Nesmělý mladík a nespoutaná kráska dlouho nemohou najít společnou řeč, ale řada překážek jim pomůže pochopit, že každý má v životě svou vlastní odpovědnost. Krátký popis: Americká romantická komedie o různých podobách lásky začíná havárií letadla při startu z New Yorku. Naštěstí se nikomu nic nestane, ale spisovatel Ben se ocitá v prekérní situaci. Letí totiž na svou vlastní svatbu do Savannah a spěchá, aby ke své snoubence Bridget dorazil včas. Proto se připojí k temperamentní Sarah, která cestuje stejným směrem. Vypadá to, že nesmělý mladík a nespoutaná kráska, jež si po krachu dvou manželství užívá svobody, nemohou najít společnou řeč. Dlouhé putování nesourodé dvojice, jíž se do cesty staví řada překážek, však oběma pomůže dozrát a pochopit, že každý má v životě svou vlastní odpovědnost. (oficiální text distributora)

Hrabka

Průměrná romantická komedie. Z tohoto kousku vám toho moc v paměti nezůstane, možná až na jedinou věc a tu musím pochválit - netypický konec pro podobný typ filmu. 50% ()

Pepinec

Což o to, Affleck s Buldokovou k sobě pasujou náramně, ale dát je spolu dohromady ve filmu je stejně dobrý nápad, asi jako chtít nastoupit do rozjetého vlaku předním oknem. Když se na sebe tihle dva smějí, vypadá to jako když si pacienti ve špitálu rozcvičují obrnu lícního nervu, no a já mám při tom chuť křičet "proboha, nechte toho, vždyť si ublížíte!" Nicméně, jak už tu někdo zmiňuje, samotný příběh zas tak hloupý nebyl, navíc skončil tou lepší variantou, takže se nad dvojici Spolknuljsemkyselejcitron-Jsemchladnájaksevernívítr povznáším a udílím třikrát hurá. ()

k212

Já nevím - tenhle film to na mě nějak divně nahrál, že se mě dokonce i trošku líbil. Nejspíš to bylo tím deštivým prostředím, roztomilým Benem Affleckem a poučně-mravokárným koncem. ()

Lacike

Zvlastny mix dramy a komedie, ktory pôsobi ako taka predmanzelska poradna pre pary, ktore caka svadba. Behom filmu zaznie neskutocne množstvo rôznych mudrych postrehov o manzelstve z ust nahodne okoloiducich postav az to pôsobi dost neprirodzene alebo otravne. No a ani nejaku extra velku hlbku tie postrehy nemaju, kedze sa s nimi dalej nepracuje. Taky Woody Allen toho vo svojich komediach o vztahoch povie ovela viac a aj s väcsou davkou humoru. Na hladine priemeru film drzi sympaticke herecke obsadenie. Sialena Sandra Bullock a suchar Ben Affleck, ktory svoje postavy stvarnili perfektne. Potesi aj viacero znamych serialovych xichtov vo vedlajsich ulohach. Potencial filmu bol ovela väcsi a evidentne velke ambicie nenaplnil, ale aspon za jedno pozretie to stoji. 5/10. ()

Marsik

SMÍCHOV - Ano, nebyla to bůhvíjak kvalitní romantická komedie, ale bylo při nejmenším zajímavé vidět Bena a Sandru v době, kdy byli ještě takoví mladí vyjukaní herci. Scéna v baru (striptýz) mě pobavila asi nejvíc, ale i celkově na mě film působil příjemně. Nejsem nějak extrémně náročný divák, takže mi občas stačí ke spokojenosti a k nabuzení dobré nálady i takováto průměrná komedie. Navíc samotný závěr byl příjemně emotivní a hudební stránku bych také vyzdvihl. Za lehce nadprůměrné hodnocení se stydět nebudu. 60% (od 3/3 with J.) ()

selfesteem

Nechápu, co se většině ostatních na tomto filmu nelíbí. Když už nic, tak Sandra Bullock tady vypadá nejnejnejkrásněji ze všech filmů, ve kterých kdy účinkovala. Pro mě je tento film jednoznačně neskutečně vtipným, zábavným a vizuálně naprosto fantastickým. V tomto filmu totiž barvy přímo září. Tmavě zelená, tmavě modrá a tmavě fialová úžasným způsobem vykreslují jednotlivé fáze filmu. Miluju těch pár zpomalených záběrů krup, deště a větru spolu s nádhernou dokreslující hudbou. Líbí se mi přirovnání přírodní živelné pohromy k samotné hlavní hrdince a možná i k "vztahu" mezi oběma hlavními aktéry. Přijde mi jako by všechny barvy v tomhle filmu byly zářivější a výraznější a celý film, i díky rozběsněnému počasí, takový celý tmavší a přitom všechno jako by se v něm třpytilo. Film mám ještě na staré VHS, i přesto, že jsem se ani tehdy, když byl ještě ve videopůjčovně, ze které jsem si jej prakticky půjčovala jen já, nedozvěděla přesné znění citátu, který je v závěru filmu (její konec je pokažen), kazetu jsem odkoupila a jsem strašně ráda, že tento pohodový, zábavný a zářivý film mám ve své sbírce. ()

gogos

Velice prumerny film s debilnim Afleckem. Ale Sandra to nastesti zachranuje, je ziva, vtipna a proste dobra... Ale znam mnohem lepsi jeji komedie.,.. ()

blackrain

Pod výrazem živelná pohroma si představuju přírodní katastrofu, která ohrožuje lidské životy, lidská obydlí atd. Nepřirovnávala bych k ní Sandru Bullock. Byla jenom trošku živější, nespoutaná a vtipná. Docela slušná romantická komedie. Čekala jsem klasický hollywoodský konec, ale ten se nekonal. ()

Frenegonda

Opravdu katastrofa a více než živelná. Děj se natahovaně a klopotně sune k závěru a máte pocit že konec bude vysvobození. ()

Martin741

Reziser Bronwen Hughes {roku 2008 natocil serial Pernikovy Tata} natocil nudny a vyslovene podpriemerny film na cele so Sandrou Bullock /Speed/ a Benom Affleckom {Good Will Hunting, Armageddon}. A zase ide o dalsiu US komediu, ktorej humor je na kilometre {co na kilometre, na desiatky kilometrov} vzdialeny Europe a europskemu ponatiu humoru. Neherec Affleck vobec nevie hrat a Sandra Bullock nie je na tom o nic lepsie. Hrozna blbost, s ktorou netreba stracat cas a radsej nez projekciu tohoto som si zvolil stadion a moznost zabehat tam. Plus som este natrhal zajacom a hydine travy, ale to tu asi nepatri. 5 % ()