Jedna z nejčastějších otázek, které odjakživa padají na abiturientských srazech, zní: "Tak co teď vlastně děláš?" Zatímco většina lidí chce popsat svou práci a život před bývalými spolužáky tak, aby byli zajímavější, než ve skutečnosti jsou, Martin Blank má problém zcela opačný. Musí vymyslet, jak popsat svou kariéru tak, aby vypadala mnohem všedněji, než jaká skutečně je. Martin je totiž bývalý agent CIA, který se nyní živí jako nájemný vrah. Jenže poslední dobou už ho práce netěší jako dřív. Dokonce několik rutinních akcí nehezky pokazil. A tak se Martin rozhodl, že pověsí řemeslo na hřebík a najde si jinou práci. Čeká ho však poslední zakázka v Grosse Pointe. Shodou okolností to je místo, kde Martin vyrostl a kde se ve stejnou dobu koná setkání jeho spolužáků po deseti letech. A tak na radu sekretářky a svého poněkud nervózního psychoterapeuta přijme Martin zakázku a odjede do rodného městečka, aby se setkal se svou studentskou láskou Debi. (TV Nova)

Lacike

Divný mix komédie, romantiky a akčniaku o nájomnom zabijákovi, ktorý si prechádza krízou stredného veku a tak mu príde vhod stredoškolský zraz po rokoch. Vo filme v jednu chvíľu vidno plagát Pulp Fiction, ale aj keď film operuje s podobnými proprietami, tak má k jeho atmosfére ďaleko. Hlášky tu žiadne nie sú. To už bližšie to má k filmu Tanec smrti s Belushim, ktorý bol ale tie o triedu lepší. Hlavný hrdina pôsobí absolútne znudene. Romantická línia vôbec nefunguje. Mihne sa tu kopa známych hviezd a hviezdičiek, ale nikto z nich nič zaujímavé nepredvedie. Jediné čo za niečo stojí sú akčné scény a to hlavne tie v ktorých sa objaví konkurenčný zabiják Benny Urquidez, ktorý sa snaží Cusacka zabiť. V prestrelkách držanie zbraní dnes pôsobí už komicky, ale aspoň to je poctivé remeslo bez CGI. No a v bitke je komické, že taký šupák Cusack nakope Urquideza. Aspoňže tá bitka pôsobí celkom drsne a dočkáme sa aj pár zložitejších chvatov. Hlavne kvôli Urquidezovi som si to pustil a jedine jeho scény ma nesklamali. Ako celok je to nudná akčná komédia. 4/10. ()

Tony.cs

Komedie vezoucí se na černém humoru a inteligentních konverzacích. Závěrečná přestřelka zase hollywoodky pitomá, kde se moc plýtvá náboji. No, zase musí přebíjet ;) ()

slunicko2

Roztomilé téma je jako vyšité pro zábavné béčko. 1) Svůj záměr vzhledem k veskrze průměrnému zpracování však film naplnil jen zčásti. I'm a professional killer... Do you have to do postgraduate work for that? 2) Zajímavý je 31letý John Cusack (nájemný vrah). 3) Cusack vnímal snímek jako vyjádření svých politických postojů: I grew up fascinated by people in the Reagan administration, their ethics, their mercenary values. People who plan wars and then go home to their wives and their kids ... How do they live? To me, Grosse Pointe Blank was a metaphor for the people in the Bush White House. ()

džanik

Hodně divný film. Komedie? Akce? Romance? Nějak mi ten guláš nechutnal. Ani černé koření (Minnie Driver) nepomohlo. John Cusack i Dan Aykroyd mi do jejich rolí vůbec nesedli. A vládní agenti? Škoda mluvit. ()

kinderman

J.Cusack si věru užívá roli nájemného čističe, který si mezi zakázkami odskakuje na terapii k psychoanalytikovi („Přes víkend nikoho nezabíjej!“), a navíc je konfrontován se svou minulostí během abiturientského srazu. Zábavný kousek s akcí podle Johna Woo. ()

Martin741

REziser George Armitage natocil naprosto vybornu komediu.. Vacsina ludi samusi chvalit a vymyslat ako dat vzneseny nazov tomu kde pracuju, hlavny hrdina ma problem presne opacny.  77 % ()

carly

je to akčné. je to romantické. je to zábavné. je tam John Cusack a Dan Ackroyd. ak sa film snaží byť veľa vecí naraz, nie vždy to dopadne dobre. tu to ale neplatí, lebo všetky roviny fungujú tak akurát. je to skrátka jazda ()

Shorty_

Cusacka jsem měl vždy rád, ale jako nájemného vraha sem si ho moc představit neuměl. Ovšem svojí roli zvládnul skutečně perfektně, až nezapomenutělně. příběh Martina Blanka mě skutečně nesmírně překvapil a pobavil, navíc i akční scény jakožto zpestrující prvek byli na jedničku. Takže když to tak shrnu tak Akce - 1 , Hudba - 1 , Obsazení - 1 , Příběh - 1 , Humor - 1 ...Takovéhle filmy plné černého humoru jako ještě například film V Bruggách a Big Hit by měli chodit večer na Nově místo růžové zahrady a podobných nesmyslů. ()

zette

Snad ve vsech smerech prumerny film. Sem tam nejaky trefny cerny humor probehne, ale jinak nic extra. Stejne tak herecke vykony. Co mi tak zustane nejvice v pameti na tento snimek, je vyborny vyber pisnicek. ()

Juto

Srdce divoká komédia, ktorá verí v nebezpečný život.Táto absurdná premisa musí byť vykonaná s neprekonateľným komickým presvedčením a Cusack je tým správnym mužom pre túto prácu. 6/10 ()

PROCESOR

Přestože je to film o nájemném zabijákovi, tak bych ho zařadil mezi ty odpočinkové. Velkou zásluhu má na tom především představitel hlavní role Cusack, který je v každé situaci naprosto nenucený a uvolněný. Sraz spolužáků po deseti letech vyvolává určitou nostalgii, která je násobena hudebním doprovodem a skvěle vybranými songy. I já se určité neubráním při sledování tohoto snímku a filmů, které se dřív točily. ()

c.tucker

Průměrná velmi-černohumorná komedie, které ale dle mého úsudku nebyla vtipná. Pohodička na večerní odreagování a John Cusack je zde jako pohodář a Minnie to sekne. ()

charge odpad!

Něco tak strašnýho a zároveň útrpnýho se hned tak nevidí. Katastrofický scénář spolu s děsnými herci vytvořili "dílo", ve kterým se vyskytuje snad nejvíc bezvýznamných a debilních keců bez smyslu na metr čtvereční, kterým není často ani rozumnět, nebo divák kolikrát ani neví o co přesně jde, "Víš, všude Tě pronásleduje velký černý oblak a Ty z pod něho budeš muset vystoupit, než vůbec začnu uvažovat", takovými moudry je celý film doslova natřískán a nejen to, atmosféra je prázdná a nápad s nájemným vrahem jedoucím na třídní sraz, okolo kterýho se dějí nejrůznější nesnáze, jako pronásledování dalšími vrahy, tajnou policií, nebo potkávání svých často dementních spolužáků mi připadá dost ucházející. Dále zde nesedí naprosto zbytečná postava Dana Aykroyda a ke scéně s nemluvnětem se raději ani nebudu vyjadřovat. Cusack je navíc s jeho toporným gesichtem vážně na kopačku, aspoň na chvíli by pak měl trochu jinou mimiku nežli tu, která ho po celou dobu provází. Shlédnuto s příšerným dabingem, který sráží tuhle nicotu ještě více na kolena, ale věřím, že i v originále by to nebylo o moc lepší. ()

Klenotka

Pro mě asi nejlepší film Johna Cusacka. Téma "nájemný vrah v krizi" sice není nijak objevné, ale tady se všechno sešlo tak, že má "Jasný terč" (nepřeložitelný název Grosse Pointe Blank) všechno, co má tenhle typ filmu mít - nadhled, černý humor a vynikající obsazení dalších rolí. Dan Aykroyd užívající si každou minutu jako konkurence hlavního hrdiny, Alan Arkin jako terapeut, už tady trousící hlášky ve stylu "nemůžu být váš doktor, protože se vás bojím", nedoceněná Joan Cusack (v několíkáté spolupráci se svým bratrem) jako sekretářka, která dokáže ve stejnou dobu do telefonu říkat recept na polévku a zároveň objednávat náboje do zbraní....to vše za příjemného zvuku hitů z 80. let s originálními (i slovními) přestřelkami a (jedním) výbuchem navíc. ()

July

Souhlasím, že tenhle film má značný nevyužitý potenciál. Mohla z toho být perfektní černohumorná komedie, ale nebyla. Dlouho nic, pak přestřelka a konec. Celkem dobré to bylo, ale není to nic, na co byste pak vzpomínali a chtěli to vidět znovu. Škoda. Z podobného druhu filmů si dám určitě radši Mého souseda zabijáka. ()