SeBig

Tak žít v tomhle světě bych fakt nemohl. Námět je sice zajímavý, ale tak po půl hodině filmu mě přestal bavit. Celkem nuda, ale ten akční konec to trochu zachránil. ()

dopitak

Viděno někdy 2002/3. Teď po letech upravuju hodnocení, protože film mi celou dobu zůstal v paměti. Ten Matrix a snaha se mu za každou cenu dostat blízko je hodně očividná, a asi mi trochu vadila. Když ale pominu ty zpomalené šermovačky se zbraněmi, atmosféra a námět jsou výborné. A taky to, že jsem si to rozuzlení s dítětem zapamatoval obráceně. Viděno z větší části v originále, z menší v původním prvním dabingu z Brna (je dobrý, takový bez omocí). ()

korbitch22

I přes fakt že se jedná o lacinou sci-fi,dokáže emočně neskutečně strhnout.Co na tom že scénář je místy až parodie,ale Christian Bale jako měnící se vražedný stroj na obyčejného člověka,to mě strhlo.Po prvních projekcích jsem vynášel film do nebe,ale s odstupem času je vše jasnější,průměrná zápletka,průměrná akce,průměrné kostýmy,průměrná režie,nadprůměrný výkon Balea.... 75% ()

LaciLC

Slušné sci:fi, ktoré mi pripomína Lucasove THX 1138, alebo neskorší Bayov Ostrov z 2005. Christian Bale má talent. ()

Crocuta

Velmi dobré a nosné téma, využité tak napůl - tempo vyprávění kolísá a v polovině film začíná nudit. Řekl bych že snímek tohoto typu si zasloužil o něco lepší zpracování. ()

bassator

Absolutně božský film, film který má úplně vše, který nemá jedinou chybičku. Na filmu vždy nejvíce oceňuji nápad a tento byl prostě geniální... Viděno 2x - 100% ()

Scalpelexis

Akční jízda s filosofickým podnětem. Nápad sám o sobě je zajímavý, docela dobře rozvitý, ale ne úplně dobře využitý a dotažený. Všechno to je podložené "matrixovskou" akcí, která bohužel nedostala patřičný finanční backup a tak triky jsou místama nechtěně vtipné než jakkoliv "kulervoucí". Christiana Balea není třeba jakkoliv komentovat; jeho výkon je světlým okamžikem filmu a v pohodě jsem mu věřil, že by dokázal pistolí i vařit. Vizualizace a hudba jsou překvapivě na vysoké úrovni a tak jediné, co film kazí je povrchní scénář a velmi zbrklý sprint k závěru. Mám dojem, že šlo vytěžit mnohem více, ale na druhou stranu věřím, že mnohým adrenalinovým filozofům je tento film šitý přímo na míru. 7/10. ()

heyda

Velmi stylová věcička - tohle Equilibrium. Na tomhle filmu je zvláštní to, že bych dokázal vyjmenovat spoustu věci, co mi na něm vadí, ale taky spoustu věcí, které mě nadchly. Svět bez citu - hodně originální nápad, ale zároveň pořádný klacek pod nohama, protože se dá najít spousta chyb. Poté nesmyslné kecy diktátora, že lidstvo nezažije žádnou válku, ale na co potom tolik vojáků? Dále ty bitky, jsou sice úžasné a efektní, ale absolutně nereálné. Jak je možné se vyhnout křížové palbě ze samopalů nechápu. Spousta, spousta chyb a kritik by se dalo najít, ale já na to momentálně nehledím. Mě potěšila jiná věc a to vizuál, hudba a herecký výkon Balea. Jsem ale stále na rozpacích s hodnocením..... Myslím, že 3 velmi solidní hvězdičky zní lépe než 4 slabé hvězdičky, takže asi takhle. Každopádně pro svoji originalitu a zajímavý styl můžu určitě doporučit. 70% ()

Natascha

První polovina slibná, hlavně díky Christianu Baleovi, ale nudný a předvídatelný závěr spolu s závěrečnou řežbou, která na mě působila trochu směšně (odříznutý obličej? wtf?), film stáhl hódně dolů. ()

anais

Nejenže film vykrádá 1984, 461° Farenheita a stylizací akčních scén i Matrix - ale scénář postrádá logiku. Docela zajímavá kamera to nezachrání... ()

Othello

Pro mě rozhodně film u kterého jsem si uvědomil, jak se dnešní tvůrci bojí pořádných akčních scén. Vizuální nádhera, úžasná hudba, skvělá výprava a finální souboj s hlavním bastardem je choreografická laskomina. Zmíním ještě rychlou režii, vychytanou kameru a skutečně nadmíru povedený střih, hlavně akčních scén. Avšak vize světa bez citů - to si tvůrci užrali moc. Z tohoto hlediska tam celkem vrže. Proto nedávám 5. ()

Jinny

Kurt Wimmer s německým jménem a jeho film o (jaká ironie!) o chladnosti, kterou Němcům tak často přičítáme. Wimmer vykrádá, kde může, až už Matrix, 451° Fahrenheita nebo 1984. Ve výsledku jeho film ale funguje překvapivě dobře. ()

eraserhead666

Poměrně slušně zvládnutej film. Srovnávat dneska kterej film kopíruje a vykrádá kterej film mi dneska přijde trochu zbytečný, páč by se to dělo u každého filmu. Ono i ten Matrix nebyl v tomhle originální. Tohle je docela slušně a v určitých částech i trošku propracovaněji, než je zvykem pojatej příběh o společnosti, kde ve jménu potření zla potírají i dobro. Kde se lidi DOBROVOLNĚ (ano, dobrovolně, stejně jako v nacistickém Německu lidé dobrovolně udávali své přátele, dobrovolně donášeli, děti se dobrovolně vzdávaly svých rodičů, stejně jako ve stalinistickém československu lidi dobrovolně požadovali smrt nepřátel republiky, stejně jako v Maoistické Číně lidi dobrovolně psali vlastní sebekritiku a udávali sami sebe - proto se mi v tomto filmu ztvárněná společnost nezdá tak nesmyslná, podobné věci se stávaly a stále se dějí) zbavují svých pocitů. A kde zcela logicky dojde k odboji. "Prozření" hlavního hrdiny je pozvolné a dobře ztvárněné. Akorát mě trochu mrzí, že většina akcí byla stavěna na "gunttaca", což poprvé fakt překvapí, ale víckrát už to nemá tu šťávu. Celkově film slušná práce. ()

honajz

Za levný peníz slušná atmosférická scifárna se sice obehranými, ale zase dobře podanými motivy, Za mě vlastně nejlepší - nepřiznaná - adaptace Bradburyho. Mraziví tehdy vize toho, co se děje dnes, kdy jsou z dětí vychováváni bezcitní hajzlíci s rádoby ušlechtilým zdůvodněním, že se jim nesmí ustupovat, bít je ani jim neodporovat. ()

rikitiki

Mnohokrát viděný, mnohokrát přečtený příběh o boji odpadlíka proti diktatuře. Film se spoustou logických lapsů, přičemž největší je, že ve společnosti, která prostřednictvím medikamentů záměrně potlačuje u všech svých občanů city, vlastně cítí úplně všichni. I ti, kteří jsou lojální, beroucí proticitové ampule, vykazují emoce - strach, vztek, ctižádostivost. Přestřelky připomínající balet jsou ale zábavné, výprava přesně navozuje atmosféru šedivého děsu průměrnosti a Ch. Bale hraje svého muže objevujícího city, a přitom vraždícího napravo nalevo, křehce i mužně zároveň. Jeho herecký výkon film hodně povyšuje a rozněžnil mne motiv červené stuhy, která pro něj byla jediným možným způsobem, jak být s milovanou ženou. ____ Osobně se mě dotknul moment, kdy spálili mé alter ego. /2. 9. 12./ ()

jonyyy

No doufejme, že 3. světová nepříjde a když ano, tak se z ní lidstvo poučí jinak než vyhlazením citů. Přeci jenom by se mi asi nelíbilo kdyby mi někdo zpopelnil manželku za to, že mě má ráda. Bojové scény úžasně nereálné, ale ještě úžasněji provedené. 85% ()

Pítrs85

V době, kdy vyšlo Equilibrium, se všude mluvilo, že je to jen levná kopie Matrixu, s čímž já ale nemůžu vůbec souhlasit. Jasně, chvílemi je znát, že ten film stál asi tolik, co dva obědy pro Keanu Reevese, ale o to víc si cením režiséra, že dokázal s omezenými možnostmi natočit tak výrazný a v lecčems originální film. Jeho temná vize budoucnosti, ve které není místo pro žádné umění a hlavně pro city a kde všichni nosí jednotvárné oděvy, je vskutku zneklidňující. V hlavní roli tu exceluje v té době ještě ne tolik známý Christian Bale a svým způsobem se dá říct, že s ním stojí a padá celý snímek. Kapitolou samou pro sebe jsou samozřejmě dnes již pomalu legendární bitky, jenž jsou tak poutavé, že vám ani nebude vadit, když jeden chlap (který se navíc nejmenuje Chuck Norris :-)) pokosí celou armádu dohlížející na celosvětový (u)mír(ání). Jedinou věc, kterou musím trochu zkritizovat, je hudba, možná záměrně nevýrazná, avšak ve finálním fightu spíše trapná. Jinak celkově velká spokojenost a to i po opakovaném promítání po letech, co jsem Equilibrium viděl poprvé. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda