Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je odklízení nepohodlných mrtvol nová forma podnikání podobně jako střelba na objednávku? Do jaké hloubky se dokážou ponořit policejní potápěči a co nakonec pachatele usvědčí? A podaří se policejní akci utajit, než ji média prozradí pachatelům? (Česká televize)

Recenze (70)

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bartoš konečně součástí seriálu (nějak mi sem v předchozích dílech neseděl). Linka s Tůmovým kámošem začíná dostávat pěkný obrátky. Lovení sudů perfektní. Po otevření sudu nevečeřte. Jediný problém mám trochu se scénou, kdy jde Tůma vrátit mobil a nějaký drobný. To se jako fakt nechá polechtat Bezmozkem, stáhne vocas, mobil a drobný si zase vezme zpátky a bude poslušnej polda? Ale jinak tip-top. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Perfektní! Mě Devadesátky draply od první části a spokojeně sleduji, jak do nich dorostli i další diváci, zpočátku vlažní. Možná, při opakované projekci, přijdou na chuť i dílům úvodním (rovněž vynikajícím), Bebjak s Marešem totiž natočili, namakaný, televizní skvost, který vyžaduje aktivní zapojení mozku diváka, jenž se neomezí jen na slepičení o tom, že Sokola a Pagáčovou tam oni nechtějí, nebo že je to jiné než Případy 1. oddělení, nebo že to je jen o Janákovi, nebo že se tam moc kouří, nebo že už o Orlických vraždách bylo vše natočeno a téma je vyčpělé, nebo že je tam moc postav, ve kterých se nedá orientovat a blá, blá, blá. Za mě jsou tyhle výblitky kraviny, hodné omezeného trdla, seriál je TOP v podobě, jak nám ho Bebjak naservíroval a jediné, co mě trápí je obava, jestli někdy něco lépe vystavěného, z naší kotliny, vůbec ještě vznikne. A opět, v kombinaci se čtvrtečním Polosvětem, kde vystupují reální kriminalisté, kteří to celé rozlouskli a ano, jeden měl skutečně poleptanou ruku i obličej louhem, jde o parádní projekt ČT! ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozvolněná a divoká devadesátá léta vybízela lidi ke zločinecké činnosti. Jak to asi dopadne s Frantou hraným Ondřejem Sokolem, který dle svého reálného předobrazu určitě nebyl zkorumpovaný polda, který se nechal koupit ruskojazyčnou mafií. Ale my jsme přeci jenom na seriálovém poli, u kterého divák v případě s vyšším počtem vražd očekává kromě napětí a náboje právě i případné další kudrlinky. Každopádně kalným dnem Orlíku to minule neskončilo, celá kauza je solidně vystupňovaná, napínavá a bez zbytečných odboček. Seriál nevykresluje pouze důslednou policejní práci, ale i dopad na soukromí některých postav (viz bažant Tomáš Kozák). Celkově ono uštěpačné pojetí tvůrců nutí o porevolučním přechodu (a s tím spojenou neomaleností a neobratností) a o starých „dobrých“ časech docela přemýšlet. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak nějak jsem si v minulém díle myslel, že to potápěčem kráčejícím kalným dnem Orlíka a barelem zabořeným do bahna osvíceným kuželem světla baterky končí. Závěrečné titulky tomu nasvědčovaly. Povzdechl jsem si, že alespoň sud mohli vytáhnout nad hladinu (nijak jsem netoužil nahlédnout dovnitř). Že to byl omyl jak hrom jsem zjistil hned po pár minutách tohoto dílu. On je jen o sudech i s jejich obsahy a sám se tak jmenuje. No, nezávidím kriminalistům ani patologům ze soudního lékařství, i když oni jsou asi zvyklí na ledacos... Tyhle maso-louhové konzervy musely být fakt ekl. Díl utekl jak voda a já se těším na závěr. I když těším.... Netěším. Po delší době mně bavilo sledovat český seroš, těšit se na každý další díl. A brzy bude tomu šmytec.. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První 3 epizody byly fajn. 4. epizoda byla skvělá a tato epizoda je ještě o stupeň lepší. Tohle už poprvé nebylo dobré "jen" na české poměry.  Tenhle díl jsem si nesmírně užil, přestože jako drtivá většina diváků vím, jak to celé probíhalo i dopadlo. Nechci říct, že by předešlé epizody byly špatné, ale tady jsem měl pocit, jako by se změnil celý filmový štáb. Všechno zde totiž dokonale fungovalo. Od bezchybně vystavěného děje, až po stále se stupňující a nekončící napětí. Hodinka utekla nesmírně rychle a já si poprvé přál dostat přidáno. Neznám přesné podrobnosti vnitřních nepokojů vyšetřovatelů, nicméně se mi tato zápletka rozhodně nezdá nemožná. Funguje to na všech frontách a všechny rozehrané dějové linky jsou nesmírně zajímavé. V popředí zajímavosti je samozřejmě ta taškařice se sudy. Moc se těším na finále. [90 %] ()

Galerie (17)

Zajímavosti (9)

  • Před vytažením druhého sudu Kozák skočí po hlavě do vody. V zápětí, po epizodě s novináři, stojí na palubě člunu a má suché vlasy i plavky, což lze poznat, když má na sobě tričko, jelikož to je suché, přitom když měl mokré plavky, tak by mělo být tričko také mokré. (Brain)
  • Při lovení sudu z Orlíku pronese kapitán Plíšek (Martin Finger): „Doufám, že do toho ňákej zemědělec nenarval prase s červenkou.“ Je to odkaz na Případy 1. oddělení (od r. 2014), konkrétně na epizodu Olizovač (2016), kde kapitán Anděl (Petr Stach) v zoufalé snaze najít tělo zavražděné Martínkové bez povolení vypustil rybník nedaleko Orlíku a na dně našel nikoli mrtvoly, ale prasata uhynulá na červenku. (melica)
  • Moment, kdy se Plíšek (Martin Finger) při manipulaci s vytaženým sudem popálí na ruce louhem, je založen na skutečném detailu. Předobraz této postavy Jan Štoček v pořadu Polosvět nájemných vrahů (2022) vzpomíná, že se při kontaktu s obsahem sudu popálil na ruce (částečně i na obličeji) a doživotně měl na tom místě ekzém. (melica)

Reklama

Reklama