Ač se Rebecca a Dylan nikdy neznali, celé dětství je něco spojovalo. Cítili bolest jeden duhého, prožívali navzájem významné okamžiky svých životů. Do nedávna si mysleli, že šlo jen o sny, halucinace a přeludy. Jejich životy se však začnou radikálně měnit, když zjistí, že je na druhé straně reálný člověk. (Farley)

Doudis19

Příjemná romantika s nádechem science fiction, jehož původ však zůstane neodhalen. Whedonův scénář skrývá řadu moc fajn nápadů, ale ke konci se mění v akční psychárnu, kde se člověk už jen stěží vyzná v myšlenkových pochodech hlavních i vedlejších postav. Škoda :-\, vypadalo to slibně. ()

FritoleXx

Najít dnes americký romantický film, jenž by nebyl jen přehlídkou okoukaných herců, kteří by bez tohoto žánru nejspíš byli na ulici, či jen hromadou klišé, je vcelku těžké. Proto člověk musí pohledat mezi více indie záležitostmi. In Your Eyes je pravděpodobně to nejlepší, co žánr romantické komedie/drama může v posledních letech nabídnout. Sympatická dvojice, kterou nemáte před očima v každem druhém filmu, příjemný soundtrack, originální nápad a především úsměv na tváři. ()

noriaki

Jak jsem říkal že Zoe Kazan je nejsympatičtější v zrzavé verzi z Ruby Sparks, tak už to neplatí. A nebo je prostě kouzelná pokaždé, s tím jejím okatým kukučem se spoustou vlasů. Jak už to ve sci-fi námětech z new wave bývá, samotný fantaskní prvek slouží čistě jako katalyzátor děje a v racionálním rozboru neobstojí. Což není nic proti ničemu. Příběh krásně odsýpá, chemie mezi osudem svázanou dvojicí funguje a emocí je dost a dost. Kdyby scenárista napsal i nějaký udržitelnější konec, tak by to bylo za plný počet. Film objektivně tak kvalitní není, ale dobrou náladu šíří s takovým nadšením, že bych mu ho i dal. ()

hroubek

Už jsem to několikrát psal a klidně to napíší znovu, jelikož mě to nedělá problém. Mám rád malé nezávislé filmečky, kterou jsou točeny pro radost a ne kvůli penězům co vydělají. Jsou osobnější a mnohdy lepší, než typický mainstream. Na víc, se u těchto filmů cení nápad a ten In Your Eyes má. A o to taky jde u některých filmů především. Samozřejmě velkou zásluhu na tom má televizní guru Josh Whedon se svým scénářem, který je příjemně uvěřitelný, citlivý a i přes malou předvídatelnost hodně zábavný a zajímavý. Hodně mě překvapilo, že postavy hlavní zápletku nerozebírají, ale namísto toho se poznávají, což je podle mě jeden z nejlepší kroků, jaký film mohl udělat. Režiséra Brina Hilla neznám, ale odvedl velmi působivou práci. Netlačí vůbec na pilu a dává si docela na čas, aby nám vykreslil prostředí, ve kterém hrdinové žijí. Navíc díky jednotlivému střihu sekvencí, obě dvě prostředí krásně vynikají a jejich kontrast je působivý. To by, samo osobě nestačilo, kdybychom neměly dobře zahrané postavy. Zoe Kazan je boží. Mám jí rád, protože vypadá jako holka od vedle, která Vás rozesměje, když jste smutný a vždy Vás vyslechne. Navíc se mi na ní líbí ta její přirozenost. Její herecký partner Michael Stahl-David, je pro mě další velkou neznámou, ale i on dokázal krásně prodat svoji postavu a dát jí plno emocí a citů. A to se mě vlastně na celém filmu líbilo nejvíce. To spojení úplně rozdílných lidí, který si spolu povídají a prožívají krásné a špatné okamžiky, a jsou doslova blízko od sebe. Nemá cenu vypisovat některé konkrétní scény, jelikož by byly vytržené z kontextu, jenom že to finále je hodně povedené. Krásný a dojemný film. ()

Pedross800

Nádherná netradiční romanťárna stříklá scifíčkem s odzbrojující hlavní dvojkou, která celý ten netradiční filmek svým ryzím herectvím prosvítila. Hlavně Zoe Kazan to zahrála úžasně, působí dojmem holky od vedle, která člověka rozesměje když smutní a je tam pro něho když to potřebuje. Její projev je přirozený a sympatický a vyzařuje z ní obrovské vnitřní charisma, které z ní dělá nádhernou a přitažlivou ženskou i když podle tradičních měřítek krásy by se nedostala ani do nějaké venkovské soutěže krásy :-) Ale i Michael svému hrdinovi propůjčil dostatek charisma a srdce a já jim tu netradiční romanci a sbližování opravdu baštil.....taky která romantická duše by nevěřila, že tam někde má svou spřízněnou dušičku :-) To vše doplněno krásnou hudbou dokreslilo kouzelný oddechový snímek a taky to střídání těch dvou naprosto rozdílných scenérií, vyprahlé Nové Mexiko kontra zasněžený New Hampshire....skvostné. ".....běž se podívat do zrcadla...no ano Ty, však ty víš že myslím Tebe...proč? Protože Tě chci konečně poznat...nemůžeš?...... že nejsi ještě upravená....no čí je to asi vina ty lenoško....tak šup šup, nevymlouvat se a k zrcadlu, hned!" :-))) ()

Mr.Dogman

Tady něco hodně nefungovalo, vždyť to působilo jak nevydařená televizní produkce nebo epizoda Věřte nevěřte. Zajímavý nápad naprosto propadá kvůli trapnému scénáři a levné produkci. ()

andalin

Dnes viděno podruhé. Z původních 4 hvězd měním na 5, protože na tenhle film často myslívám a i podruhé mě hrozně bavil. Skvělý nápad, skvělý soundtrack, skvělí hlavní představitelé, trošku klišé konec, ale to se dá překousnout. Objevila jsem ho díky Whedonovi, který pracoval na scénáři. Něco ve mě prostě zanechal a to se jen tak nějakému filmu nepovede. ()

gutshoter

Film je to hezký, takový příjemně naivní. Mám to přesně mezi 3* a 4*. Konec mě ale trochu zklamal - čekal bych to více vypjaté po emoční stránce, zachraňuje to jen výborný soundtrack. Proto spíše tři, ale rozhodně In your eyes vám náladu nepokazí. Naopak se tak trochu zasníte a cítíte se zvláštně hezky... ()

klukluka

Takhle to mají mazlíčci rádi... Tenhle žánr miluju, tohle podobenství lásky přes smartphone se povedlo. Nechci na tom hledat hnídy, bylo jich tam dost, hodnocení snižuji za scény, které už mi přišly přepjaté (jeho rande, její charitativní večírek- i když zamilovaní lidé dělávají podobně šílené věci, bráchové darebáci, kteří se za žádnou cenu nedokázali vzdát kumpána...). Sex na dálku byl rajcovní, byť osobně na Zoe Kasdan nacházím stopy krásy jen velmi obtížně a bez scénáristické dopomoci by se mi to nejspíš vůbec nepovedlo. Z nejakého důvodu mi to hodně evokovalo Jinou Zemi. Snad proto, že u obojího člověk ihned ví, že je to přes čáru. Nic pro racionální osoby. Tou já ale naštestí nejsem. Jsem ochoten přistoupit na podobnou hru. A tentokrát ani trochu nelituju. Jestli něčeho lituju, pak toho, že pod tím nejsou podepsaní čeští tvůrci. Tohle byl krásnej biják za 5 prstů. ()

Milano33

Okúzľujúci romantický film s pozoruhodným námetom a dychberúcim koncom. Veľmi krásna, nežná a starostlivo budovaná romantika, ktorá burcovala emócie a prinášala vášnivý zápal. O scenár sa postaral geniálny Joss Whedon, čo automaticky znamená záruku vysokej kvality. Zase vzniesol do kinematografie niečo nové a zaujímavé. Predstavil nám celkom ojedinelý vzťah, ktorý je stelesnením osudovosti. Títo dvaja ľudia na celom šírom svetom boli obdarení vzácnym putom, ktoré ich spojovalo naprieč ich celým dospievaním i životom. Rebecca (Zoe Kazan) a Dylan (Michael Stahl-David) boli skrátka pre seba stvorený, spoločne si prechádzali šťastnými okamihmi i rušnými obdobiami, pociťovali toho druhého prítomnosť, emócie aj bolesti. Odjakživa stáli pri sebe, i keď o sebe vlsatne nevedeli. Bolo to podvedomie, ktoré ich tiahlo ku sebe. Ich mysle boli späté a predurčené k vzájomnému splynutiu. Nešlo vyslovene o telepatiu, keďže neboli schopní si čítať navzájom myšlienky, ale malo to k tomu veľmi blízko. Skôr by som to nazval pseudo empatickou komunikáciou skrz veľkú vzdialenosť. Hoci nevedeli, čo ten druhý má na mysli, to im však nebránilo sa vcítiť jeden do druhého. Niekedy som mal pocit, že In Your Eyes nanovo definoval vzťah na diaľku. Aj keď pravdou vlastne je, že bez tej abnormálnej zložky by takýto rojčivý vzťah asi ťažko fungoval. Vďaka skutočnosti, že sa jedná práve o ten paranormálny román, filmom nastienené platonické puto je také čisté, úprimné a značne láskyplné. Film tým, ako nabral na obrátkach, tak nabral i na pomerne intenzívnom emocionálnom nádychu. Milostný príbeh nádherne narába s emočným prežívaním a je schopný empatického porozumenia. Pre príbeh kľúčová asertivita medzi našimi zamilovanými hrdličkami, Beccou a Dylanom, slúži ako hlavná rozbuška emócií. Z ich zviazanosti vzišli tie najsilnejšie filmové okamžiky, jednoznačne uchvátia radostné zvolania a výkriky i pohnutlivé, citovo vypäté scény. Záverečná sekvencia sa svojou strhujúcosťou blíži až k thrlleru a Joss Whedon skrátka vie, ako držať diváka v napätí a očakávaní. A ten zvukomalebný soundtrack a chytľavé pesničky taktiež veľmi potešili. ()

caffelina

Tak tento film ma veľmi príjemne prekvapil . Nevedela som síce, čo mám čakať od spojenia sci-fi a romantiky, no musím povedať, že to sci-fi mi tam vôbec nevadilo ba naopak..a čo sa týka romantiky nič presladené , všetko pekne spolu hralo.. Zoe Kazan - krásna, úžasná..jej postava dodávala filmu ten pravý depresívny nádych drámy. A tie úžasné soundtracky!!! ()

lucijelucije

In Your Eyes je takový nenápadně milý snímek o propojení dvou různých osobností, kteří se během 105 minut postupně poznávají, zvláštně spolu komunikují a prožívají lásku, která je zároveň neskutečně daleko a přesto paradoxně příliš blízko. Tahle romatika je spíše o komunikaci mezi dvěma lidmi, než o dotykovém souznění, podoně jako Her, je tady vidět láska, kterou proplouváte postupným poznáním. Pěkné, ale pro mě málo dramatické. ()

peetriss

Zajímavé spojení fantazie a romantiky, které se pyšní zajímavým nápadem, ze kterého dokázali scénáristé vytěžit zajímavé myšlenky, pohledy a emoce. Film, který přemýšlí srdcem, i když občas staví své hrdiny do situací a takové nápadnosti, že je až příliš manipulativně sune směrem ke konfrontaci s okolím, které je prostě musí považovat za blázny. Prostě: "hlavně nenápadně". To nic nemění na faktu, že se jedná o zajímavé indie se specialistkou na "trochu jiné" dívky/ženy - Zoe Kazan. Scénárista Joss Whedon tak ukazuje, že kromě vysokorozpočtových spektáklů (Avengers) umí zapůsobit i osobitěji, což kvituji. 70% ()

Perverz

Rozhodně netradiční, s výborným námětem, dva rozdílní lidé, kteří žijí daleko od sebe, mají k sobě však blízko, jsou schopni vidět očima toho druhého, a můžou si i pokecat. Mám rád romantické filmy, teda kdysi jsem na ně koukal často, teď už to seru, ale tohle bylo parádní. Že se z toho dalo vytřískat víc, jo, to dalo, i přesto mám nutkání dát pět, na film se dobře dívá, Zoe Kazan je číča, ne z té kategorie super koček, ale tak přirozeně pěkná, a celkově obsazení v poho. A když ležíte s holkou, která přímo nevyžaduje, aby jste se dívali na Ramba, Rockyho, nebo Terminátora, či pořádnej krvavej nářez, tak si pusťte tohle. Jestli se na vás vrhne po patnácti minutách, tak super, a jestli bude mokrá až po skončení, taky dobrý, pořád máte vyhráno. Berte ten film jako předehru. Kdyby se stalo u Ramba, že mi začne uprostřed filmu sahat na péro, a zkazit mi kurva zbytek filmu, tak ji zlámu nohy, ať mi neuteče, než si zajdu pro tyčku... :) Pohodový film. Rozhodně nadprůměr ve svém žánru. ()

filipvrbik

Jako ta zápletka je naprosto nesmyslná a vůbec to dle mého není sci-fi. Nicméně jako romantika to zejména v druhé polovině celkem funguje...60% ()

Movie Gourmet

Na film jsem koukal proto, že jsem hledal nějaký nový film v žánru sci-fi, co stojí za to. In Your Eyes byl v červených číslech, tak mě zajímalo, o co se bude jednat a co je film zač. Ze začátku ani tak ne, ale ve výsledku velmi ano - film je těžká "romanťárna", ale jelikož jsem duší romantik a film je originální námětem a není zde kvantum kýčovitých scén byl pro mě koukatelný v klidu až dokonce. Ve výsledku jsem byl spokojen. Pro ty, co přežijí trochu té romantiky a kýče, stojí film za shlédnutí. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Mimomisu

Hodne povedeny odpocinkovy feel good film, ktery by mohl dosahnout az k hranicim zanrove neprekonanetelneho Eternal Sunshine of Spotless Mind. Zaslouzil by si vynalezavejsi rezii a kameru, i kdyz jejich prace neni odflaknuta a ano, vim, ze jde o film s malym rozpoctem (proc, kdyz scenar ma na svedomi Joss Whedon???) - "prolinani" vizi slo urcite udelat mnohem napaditeji a mene televizne...to je mozna trosku skoda... K jinak milemu a vlastne hezky, i kdyz klisoidne (coz tady nejak nevadi) vypointovanemu scenari mam jen jednu zaadni vytku a to je az moc velka papirovost, az komiksovost hlavniho zaporaka, pokud se tak da manzel Phillip vubec nazyvat. Portretovat ho takhle jednostranne v pribehu nedavalo moc smysl, vzhledem k minulosti, kdyz jednou uz hlavni hrdinku tahal nesobecky z pruseru a oba meli duvody, proc se do sebe zamilovat a vzit se. Zbytecna hra na zaporaka. Nechapajici manzel by postacil. Ale presto je to povedena "what if" romantika. Vysla z toho o neco lepe, nez podobne zamereny About Time ()

Milky.

Well played Mr. Whedon, well played. Ikdyž to Whedon nerežíroval, jeho rukopis jde poznat. Perfektní příjemný film, pohodový soundtrack a velmi pomilovatelná a roztomilá Zoe Kazan. ()