Eleanor (Shailene Woodley) je mladá policejní vyšetřovatelka, která se potýká s démony své minulosti, když je najata hlavním vyšetřovatelem FBI (Ben Mendelsohn), aby pomohla vytvořit profil a sledovat práci narušeného jedince. Když policie a FBI zahájí celostátní pátrání, jsou na každém kroku mařeny bezprecedentním chováním jedince. Vzhledem ke své narušené psychice je Eleanor možná jedinou osobou, která dokáže pochopit mysl jejich útočníka a přivést ho před spravedlnost. (HanzoBureshi)

vydumnica

Prekvapivo celkom dobrý krimi thriller, hoci viac krimi ako thriller. Shailene Woodley ma baví snáď v každom filme. 3 a pol*. ()

bourec

Dost vysoký hodnocení a spoustu pozitivních komentářu mě naladily na po dlouhý době hutnou krimošku.. Co se týče obsazení, je kromě Woodley spíš průměrný. Těch hutnejch scén tam je dost, ovšem jízda za chycením magora se nekoná. Pomalý, se spoustou pro mě zbytečnejch keců o komzumním životě. Navíc tam znovu naroubovali scénu, která je dnes a denně v každým filmu. Že to otupí ostří filmu ty filmaře ani nenapadne. Průměr jak prase. 60%. ()

BarryLyndon

Rozhodně to není nic geniálního a je průser, že to v té žánrově mizerii působí jako zjevení kvality. Společenskou kritiku jsem tam moc nepostrehnul, tak mi nestačila ani vadit. Mendelsohn s Woodley oba super. Zaporaka znepokojivý.7/10 ()

C0r0ner

První čtvrthodina je excelentní na takové úrovni, že být takový celý film, nepochybně by šel do mojí rozšířené TOP 10. Časem to ale trochu ztratilo tempo a atmosféru a určitě se dalo pár minut vystříhat, ale i tak se jedná o moc povedenou detektivku říznutou pořádným thrillerem. 85% ()

campix

Damián Szifrón točit umí a je s podivem, že po Divokých historkách, které vzbudily opravdu velký ohlas, si dal na čas a jeho nový počin dělí od předchozího filmu celých 9 let. Touto optikou se dá říci, že i očekávání jsou trošku jinde než, jak ve finále To Catch a Killer dopadlo. Dá se ocenit, že po kampani i začátku filmu se dá těžko očekávat, kam se nakonec film ubere, jelikož nic nenasvědčuje dlouhou dobu, že by se mělo jednat o něco jiného než čistě procedurální krimi thriller. To Catch a Killer se přehoupne do trošku filozofické kritiky americké společnosti. Sice né nijak objevné a hluboké, ale ten filmový přerod je překvapivý a dá se říci, že do jisté míry osvěžující. ()

BoXBe

O zásadní zářez do historie kinematografie nejde a z některých dialogů podezřívám umělou inteligenci nebo stávku scénáristů a protože se to časově nepotkává, tak to nejspíš bude jednoduše scénáristická slabost. Jinak jde o překvapivě dobrý film zejména tím, jak se udržel na uzdě (na samostatný rozbor je třeba to, jak se vyhýbá senzaci ve vyprávění stejné jako hlavní hrdinové a stejně jako oni nevěnuje v příběhu prostor palcovým titulkům a balastu v médiích a na sítích). Připomněl mi povedený seriál The Night Of s tím rozdílem, že v tomto případě to neprotáhnul na osm dílů. Vím, že režisérovy Divoké historky jsou populární, no tohle může být taky. Je to přesně ten i televizní formát, který je koukatelný pro tu atmosféru i vícekrát. První hodina má dost dobře vymazlené tempo. ()

majo0007

Prečo má mať fízel v každom u.s. flicku nejakú psycho traumu?! Tuná k tomu nezašli za roh, pridali samozrejme vedúceho FBI jako buznu - ten pokec u večeri bol úžasný thriller... Otrasne prestrelený rating! ()

Deyw

ty vole je to objektivne na 4* ale vzalo me to za koule jako dlouho nic..top krimi tvle, ty hlavni postavy a killer byly uplne mega, hlavne hlavni herecka je insta laska...kurevsky dobry! ta politika v vtom cloveka nesere tak ze by byla nucena, ale sere ho spis jakou moc nekdo ma i kdyz jde o killing spree...narez 😀🥹 ()

UhLee

(8,5/10). Filmového fantoma To Catch a Killer považuji za jedno z největších filmových překvapení. Snímek argentinského režiséra Damiána Szifrona jsem původně úplně vyřadil ze svého watchlistu, protože byly recenze dosti vlažné. Potom mě však zdejší uživatel Ronan přesvědčil na našem filmovém Discordu, abych tam ten film zase hezky vrátil a jsem mu za to neskonale vděčný. Dostal jsem totiž jeden z nejpůsobivějších krimi filmů roku 2023 a upřímně si nevybavuju, kdy jsem naposledy viděl tak dechberoucí úvod. Mrazivá atmosféra vás během několika sekund kompletně pohltí a vy budete bezmocně lapat po dechu. Na jedné straně budete sledovat záběry hrůzy, na  straně druhé budete uznale pokyvovat nad řemeslně perfektně zvládnutým úvodem. Všechno dokresluje skličující hudba a roční období, ve kterém se to celé odehrává. To Catch a Killer bych na krimi piedestalu umístil velmi vysoko. Nedosahuje to kvalit takřka dokonalých kousků jako Prisoners. Ovšem v rámci žánru thriller/krimi bych v poslední době těžko hledal podobně kvalitní film. Jsme svědky řádění narušeného jedince, který kosí nebohé jedince jako stébla trávy při žních. Jeho šílené, ale přesto velice promyšlené a klidné běsnění se rozhodli překazit vyšetřovatelé FBI. Moc se mi líbilo, že snímek ukazoval autenticky, jaká mravenčí práce je být vyšetřovatelem a že nestačí být pouze dobrým policistou. Musíte se umět i vcítit do mysli vraha, abyste ho dokázali pochopit a následně i dopadnout. Je zde nanejvýš jasné, že se nebojuje pouze na straně policejní, ale také na té politické. Protože takovéto případy jsou bohaté na mediální pozornost a mnozí lidé by udělali cokoliv, jenom proto aby měli svoje ruce čisté. V čele vyšetřovatelů stojí Ben Mendelsohn, který ve většině filmů, které jsem viděl hrál nevýrazné záporné role. Tady však dostává větší prostor, který dokázal přetavit ve velice působivý herecký teátr. Kdo však nejvíce překvapil, tak to byla Shailene Woodley, kterou jsem do této chvíle pořád měl za křehkou dívenku z filmu Hvězdy nám nepřály. Tady jí však detektivní hvězdy byly velice nakloněné a celý případ ležel prakticky na jejích bedrech. U tohoto filmu jsem trochu litoval, že jsem viděl pěknou dávku filmů, protože jsem dokázal pachatele identifikovat na základě jeho hlasu. Tím pádem jsem si k němu mohl přiřadit i obličej a ubralo mi to u něj na tajemnosti. Výsledný prožitek z filmu mi to naštěstí neubralo. To Catch a Killer rozhodně není rutinní záležitostí, které nemám v lásce. Tohle mělo jasně danou myšlenku, kterou se režisér rozhodl odvyprávět. Chtěl poukázat na nechutný konzumerismus celé populace, ale v tomto případě především Spojených států. Tato myšlenka se vám může nelíbit, můžete s ní nesouhlasit - to je možná tak všechno, co můžete dělat. Protože režisér si za svou vizí pevně stojí a nehodlá dělat ústupky. Pokud tedy nemáte rádi témata, které komentují současné kontroverze společnosti, tak pro vás To Catch a Killer rozhodně není to pravé. Pokud vám však tyto problémy podobně jako mně nejsou lhostejné, tak tohle je přesně ten film, který tne do živého. To Catch a Killer ukazuje, že stačí sebemenší sociální rozbuška a poté se promění celá společnost v jedno velké domino. "I think he got his fill. No matter how good the food tastes, you stop eating when you’ve had enough. Till you get hungry again." () (méně) (více)

Tosi

Další krimithriller, kterej chce bejt chytřejší, než je. Jako věřím, že za mořem se tohle lidem líbí, ale pro mě to byla jedna velká šablona, samý moudro a policajtka outsider, která rozlouskne celej případ. ()

Qitek

Velká škoda. Režijně to ambice mělo. Začíná to víc než solidně. Radost z precizně zrežírované krimi, začali velmi brzy nabourávat ty nejlacinější dialogy, ze kterých se stává postupem času vyloženě trapná záležitost. Ani Ben Mendhelsohn nedokázal věty prodat tak, aby neztrácel svou tvář. Scénář samotný vezme navíc někdy v polovině za své a zůstává jen nuda, která se tváří jako sociologický přesah. Lidé si neváží života, ale kravičky ano. Ježiši. Hudba je nevýrazná a postavy se tváří, že mají nějakou hloubku, ale o hlavní hrdince víme jen, že fetovala a postava Mendhelsohna je homosexuál. K čemu to v příběhu pak slouží se už nedozvíme, ale všichni víme, že k hovnu. Bravo. Zprvu mě negativní zámořské kritiky nechávali chladným. Ale ano. Tohle je opravdu slabé. Přitom se to tváří, jako něco víc. Ještě jednou… Velká škoda. ()

