Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

jurca

Musím se přiznat, že jsem o tomto filmu dost dlouhou dobu nevěděl, ale tuhle ho dávali v TV a tak jsem nemohl odolat. Udělal jsem určitě dobře, protože tenhle horror má parádní atmosféru. O Johnym Deppovi snad ani mluvit nemusím, to je dokonalost sama a když k tomu přidám pěknou hudbu a nádhernou Christinou Ricci, tak mi to utvoří velice slušný a dosti koukatelný celek. ()

cerbygerby

I přesto že Johny Depp u mě nepatří mezi ty mé nejoblíbenější herce, tuhle roli zahrál dobře. A film o bezhlavém rytířovi.. myslel jsem že to bude kravina... ale když to tu mělo takový ohlas, řekl jsem si že do toho půjdu, a musím říct že mě to překvapilo....Ale na plných 5* to u mě není. ()

helraiser

Naprosto úžasná podivaná, kterou si jistě každý vychutná plnými doušky. Naprosto bezchybná atmosféra, všudepřítomná mlha, bezhlavý jezdec který vypadá naprosto skvěle a kterej se s tím moc nemaže a výbornej Depp. Tohle se prostě musí každýmu líbit. Já byl naprosto spokojenej na tohle bych se mohlkoukat pořád. ()

Biopler

Vizuálne skvelý, temný hororothriller, Burton sa skrátka nezaprie. Na druhej strane však stojí slabý scenár a sklamal ma aj nevýrazný Johnny Depp. ()

Darckol

Tmavé a nehostinné prostredie, pokrivené a vyschlé stromy popod ktoré sa plíži hmla a z temnoty nezreteľne a predsa jasne zaznie erdžanie koňa. Vzápätí tam vrazí Depp a svojím podaním konstábla vám dokonale zmieša strach a humor do jednej skvele fungujúcej mašinky :) Pánečku, stále neviem čo za film som videl, ale tá atmosféra je vskutku výnimočná a zápletka je pravá hororová. A musím poklopkať, záverečná premena jazdca (Walken - ach jaj!) a krvavé scény tu boli urobené naozaj skvelo. :) 9,5/10 ()

Candy.de

Nádherný příklad Burtonova filmu, bezvadně zpracovaný děj, hudba, nádherná podívaná. Malinko mi tam ale chybělo to mrazení v kostech a strach. ()

katmandzoo

vynikaúci príbeh o Hesenskom žoldnierovi, teda Jazdcovi bez hlavy, úplne ma tento film dostal..Johnny bol opäť raz úžasný a s brilantnosťou a hravosťou, ako je jemu známe, tieto vraždy a záhady vyriešil.. ()

Koprska

Ano, ano, ano... Bravo - prostě tento film opravdu můžu! Úžasný Depp, neskutečná kamera, střihy... Bravurní kostýmy... Celé to dýchá tajemnem a přitom se to snoubí s romantikou.. Kdybych to zařadila do literatury tak jednoznačně i romantismem :)) Prostě skvost!!! ***** ()

Kingjiri

Ospalá díra zaujme předevšim, jak už je u Burtona zvykem, povedenym vizuálem a povedenou temnější atmosférou. Johnny Depp podává standardní (takže hodně dobrej) výkon a hraje na svoje poměry vcelku normální postavu. Příběh neni žádnej majstrštyk, kterej by dokázal oslnit, ale má rychlej spád a díky střídmý stopáže nedokáže i přes svojí jednoduchost příliš nudit. Jenom je škoda, že v příběhu nedostal záporák v podání Christophera Walkena víc prostoru. Jinak na Caspera Van Diena s dlouhejma vlasama byl hodně zajímavej pohled :D Myslim, že tenhle snímek nemůže urazit žádnýho fanouška Tima Burtona, protože v něm servíruje přesně to, co se od něj očekává. ()

VerenaLord

První film, který jsem od Tima Burtona vůbec viděla. Je to stylové, hravé, lehce trhlé se strašidelnou atmosférou a plné Burtonovského černého humoru. Depp v kombinaci s Burtonem zaručuje neskutečně skvělou zábavu a kvalitní počin! ()

Perth

Spolu se Střihorukým Edwardem jde o Burtonovu klasiku a špičku příjemně děsivých snímků vůbec. Zpracování je tak zvláštně čarovné a příběh tak zamotaný, že člověka ani po několika letech neomrzí si Ospalou Díru čas od času pustit. Dobrodružně poutavé, napínavé, atmosférické, kouzelné, logicky uspokojující... co víc říct, snad jen plný počet :) . ()

chrispe

Depp a ďábelský Walken, který nemusí mít ani zuby obroušené do špiček, aby z něj šel strach. Výborná atmosféra filmu, který nenudí. ()

Kadas97

Moja najobľúbenejšia "burtonovka". Johnny Depp ako vždy fenomenálny a Christina Ricci dokázala, že v nej drieme veľký potenciál. Detektívka posadená do prostredia hmlistých lesov a polí. Krvou sa tu nešetrilo a atmosféra nebola vôbec na zahodenie. Príjemná hudba z pera Dannyho Elfmana sprevádzajúca celý príbeh krásne dokresľovala a zvyšovala pozitívne dojmy z filmu. 10 z 10. ()

UniqueNett

Tim Burton. Už ani nevím, jak bych se k jeho filmům měla vyjádřit. Jeho filmy zbožňuji a ani Ospalá díra není výjimkou. Depp je sázka na jistotu, to víme všichni. A Burtonovi se to opět vyplatilo. Tentokrát ale vyzdvihnu Christophera Walkena, protože jeho role mě naprosto fascinovala. Opravdu vynikající herecký výkon, bravo! ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)