Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (CinemArt)

_DAVE_

Minimalistická absurdní komedie, přesně tak jak to mám rád. Otázka je, jestli to měli taky tak rádi lidi co šli do kina na "nějaký pěkný Český film" :) Opravdu to není pro každého. ()

lennyd

Obyčejné odpoledne, jako tisíce před ním, a tisíce po něm. Obyčejní spolucestující v obyčejném vlaku jedou za svými povinnostmi, zábavami či prostě jen obyčejně někam jedou. Ale všechno to obyčejné rázem skončí, když vlak zastaví technická porucha, a při jejím odstraňování vlak prostě strojvůdci ujede. Prostě jen tak - cestující netuší proč náhle jedou zpět, a každý z nich v tom vidí něco jiného ... Žena se mi snaží více přiblížit českou kinematografii, což se jí s většími či menšími úspěchy - většinou nedaří. Ale mezi těmi všemi Hřebejkovinami, a dalšími tisíci filmy na jedno brdo s Langmajerem, Chýlkovou (nic proti nim, ale všeho moc škodí) se občas objeví docela zajímavá perla, která dokazuje, že i u nás může vzniknout něco jiného než romantické cajdáky. Tento film, který svým způsobem integruje hromadu skutečných událostí, leckdy až absurdním pohledem do mentality obyčejného českého člověka a parádním hereckým obsazení (Igor Chmela a Jana Plodková palec nahoru) se mi přesně trefil do aktuální nálady - a svým způsobem pomohl osvětlit i leccos, co se kolem dokola děje.. ()

fabecc1222

Legendární bába pod kořenem, a stejně tak ikonický "první český terorista" házející stromy pod "vlak s uprchlíky" a všemožné další narážky vévodí tomuto filmu. Vlastně dělají komickou práci mnohem víc, než nějaký tvůrčí humor. Absurdnost postav opravdu až vybízí k tomu, že se daná událost nikdy nemohla stát. Pro pochopení filmu je opravdu nutná až akademická znalost českého prostředí, internetu, virálu, bulváru a všeho možného, jinak se celým filmem veskrze pronudíte. ()

nevermore

Těch 75%, to je nějaká chyba ne? To není přece možný. Nechce se mi zdát, že týpek co natočil Vlastníky natočil i toto. Takový Babovřesský humor. nejhorší na tom filmu asi je jejeho obtížná uvěřitelnost, nereálnost. Prostě takhle by to nebylo. Ta nelogičnost chování jednotlivých postav, vnitřní nekonzistentnost, neřku-li nevyrovnanost byla sice do očí bijící, ale fakt to nedrželo vůbec pohromadě. V podstatě jsem jen čekal, kdy se to celé nějak rozsype. Pár vtipných momentů, ale moc jich není a rozhodně, jak tady někdo píše, že brečel smíchy, tak mi přijde že tady tomu primitivnímu, často vulgárnímu a nenáročnému humoru se budou smát převážně Troška's marks. Fakt ne, a ještě ty stereotypní postavy. Ustrašenej páprda a zabedněnec, vševědoucí malý chlapeček génius, přisprostlá obhroublá holka z lidu, přitroublý manžel, alkoholička, prostě to je strašný. Já vůbec nechápu, proč se o tomhle je nutný takto rozepisovat, proč to vůbec dělám.  Ale jo, asi proto, jak je to tady přehajpovaný. Ale po prvadě, řekl bych že je to množstvím recenzí a hodncení půjde dolů. Až to uvidí i někdo další než nenároční diváci, co se nechali strhnout hlučně se smějícím davem v kině, pospolitně. Viděno ve Scale. Damn it! Dal bych 2**, jestli se hodnocení tady trochu uklidní. ()

hroubek

Povedená oddychová komedie. Režisér Jiří Havelka ukazuje, že má rád příběhy z uzavřeného prostředí, kde dochází k vyhroceným situacím a dialogům. Fungovalo mu to u Vlastníků, a funguje mu to i u jeho nejnovějšího filmu - Mimořádná událost. Havelka opět sází na pestré charaktery, dialogové výměny, absurdní momenty a typický český humor. A já jsem byl jako divák hodně spokojený. Filmu by prospělo, kdyby měl méně postav, určitě by nemusel mít vedlejší linky, a kdyby se lehce krátila stopáž, tak by to ničemu nevadilo. Po herecké stránce je to sympatické, i přestože někteří herci přehrávají a nebo nemají tolik, co hrát. Z mé strany se jedná o fajn českou komedii, která rád někdy uvidím znovu. ()

LEGACY

Po dlouhé době se přímo u nás doma konala menší projekce, byť bych se měl zaobírat spíše psaní bakalářské práce. Každopádně jsem si chtěl ulevit nad pohodovým českým snímkem, kde nebudu muset řešit ani blbý titulky a pořádně se zasměju. Vláček motoráček je krásná věc, sám nám tady něco stejného jezdí, zde mně ovšem dojem zkazili ploché postavy, troubelovitý děj a na vtip se čekalo dlouho. Zkrátka Havelka není úplně má malinovka a po filmu Vlástníci tady mám další spíše průměrný film. ()

Trustme

Král dialogů a point ve stísněných prostorách nadále buduje svůj talent a trademarky v tom nejlepším, co se v současném českém filmu zrodilo. Dejvicko-Krobotský styling vyveden do dokonalosti s myšlenkou, že film nemusí mít složitý děj a gigantickou výpravu. Stačí zvláštní herci v bizarních rolích s dějem podle neskutečných skutečných událostí. ()

Master19

Přestože je to úplná blbost, nedá se tomu upřít originalita a je to celkem dobře natočené. Kdyby to nebylo tak zbytečně natahované, dal bych možná i více... ()

vyfuk

Nepamatuji si takto sinusoidní film v oblasti nálad. Film je v mnoha ohledech dosti extrémní, takže působí jako na divadle, ale o nějaké uvěřitelnosti si můžeme nechat zdát. Vtip střídá vtip a důmyslně promyšlený humor střídá druhořadý a nesmyslný fór. A nahodilé scény tomu taky moc nepřidávají. Viz líbačka policistů. Já jsem poslední člověk, který by byl homofob, ale tohle bylo tak prvoplánové a odfláklé bez pointy. A bylo by to tak i kdyby se líbili heteráci nebo žirafy. Předně film táhnou herci, to je jasné. Ač sebedebilnější fór nebo situace, tak jim věří. A o to víc to bolí, že je toho dost. Je to těžké. Napůl bída, napůl zlato. ()

ghatos

Navazuje to na silnou tradici české komediální skoroabsurdní frašky, ale moc to nefunguje. Je to těžké řemeslo, aby to nesklouzlo k banalitě. Tak nějak očekávaně to doplulo k cíli bez ničeho. Nejsilnější je asi scénka na záchodě mezi papouškem a Pleslem 🦜. 40%. ()

Herzeleid

Ze začátku chvílemi bavilo, párkrát jsem se zasmál, ale celkově bylo hodně částí dost o ničem. Takové komorní drama / komedie. ()

cpt.Lynch

Film falešný jako kozy Lely Ceterové. Pár vtipných momentů rozhodně nepřeváží celkovou neupřímnost a umělost filmu, která nejvíce čpí z kostýmů a dialogů. Samo-vykrádačka skvělých vlastníků a  průšvih… 3* ()

earl hickey

Omlouvám se, ale já jsem nadšený. Výborně sem se bavil a podle toho, jak se v kině smáli i ostatní, tak asi nejsem jediný. V tom vlaku jedou Češi a komu se ten film nelíbil, tak se tam asi viděl :-) !!!   ,,Přiznávám se, spolupracoval jsem. S gestapem? Ne, to táta, já normálně, s STB :-) :-) :-)." ()

jefff

Velká bizarnost, která to trochu přehnala. Ohromná škoda občas hrozivě nefungujících scén a přílišná šablonovitost některých postav. Vlastníci byli intuitivnější, tohle je občas hrozně na sílu a proto to nefunguje, jak by mělo. ()

Anet21

⚪Ad absurdum, ktoré nebolo ani vtipné, ani účelové a pocitovo trvalo 3 hodiny, pričom sa neustále motalo v kruhu rovnakých zbytočných motívov.⚪Všetky možné karikatúry či archetypy postáv, zastupujúce, predovšetkým, ,,určite presných dnešných Čechov," všetko zarámcované ,,únikom vlaku" idúcim asi 10 km/h, z ktorého sa ale vytvorí v priebehu filmu česká variácia na ,,Nebezpečnú rychlost," pričom ale tento ťah neobstojí ani ako paródia, ani ako dráma.⚪Logika príbehu si dáva dovolenku, a ono by sa to aj dalo pochopiť, ak sa scenár chce hrať na ,,absurdnú komédiu," no aby sa všetky postavy, aj keď v komédii správali ako idioti, to už nie je prepáčiteľné - nikto sa nepokúsi vlak zastaviť, nikto nevyskúša žiadne logické riešenie, v kabíne sa vystriedajú skôr všetky postavy, len aby ani jedna neurobila vôbec nič, všetky postavy panikária, aj keď to vzhľadom na kontext nedáva žiadny zmysel, náhodne sa v príbehu objavujú prapodivné činoherné monológy, rasistické, akože echt čecháčkovské poznámky, ktoré majú asi pobaviť či absolútne samoúčelné dada dialógy, ktoré len vypĺňajú dej, pričom už polhodinu po začatí je cítiť, že nie je čo a o čom hrať.⚪Tento mačkopes, t.j. filmo-činohra by snáď naozaj lepšie fungovala ako činohra, no znova, lepšie dejovo prepracovaná a bez zbytočných dejových odbočiek, ktoré sa vo filme pridali len preto, aby sa z celovečerného filmu nestal razom krátkometrážny film.⚪Absolútne potom urazia nevkusné scény, ktoré asi podľa scenáristu majú pobaviť, viz prestrelená a nechutná scéna sexu exota Plesla (jeho postava pôsobí ako z iného sveta a z inej hry, pričom jej využitie je neznáme) a tučnej naivky, či záverečné úmrtie.⚪Ako celok nefunguje skoro nič, jediné, čo ako-tak občasne pobaví je skupina mladých hudobníkov vyberajúcich si meno kapely, inak sú všetky postavy nesympatické, hlúpe, sebecké, otravné, celý dej pôsobí ako výstrižok z väčšieho celku, ktorý ale už ako divák neuvidíme a jediné pozitívum tak bude snáď iba to, že Kopta s nadváhou si počas nakrúcania dal skrz beh aspoň malé kardio.⚪ ()

Autenticita

Nejsou to čisté 4*, ale celkově na nás kino zapůsobilo plusově, takže protentokrát budu štědrá a zaokrouhluji nahoru. Ve srovnání s Vlastníky to je trochu víc nadsazené, ale zase mě to tak nedeptalo. 75%. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací