Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

DaUr

Mám rád fantasy, mám rád horor, mám rád Deppa, mám rád Burtona. A úplně nejvíc mám rád kombinaci všech těhlech věcí, takže i přes pár chybiček 5*. ()

st.verka

Miluju tyhle horory s historickým pozadím a potemnělou atmosférou. Kdy každé zlo je sice všudypřítomné, ale víc tušené, než přítomné, alespoň ne tak naturalistické. A Johnny Depp je tu úžasný - jak jinak. ()

bubun

Docela pěkná, napínavá detektivní pohádka. Akorát v českém dabingu mluví Deppa Čtvrtlík, takže jsem prvních dvacet minut místo něj viděla Chandlera z Přátel. ()

ivan_drago

Taková atmoška, jakou umí vytvořit Burton, se jen tak nikde nevidí. Ten film je mistrně zpracovanej, nehledě na tu obrovskou pozornost ke každýmu detailu a postavě. A Depp je prostě klasik v herecký branži. Bravo. ()

Mirokukii

Vizuální vytříbenost a hudební podmanivost dělají z tohoto jinak napínavého až hororového snímku, kterému nechybí nadhled a špetka humoru, nadmíru příjemný filmový zážitek, přičemž se budete malinko bát a přesto bavit. ()

Jizni Tlapa

Přepálené hodnocení jako blázen. Tohle je rozhodně nadprůměrka. Díky atmosféře, kameře a Ch. Ricci určitě. Ale více jak tři ani smykem, neboť příběh, utrápený výraz Deppa a nudný scénář není prostě nic extra... lehčí zklamání a žádná lekačka !! ()

RonaMidu

první polovina se mi moc líbila,pak už to šlo do kopru....první bod za Johnnyho,druhý za atmosféru,třetí za humor ()

lennyd

Konstábl Crane (Johnny Depp) je svými nadřízenými vyslán do městečka Sleepy Hollow (Ospalá díra), aby zde vyšetřil sérii podivných vražd (a také ukázal, že jeho vědecké vynálezy nejsou naprd). V městečku panuje ponurá atmosféra, neb okolí sužuje bezhlavý jezdec, kterému je líto, že místní hlavy mají, tak jim od nich pomáhá (a useknuté hlavy si samozřejmě schovává). Nicméně konstábl zjišťuje, že vraždy nejsou jen tak náhodné, ale naopak je něco spojuje (velké dědictví). Ale kdo ovládá jezdce ze záhrobí ? ... Tim Burton prostě umí - jakmile je potřeba vytvořit atmosféru (ať již pochmurnou nebo veselou), dejte to ruky Burtonovi a je to. Příjezd mladého konstábla do Ospalé díry je jedna z nejúžasnějších scén v kinematografii vůbec, slabší povahy by z toho mohly dostat deprese. I zbytek filmu se pak táhne v napjaté atmosféře, kromě samotného bezhlavého jezdce (když ještě měl hlavu, tak jej hrál Christopher Walken, pak už jsem ho nepoznal :) k tomu dopomáhá i Johnny Depp (ne nepodobný Střihorukému Edwardovi) či Christina Ricci (zde tentokrát na blond). U takových to filmů se většinou nepodaří udržet napětí a nebo jsou shozeny nějakým trapným závěrem, ale i to se Burtonovi skvěle povedlo. Prostě dost dobrý ... ()

BS

Mám velmi rád kombinaci Bruton+Depp, ve Sleepy Hollow tu to spolupráci dovedli téměř k dokonalosti. Perfektní kostýmy, prostředí a Depp udělali ze Sleepy Hollow jeden z nejlepších filmů (možná je to tím, že jsem jej registroval jako první z Burtonových filmů:)). Jinak scény, kde se objevuje krev jsou opravdu parádní :) ()

gjjm

Nejlepší burtonovka. Vizuálně dokonalá historická detektivka, natočená (velice volně) podle amerického "národního horroru", povídky The Legend of Sleepy Hollow od Washingtona Irvinga. Taková...deštivá, s úžasným citem vykreslená atmosféra temné pohádky v poněkud bizarní kombinaci s litry kečupu. Výtvarná stránka věci je (jako u Burtona vždy) geniální, herecké výkony také stojí za zkouknutí. ()

Jennifer.S

Úžasné dílo s úžasnou atmosférou s excelentním Johnny Deppem a Christinou Ricci. There is no a horseman! Never was a horseman! And never will be a horseman. ()

terunka003

Burtonovské, děsivé, tajemné, magické, napínavé, kriminální, ale i úsměvné, příjemné. Tima Burtona začínám mít čím dál raději a tento počin je naprosto skvělý. Pobavil mě, vyděsil, napnul a dal mi možnost přemýšlet o možném vrahovi. Jen jsem na konci byla trochu zmatená z těch rodů, proč ta blonďatá dáma vlastně "vraždila" a kdo byla maminka konstábla Crane. Prostředí, efekty s mlhou, se zvuky, s mrtvolami a hlavami a nakonec i s Christophrem Walkenem - ten byl naprosto excelentní. Výběr herců byl plný zvučných jmen a skvělých výkonů. Sice se budu bát jít večer na toaletu, ale Sleepy Hollow byl parádní! ()

LadyDevil

Srandovní rádoby mysteriózní vymyšlený příběh, kde je díky Deppovi pád dobrých scén, zvedá to na něco lepšího, takže jen pouze díky němu dávám tři hvězdy;-) Na tohle prostě nejsem:-) ()

honz

Mistrnný horror s trochu pohádkovou atmosférou. Poutavý příběh spějící kupředu bez zbytečně obšírných líčení a scén, navíc korunovaný skvělým hereckým výkonem Johnnyho Deppa. ()

ivan bohatyr

Můj oblíbený horor, i když není moc strašidelný, připadá mi povedený. J. Depp jako můj nejoblíbenější herec ztvárnil svou roli myslím na výbornou, jeho nástroje, které používal pro svou práci velice dobře zapadají do tehdejší doby. Celé protředí, jak vesnice tak lesy, jsou dokonalé. Jedniná věc, co mě mrzí je, že mlýn, ve kterém bojovali s jezdcem, vybouchnul jako bomba jako v nějakém akčním filmu, vždyť v něm bylo jen seno a dřevo. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)