poměrně zajímavé, ale Ben Affleck je tak hrozný neherec, že to prostě nejde dál. Navíc jeho postava je strašně "americky" tupá a puritánská, nejde tomu prostě věřit. Film zůstal na půl cesty k cíli. Možná v pětadvaceti bych to dal, ale dnes už se tomu jen směju a kroutím hlavou.50% ()

okkac

Tak tohle jsem od Kevina Smithe nečekal. Skvělá kombinace romance a sprosté komedie, kde žánr komedie je spíše tím minoritním. Přesto hodně skvělý film s jedním nejlepším hereckým výkonem Bena Afflecka a nejlepším monologem Silent Boba. ()

eisha3

Ben Affleck mě celý film tak moc štval, že zničil skoro všechny dobré dojmy kolem. Zbylo mi jich tak málo, že se vlastně divím, proč dávám 3*. ()

kocik1

Říká se, že co se vleče, neuteče, ale u filmů by se spíš mělo říkat, že co se vleče, nebaví. A to je problém tohoto snímku. Začátek se táhne jako turecký med a ani zajímavé komiksové interiéry a exteriéry, které mi chvílemi připomínaly Cambden, dlouho moji pozornost neudržely. Naštěstí žádný začátek netrvá po celý film a jak se příběh začal rozjíždět, začal mě stále více a více i bavit. Nevím sic, jestli se dá film označit i jako komedie, mně připadal spíš jako odlehčené drama, které se snadností sobě vlastní jenom na bázi konverzace předvede, jak jsou lidé nepoučitelní a pitomí. Každý hledá svou Amy, přitom nejjednodušší by bylo ji vůbec neztratit.... ()

andrii

Friends & lovers. Lovers & friends. This is us. "Masters of feelings in NYC narrow streets. Welcome." Zvídavé, zvědavě provokativní, imponující. Pokusem vzrušující. Hraniční, tělesné mravy. Rozličně nutkavé, hravě si vychutnávající. Nahlas o milování, milovaní. Mládí jako přesýpací hodiny. Kalhoty se od nepaměti za sukněmi honí, i když někdy... ()

StanislachKo

Ťažko by sa dalo povedať, že tu ide o nejakú filmársku mágiu. Ale najmä vďaka podobným snímkom som sa do filmu ako takého pred rokmi zamiloval. ()

SeanLSD

Z otravnej nezávisláckej konverzačky, pripomínajúcej Tarantina bez poctivého prídelu zábavného násilia (čo je ten typ nezávislej americkej produkcie, ktorý fakt nemusím), k nadmieru provokatívnemu umeleckému dielu nútiacemu k zamysleniu. Najväčším plus a mínus sú prekombinovaná katarzia priemerného nudného človeka a stály nátlak riešiť myšlienku, že lesbu je potrebné iba poriadne ošukať. ()

Wallas

Trošku horší než Mallrats, protože: 1) Se to snaží mít až příliš hluboké morální ponaučení. 2) Málo Jaye & Silent Boba. Jo a Kevin Smith u mě má za tohle plus, protože to neskončilo happyendem. ()

Triple H

Môj asi najobľúbenejší Smithov film. Perfektné hlášky (ako vždy) a samotná romantická zápletka je podaná takým nevtieravým spôsobom - nie klasicky hollywoodsky sentimentálna báchorka. Navyše, záverečný Affleckov monológ bol fakt dačo extra. :-) Jedna hviezdička navyše za na romantickú komédiu netradičný (a naozaj vydarený) záver. Ben Affleck vie aj hrať. ()

vadic

True love story o tom, že mince má pokaždé dvě strany, a že i ta nejzavrženíhodnější osoba může být ta pravá. Musím přiznat, že místy jsem se opravdu děsil a opakoval jsem si. " Tohle mi něco připomíná ". Prostě si myslím, že většina mladých týpků najde určité paralely mezi tímto filmem a svými osobními zkušenostmi. Dokonce i trapný výlev Afflecka byl prostě tak trapný, až skutečný. Všechno doplněno o geniální postavičky Jasona Lee a hlavně suverénního gay černocha žijícího dvojí život. Od dnešního dne kašlu na všechny rozhovory typu Rene Russo + Mel Gibson atd. o úrazech z boje. Pro mě už existují pouze rozhovory o úrazech při strkání jazyka do ženské svatyně:-) ()

TomStall

Kevin Smith by měl fakt zůstat pevně v komediálním žánru jako v Clerks. Když se totiž pokouší film obohatit o drama/romantiku jako zde nebo v Zack and Miri make a porno, moc se mu to myslím nedaří. Dokoukal jsem to silou vůle.. Jakmile začal Holden něco hlubokomyslně řešit nebo coura Alyssa vyřvávat na lesy, měl jsem chuť jim zakroutit krkem. Takhle nesympatičtí mi byli naposledy opravdu snad jen zmínění Zack a Miri. I když skvělý Jason Lee zachraňoval alespoň po té komediální stránce co se dalo, celek je zoufale nudný a po obsahové stránce nabubřele plytký, bohužel. ()

Swansea

Postava afektované, ukňourané hysterky Alyssy a toporné herectví B.Affleca mně nedovolilo těmto dvěma fandit. ()

Gumi.30

Až zpětně jsem si začal uvědomovat, jak skvělý film jsem viděl. Tenhle film na Vás může mít podobně devastovací učinky, jako prošlé maso. Rozleží se postupně, ale dlouhodobými následky. Jen si to představte poznáte holku svých snů(bez úvozovek) na, kterou celý život čekáte. Je inteligentní, krásná, ukecaná, sexy, prostě úžasná. Jenže i vzájemné sympatie naráží na jednu velkou zeď a to na orientaci slečny..asi si pak dokážete představit jaká muka zažívá v Chasing Amy výborně hrající Ben Affleck. Díky trpělivosti a odolnosti proti odporu svého dosud nejlepšího kamaráda Bankyho nakonec Amy získá. A pak zase ztratí (v tomhle bych Holdena trochu nechápal-ale už je jen věc morálky a pořád je to jen film :D ;-) )..ale k věci: Hledám Amy považuji za nejlepší film Kevina Smithe, který překonal i výborné Mallrats. Zapůsobil na mě dokonce i jako poučný film či jakási osvěta. A dokonce se mi tu líbila i scéna s Jayem a Mlčenlivým Bobem. ()

sugythesugar

Moja najväčšia srdcovka, ktorú napísal sám život. Alebo to bol Kevin Smith? Ak poznáte filmy ako Clerks (1994), Jay a Mlčanlivý Bob vracajú úder (2001) alebo Dogma (1999), tak poznáte aspoň časť filmografie a sveta Kevina Smitha. Ten je známy prirodzenými a veľmi ľudskými dialógmi. Film Hľadám Amy je jeho najvyspelejší film. A pre mňa zároveň aj najlepší. Základná zápletka vás možno vydesí, možno nezaujme, ale verte mi. Hľadám Amy je vynikajúco vystavaný romantický film. Dvaja komiksoví tvorcovia, kresliči (a kopírovači – pochopíte, keď si film pozriete) a najlepší kamoši majú nakročené k úspešnej kariére vo vodách undergroundového komiksu. Cestu im skríži kolegyňa z oboru, ktorá Holdenovi (Ben Affleck) zamotá hlavu už pri prvom stretnutí. Ale je tu háčik. Alisa (Joey Lauren Adams) nie je na chlapov. Táto veľmi netradičná zápletka neskrýva žiadnu agendu, ako by si niekto mohol myslieť. Nie. Je práve veľmi triezvou sondou do intímneho vzťahu dvoch ľudí. Hľadám Amy je skvelo vystavaný, veľmi múdro napísaný a často nečakane vtipný romantický príbeh. A nechýba v ňom ani cameo huličskej dvojice Jaya a mlčanlivého Boba. Film s absolútne odzbrojujúcim záverom ma vždy dostane. Nie je to len romantický príbeh, ale je aj o tom, čo znamená platonické priateľstvo medzi mužom a ženou a aj o chlapskom kamarátstve. ()