Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

Stillborn83

Skvelá Lily James (fakt som ju nespoznal) sa v mnohých záberoch dokonale podobala na Pamelu, výborný Sebastian Stan. Parádne kostýmy, hudba a retro 90. rokov (v ktorých som vyrastal a o tom, že táto kazeta unikla, vedel snáď každý). Lenže tu klady končia, okej, pár scén bolo ozaj dobrých (začiatok Pamelinej kariéry), ale zvyšok je v podstate všetko veľká zbytočnosť. A hlavne, bolo to veľmi umelo naťahované, mohli sa zmestiť do 4 častí a nikto by nenamietal. Každopádne je to skôr oddychovka ako nejaká veľká dráma. ()

Ex_Machina

Pohľad Tomyho: " Som rocková hviezda, čo tak asi urobím? No budem predsa sebavedomé hovado a budem žiť akoby nemal príjsť zajtrajšok. Budem piť, fajčiť, brať drogy, kúpim dom v Malibu a vezmem si za ženu najväčšiu sexbombu na svete ... A potom s ňou natočím husté homevideo, ktoré vďaka mojej blbosti uzrie svetlo sveta. To čo sa bude diať potom, bude len ďalšia jazda v mojom turbulentnom živote, ktorá podčiarkne môj image nadsamca, ktorý penisom dokáže kormidlovať loď " ... Pohľad Pamely: " To že celý svet uvidí čo dokážem ústami a zvyškom tela s dôrazom na detail ma neštve až tak, že so serióznou hereckou kariérou sa  môžem rozlúčiť " ... A teraz môj pohľad k seriálu: Nečakane zábavné a svižné s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Pamela a Tomy sú nerozoznateľní od originálov a pohľad do ich vnútorného sveta stojí za to. Len jediná vec mi nejde do hlavy. Po tom čo si Pamela prežila s touto uniknutou nahrávkou, natočila za pár rokov s chlapíkom menom Brett Michaels ďalšie, ešte lepšie homevideo, ktoré sa taktiež dostalo do éteru. PS: to že tie nahrávky za nič nestoja a svojou kvalitou pripomínajú skôr Minecraft je fakt a bez problémov si to môžete kedykoľvek overiť do pár sekúnd na internete, kde je k nim bezproblémový prístup. ()

hrumsrt

Kdybych měl sepisovat hvězd showbyznysu a současně seznam sex symbolu devadesátek, tak oba listy by jistojistě spojovalo jméno Pamela Anderson. Co tahle žena dokázala je obdivuhodný, ať už si o ní myslíte cokoli. Prakticky bez špetky hereckého talentu se stala kultovní součástí Pobřežní hlídky jako záchranářka Casey Jean Parkerové, její výkon podle mě nejvíce vystihuje hláška Chandlera z Přátel: "Hlavně, že je nechají běhat." Aneb tahle tupá silikonová blondýna neměla filmovému průmyslu co nabídnout, kromě svého těla, nad kterým slintala neuvěřitelná masa chlapů. Hlavním tématem seriálu je osud sex tape Pamely Anderson a Tommyho Lee, aby tenhle jednoduchý motiv dokázal obsáhnout 8 epizod, tak už musíte mít sakra rozmyšlený, co chcete dělat. Obrovskou výhodou je až snad "kult", které Pamela okolo sebe má. Je to neuvěřitelný, nedokázala nic a přesto její jméno znají snad všichni. Tohle si tvůrci moc dobře uvědomují, a tak o marketing seriálu je prakticky postaráno. Navíc si to celý jede na nostalgické vlně devadesátek (není náhoda, že letos vznikl i český seriál, taktéž sající tuhle dobu), no a ukazuje se, že lidi na ty roky chtějí vzpomínat. Příběhově to není zase tak výborný a bojím se, že kromě good-feel to někdy nenabízí nic. Jako když tam není jeden z dvojice manželů, tak to jede maximálně na půl plynu. Vizuálně je to dokonalý, ale to samozřejmě nestačí. Největším plusem, a to jako suverénně, jsou herecké výkony ústřední dvojice. Všem musí být jasný, že hlavní pozornost půjde za výkonem Lily James co by Pamaly. Já mám Lily hrozně rád a uhrát roli, kdy jste tak moc svázáni svým obskurním vzhledem, je zatraceně obdivuhodný. Už je to nějaká chyba, ale já si v každém tom záběru pod tím vším líčením hledal svoji sladkou britku.. Ať už si o tom seriálu myslíte, co chcete tak vystřeluje Lily někam do hereckých nebes.. Ta holka si zaslouží maximální pozornost, která ji právem náleží (a bohužel ji zatím teda rozhodně nemá a přitom už má minimálně 3 fakt TOP role)! Její protipól Sebastian Stan je fajn, ale strop to není. Ani jeho a už vůbec ne obecně. Celý ty střípky a veškerý to "paparazziování"  jejich života mě hrozně bavilo a rozhodně to byl důvod, proč jsem si to do konce sjel s takovou chutí. Kdyby tam nebyl ten stupidně otravný Rogen s tou svojí linkou, tak budu hódně optimistický... Zatracně good-feel seriál, který jede, s tím doprovodem atmosférických devadesátých let, k titulu prvního seriálového překvapení letošního roka! 70% ()

oasismanik

Najprv som mal strach, o čom bude preboha tých 8 častí, ale nebojte sa, nebudete sa nudiť, je to skvelý retrovýlet do prvej polovice rokov 90-tich, do časov, kedy bol internet v plienkach, porno bolo výlučne na videokazetách a hlavne do časov, kedy každý pubertiak slintal nad Pamelou v Baywatchi, vrátane mňa. Atmosféru nezameniteľných 90s dokresľujú tie najväčšie hudobné pecky z rokov 94 až 97 a Lily James je viac Pamela ako reálna Pamela, naozaj, keby mala väčšie balony, tak si myslím, že tam Pam hrá samú seba. Celé je to mierne absurdné a naozaj ťažko povedať, čo všetko sa inšpirovalo skutočnosťou a do akej miery, alebo čo všetko bolo kompletne vymyslené. Prvé tri epizody režíroval Craig Gillespie, ktorý režíroval tiež podobne absurdný kvázi dokument Ja, Tonya a je to tam cítiť, celá táto miniséria sa nesie v podobnom duchu, aj keď spočiatku mi to pripomenulo Pot a krv od Michaela Baya. Čiže ak nemáte čo, rozhodne Pam a Tommyho odporúčam, aj ak vás kauza ich domáceho porna úplne minula /o čom pochybujem/. Ale aj tak by tomu viac svedčalo 6, maximálne 7 častí. ()

curfew77

Začíná to jako nenáročná blbinka, ale končí jako seriózní drama, které se dostane pod kůži a utkví v paměti  - rozhodně víc, než onen památný a z dnešního pohledu úsměvně jalový videofilm z dovolené. Úplný závěr je ovšem tedy povinnou sentimentální úlitbou a uzavřením dramatického oblouku, přičemž seriálu by mnohem víc slušelo, kdyby prostě skončil v okamžiku, kdy museli Pam a Tommy potupně podstoupit práva na vlastní domácí porno internetovým kšeftařům, aby si uchovali (iluzorní) naději na to, že se nedostane k celému světu. Herecky mi mnohem víc sedla Lily James, protože Sebastian Stan sice hraje taky fantasticky, ale typově je pravým opakem testosteronového alfa samce - stačí si pustit libovolný rozhovor s bubeníkem Mötley Crüe, a uvidíte sami. Vytkl bych taky snaživé módní akcentování ženské otázky, jakkoli nejspíš díky nim seriál pobere nějaké ty ceny, devadesátkovému bimbu Pamele Anderson  totiž prostě odmítám věřit ty moudré a zasvěcené povzdechy o genderové diskriminaci. Však také tvůrci taktně opomenuli, že měla předtím na svědomí jedno podobné domácí video s jiným dnes už dávno zapomenutým muzikantem. Celkově jde ale o povedený pohled do zákulisí někdejší kauzy s parádní výpravou, dobovým soundtrackem a vtipnými pomrknutími kamsi do hluboké historie. A samozřejmě i poučná sonda na téma "Jak se rodil internet". 80 %. ()

Binne

Já se hlásím, že jedna z nejprofanovanějších porno kazet mi neunikla, každopádně...dnes by to neobstálo ani v kameňáku. S ohledem na čas, se jedná pouze o bouřku ve sklenici vody, která naštěstí vyústila k vytvoření téhle dokonalé minisérie. Lily James, jakožto dokonalá Pamela srší sex-appealem, naivitou, krátkozrakostí, citlivostí i dobrosrdečností. Sebastian Stan v roli Tommyho je neurvalý bouřlivák, který prostě žije tak, jak to dělal většinu svého života. Velkým překvapením ovšem byl Seth Rogen, o němž jsem se domnívala, že jej minulo cokoli související s herectvím, zde byl ale nesmírně autentický...možná, že jen poprvé hrál sám sebe. Každopádně, minisérie má zaslouženou pozornost a možná by jí slušela ještě větší. Veškeré kostýmy, scénář ale i uchopení emocionality Pamely dalece přesahovalo vše, co o ní bylo kdy napsáno, jak byla kdy ztvárněná a s kým byla kdy spojována.  Nepopiratelně nebyla příliš dobrou herečkou, nicméně byla velmi pracovitá a věděla, že v životě není nic zadarmo. V minisérii je poněkud dobře naznačeno, že vztah s Tommym ji zničil kariéru. Co zároveň i krásně ukazuje postoj společnosti k sexualitě mužů a sexualitě žen. Tento dramatický rozdíl v přístupu je v minisérii velmi dobře zachycen. Pamela se stala absolutním sexuálním objektem, který byl dehumanizován na majetek veřejnosti, kdežto Tommy si zachoval integritu a získal větší obdiv i pozornost. Další velmi hezkým prvkem byla postava pornoherečky (bývalé manželky), který měla několik opravdu hezkých replik, v nichž popisovala rozdíl mezi pornem a sexem, mezi sexem a milováním, mezi láskou a přitažlivostí. Což je víceméně celé shrnutí série. Dalším důležitým aspektem je právě neuvěřitelná maskérská práce, která za tím stojí. Nebo scénář, který je pojat velmi citlivě, ale zároveň atraktivně a nenuceně. Atmosféra snímku je třešničkou na dortu, kterou chcete jen z dálky obdivovat, protože do takového světa prostě nepatříte a patřit nebudete. ()

