Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

Diamonts

Krásná hororová komedie s Deppem v hlavní roli si podle mého názoru plný počet zaslouží. Sice se film tak trochu opírá o popularitu a komičnost Johnnyho a bez něj by již film nebyl tak legrační, ale celkový dojem je tak okouzlující, že tuto skutečnost klidně opomenu. ()

BranuliQ

No, vzhľadom na tunajšie hodnotenie som predsa len čakal viac. Film ako taký nie je vôbec zlý, no Burtonovo poňatie mi, tak ako väčšinou, nebolo príliš po chuti. Jeho filmy sú pre mňa španielskou dedinou a jeho štýl ma nikdy nevedel ohúriť. Zato ten doslova špinavý vizuál je pastvou pre oči a niektoré scény boli vskutku vydarené. Avšak, výhradne na tom predsa film stáť nemôže. 60% ()

aneta105

Nevím proč bych to obchátela. takže: Luxus, naprosto krásný děj a nadčasové herecké výkony a věrné zobrazení doby ve které se danný děj odehrává a přidávám bodíky i za to, že soudrack mi aktivoval ,,husí kůži" 100% jak jinak. ()

Ospalek

Říkali mě, že režisér Burton je tak trochu jinde. Já se odhodlal okusit něco z jeho tvorby a není to zas tak špatné. V podstatě kriminální příběh okořeněný hororovou postavou.. Je to super biják :) ()

honza.g

Každý Burtonův výtvor stojí za pozornost, a zkaždého ve vás něco zústane. Fanoušci režiséra a/nebo jeho dvorního herce Deppa jsou pochopitelně nekriticky nadšení, ale mají v zásadě pravdu: to, co oceňují, je opravdu pěkně provedené. A přitom se zapomene na jiné součásti, které už třeba nejsou tak super. Já si třeba myslím, že opravdu dobrý film má mít poselství, nebo ztvárnit nějakou myšlenku, která má obecnější platnost. Ale i tak bych dal 75%. O hvězdu níž jsem šel proto, že mne naštvalo, když úvod filmu zrodil a pak ještě chvíli živil naději, že půjde o bitvu mezi rozumem nastupujícího století vědy a pověrami končícího středověku. Vytvořit hrdinu, který se navzdory pošklebkům drží racionálních postupů a pak ho vložit do světa, kde jsou nadpřirozené síly pevnou součástí reality, je podvod na divákovi. A aby se děj nezadrhnul, tak jeho myšlení udělá obrat o 180 stupňů, jak v Orwelovi. To není fér. ()

Postradateln

K horroru bych to nepřirovnával. Film je to pěkný a Johny Deep mě překvapil jak předvedl svůj herecký um. Ztvárnil hlavní postavu mladého začínajícího detektiva který se snaží vypadat jako profesionál ale svému okolí je spíše pro smích. Do toho se snaží prosazovat nové vědecké metody vyšetřování které sám ještě zcela neovládá a jeho kolegů jsou spíše trnem v oku. ()

PowPow

Ano, některé věci jednoduše kulhají. Přestože je viník nepředvídatelný, ten případ není právě nejdůmyslněji vymyšlený a scénář je občas slabší. Na druhou stranu všechno ostatní je víc než dokonalé - burtonovská atmosféra, excelentní herci v čele s Deppem, člověk se nemá čas nudit ani dvě vteřiny a všechno to napětí ke konci pořádně graduje. A co se mi velice líbilo je, že jsem od Deppa očekával nějaké racionální vysvětlení, kterým všem těm pověrčivým vesničanům vytře zrak a ukáže na někoho, jak si po nocích hraje na rytíře - ale ono nic takového nepřijde. Vzhledem k tomu, že to i po dvaceti letech funguje stejně dobře, tak pět. ()

Babinicz

Největší problém tohoto filmu, kromě děravého béčkového scénáře a přehrávajících herců, je to, že jeho tvůrci, a také herci, si neujasnili, co to má být. Kašpar Depp točil komedii, Walken parodii, kameraman horor, kostyméři fantasy atd. No a průserář Burton si myslel, že si to ujasní ve střižně. Jenže to se přepočítal. Vznikla trapná slátanina. ()

GeorginaAnne

Tohle a horor?! No podržte mě nebo mi z toho uletí hlava... Depp se snaží ale v jeho podání vidím komedii, Ricci mi vyloženě vadila a na konci jsem si až skoro přála aby jí jezdec tu hlavu fakt urazil. Za mě katastrofa, totální slátanina, jedině hudba byla skvělá, takže jen za ni 1*, jinak by to byl odpad. ()

Milonak

Od Burtona jsem viděl jediný film a to "Karlík a továrna na čokoládu" a řadím ho k nejhorším věcem, co jsem kdy viděl. Stejně tak mě v tom filmu přišel Depp - kterého jinak celkem můžu - otravný. No a Ospalá díra je totéž v bleděmodrém. Nechápu, proč to má tak vysoké hodnocení. Hloupý scénář, poměrně velká nuda a ani nákladná výprava to nezachraňuje - vůbec mě to nezaujalo,místy naopak působí kulisy "papundeklově". Zklamání. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Zlo má mnoho podob. A nejhorší z nich se skrývá pod maskou ctnosti." Nejlepší společný projekt režiséra Tima Burtona a herce Johnnyho Deppa. Johnny Depp vs. nadpřirozená postava bezhlavého jezdce. Temný horror s nadpřirozenými prvky. DOPORUČUJI! "Musíme najít strom mrtvých." - "Strom mrtvých? Ale jak ho poznáme?" - "Bojím se, že snadno." - 100%. ()

rostsoft

Ponurá krajina a výborné herecké výkony. Tento skvělý horor považují za jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl, přitom se to celé chová jako detektivka. Bezhlavý jezdec, intriky místních radních tomuto filmu dodávají grády. ()

Michal.Sever

Napsal bych to, ale je to tu řečené asi 1000x. To musíte prostě vidět. Atmosféra z těch let a tajemna z toho přímo srší. Takový film mi opravdu v mém portfoliu chyběl. Určitě jsem ho neviděl naposled. Dokonalost ()

Kamil.Berane

81% - Příznivci tohoto filmu mě možná budou pranýřovat, ale nemohl jsem hodnotit lépe. Ze začátku jsem se mylně domníval, že děj se bude upínat na faktu odhalení zločinu vraha co pod falešnou legendou bezhlavého jezdce vraždí. Přijede z New Yorku na panský venkov prokázat, že vrahem není nikdo jiný než zločinec z masa a kostí. Do okamžiku kdy konstábl navštíví čarodejnici v lese to tak i vypadalo. Bohužel u čarodejnice tento děj končí. Pokud by se opravdu děj ubíral v tomto duchu až do konce filmu, tak bych dal za celkové zpracování i více jak 90 procent. Čarodejnice a zároveň sestra té co oživovala jezdce všechno jakoby škrtla a začal úplně jiný snímek. Netvrdím, že špatný, ale přinejmenším nehodící se k předchozí části. Budiž, ať se to ubírá tímto směrem. Stále bych dal i 85%. Konec filmu ovšem snahou o vygradování děje srazil celý dojem touhy po rozluštění záhady Sherlokovým stylem. Závěrem mohu doporučit pouze z hlediska celkového. Ovšem nečekejte nic strhujícího a milovníkům stylu Umberta Eca (Jméno růže) předem sděluji, že budete zklamáni. Film je určen pro diváky co mají rádi hororově zpracované báje a mýty. Ale i ti musejí hledat aby našli to co chtějí vidět. ()

Sejkorka

Fakt síla. Nejsem zrovna horrorovým nadšencem, tak jsem měl každou chvíli zavřený oči. Ještě k tomu ke všemu jsem věděl, jak to dopadne, neboť jsem kdysi v televizi náhodou viděl posledních 5 minut. Takže Miranda Holoubková byla tím pádem univerzální podezřelá. No, považuju se za hrdinu, že jsem to dokoukal (naštěstí nebyla půlnoc, to bych nemohl usnout). Dal jsem si navrch Borata a byl klid. ()

BDups

Tak tohle jde opravdu mimo mě, tomuhle dát 5 hvězd a považovat to za nejlepší dílo od Burtona? Možná by se jenom přece měl ten test recenzentů udělat těžší, aby ho nedostal každej ňouma. Tolik hvězd v jednom filmu a vlastně takovej shit. Začátek slibný a první půlka byla dobrá, začátek mě opravdu navnadil a těšil jsem se neskutečně, bohužel druhá půlka se táhla a konec byl nuda. Nevim jestli by Washington Irving byl rád, že mu z jeho hororu udělal Burton komedii. Mnohem radši bych byl, kdyby Depp zůstal v NY a tam pomocí nových metod vyšetřoval vraždy. Celý začátek se točí jen okolo toho jakej je Depp vizionář pak ale cut a on najednou od všeho upustí a začne se chovat jak 5iq postavička co jen běhá tam a sem. Druhá půlka absolutní bída a ty 3 hvězdy = 1. začátek 2. herecký výkony Deppa a Griffithse 3. Milfky napasovaný v o dvě čísla menších šatech a to já rád. ()

Aceboris

Skvelý film , resp. rozprávka pre dospelých . Výborná hudba , super výkon Johnyho a atmosféra všetko skvele do seba zapadalo . Tim Burton je majster a aj tu to dokázal . Túto rozprávku si pravidelne púšťam každý rok a ešte ma neomrzela , fakt sa to dá pozerať stále . Za mňa 8/10 ani by som to nepozeral , ale Netflix to zaradil medzi filmy tak prečo nie . ()

MatoPalkes

Horory pozerám minimálne, tie staré vlastne takmer vôbec takže či ti boli nejaké odkazy netuším. Výtvarná stránka super, aj Depp, ale inak ma to neoslovilo. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)