oveckaoa

On to není špatný film, ale pokud nad tím začnete přemýšlet tak se to zbortí jak domeček z karet. Posuďte sami chlápek vystřílí na Silvestra v Usa  odstřelovačkou 29 lidí už tohle je blbost je zde sice zmíněn případ kdy jeden zastřelil 58 lidí , ale ten to udělal pokud se nepletu na jedné party tenhle jich odstřeluje z dálky na jednom místě a nic se neděje  přijde tam policie udělá trajektorii  střelby a zjistí z kama se střílelo  on je pořád na místě a pak to místo zničí a odejde nepozorován (proto je asi žánr mysteriózní) . Vyšetřuje to homosexuální policajt , kterého zaujme jedna policajtka co byla dříve  fetka a řezala se tak ji přibere k sobě pak ten chlápek vystřílí 20 policajtů  v obchoďáku a odejde nepozorován  na kamerách nejde poznat kdo to je (i tohle je blbost navíc v Usa mají policajti na sobě kamery, které točí průběh zásahu je to kvůli tomu, aby nedošlo k případům kdy v Usa zastřelily policajti neozbrojeného černocha ) . Policie už to nezvládá tak zveřejní záběry z toho obchoďáku na ty se ozvou 4 sektisté a policie je zastřelí ( i tohle je blbost na záběrech je jeden proč by šly po 4) toho homosexuálního policajta a tu ženskou suspendují. Oni pak jdou za jedním podezřelým co má 2 práce on jim řekne, že zvládá ty práce tak, že dává své kšefty nějakým nelegálním imigrantům (nevím jak to funguje nedává to ani smysl) a jedním z nich je ten střelec tak tam jdou a je finále . Ještě k tom konci on zastřelil přes 20 policajtů (ještě na konci zvládne zhruba 5) v Usa už za vraždu jednoho je automaticky trest smrti tak, že šance, že by mu zajistila nějaký blázinec je nulová je to Usa ne Norsko s Breivikem  i jeho motivace je nulová dělal na jatkách a nelíbilo se mu co se tam děje (proč  neodešel nevíme co jako čekal , že se na jatkách bude dít to je jak kdyby někdo nastoupil jako taxikář a nelíbilo se mu ježdění autem) pohádal se tam s jedním co ho šikanoval a zabil ho za to dostal 2 roky vězení vyšel z něho a choval se jako bezdomovec kradl oblečení v obchodech a jedl lidem z jídel saláty. 60 procent ()

hroubek

Jsem spokojený. Trailer na film se mi dost líbil a vzbudil mou pozornost. Z počátku jsem čekal temnější detektivku, ve které se bude lovit nějaký psychopat, který si libuje v zabíjení, ale tvůrci k filmu přistoupili jiným způsobem. Režisér Damián Szifrón je hodně šikovný režisér a psát taky umí. Szifrón se rozhodl pojmout samotnou detektivu z jiného úhlu a soustředit se na úplně jiné věci. Díky tomu film v mnoha částech působí netradičně a předkládá nepříjemné otázky, a ještě nepříjemnější odpovědi. Hodně silně působí linka ohledně byrokracie a postupovaní v případu, jelikož je zde krásně naznačeno, jak to chodí. Každý si jede svou agendu, a snaží získat, co nejvíce pro sebe, i za cenu špatných rozhodnutí. Szifrón se nebojí kritizovat a doslova i ukazovat, kde je problém. Shailene Woodley je šikovná herečka a tato role jí dost sedla, jelikož má mnoho vrstev a Woodley dostane prostor ukázat své herecké schopnosti. Ben Mendelsohn si to dává na pána a má charisma na rozdávání. Dynamika mezi ním a Woodley je pro film stěžejní a tvoří silné jádro filmu a příběhu. Ralph Ineson nemá tolik prostoru, přesto si několik scén ukradne pro sebe. Sedlo mi pomalejší tempo, ocenil jsem hutnou atmosféru, znepokojili mě vážné momenty, jelikož jsou natočené hodně uvěřitelně. Osobně mi konec přišel lehce uspěchaný. Prakticky jsem si říkal, že jako minisérie by tento příběh fungoval lépe, než film. To Catch a Killer napínavý a dost kvalitní thriller. ()