cguio

Naprosto ultimátní záležitost námětem, zpracováním, hereckými výkony (hlavně Sebastian Stan), ale především castingem. Erkový rating tomu navíc vzhledem k tématu dodává správnej šmrnc. P.S. Chudák holka ()

RobinPM100

Nikdy bych nečekal, že na Disneyplus místo kačerů z kačerova uvidim detailní záběr kamery na ztopořený péro Winter soldiera z Avengers 🤣🤣 ()

RichB972

Příběh je místy vyobrazen s důrazem na detaily a působí tak vzhledem ke skutečnosti celkem věrohodně. To samé se dá říct o zachycení doby kolem počátků internetu. Lily James ('Pam') i Sebastian Stan ('Tommy') hrají svoje role skvěle! Oddechová záležitost s pár slabšími pasážemi. 65%   Disney+, 4k HDR, dabing ()

bonovox

Veľký návrat do 90-tych rokov kde internet bol len v plienkach a jeden búrlivý pár natočil svoje privátne video, ktoré sa dostalo do sveta vďaka jednému nespokojnému tesárovi. Perfektné po hereckej vypravnej aj hudobnej stránke. 80% ()

Sopholojong

Lily James k "Emmy" zahratiu "blondatej husy" showbiznisu ani tak nepomaha nejaky obrovsky talent (i ked ho samozrejme ma), ako skor hodiny preciznej maskerskej a silikonovej prace. To naproti nej si to taky "Winter Soldier", ako vyhorety, narkotikam a chlastu holdujuci rocker, musel pekne herecky odmakat. Najvacsim prekvapenim v tejto priamociarej rekonstrukcii (chyba nejaky vacsi rezisersky "otisk") jednej slavnej nahravky nie su ale oni... je nim Seth Rogen v najautentickejsej roli losera, ktory ma napady a myslienky, akurat vo forme kecania a skutek-utek. Produkcne velmi bohata miniseria (vyprava s dekoraciami, songy), ale bezpecne si iduca v limitoch televiznej zabavy od bodu A do bodu Z, o ktorej obsahu a nasledkoch dnes vie 90 percent planety. ()

motyka52

V první řadě je pro mě šok, že jsem tohle našel na Disney+. Když byl každý díl uveden tou magickou znělkou s hvězdami nad Popelčiným zámkem, aby se za pár minut na plátně točilo Tommyho péro, vždycky mě to rozesmálo. Pokud jde o sérii samotnou, pak .... zajímavé. První dvě epizody to vypadá jako typická Rogenovina, ale postupně to dost mění žánry, ani náhodou to není jen povrchní a poměrně si to hraje s celou optikou a nahlížením oné kauzy té "slavné kazety". Mimochodem, když si ji pustíte, budete dost zklamání. Radši si pusťte tohle. Je to zajímavější, zábavnější a možná vás to donutí trochu googlit fakta a menší fakta o tom, jak to vlastně bylo doopravdy. Ale je fakt že některé věci, jako třeba Tommyho dialog se svým lofasem, si to možná klidně mohlo odpustit. A taky to mohlo být o epizodu, nebo klidně i o dvě kratší. ()

melmoth

Pam & Tommy napriek istým dramaturgickým neduhom nestíha nudiť, za čo vďačí okrem hercov aj organickej výprave – divák má pocit, že je sám na scéne prítomný. Skrátenie a lepšie vykreslenie postavy Lily James by z veľmi dobrého urobilo priam skvelý seriálový zážitok. Viac tu ()

LordKafonio

Nejsem moc na seriály, ale tohle mě bavilo. Možná druhý díl byl trochu nuda, ale ostatní byli skvělé. Obsazení bez debat. Lily James byla skvělá. Nacvičila Pamely grimasy opravdu dokonale, až jsem nevěděl, zda to není opravdová Pam. Ostatní zahráli také skvěle, Stan i Seth. Povedlo se. Za mě palec nahoru ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD