Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

PlayEasy

Jelikož se nám jednička líbila, dvojku jsme si pustili asi tak týden po jedničce. A vůbec jsme nebyli zklamáni. Právě naopak. Nám dvojka přišla zhruba stejně dobrá jako předchozí díl. Stejně vtipná, vizuálně na svou dobu excelentní, opět super sestava a písnička. Takže nejde to jinak, dvojka je jenom kapku horší než jednička. Hodně tomu přidala chodící Socha svobody :) 75% ()

OJan

Poněkud slabší než jednička a místy mi to připadá už dost nesmyslné, ale pár povedených scén či vtipů se tu najde. |60%| ()

mrclTV

Rovnaké ako predchádzajúci film, len tu sa to už ani nehrá, že to je film pre deti, ale je to plnokrvný film pre dospelých s trochu detinskou (pun intended) duchárskou tématikou, ktorý je nakoniec nanešťastie rovnako nezáživný ako jednotka. ()

ostravak30

Krotitelé Duchů II už za mně nejsou tak kvalitním pokračováním jako jednička, což je ale většinou běžný jev. Pro mě je hlavně problém v tom, že se zde objevují sice prvky nové, ale většinou převládají ty již použité. Opět tu máme postranního hrdinu, tentokrát restauratér Janoš Pohy, který je arci duchem ovládán. Opět se hlavní zápletka týče Dany Barrett, nově ale jde o její dítě. Ani v tom není změna. Originalitu vidím jen v nových duších jako je sportovní běžec aj. Také připlouvající Titanic a hlavně pochodující Socha Svobody určitě stojí za to. Jinak je ale příběh velmi podobný, krotitelé znovu končí zavření (minule vězení nyní blázinec) poté, co jim starosta nevěřil, ale pak je povolává znovu. Tedy, najde se něco nového a vtipného, ale filmaři se též dost opakují. ()

koty2201

Úprimne nerozumiem tomuto kritickejšiemu prijatiu Krotiteľov duchov 2 oproti jednotke. Podľa môjho osobného úsudku si dovolím tvrdiť, že je to ešte o niečo lepší film ako jednotka a dávam mu 9/10. Skvelé pokračovanie tejto kultovej duchárskej komédie od nášho čecho-slováka Ivana Reitmana. Aj po tej hereckej stránke musím znovu vyzdvihnúť predstaviteľov hlavných úloh. Tu mi prišli ešte sympatickejší samotní krotitelia, ale aj ich účtovník Louis (Rick Moranis), ktorý bol skvelý ako taký popletal. Z prírastkov spomeniem hlavne Petera MacNicola ako excentrického pupuša a pracovníka múzea Jánoša. Fakt išiel z neho strach ako aj zo samotného ústredného obrazu istého karpatského čarodejníka Viga (meno herca nepoznám, sorry jako, ale podobal sa na Johna Malkovicha :D). A tým pádom sa dostávam k samotnému príbehu, kde sa mi páči, že dobre napísali a vymysleli, kam sa za tých 5 rokov ústredné postavy posunuli a vyvinuli. Ale vo svojej podstate vás nikto neprekvapí radikálnou zmenou, našťastie, a zachovávajú si svoj ikonický charakter. Až napokon všetkých opäť spojí boj voči hrozbe z tohto obrazu, pretože knieža sa chce znovu narodiť a ovládnuť svet. Bavila ma mytológia a historické pozadie tejto postavy aj keď bola zjavne fiktívna a iba inšpirovaná rumunským vladárom z 15. storočia. BTW neodpustím Sigourney Weaver poznámku o východnej Európe, keďže Karpaty sú aj u nás v strednej Európe, nie len v Rumunsku :D Koniec koncov, je to dobre a prirodzene napojené na koniec jednotky, čo ma potešilo tiež. Ikonickú hudbu asi ani nemusím spomínať, pretože by som sa už len opakoval. Ale musím pochváliť tie rôzne vizuálne triky, ktoré boli lepšie a na tú dobu určite náročné. Hlavne keď museli "oživiť" Sochu Slobody. Naozaj pekne natočený film ako sa na 80. roky patrí. Rovnako malo aj toto pokračovanie skvelú atmosféru, ktorá ma hneď pohltila.  Takže tým pádom to je asi všetko a komu sa páčila a bavila ho jednotka, tak ho dvojka poteší minimálne rovnako. A ja sa už neviem dočkať toho novodobého pokračovania po cca 30 rokoch v podobe Ghostbusters: Afterlife, kde bol vraj oživený Harold Ramis ako prvý krotiteľ, ktorý nás nanešťastie opustil. ()

moviepill

O niečo slabšie ako jednička, ale stále živé, veselé a strašidelné. Nadpriemerná komédia s ozaj démonickým Vigom... ()

pOne

Osobně se mi líbí víc druhé pokračování Krotitelů duchů. Přesto ale film na čtyři hvězdičky není. Když oba díly srovnám v rámci žánru třeba s trilogií Návrat do budoucnosti, tak po stránce scénáře, vtipu a celkového dojmu Krotitelé duchů této kvality prostě nedosahují. ()

djbarrel

Jedno z mála pokračování, které netrpí syndromem "dvojek" . V jistých ohledech je možná slabší, v jistých, ale naopak snad i silnější, rozhodně nedělá ostudu svému předchůdci a já se královsky bavil u obou. 82 % ()