Skeksis

Aj ja neznášam Silvestre, trieskanie (okrem toho jablká, zeler, deti, kvety, blbcov, závisť, zadubenosť...), a tiež mám chuť zastreliť zopár ľudí. Ale určite nie náhodných ako tento frustrovaný muž s extrémne presnou muškou. Ale kebyže mám skúsenosť z jatiek, tak by som ich možno zaradom brala aj ja. A prestala jesť hamburgery. Na to, že sa vo filme udialo pomerne veľa, dosť sa tiahol. Inak výborné nápady, aj výborne zahrané. ()

JohnSmith

Celkem slušný thriller, který by mě býval zaujal víc, kdyby hlavní roli nehrála Woodley. Mendelsohn byl fajn, i atmosféra, ale nechápu, proč je do všech filmů cpána ta genderová rozmanitost a duševní labilita. Upřímně by mě zajímalo, který policejní sbor by přijal kandidáta, který se sebepoškozuje, má sebevražedné tendence a fetuje. ()

jefff

První část je excelentní. Dusivá, realistická a až příliš autentická přehlídka děsu a hrůzy, která je bohužel reálná i u nás. Od poloviny tempo začne vaklat konec je už trochu průměrný s poněkud nedopracovaným finále. Ale i tak se jedná o solidní řemeslnou práci a po vizuální stránce propracovaný thriller. ()

xLIGHTx

Poctivá detektívka, ktorá príjemne prekvapuje. Veci sa začnú diať veľmi rýchlo a kriminálnik pokračuje po prvej akcii v ďalšej. Hlavný vyšetrovateľ (Ben Mendelsohn) a jeho spolupracovníci sú sympaťáci (vrátane Shailene Woodley, ktorá je vlastne ústrednou postavou a film aj spoluprodukovala). Snímka odohrávajúca sa v Baltimore (natáčalo sa v Montreale) má takú potemnelú, chladnú, tmavú, možno trochu Max Payne atmosféru (len bez snehových vločiek), takže čo viac si u krimi priať. Vhodné hudobné podkreslenia scén im dodávajú zaujímavý nádych. (LGBTI propaganda je samozrejme aj tu, kto by to bol čakal. ;) Klasická a už pomaly všedná je asi určitá výhrada k dĺžke, keďže To Catch A Killer má takmer dve hodiny, skrátenie by filmu len prospelo. Za štyri hviezdičky na baltimorskej oblohe, ehm, teda za štyri hviezdy. ()

DavidS.

Kdyby zůstalo u Mannova městského vizuálu a Fincherova psychologického honu na maniaka, byl by zážitek mnohem intenzivnější...Ambice naroubovat do kriminálního thilleru krizi současné Ameriky spolu s povinnou úlitbou/současným morem všem menšinám (byť zakomponovanou vcelku citlivě a logicky) ubíraly snímku na tempu, atmosféře i syrovosti...Ben Mendelsohn uhrančivý...70% ()

borec999

"Som rád, že si rozumieme. My dvaja si vôbec nerozumieme..." Veľmi sympatický krimi triler, ktorý istými prvkami evokuje kultové Sedem (duo vyšetrovateľov: zelenáč a starý mazák, nepolapiteľný a precízny vrah ktorý sa objaví až v závere filmu a pri jeho preslove si poviete že možno nie sú niektoré jeho názory až tak od veci a prinúti človeka k zamysleniu), no nemyslím si že by sme ho mali s Fincherovou kultovkou porovnávať. Tiež je to síce vcelku upršaná, temná a drsná záležitosť, v ktorej máme dobre vykreslené postavy s nadštandardnými hereckými výkonmi ( fajn Shailene Woodley, ale najmä výborný Ben Mendelsohn), no kdežto Sedem sa viac sústredilo na hľadanie vraha a dôkazov, Catch a Killer si myslím že viac ukazuje proces vyšetrovania sériového vraha v praxi. Že policajný vyšetrovateľ pri jeho hľadaní nemá plnú moc na všetko, musí vyjednávať, robiť veľa kompromisov, často prijímať i rozhodnutia s ktorými nesúhlasí a nie sú z jeho hlavy, keďže veľký vplyv na vyšetrovanie má množstvo jeho nadriadených, politici, médiá, súdy, verejnosť a veľa ďalších ľudí, z ktorých každý má svoje osobné ciele a neváha danú situáciu a prípadný úspech/či neúspech a pochybenie vo vyšetrovaní využiť vo svoj prospech. Veľmi sa mi páčilo ako bol tento aspekt vo filme znázornený a hlavne pre neho mi Catch a Killer nezapadol po mesiaci od videnia medzi ďalšie tuctové krimi trilery. Záver a vyvrcholenie sa tiež vcelku podarilo a osobne som bol veľmi príjemne prekvapený aký fajn krimi triler som dostal od pre mňa úplne neznámeho argentínskeho režiséra Damiána Szifróna. 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD