Nesmělý mladík a nespoutaná kráska dlouho nemohou najít společnou řeč, ale řada překážek jim pomůže pochopit, že každý má v životě svou vlastní odpovědnost. Krátký popis: Americká romantická komedie o různých podobách lásky začíná havárií letadla při startu z New Yorku. Naštěstí se nikomu nic nestane, ale spisovatel Ben se ocitá v prekérní situaci. Letí totiž na svou vlastní svatbu do Savannah a spěchá, aby ke své snoubence Bridget dorazil včas. Proto se připojí k temperamentní Sarah, která cestuje stejným směrem. Vypadá to, že nesmělý mladík a nespoutaná kráska, jež si po krachu dvou manželství užívá svobody, nemohou najít společnou řeč. Dlouhé putování nesourodé dvojice, jíž se do cesty staví řada překážek, však oběma pomůže dozrát a pochopit, že každý má v životě svou vlastní odpovědnost. (oficiální text distributora)

peetriss

Zcela rutinní hollywoodský výplod, který je pro absenci chemie mezi hlavními postavami romanticky nefunkční a komedií není už vůbec. Bronwen Hughes se snažila své dílo ojediněle, za pomocí soundtracku, obohatit obrazovými prvky, které jsou přesně na pomezí osobitosti a kýče. To hlavní, co diváka čeká je však finále mistrovství světa v neherectví mezi Sandrou Bullock a Benem Affleckem, který Affleck naprosto suverénně vyhrál. Nedobře hrající, ale alespoň uvolněné Sandře to extra sluší, málokde byla hezčí, i když tradičně sympaticky krásná Maura Tierney je jí minimálně vyrovnanou soupeřkou. ()

filipvrbik

Slabá komedie, ne že by nebyla úplně vtipná, nějaký ten povedený vtípek se občas povede, ale Ben Affleck a Sandra Bullock k sobě jednoduše nesedí. Navíc je to neskutečně předvídatelné a množství nešťastných "náhod" překračuje statistickou pravděpodobnout několikanásobně. Naštěstí je tu poměrně zdařilý a hezký konec, který to alespoň částečně zachraňuje....40% ()

Macik

Jak příliš nemusím S. Bullock tak v tomhle filmu ji to vážně slušelo.. nebojím se říct,že v něm byla lehce kundiozní.. B. Affleck si hraje to svý,chvílema přehrává chvílem se jeví koukatelně no a celkový dojem z filmu??Příjemný.. pro mě tedy rozhodně.. Docela sranda a závěr pro mě nečekaný,myslel jsem totiž jako už to ve filmech bývá, že se nakonec tý svatby zřekne.. a proto si u mě tvůrci lehce šplhli.. ;))) ()

arcticsky

Pojmy "americká romantická komedie" a "Sandra Bullock" ve mně vždy vyvolají podezření.....Ale toto bylo dost hezké, výjimečně.... ()

MickeyStuma

Romantický film téměř bez romantiky, bez života, vtipu a typického klišé. Příběh se jako obvykle odehrává před svatbou, ale ve své podstatě se může stát kdykoliv a komukoliv. Každý někdy někam cestuje a když se stane něco nepředvídatelného a takový člověk někde uvízne, nestraní se od ostatních a naopak s někým naváže kontakt. A když uvíznutí trvá poněkud déle, může se stát z nového přátelského vztahu mnohem víc. Jsme prostě jen lidi. Nepředvídatelné okolnosti života se zkrátka hold dějí. Dějství by nebylo špatné, kdyby to ještě mělo alespoň nějakou patřičnou šťávu. Velice nudící film tedy není jen tak pro každého, neboť tu hrozí únava a vzápětí spánek spravedlivý. Romantický film spíše pro poněkud náročnějšího diváka. A pokud ne, tak už opravdu nevím. ()

Barak

Výborně jsem se pobavil, vůbec nenudil a ta hoďka a půl moc příjemně utekla. K tomu všemu také překvapivý konec, který bych já udělal přesně naopak.. ;) ()

sarkareifova

To je tak když v televizi nedávají nic jiného. Dobrovolně bych na to asi nekoukala. Bena Afflecka moc nemusím, ale Sandra to zachránila. Docela ohrané téma a ještě předvídatelnější konec. ()

Ceberus

Celý film šedý podprůměr, až závěr (pro mě osobně neočekávaný) stál aspoň trochu za to - trocha filozofie na téma věčné lásky. Bez Afflecka a Bullockové by film patrně zapadl ještě níže. ()

src

Prumerna romanticka komedie, ktera prekvapi snad jenom svym netradicnim avsak bohuzel dost rozvleklym koncem. ()

TaNya_

Doslova takový průměr. Nic moc víc k tomu už asi nejde dodat. Méně bláznivá role Sandry Bullock, k tomu tehdy ještě hezounek Affleck a může vzniknout svižná komedie vlastně tak trochu o ničem. Moc to tomu nevyčítám - z námětu snad ani víc vytřískat nešlo. ()

dawnie

Chtěla jsem už tolikrát napsat komentář k tomuhle filmu, protože už ho i s tím povedenym starym dabingem znám skoro celej nazpaměť. Ale pak jsem si přečetla komentář od selfesteem a říkám si: "Tyjo, tak už jsem ten komentář na to psala." Neskutečný, je to navlas přesně to, co ve svym komentáři chci říct: proč má kruci tenhle film tak málo procent, proč nikdo neocení to neopakovatelný režijní pojetí, ten nádhernej vizuál s tyrkysovou, zelenomodrou modří a počasovýma zpomalovačkama, neuvěřitelně sugestivní, kterej dokáže dát i plamenům z požáru bez jakýkoli snahy další rozměr? Ben mě poslední dobou svým herectvím štve (hlavně jako pan Bruce Wayne je to pro mě jen prázdnej panák), ale tady ještě hrál, a moc dobře! Líbí se mi, že si ve filmu nechal i svoje jméno. Sandra Bullock nepatří k herečkám, který bych vyhledávala, ale tady jí miluju a vše jí věřim. Je to celý vtipný, zábavný, nenucený, a závěrečná scéna s hurikánem mi vždycky - pokaždý - vžene slzy do očí. ()