Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

viviak

Prva bondovka s Piercom. Oproti 2 nadchadzajucim už aspon z mojej strani citit, urcity nadých staroby. Nejedna sa však o vadu, skor to na mna posobi tak nejak "klasicky". Jedine, čo tento dojem kazi je BMW ako z dnesnych cias, ktore si naozaj mohli odpustit, naviac ked v dalsich dieloch su "dobovejšie"auta. Pribeh respektive zapletka je však dobrá a nenudil som sa ani chvilu, James klasicky hláškuje a stoji to zato. Film ma taktiez dobrý vyber ženskych postav. Nie len zaporačka ale aj vedatorka je kinda hot ;-) Efekty už však trpia rokom vyroby, a niekedy som sa musel naozaj pousmiat ako umelo to vyzeralo. Scen tu bolo viacero, ktore vyčnievali, spomeniem tu s tankom, zaverecnu/uvodnu ale aj ostatne boli velmi dobre spracovane. Klasicka bondovka s klasickym scenarom, ktory nikdy neomrzi. A už aspon viem, odkial kopirovalo Casino Royale. 90% BTW: Jedna z top hláškovacích scén: To je ono? Ano. No ehm, ja se dnes večer opravdu pobavil, a ty? Potešení bylo bohužel na vaší strane. Asi už se nesetkame. Myslite, že kvuli tomu neusnu? "jeb jej zozadu do krku" Sladke sny :DDDDDD ()

Godhaj

,,Podle mě jste sexistický misogynní dinosaurus. Přežitek studené války.“ Zlaté oko je parádní vstup Jamese Bonda do devadesátých let a jedna z mých nejoblíbenějších bondovek vůbec. Už úvodní titulky s chytlavou melodií dávají tušit, že 007 nabral trochu modernější styl, což bylo opravdu potřeba. Pierce Brosnan je charismatičtější než všichni jeho předchůdci a prostě vypadá jako James Bond. Postava Em v podobě Judi Dench dostala správný šmrnc a hlavně je důstojným protihráčem sebejistého Bonda. Bondgirl byla tentokrát křehká, jemná a velmi sympatická, naopak záporák zlý a trochu nečekaný. Samotný poměrně průměrný příběh je narván zajímavými akčními scénami, a tak nenudí, i když má typicky bondovskou dvouhodinovou stopáž. No, a konečně ty bondovy udělátka od pana Q nevypadají k smíchu! ()

Knor

Tahle bondovka se mi hodně líbila. Brosnan mi jako Bond sedí a společně s Connerym jsou podle mě nejlepší v této roli. Akce je dostatečně, jasně vede scéna se smykujícím tankem a jeho demoliční projížďka Petrohradem, děj odsejpá a bondgirl jsou uspokojující, zejména Famke Janssen, která se nejspíš udělala pokaždý, když někoho vraždila mě pěkně rajcovala :-) ()

Franta

Tuhle bondovku jsem viděl už tolikrát, že mi na to nestačí prsty. Nic už mě ve filmu nepřekvapí, ale i tak se různým vtipům zasměju. Zlaté oko je rozhodně jeden z nejlepších filmů a o agentovi 007. Ve filmu je naprosto typický Bond, kterého nerozhodí, ani když se ocitne v domu plném nepřátel. Prostě ukradne tank, projede s ním skrz zeď a na konci scény si samozřejmě nezapomene urovnat sako. ()

Najt

Bond č. 17. Začala nová éra, moderní éra. Máme novou M, novou MoneyPenny, nového Bonda i nový styl. Pierce Brosnan je jako 5ty Bond jeden z nejlepších Bondů a osobně ho mám s Connerym nejraději. Takže tady není o čem. Příběh nebyl špatný. Akce je tu parádní, třeba jizda tankem po městě, efekty vynikající a pěkně to odsýpá. Rozhodně GoldenEye patří mezi ty nejlepší bondovky. Bond hračky jsou super ale neměly tu takovou vyuzitelnost, bond hudba je excelentní a bond girl taky dobrá. ()

Ex_Machina

Pierce Brosnan má podľa mňa z agentov pár naj. Je najvtipnejší, najelegantnejší a najhláskujúcejší Bond zo všetkých 007. No podľa jeho šéfky M je to sexistický mizogínny dinosaurus a prežitok studenej vojny. Každopádne sa jedná o podarený návrat agenta jej veličenstva, ktorý vytvoril priestor na ďalšie tri úspešné pokračovania. Nie je to len dlhá naháňačka tankom centrom Petrohradu, kde sa zdemoluje čo sa dá. Je to len jedna z pekných ukážok, kam sa posúvajú hranice nových bondoviek. Zlaté oko určuje ich nový trend od ktorého sa už neupustí. ()

Dominicus

Keby autor "bondoviek", sir Ian Fleming vedel, že to s jeho románovou postavou pôjde postupne z kopca, tak by neváhal a aj on by proti tvorcom niektorých z nich použil "povolenie zabíjať." Po páde železnej opony všetky príbehy o neohrozených agentoch KGB, ŠTB, Interpolu, Mosadu atď..., ktorí sa snažili večne dostať z východného Nemecka na západ a naopak, začali čoraz viac unavovať. S myšlienkou dať Bondovi nový lesk prišiel režisér Martin Cambell, ktorý o niečo neskôr veľmi úspešne oprášil Zorrovi masku a vtisol mu prvky žánru, ktorý sa zdal byť zabudnutý. Pod vedením producenta Brocolliho (podobnosť s brokolicou nie je náhodná, jeho rodina totiž drží patent o jej vyšľachtení) sa odvíja prudko akčná nádielka a jej stredobodom je ruský špionážny satelit nazvaný, ako inak, Zlaté oko, o ktorý majú, ako inak, záujem aj teroristi. Vo filme dostanú príležitosť rýchle autá, explozívne scény, krásne ženy a jedna veľmi podarená naháňačka v uliciach Petrohradu, kde sa Bond na tanku snažil dostihnúť ruských ex-agentov, či súboj na megasatelite v Portoriku. Rolu Jamesa Bonda sa výrobný štáb usiloval zveriť nejakému viac či menej známemu hercovi, najlepšie britského pôvodu, ktorý by oplýval typickým šarmom, eleganciou, "sexepílom" a nefalšovanou mužnosťou. Voľba padla na Pierca Brosnana, ktorý v tom čase nakrúcal Robinsona Crusoea. Ten úlohu prijal, no netušil, že odvtedy bude pre filmový svet nadlho len tým istým chlapíkom, ktorý si Martini rád pretrepe, ale nemieša. Úspech nového Bonda zaručil Brosnanovi zmluvu na ďalšie pokračovania, tvorcom série dosiahnuť métu jubilejného dvadsiateho pokračovania a inšpiroval aj známu sériu o večne sexuchtivom Austinovi Powersovi. Cambell svojim Zlatým okom spustil reklamný boom a prestíž nových častí vyvolala hysterický záujem firiem, pohľadných herečiek a známych spevákov – veď ukryť v "bondovke" známu značku je veľká česť, rovnako ako byť Bondgirl (Ursulla Andress alebo Halle Berry by o tom vedeli rozprávať) alebo odspievať titulnú skladbu. Skrátka, film Zlaté oko znova rozprúdil všeobecný záujem o Jamesa Bonda so svojou ultramodernou výbavičkou, skutočne precíznymi akčnými kúskami (úvodný skok z priehrady je fascinujúci) a ostáva len dúfať, že sa Pierce Brosnan zo svojej filmovej postavy vyškatuľkuje. ()

imarvin

Ačkoli na jiném místě čsfd uvádím, že na Jamesi Bondovi je pro mě nejzajímavější hudba z úvodních titulků, tenhle je jediná vyjímka. Snad proto, že vzkřísil tuto postavu a přivedl ji opět mezi živé a akční hrdiny. A navíc, tenhle film pro mě funguje i jako samostatná jednotka. ()

Stejšn

Jeden z těch lepších bondů a zároveň jediný dobrý Bond Pierce Brosnana. Ještě tu nebylo tolik otravných reklam, jako v jeho pozdějších bondovkách. Bohužel je to ale odklon od klasického Bonda k akčím filmům ve stylu Ramba apod., takže tu pořád něco vybuchuje a furt je tu nějaká honička. Scéna s tankem v Petrohradu se mi ale líbila tak moc, že tomu nakonec ty čtyři hvězdičky dávám. Také stojí za vyzdvihnutí výborná titulní píseň Tiny Turner. ()

Mr.Roman

Martin Campbell Jimmyho točiť vie dokonale, dokázal to nedávno pri Casino Royale a teraz som sa, pri opakovanom pozretí na jeho staršie Zlaté oko, v tomto názore len utvrdil. Vynikajúci diel, čo sa týka klasicky Bondovsky dobrodružnej, akčnej a napínavej atmosféry, jeden z najlepších (ak nie vôbec naj..). ()

LukKon

Brosnan a Connery su jediné 007, ktorým to aj verím. Connery bol skôr zvodník, ktorý všetko radšej rieši potichu a lstivo a Brosnan je ten akčný hrdina, ktorý sa nebojí použiť silné zbrane a nebojí sa zdevastovať polku mesta tankom. Za super naháňačku dávam 4*. ()

Kuzmik

První bondovka s Brosnanam, která dopadla nad všechna očekávání. Mírná a hlavně nudná erotika by mohla jít stranou, ale akce vše vynahradila a taky mírné zábavné scény mě natchli. ()

RyanRainheart

Moje nejoblíbenější bondovka ze všech. Brosnan zde má šmrnc a charisma, který mě u jiných představitelů chyběl (Daniel Craig ať mi laskavě promine). Sean Bean zde vystřihl nadstardantně dobrého záporáka, který se alespoň nechová jako pitomec. Potěší i výborná úvodní písnička od Tiny Turner, která je podle mě zatím doposud nepřekonaná. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)