Freddyho smrt - Poslední noční můra

• USA Freddy's Dead: The Final Nightmare (více)

Zkoušeli ho pohřbít! Zkoušeli ho spálit! Zkoušeli ho zahnat svěcenou vodou! Ale takové hlouposti na Freddyho neplatí. Dál si libuje ve svých krvavých orgiích. Ale je tu jeden problém - ve svém městečku už nemá koho zabíjet... Že by pověsil svůj klobouk a rukavici na hřebik? Kdepak! (Falcon Home Video)

Opsha

Nejsem si jistý jestli před natáčením tohohle nesmyslu Rachel Talalay nějaký horror aspoň viděla. Tohle jen jen prapodivná splácanina, která se nedrží žádných pravidel z minulých dílů a co je nejhorší, z Freddyho Krugera dělá infantilně se pitvořícího šaška, kterého navíc přepere ženská. Nad vodou to drží jen pár povedených vtipů a dvě docela slušná úmrtí (tabule, videohra). ()

kenkaku

Noční můra #6 je pro mě první 3D film co jsem viděl = průlomový co se zapsal do paměti. Měl jsem totiž to štěstí, že jsem tenkrát ve videopůjčovně sáhnul po verzi která "snové scény" zobrazuje v blue-cyan-3D. Díky tomu dostala podívaná zcela jiný rozměr a i dějově patří mezi ty zdařilejší a nápaditější. To že lehce postrádá systém a pravidla nechám být. ()

Han22

No nevím, tenhle díl nebyl tak špatný, ale nedokážu si prostě zapamatovat žádnou pořádnou scénu... Není to takový průser jako dvojka, ale je to bez šťávy, bez života... ()

Dr. Wolfenstein odpad!

Tak tohle je opravdu vražda! Tohle si snad tvůrci mohli klidně odpustit. Tento film není ani dobrý horor, ani komedie, dokone ani parodie. Je to ta největší sračka Freddyho kariéry!!! ()

bruceman7

Freddy zpět, znovu, zase, pořád. Jediný důvod vzniku šestky vidím v tom, že se dozvíme další úlomky z Krugerova života. Jinak obludný a nepochopitelný chaos, zcela o ničem. Zatím nejslabší článek ...3,75/10 ()

iXtr3m3

Jedna zo slabších častí, ale kvôli slabému hodnoteniu, skúsim ju podržať. Objektívne na to nemá, ale ako prírastok úžasnej série, budem fanúšikovsky lojálny. ()

ahateye

Tento díl oproti předchozím vyleveloval práci se sny, ale nakonec je to celé takové nijaké nic moc. Nic šokujícího, nic extra napínavého, aspoň to docela dobře plyne. Shnilá třešnička na okoralém dortu je dobová hudba, co navazuje nehodící se atmosféru. Bohužel nejvíc film sráží odfláklý závěr. +++ Freddy Kruger, další info o Freddyho background story, snové scény /// --- "nehorrorovost", minimum gore, skoro trapný konec, dobové ost; 2,5* ()

Slimak

Mě to tak hrozný nepřišlo...jak jsem pročítal že je to jeden z nejhorších filmů...tak to bylo ve finále docela překvapující...nebyla to nuda...a k čemu je furt ta atmosféra předchozích filmů.Většina lidí se při hodnocení nějakýho blbýho pokračování odkazuje pořád na tohle...osobně si myslim že každej měl stejně atmosféru uplně jinou...takže za tři... ()

Sancty odpad!

Nedôstojné a nešťastné zakončenie Freddyho pôsobenie v brandži. Dokonca Harlinov príspevok do tejto série je oproti tomuto nadupaný diel. Scenár, réžia, herci... všetko som vnímal ako jeden veľký bordel. A atmosféra? Tá sa nedostavila. Na druhú stranu, našiel som tu jednu z najlepších hlášok z celej série a nevyjde ani z Freddyho úst: „Carlos, podaj mi tú mapu!“ „Čo... áno... podľa mapy sme v hajzli.“ ()

Paity

Nikdy neříkej nikdy a o Freddym to platí stonásobně. Ten se vrátí ještě co by mrtvola na kolečkovém křesle.... bohužel. ()

Knowho

Upřímně vůbec nechápu zdejší hodnocení. Freddyho Smrt je jeden z mých oblíbenějších dílů a celkově je pojatej víc komediálně, ale i tak má dobrý hororový scény, třeba Freddy na koštěti je vtipnej a zároven vcelku děsivej. Ikdyž se jedná o Freddyho smrt tak se tady tuším poprvý ukazuje jeho origin a přijde fakt dobrej. Opening se songou ,,I´m Awake Now" od Goo Goo Dolls s citátem Freddyho z Trojky ,,Prime Time, Bitch!" je taky hodně dobrej. Kill s padákem je geniální a funny. 7,5/10 Overhated díl ()

