Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Martin741

Mno, romanticka komedia animoc ne, tie tocil hlavne Gery Marsal, jak mi je dobre znamo. Nudny pribeh, niekedy az prilis sladky o tom ako on miluje ju, ale holt, ona je sexualne dezorientovana, teda lesbaba. No a to je plane, teda uchylka, dialogy sa v strede az nedali pocuvat, hoci zaciatok filmu dobre navnadil. 50 % ()

bogomira

Bůhvíproč trvalo deset let, než se ke mně tenhle film dostal a musím říct, že jsem unešenej do lesku vybroušenýma dialogama na ty nejnemožnější témata. Trochu míň jsem okouzlenej dějovou linkou a i ten konec je takovej podivnej, ale na plnej počet to u mě i tak stačí. ()

Stanley

Znamenitý snímek, obsahově velmi poučný a přínosný příběh (u Smithe spíše výjimka), který by měli vidět nejen všichni "zoufalci"! A nevím, co mají někteří proti skřehotavému hlasu Joey Lauren Adams - vždyť zní velmi přitažlivě a sexy! :-) ()

cubajz

hodně netypický Kevin Smith - čekal jsem hafo vtipných dialogů, ale dočkal jsem se jen jednoho uspokojivého na téma zranění při orálním sexu, zbytek filmu se vleče po nezvyklé romantické lince a je plný slz a srceryvných vyznání - což mě až tak nebere, obzvlášť ne u tvůrce jako je Smith.. O podivnosti tohoto filmu svědčí i to, že jindy (až na jednofrázové výjimky) zamlklý Mlčenlivý Bob zde má dlouhý, asi minutový, proslov na téma hledání pravé lásky - prostě zrada největšího kalibru! ()

TomikZlesa

Kevin Smith si mě postupně získával a konečně můžu říct, že sem celý jeho, fokonce už mám i rád Bena Afflecka :). Jediný co mi na tomhle geniálnim filmu vadilo byl přecitlivělý střed mezi Holdenem a Alyssou. Jenže právě Alyssa mi bohužel ze začátku moc nesedla, hlavně asi díky svýmu zvláštnímu hlasu který mi šel silně proti srsti, při vypjatý a uječený scéně (po hokejovém zápase) už se docela kroutil, ale i na to sem si zvykl. Geniální dialogy a jak bývá zvykem, perfektní vsuvka v podobě Jaya a Boba. Kone mě potěšil a to hodně.....Slovník klasicky na jedničku. ()

tomtomtoma

Je to příběh kresliče komiksů Holdena McNeila (Ben Affleck), který se seznámí s dívkou, která ho na první pohled okamžitě okouzlí. A i když se objeví nečekané překážky, podaří se mu je překonat. Tou dívkou je další kreslička komiksů Alyssa Jones (trochu pištivá Joey Lauren Adams) o které si nemyslím že byla lesbičkou, nýbrž nefalšovanou bisexuálkou. Alyssa od počátku prochází vášnivým vztahem trochu plačtivě, snad proto, že nevěří, že to může dopadnout tak idylicky, jak se to na první pohled jeví. Holden ale v jejich vztahu nedokáže překonat předsudky a strach z její sexuální minulosti, přes kterou se nedokáže přenést. Snad ze žárlivosti, že on nic takového neprožil. A i když se mu dostává rozumných rad s jeho pubertálními problémy, dokáže pouze vymyslet návrh na skupinový sex s jeho pracovním kolegou Bankym Edwardsem (zajímavě neurotický Jason Lee). Výsledkem toho je, že ztratí jak svou lásku, tak i pracovního kolegu, který dosáhne samostatného pracovního úspěchu. Zajímavé postavy: narcistický homosexuální kreslič komiksů Hooper X (Dwight Ewell), který střídá černošský pózovitý vzdor s jemným porozuměním a samozřejmě dvojice Jay (Jason Mewes) a Mlčenlivý Bob (Kevin Smith). Kde Jay je krásně sobecky vulgární a Bob má trochu delší duchaplný proslov, ze kterého ale Holdem nic nepochopí. Zkrátka je to romantický, trochu vulgární film o tom, jak dokáže rozvíjející se partnerský vztah zahubit netolerance a pokrytecké předsudky. ()

DruidKarel

994. hodnocený film: Co si jen tak užít? Navíc, když to nevyjde, tak tu máte povedenou partičku v podobě Kevina Smithe a Jasona Lee. Ben Affleck se asi až po uši zamiloval do holky, která má divokou sexuální minulost. Vyzkoušela sex hluboko pod hranicí zákonnosti, zkusila to s holkou a nezkoušela jen tradiční či romantický sex. Film je nabitý peprnými slovy, spoustou humoru i tragikomičností příběhu muže, který se snaží svou milou předělat k obrazu svému. Určitě se dá říct, že komedie, která vzejde z režisérské židlička pana Smithe, se stane kultovní záležitostí. V tomhle případě tomu není jinak. Navíc Ben Affleck byl výbornej a Joey Lauren Adams neskonale krásná. 4* má tenhle film jisté a mohu jej jen dál doporučit. 4* ()

