Crocuta

Proti "Dnu nezávislosti" zábava s velkým Z. TENHLE útok z vesmíru má alespoň šťávu a neutápí se v nudném a patetickém řečnění. ()

heyda

Tak tenhle film můžu. Akční komedie jak se patří. Poprvé jsem viděl tento film mi bylo asi 12 let a tehdá jsem chtěl být jeden z lidí, kteří bojují proti Marťanům, ukrást jim alespoň jednu tu hustou pistoli a pak je kosit jednoho po druhým. Možná to v konkurenci jiných Burtonovských filmů bude znít směšně, ale Mars útočí je pro mě nejlepší Burtonovka a pochybuju, že bych na tomto názoru měnil své rozhodnutí. :-) ()

Stanislaus

Tim Burton jako by se po svém předchozím životopisném filmu o Edu Woodovi nedokázal vymanit z jeho (ne)blaze proslulých filmů a rozhodl se natočit vlastní "woodovinu". Mars útočí! je totiž velký bizárek, ale ne v tom "burtonovském", nýbrž "woodovském" slova smyslu. Chápu, nebo se tedy snažím pochopit režisérův záměr natočit film právě tak, jak byl natočen, nicméně ať to beru z jakéhokoli pohledu, jedná se (za mě osobně) o jeho nejslabší snímek. Destrukční sekvence byly vydařené, i když stejně starý Den nezávislosti byl někde jinde, a zaujala mě rolička Lisy Marie, která si mě získala podobně jako v Ospalé díře, aniž by vlastně promluvila. Celkově mě překvapilo, kolik se ve filmu sešlo známých tváří - o to více mě mrzí, že mě snímek neoslovil, ani jako komedie, ani jako sci-fi. ()

sharky

50% Miluju Burtonovy filmy, ale tenhle je jeho nejslabší. Sice má bombastické herecké obsazení a "rozkošné Marťánky" ale herci nemají co hrát (scénář je velmi špatný) a nějak vůbec netuším, co to má být za žánr (proč to vůbec mistr natočil), že by pocta starým hollywoodským béčkovým sci-fi? ()

honajz

Jestli existuje film, který drží rekord v rychlosti anihilace hereckých hvězd za jednotku času, pak je to právě Mars útočí. Režisér Tim Burton se nemazlil ani s takovou veličinou jakou je Jack Nicholson, a nechal ho sejmout v půlce filmu a ještě po "limonádovém" proslovu o významu přátelství a spolupráce mezi pozemšťany a Marťany. A co potom takový Michael J. Fox (známe ho z trilogie Zpátky do budoucnosti), který to odnese hned na začátku? I když film chvílemi ztrácí trochu spád, je to docela zábava, kterou si vychutnáte o to víc, jestliže aspoň trochu znáte béčkové americké filmy z padesátých let (nehlaste se všichni). Burtonův tribut pojednává o vesmírné invazi malých zelených - myslím, že jsou zelení - mužících s velkými zlomyslnými mozky, pobíhajících ve svých létajících talířích jen v lesklém spodním prádle. Vím, že to není důležité, ale nemohl jsem si pomoct. Dlouho nikdo na Zemi nevěří, že by mužíci mohli přiletět se zlými úmysly, a tak když lidstvu konečně všechno dojde, ufouni už se beztrestně prohánějí po ulicích velkoměst a masakrují prchající obyvatelstvo. Jestli chcete vědět, jak to s námi dopadne, nenechejte si tuhle sci-fi lapálii ujít - v životě jste určitě udělali větší hlouposti, ne? Obraz je slušný, lepší jste samozřejmě mohli vidět jen v dobrém kině. O zvuku bych si dovolil tvrdit totéž. Opět připomenu výbornou hudbu Danny Elfmana, která má na DVD skutečně říz. Výbava je - jak už si asi většina z nás u prvních disků Warner Bros. zvykla - chuďoučká. Najdeme zde skutečně jen to minimum: tedy údaje o hercích a režisérovi, informace o vzniku filmu a o jeho natáčení, a nakonec trailer. Nezapomeňme ani na "vysoce užitečnou" izolovanou hudební složku, přehrávanou včetně všech mezer. Věnovat jednu z položek menu reklamě, jako v případě tohoto i jiných disků, mě při možnostech technologie DVD přijde jako vyzývavost. Film 3/5 - Legrace, která vám může, ale nemusí sednout. Celkově by snímku neškodil větší spád. ()

Othello

Věrohodné napodobení takových těch ambiciozních snímků, co se ve svém průběhu rozpadnou na miliardu nesouvisejících epizod bez jakéhokoli smyslu, protože si někdo ukousl zbytečně velký kus. Z tohohle pohledu jsou nejzábavnější odtržené epizody, ve kterých se zestárlý hudebník, profesionální sportovec za zenitem, odkvétající alkoholička, výrazný herec vedlejších rolí a nějaká úplně random ženská s kozama motají v náhodných svítících kulisách, protože jeden z nich éééé... má letadlo a jinej zas... hm eeemm ho umí řídit? Co se týče přišerek, je ze zpětného pohledu jasné, že se mělo zůstat o animatroniky, protože bluedabadeedabadaj. ()