Bathoryčka

Hm, Johnny Depp tam byl max 2 minuty, možná ani to ne....slušný na to, že jsem ten film barala jen kvůli tomu, že tam hraje....Každopádně jinak pěkná kravinka :-D ()

venom14

Abych se přiznal.první film s Kruederem co jsem viděl.Nadšení moc nebylo,špatné vyvražďování,Freddy na koštěti a horší smrt záporáka bych asi těžko hledal.Ale protože to byl první díl co jsem viděl,dám 2 hvězdičky,kdybych před tím viděl třeba prvních pár dílů,určitě hodnocení sundám. ()

peetriss

Tak toto je opravdu Freddyho smrt! Rachel Talalay se neměla k Freddymu vůbec přiblížit! Angažování tohoto "talentu" počátku devadesátých let prostě nemohlo skončit dobře. Což o to - Talalayin námět dotýkající se minulosti Freddyho Kruegera i jeho dcery není zase až tak špatný, ale když je nesprávně scénaristicky zpracován a ještě katastrofálněji zrežírován je to k ničemu. Jedná se o sled špatně pospojovaných scén, ve kterých se sice občasná perlička najde, ale vše to působí prázdným nezáživným dojmem. Nepomůže ani krátké televizorové cameo Johnnyho Deppa. 30% ()

ClimbVibe

Tak takovouhle smrt si nezaslouží ani Freddy Krueger. Úlety typu "uchošťour" a "napadení mapou" ve mě sice zůstanou hodně dlouho, ale všechno přebíjí pocit obrovského zmatku a originálních, ale hodně, hodně hloupých nápadů. Po strachu ani stopy a jediné co může potěšit je flashback z doby, kdy byl Freddy ještě relativně normální fotřík. A kdo stejně jako já nepochopil 3D brýle - musí si holt pustit film o filmu. ()

TERRORDROME

Keď sa už hovorí o obecne opovrhovaných filmoch, tak medzi nich určite patrí Freddyho Smrť. Kedysi desivá Nočná Mora sa tu mení takmer na grotesku v štýle zajaca Bugsa a hranica medzi snom a realitou, respektíve medzi haluzou a haluškou je tenšia než zoznam vecí čo nespôsobujú rakovinu. No, nech je to ako chce, prča to rozhodne je a sviští ako pokazený jogurt črevami. Freddy tu má zo všetkých dielov najkrotkejšiu masku, ale je odtrhnutý z reťaze a soptí chujoviny akoby ho za to platili. Či už lieta na metle prezlečený za bosorku, mučí chlapca s načúvacím prístrojom padajúcimi ihlami, alebo joystickom ovláda zhúlenca demolujúceho barák, tak je jasné že Englunda to v tejto polohe zjavne náramne bavilo. Okrem vysokého tempa a extrémne prehnaného zmyslu pre humor film predvádza aj hromadu zaujímavých vizuálnych vychytávok a psychedelických efektov vďaka ktorým má divák občas pocit že snáď pozerá skôr Baróna Prášila ( Trebárs taká návšteva Freddyho mozgu ). A potešia aj nejaké pohľady do Kruegerovej minulosti doplňujúce celkovú mozaiku. Globálne vzaté, Talalajka mala celú hromadu pošahaných nápadov, na ktoré sa jej väčšina ľudí vyprdla a klasická séria tak bola definitívne uzavretá. Ale ja som sa bavil. ()

Paldiny

Že Freddyho nočné mory už nie sú strašidelné som si zvykol, ale že pri Poslednej prežijem až také trápenie som nečakal. Sny prišli o posledný kúsok nápaditosti, herci nemajú čo hrať a sám popálený poskakuje ako dáky šašo, v jednom momente dokonca lieta na metle. O nepríjemné prekvapenie sa postarali tiež vizážisti čo mu namodelovali vôbec najgumenejší ksicht v sérii. Ostatné triky sa môžu rovnať tým z Čeľustí 3, najmä z tragických 3D pokusov bolel zrak. Počas sledovania som aspoň pochopil vysoké hodnotenia predošlých dvoch epizód. Na chlp rovnaké poníženie akým si prešiel Jason X. ()

Varan

Konečně Freddy umřel - to si asi potom co lidé vycházeli z kina museli říkat. Osobně tento díl byl výborný. Ale ještě je tu jeden a to Nová noční můra. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto