Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

(více)

Recenze (96)

Šimpy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Filmově naprosto precizní, příběhově mě tam ale něco nesedí. Několikrát je zmíněn Helmut Huger - a vždy je odpověď, že je v Německu a bojí se. Oukej, majitel 40 procent Discolandu se bojí? Tady mi něco smrdí. Vím, že v roce 2009 byl obžalován (společně s dvěma dalšími) za pokus o vraždu Ivana Jonáka. Soudkyně to shodila ze stolu pro nedůvěryhodnost svědků a absenci přímého důkazu, ačkolik Jonák v roce 94 byl obžalován a následně odsouzen na základě výpovědí nedůvěryhodných svědků (cikáni, vyhazovači, taxikář) a jednoho nepřímého důkazu (Dopis Ludviky, který klidně mohla napsat i z donucení). Navíc nikdy nebyly objasněny pokusy o Jonákovu vraždu (výbušnina, střelba) - jasně, vypadá to, jako by si to na sebe nachystal sám, ale co když to tak má vypadat? Navíc střelit člověka puškou odněkud z křoví, tak, aby střelec zasáhl hlavu, ale neusmrtil, to už chce solidního profíka (možná policejního?). Kdyby ty pokusy byly od najatých vrahů z důvodu, že jim Jonák nezaplatil, tak by to snad řekli, když stejně šli sedět. Stále moc nejasností. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Michal Novotný je vynikajúci cigán. Normálne by som ani nepovedal, že to nebol rovno nebohý Jonák. Prešiel rok a v roku 1994 sa objasnenosť vrážd v Prahe posunula na 41 z 58. Takže podobne ako pred rokom mali vrahovia stále slušnú 30% šancu, že im na to neprídu. A tresty pre tých odhalených aj tak nízke. Po pár rokoch všetci vonku. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vražda manželky Ivana Jonáka byla opět parádní případ, z kterého jsem unešen, jenže když se trochu víc zamyslím, tak jsem unešený ze zobrazení té doby, kterou jako děcko pamatuju a najednou vidím povědomé věci, včetně rekvizit, dějů a hlavně atmosféry, ale čistě filmově to není úplně ono. Pokud to srovnám s Případy 1. oddělení (2014), kde se stal zločin a ten se ve svižném plynulém tempu vyšetřoval a uzavřel, tak tady ta zkratkovitost, narušená plynulost skákáním z jedné věci na druhou z toho dělají drhnoucí se věc. A to mám štěstí, že se orientuju v množství postav, protože k těmto případům mám něco načteno, ale pustit to albánským divákům, tak se chudáci ztratí. ()

Hammond 

všechny recenze uživatele

Kvalitní zvuk otáčení listů papíru, stejně tak jako zvuk zabouchávání dveří od auta a jízdy auta po různých površích, včetně malých kamínků. Souvislost s Případy prvního oddělení zůstala pouze na papíře, pouze s výjimkou několika vteřin, kdy postava, která by měla ztvárnit Korejse, rozpůlí nožem v jedné scéně jablko - zvuk krájení jablka ovšem zanikl... ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Odměnu? Já bych dal všechno, co mám. 200 tisíc, ano jistě, 200 tisíc korun, to můžete hned dát do zpráv.“ Nejryzejší svoboda se vším dobrým a pochopitelně i tím špatným. Zločinů neubývá, mafiáni mají pocit, že tahají za delší konec provazu. S ohledem na množství neobjasněných vražd nejsou daleko od pravdy. Navíc se nedá říct, že by policie mnohdy postupovala zrovna učebnicově. Právě k některým případům se opakovaně vracíme, kdy trio (bažant Tomáš Kozák a zkušení operativci Václav Plíšek a František Tůma) vždy nějaký ten střípek skládačky přidá. Atmosféra ještě výraznější než minule, navrch je tu víc odulé vizáže Michala Novotného v roli bizarního Jonáka. Chudák ani nevěděl, že jeho milovaná Ludvika prodává v nějakém stánku se zeleninou. Když přijde majitel diskotéky na policejní oddělení, aby byl nápomocen, je skvělý. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (17)

  • Zmiňovaný Leo Lehoveci byl ve skutečnosti Leorent Lipoveci, zastřelený orlickým vrahem Ludvíkem Černým a první oběť, která byla vytažena v sudu s louhem z Orlické přehrady. (Frontier)
  • Úvodní scéna vyšetřování zavražděné manželky Jonáka se natáčela na zastávce Sídliště Ďáblice. Pivnice na Konečné se proměnila na novinový stánek PNS a rekvizitáři zde navíc mimo jiné instalovali stánek s ovocem a zeleninou, který umístili lehce před dnešní pivnici. (formelin)
  • V titulcích na konci dílu, v seznamu lidí, kteří byli v kauze odsouzeni, je chybně uvedeno Štillerovo křestní jméno – Narcel místo Marcel. (kriplozoik)

Reklama

Reklama