Xeelee

Nejjvtipnější a nejstylovejší pocta (nejen) starým béčkovým scífárnám. Atmosféra padesátých let na mě dýchala z každého záběru. Vrcholem filmu pak byli ufouni, přilétající z Marsu v létajících talířích v takových pěkných formacích. Poklice od aut by ale byly rozhodně stylovější. Ed Wood o tom určitě ví své. ()

SOLOM.

Byl jsem na tento Timův film docela zvědavý, přestože scifi žánr můžu spíš jen v kombinaci s mým oblíbeným hororovým. Bohužel musím souhlasit spíše s těmi, kteří tento kousek označují za hodně průměrný počin. Nějak mě to neuchvátilo a to ani jak po příběhové, trikové či herecké stránce. To i přesto, že se tu objeví celá řada známých herců. Bohužel jsem se místy dost nudil a některé pasáže byly doslova uspávající ( o trapnosti mluvit raději nebudu). Nevím, někdo to považuje za pecku, já za film na jedno podívání. Mimozemské téma ve filmech jde naprosto mimo mou maličkost a většinou filmy na toto téma raději ani nevyhledávám. Slabých 50%. ()

eraserhead666

Obsazení super, retro úžasné, scéna, kdy marťan v přestrojení proniká do Bílého domu je hrozně strašidelná, to se Burtonovi fakt povedlo. Baví mě ta široká paleta přístupu k dané věci, tedy k návštěvě mimozemšanů, od pracujících, kterým to je jedno, protože dál musí řešit své starosti, přes podnikatele, kteří to jen tak mimochodem vidí jako dobrý přínos podniku, zelené gumy, který by stříleli hned po všem, co strčí svůj rypák za plot až po vylízanou alternativní kravku, která je úplně mimo a jde je vítat se skleněným krystalem. Je to sranda, možná je to zbytečně dlouhé, že už to pak začíná zavánět trochu přesycením a nudou. Ale marťani jsou úžasní. ()

Bauer

Tomuhle nerozumim! Vesměs jsou zde kladné komentáře na tuto (ne)komedii, která má mít prvky akce, ale žádná akce tam není. Jen čistá a nefalšovaná nuda. Nikdy by mě nenapadlo, že filmu od mého oblíbence Tima Burtona dám pohou jednu hvězdičku, ale prostě tento film mě k smrti nudil a přišel mi děsně hloupý. Přitom celkem ambice by měl. Už jen to vyborné herecké obsazení v čele s geniálním Jackam Nicholsonem a za ním další herecké superstar! Ale ani ti herci to nemohou zachránit. Nic moc dialogy. Efekty taky na nic. Něco vtipnýho? Ani ne a nebo mám blbý smysl pro humor. A závěr filmu je totální hovadina. Jedniznačně nejhorší film od Tima Burtona a fakt je, že ho vidět už nechci! NIKDY!!!! ()

becki_tu

Nejslabší Burtonovo dílo, které sice nepostrádá humor, ale kvůli slabému scénáři prostě nudí. A škoda i nevyužití potenciálu hereckých hvězd, kterých se zde sešlo víc než dost. ()

Sawy

Nejspíš nejšílenější Timův film.Podobně jako byla Ospalá díra poctou starým béčkovým hororům,ve filmu Mars útočí! se s podobnou láskou opírá do sci-fi béček z padesátých let.Sešla se zde velká spousta hvězd,a to hlavně proto,aby si sami ze sebe udělali srandu.A už jen za to,že je to tak nehorázně zábavné a taky za úžasný emzáky přidávám tu čtvrtou hvězdičku!75 % ()

Lucasion

Mars útočí! je rozhodně nejhorší snímek od Tima Burtona. Je to hvězdně obsazený snímek - Nicholson, Brosnan, DeVito, J.Fox a Portman. Ale tenhle snímek mě rozhodně minul. Místo komedie se jedná o totálně nezáživný film. Spíš jako komedie se jedná o zajímavou satyru a pocta hororům z 50tých let. Jasně, já to beru. I když je určitě zajímavé vidět mladičkou Portman, tak přesto jsem se nehorázně nudil. Místy je poznat Burtonova tvorba. Viz sešívání těl, kostry na každém rohu. A aby si marťan četl Playboy, to opravdu může vymyslet jen Burton. Tak jak zůstal Michael J.Fox ve strnulé póze, tak já zůstal v takového póze po celý film. Nezlobte se, na mě pane Burtone, ale tady jste zkrátka šlápl vedle. (44 %) ()