Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

George3110

Tento film je podľa mňa jedným z najlepších filmov aké sa kedy natočili. Už len preto že Tim Burton zvolil takého neortodoxného hrdinu ktorého brilantne stvárnil Johny Depp. V tomto filme nabúral stereotypy. Hlavný hrdina nie je žiadny nebojácny hrdina ktorý sa ženie do každého nebezpečenstva s odvahou. Práve naopak pri prvom náznaku nebezpečenstva sa schová a silnú úlohu v tomto prípade prevzali hlavné ženské predstaviteľky. ()

maoc

Barvy! Celé to působý jakoby animovaně, vše je v mléce, oparu. Po vizuální i atmosférické stránce je to velmi silné, a proto jsem ochoten odpustit nějaké ty scenáristické poklesky. A Christina Ricci je k sežrání. ()

gidzitka

Navzdory názvu vám garantuji, že se nudit nebudete. Jeden se může smát, druhý bát, třetí pohlcovat nádhernými obrazy, které by perfektně zapadly do pracovny pana Lovecrafta či Hitchcocka. Jedno je jisté- k tomuto filmu lhostejní nezůstanete. Johnny Depp exceluje v roli racionálního strašpytla, jenž jede vyšetřovat "nevyjasněné" vraždy do naprostého zapadákova, a tak vyvrátit zkazky pověrčivých vesničanů, kteří tvrdí, že je to dílo bezhlavého jezdce. Stylová Christina Ricci nakonec zachraňuje celou situaci po prozření Johnnyho, který dochází k poznání, že "je to opravdu bezhlavý jezdec" k pobavení vesničanů i diváka. Prostě dobrá milostná detektivka říznutá černým humorem Tima Burtona a lovecraftovskou romanticky hrůznou atmosférou. ()

tombarider

no teda, nehrat to Depp, tak nevim... prostředí pěkně udělané, Depp jako vždy dokonalý.. ale jako celek trochu nudné, a předvídatelné.. ()

Asdas

Burton zo všetkých Burtonov ten naj-Burtonovejší:) Alebo ono sa to musí páčiť ak je vonku zima,sychravo a hmlisto! ()

Leonora

Spoiler allert! Strhávám hvězdičku za rozuzlení "detektivního" případu. Jinak bych dala 4. Fakt nemusím, když se veškerá zápletka objasňuje křečovitě až během posledních minut filmu, a to se to ještě dozvídáme úplně pohaluzi... Za všechno vlastně může postava, o které se během filmu ani neštěkne, ale na konci se s ohromným sebevědomím odahlí, a to jako vždy dřív, než má vyhráno. Tohle dementní klišé mě na tom fakt zklamalo. ()

hackstolle

Videt to na platne rozhodne (a souhlasne) utvori ten spravny dojem. Kdyz uz si to pujcite domu, radeji se na to kouknete vecer, mozna lepe v noci po tme, nez ve slunne odpoledne. Ponurost prostredi vam totiz ve tme zazitek jen a jen znasobi. Od prvni chvile jsem byl presvedcen, ze pet hvezd bude ta spravna volba. Hudba dela polovinu filmu, kamera bezchybna a herecke vykony, dej a prostredi jak by smet. Prave dej me naprosto pohltil. A ikdyz tento film povazuji do teto chvile za nejlepsi mnou videny Burtonuv film (asi 5), pripadne mne, ze od tri ctvrtin filmu zacel tak trochu varit z vody a "nevedel si rady". Treba v tom, jak moc se vzdalit od mystery k hororu ci trileru??. (pozn.: rozhodne jen subjektivni nazor hodnotitele). O to vice me to ale znejistelo, jelikoz scenar mel na starost A. K. Walker (8MM ci Seven). Nemohu rici, ze bych se nebavil, ale par veci mu proste za tu zhruba posledni tretinu nemohu odpustit, a proto dam **** ci 85%. Uz ted se tesim na dalsi spolupraci Burtona s Deppem, jiz vzniklou anebo tu budouci. ()

Borecz

Horor...Mysteriózní...Thriller...Krimi... jeden má skoro pocit, že mu lžou. TZ tohoto zařazení by se skoro dalo očekávat, že se bude jednat o strašidelný a napínavý snímek, ovšem problém je v tom, že v uvedeném výčtu chybí "komedie." Upřimně jsem od filmu s takovýmto hodnocením čekal víc. Děj mi nepřišel příliš zajímavý, rádoby strašidelné scény byly spíše (a místy vyloženě) komické, až jsem se občas zasmál. Nejsem si ovšem tak docela jist, jestli to byl záměr, nebo ne. Johny je samozřejmě skvělý a tomuto filmu přidává minimálně jednu hvězdičku, ale ten zbytek už za moc nestojí. ()

Stejšn

Všechny scény s jezdcem, ať už má nebo nemá hlavu Christophera Walkena, jsou rychlé, dechberoucí a jde z nich hrůza. Některým klišé se však Burton bohužel nevyhnul (nemůžu moc strávit, že hlavní záporná postava před zabitím posledního protivníka sáhodlouze vysvětluje zápletku, to je k uzoufání). Ale jinak výborný film. ()

L3G1ON4R

Podívaná pěkná sic k hororu to má o něco dále. Burtonova temná představivost se nezapře a celkový průběh filmu jde hladce jak po kapce jedu. Naproti tomu mě Depp nepřesvědčil jakožto "konstábl" jenž má být člověk nadaný a předvídavý. Kromě příjemné atmosféry jsem neshledal na filmu nic pozitivního pro případné opáčko... ()

Pavel_Pan

Výborný film. Vadilo mi pouze okecávání pointy, jakoby z anglického detektivního románu. Fakt nešikovný a vousatý prostředek. ()

oasismanik

Opať svojský Burtonov rukopis, skvelý Johny Depp, ale aj tak to nie je nič výnimočné...ale je to rozhodne film, ktorý si pozriem rád aj viac krát. ()

kubas369

Spíš než horor tak velice temná pohádka, chtěl bych se u tohohle filmu bát, doopravdy chtěl ale prostě to nejde. Depp jako vždy za jedna. ()

juditik

Tak toto je typický Burton, pre ktorého ho moja maličkosť obdivuje. Deppa je zbytočné spomínať, jemu hranie jednoducho ide, a hranie tak trošku labilnejších postáv obzvlášť. Mladá Ricci mu veľmi zdarilo sekunduje. No a Walker, ten snáď zahrá všetko, a to bez jediného slova, samozrejme, bez hlavy, a keď ju už raz má, tak s krásne nabrúsenými zubami...Voči Sleepy Hollow nemám jedinú výhradu. ***** + * ()

Kubi21

Tenhle film mám prostě rád. Úžasná atmosféra, stylizované kulisy a opravdu černý humor dělají z tohoto dílka, aspoň pro mne, nejlepší burtonovku. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)