Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

Johny_Blaze

Střela do černého podruhé. Tentokrát sice malounko slabší ale pořád je to starý dobrý Ghostbusters jak jej známe. Nabitý humorem, akcí a napětím. Možná že i trochu temnější nežli předchozí díl. Konec konců Vigův pohled je přinejmenším pekelný. ()

Elanornegra

Vtipne, nostalgicke, ale poslabsi enemies, i ked napad opat vyborny, Sigourney fakt beuty, Bill stale podareny. Skoda ze hudobna zlozka poslabsia aj ten stred ale ...... 75% ()

Sadova302b50

Toto byl poněkud slabší odvar výborné jedničky, takové vláčnější pokračování, ale místy stále hodně vtipné, takže se vyplatí se podívat. Trikové sekvence se viditelně zlepšily. 60% ()

Wiceman

Co dodat ... po druhé a za mě ještě lépe než poprvé. Původní eskadra vysokoškolskejch magorů s kanónama na zádech a jednou hláškou za druhou na rtech opět funguje na výbornou. Záporák Vigo se mi líbil víc než Gozer z jedničky. Jen ten bonbonkovej panák mi tu nějak chyběl. Za mě výborná fantasy komedie. Jsem zvědavej (pokud bude) na trojku. ()

Lubess.Knopp

Who you do call? Ghostbusters !!! tududu tududu . Rozhodně lepší než jednička ,zajímalo by mě ale proč zrovna růžovej sliz to je trochu divný ale i přesto super podívaná.. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je to Francouzka, jak víme!" Je to v podstatě o tom stejném jako minulý díl, jen ne tak vtipný. Rozhodně se mi jednička líbila o hodně víc, byť je zde i spoustou dokonalejších triků. - 60%. ()

JustEdems

O něco málo lepší než první díl, u kterého jsem se užíral nudou. O trochu svižnější, lépe provedené a i humornější. Ale stále se nedokážu navnadit na tu kultovní vlnu a ani nostalgie zde moc nefunguje. ()

Mindf_ck

To samé, ale dvojka. Je to rozhodně horší a více zaměřené na děti, ale pořád fajn. Ne skvělé jako jednička, ale fajn. Znuděný a do kombinézy odmítajíci se obléct Bill Murray je zábavný jako vždy... až na sequely, kde vypadá, jako že by raději umřel, než dělat další díl. Zelené mužíky hledající Dan Aykoyd pořád blije "exposition" jako o závod, Harold Ramis si napsal nejlepší hlášky a Ernie Hudson, tam je... občas, když ho ostatní nezapomenou dát do scény. Hugo z obrazu je lepší a děsivější záporák a scéna na chodbě, kde Peter MacNicol svítí jako z posteru na The Thing na mě zapůsobil, už jako na malého. ()