1frida2

Další z filmů, od kterého jsem nic nečekala. Jen ze zvědavosti, jsem si řekla, že zkusím kousek, kvůlivá mé oblíbenkyni, která dobře film komentovala a hodnotila. Zůstala jsem do konce. Spousta sprostých slov, vlezlých scén, buranskách vtipů,ale všechno tam tak nějak pasovalo. Nic nebylo zbytečný. V ,zaobaleném případě by právě z tohoto tématu byl vytvořen snímek plný klišé, patosu, nevkusného sentimentu. Pro mne velké a příjemné překvapení. A dobře mi tak. ()

laik_60

tak ukecanú piskľavu babu ako Adams som už dávno nevidel. Film ma absolutne neoslovil. Ani neviem prečo mu dávam až dve hviezdicky, stacila by aj jedna . ()

C0r0ner

Kevin Smith mi nikdy zvlášť k srdci nepřirostl a Hledám Amy je pro mě jeho vůbec nejhorší film. Nepřišlo mi to vůbec vtipné, téma mě totálně míjelo a dohromady mě to celou dobu dost sralo. Když začaly závěrečné titulky, tak jsem si zhluboka oddechl a s radostí přehrávač vypnul s tím, že jsem zase zbytečně promarnil dvě hodiny. 35% ()

Martrix

Spousta nadšených reakcí a občas střízlivé hodnocení. Podle mého názoru, by to mělo být v opačném poměru. Dva vtipné okamžiky a pár kapek romantiky, zcela pohřbila záplava žvástů, ze které by se dalo vybrat sotva deset minut zajímavých dialogů. Postavy velmi často balancovaly mezi syrovou realitou a nepravděpodobnými reakcemi. Chápu nadšení požíračů popcornu, protože Hledám Amy působí jako film, který má hloubku a děj a přesto člověk všemu rozumí, aniž by musel příliš přemýšlet. Jenže toto téma se dalo zpracovat mnohem, mnohem líp a neuškodilo by, kdyby si roli Holdena zahrál někdo jiný. Affleka mám rád, ale tady působil...tak nějak ztraceně a mimo. Stejně tak Alyssu, by mohla ztvárnit sympatičtější a hlavně zajímavější herečka, než J. L. Adams, která sice odváděla slušný výkon, ale... . Hodnocení 60% ()

spygirl

Výjimečně děkuji za existenci dabingu! :-) Kdybych tohleto viděla v originálním znění, tak nevím, nevím... Joey Lauren Adams je pěkná holka s nádherným úsměvem, ale ten HLAS... (pro upřesnění - po přečtení zdejších komentářů jsem si ji musela vyhledat na youtube). Zvláštní film, netradiční téma. Začátek mě docela nudil a ten konec mi přišel HODNĚ absurdní (další trojka... to snad ne...), takže průměr - 60%. A divím se, že bisexuálka (lesbičky se chovají jinak :-) Alyssa z toho svého divokého života nic nechytla. :-) ()

kvasiva

Velice příjemný film s inteligentním humorem, na který se kouká prakticky samo. Herci, dialogy, atmosféra... prostě si to tak krásně sedlo a Díky za to! Jeden z mých oblíbených filmů. ()

pakobylka

Hra na pravdu ... proto, že TAKHLE je to zrovna IN ?!? Popravdě netuším, nakolik jí mám věřit. Možná mně trochu neseděl (prý citlivý) hezoun Holden - nebo mě místy vytáčela (prý atraktivní) afektovaná Alyssa ... sama nevím. Svým způsobem jsem pocítila určité zadostiučinění ve finále, když se onen vnímavý jinoch s vemlouvavými zraky předvedl jako naprosto dokonalý, nic nechápající, byť upřímně se snažící idiot. Ale budiž: Vtipné to bylo, originální taktéž - a rozhodně jsem se nenudila. Umírněné 3* ()

Juto

Skutočná filmová vzácnosť: brutálne poctivý románik. Je to dojemné, vtipné, sladké a najdôležitejšie zo všetkého je úprimnosť a realistickosť príbehu. 10/10 ()

Davosh

Tak tenhle film mě hodně dostal. Skvělé herecké výkony, dokonalá režie a scénář (jak jinak u Smithe, že?), dojemný konec. Nejdospělejší Kevinův film a potvrzení režisérských a scénaristických kvalit. ()

Jim_Beam

Můj druhej Kevin Smith... Opět velmi vtipnej a teď přidal ještě něco navíc... Tenhle film jsem si fakt užil a ty 4* nemaj daleko do 5... A ještě menší vzkaz Flooydenovi - tady jsme se kurevsky nesešli :))) ()