Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

ClimbVibe

Dvojka kopíruje první díl, ale musím říct, že mu dost zdatně konkuruje ve vtipných situacích. Sice je to opravdu to samé, ale kdo by chtěl nějaký posun? Zajímalo by mě, jestli by třetí díl byl hodně jiný. ()

Paldiny

Zdarilé pokračovanie, v ktorom sa stretla rovnaká zostava ako pred kamerou tak i za ňou a musím uznať, že stále v dobrej forme. Herci si role užívajú, najmä Murray je na roztrhanie, Reitman prekypuje nápadmi a až do konca neupustí z tempa. Dejová osnova podobná, Krotitelia sú odstrkovaní, takmer až atrakcia, ale len do chvíle keď nevystúpi z obrazu nasraný duch zo šestnásteho storočia s plánom zasviniť svet akousi ružovou brečkou. Čaká nás horda hlášok, horda slizu, horda úletov, oživlá Socha Slobody či zakotvený Titanic v prístave. Film sa pohráva s myšlienkou "dobro lieči" a miesi kopu pozitívnej energie s mysterióznym dusnom. Najmä pasáž zo stoky, alebo pažravou vaňou sú atmosferické až na pôdu. Od finálneho stretu som čakal ale viac, inak slušný diel s obstojnými trikmi, ktorý sa kvalitatívne blíži jednotke. ()

Fryštok

Druhý díl Ghostbusters, ač je naprosto zbytečný, tak je i mimořádně vydařený. Řekl bych, že dvojka je o solidní kousek vtipnější a i celkově zábavnější jak jednička. Bill Murray a ani nikdo z jiných herců rozhodně nezklamal. Největší rozdíl oproti prvnímu dílu je ale v CGI efektech, které jsou ve dvojce mnohem vydařenější. Ghostbusters II je krásným příkladem, jak by se měli natáčet sequely k filmům, které sequel vůbec nepotřebují. ()

willis

Zdařilé pokračování jedničky, myslím si že i pro dvojku platí to samé jako pro jedničku. Úsměvná zábava s kvalitními herci a dobrými triky. ()

Damielka

Mně se dvojka líbila jinak, ale stejně. Jen s tím rozdílem, že jsem se o trošku víc bála a o růžovém slizu se mi coby mladé, dozrávající slečně ještě pár nocí potom zdálo. ()

GreatestFan

Podle mě lepší než jednička, pořád o ničem, ale měl jsem se aspoň čemu smát, víckrát bych se na to ale asi více nedíval. ()

Renfield

Kdybych to slovně propojil s nejhororovější (především v dětství) a snad i nejlepší částí vůbec, tenhle vlak jede až příliš v kolejích jedničky, takže už nemá čím překvapit. O humor se tu stará především Peter MacNicol jako Janosz Poha, se svým parťákem Vigem mají mezi sebou více chemie, než samotní krotitelé. Podzemní negativně emoční slizká řeka je však fajn, závěrečné poselství, v které ústí, už méně. Tedy nic než klasická dvojka, která by bez jedničky fungovala mnohem lépe, jenže ta jednička tu naštěstí je. 60% ()

hell_boy

Dvojka je dle mého názoru ještě lepší než první díl. Celkově je zábavnější, příběh je propracovanější, trikové scény dokonalejší a závěr dotaženější...zkrátka skvělá zábava pro všechny. ()

rsimonyi

Druhý díl krotitelů je jen o trošičku slabší než první film, ale pořád skvělá zábava. A hlavně se vrátily postavy z předchozího dílu. A řeka slizu vypadá hrozivě. Jsem zvědavý na animovanou trojku, o které se v poslední době píše. ()

memoman

Stejná dějová kostra s jinými monstry a jiným ohrožením světa,a jako klišé dvojek se hlavní postavy musí znovu postavit na vlastní nohy. Tentokrát zde máme jeden oživlý obraz,růžový sliz reagující na emoce a rozpohybovanou slavnou sochu,která zabrání apokalypse. Doufám,že jednou někdo natočí trojku. ()

Emzet

Je příjemné, když ani u druhého dílu série divák nezaznamená žádný pokles. Tedy, žádný zásadní. Dvojka je prakticky stejně vtipná, stejně ujetá (OK, možná o trošku víc) a stejně dobře pobaví. Nehledě na to, že už jen samotný Bill Murray jako Peter Venkman stojí za zhlédnutí. ()

ursinko

Je nejakých 20 rokov od vtedy ako som tento film zhliadol spolu s bratom v kine Moskva v Martine, a ten Vigo mi príde aj dnes strašidelný. Vtedy som to považoval za najväčší horor, ale dnes už to vidím trochu ináč. Páči sa mi tá prvotná spomienka a pocit, ktorý krotitelia duchov vo mne vyvolali. ()

Mortemiss

O něco slabší než první díl, ale přesto né tak katastrofický, jak se zprvu očekávalo. Díky stálému obsazení herecké 5 je film výborným pokračováním ;) ()