Jednoho dne se dostanou do sporu s ostrahou obrněného vlaku, který pravidelně sbírá tržbu z pokladen metra, když jeho ostraha zastřelí mladého lupiče, kterého bratři pronásledovali. Zatímco John žije spořádaným životem, Charlie je věčně zadlužený hazardní karbaník, pronásledovaný smůlou. Tak se také stane, že peníze, které mu bratr půjčil, prohraje v kartách s majitelem nočního podniku Brownem a před vyhazovem z mrakodrapu ho v poslední chvíli zachrání John. Jako by nestačilo, že se bratři hádají kvůli Charlieho potížím, nastoupí k jejich jednotce atraktivní kolegyně Grace Santiago, do které se oba zamilují. Moudřejší John sice dívku přenechá bratrovi, ta si však vybere jeho. Ani s penězi nemá Charlie štěstí. John mu sice dal 15 tisíc pro Browna, o ty ho však okradla nenápadná stařenka, když v metru zatýkal kapesního zloděje. Poté, co jsou falešně obviněni z toho, že ukradli 25 000 z vlaku, kde vypomáhali jako ostraha, přivede to Charlieho na myšlenku vlak skutečně vyloupit. John je však proti. Charlie se ale dostává do stále horších potíží, a tak se rozhodne jít do přepadení vlaku sám. John z jeho vzkazu pochopí, co má bratr v úmyslu, a spěchá za ním, aby ho zastavil. (TV Nova)

Xmilden

Duo Wesley/Woody podruhé. Přímo ukázkově průměrná komediálně akční podívaná. Na konci se ten vlak prostě převrátí, udělá pár kotrmelců a jde se domů. Žádné moc veliké přemýšlení nad zastřeleným kapsářem, ani nad vykolejeným vlakem. Tady šlo spíše o naše dva hlavní hrdiny. 55% ()

Hrabka

J.Lo je fajn a pěkně se na ni kouká. To se už nedá říct o filmu, který je poměrně zdlouhavý a takový nezáživný. Pointa není tak špatná, ale film celkově moc nefunguje jako nějaká akční pecka. 40% ()

Fiftis

Nudil som sa. Neviem, proste ma to nijako zvlášť nezaujalo. Akcia síce slušná, ale príbeh mi nepríde nijako zvlášť objavný; niektoré dejové zvraty predvídateľné. Pokojne keby ste si pustili posledných 20 minút z filmu, tak nespravíte chybu, pretože o nič neprídete. S lepším scenáristom to mohlo ísť urobiť oveľa lepšie. Dokonca by som napísal, že čo sa deväťdesiatych rokoch týka, je to Woodyho Harrelsonov najhorší film, v ktorom hral. ()

Shakers

Nemôžem povedať, že by som sa nudil. Hlášky, akcie, atmosféra sviatkov, Wesley, Woody, Jenifer, vlastne je to celkom štýlová zábava. 75% - 4* ()

mzss1

Dobré herecké obsazení, zajímavý příběh, trocha akce a něco k tomu - to je asi tak všechno co mě zaujalo a celkem se mi i líbilo. Zbytek filmu silně nedotažen. Takže bez dlouhého rozepisování film vidím tak na půl. Tudíž je to na 50% = *** ()

Anderton

Čakal som tú najtupejšiu tuctovú nudu, akú som si vtedy dokázal predstaviť. To viete, mladý človek na gymnáziu, ktorý objavuje art filmy, aby si dokázal svoju inteligenciu a automaticky opovrhuje všetkým komerčným. Vlak plný peňazí má tuctový scenár, ale má zaujímavé postavy, ktoré žijú a nie sú čiernobiele (nemyslím vizuálne, pretože to sú) a to hlavne vďaka ich predstaviteľom. Záver je už otrepaná akcia, ktorá ale nenudí a nakoniec nám ukáže, že film sa nesnažil byť až tak psychologický, ako sa miestami zdalo. ()

Chrustyn

Povedená devadesátková zábava z neokoukaného prostředí new yorského metra. Wesley a Woody si sedli a akční scény s vlaky jsou parádní. V konkurenci zapadlé ale pozornost si určitě zaslouží. ()

SeBig

Snipes a Harrelson nejdrív jsem jim to spolu nevěřil, ale pak mě to začlo bavit. Pár usměvných scén, celkem slušná "akce" a na konci si řeknete, že to naštěstí taková ztráta času nebyla. Mrzí mě že nechytli tu starou kapsářku. ()

Roman.Ticka

Já si toho pamatuju dost hodně. Snipes hrál přesvědčivě nejen zamilovaného, ale i hodného bratra ochranitele. Harrelson nezklamal coby "horší" brácha a erotické jiskření s Lopez se dalo nožem krájet. Hudba Marka Manciniho neměla chybu. ()

SOLOM.

Hodně průměrný filmeček, který nezachrání ani „kozičky“ Jennifer Lopez. Ta zde byla hlavně pro okrasu, nicméně: Wesley Snipes ani Woody Harrelson nepřidali nic navíc ze svého hereckého repertoáru a postupně sklouzli taky do šedého průměru. Jasně bylo tu pár vtipných i drsných situací, objevilo se tu i několik povedených hlášek, ale v konečném výsledku není moc o co stát. Prostě film, který stačí vidět jednou maximálně dvakrát, a dáte od něj prostě ruce pryč… ()

Lacike

Slusna buddy movie komedia, ktoru drzi nad hladinou priemeru hlavne perfektna chemia medzi Snipesom a Harrelsonom. Scenar je dost slaby a filmu chyba poriadny pribeh, ktory by niekam gradoval. Prilis dlho sa nic nedeje a sledujeme len epizodky so zivota ustrednej dvojky. Az v zaverecnej dvadsatminutovke konecne zacne o nieco ist, ale to uz je neskoro. Vzhladom na dost vysoky 60 megovy rozpocet prekvapi, ze film ani neobsahuje vela akcnych scen. Okrem finale tu je uz len jedna hromadna bitka v ktorej Snipes vymlati skupinku manikov. A aj ked je finale pôsobive, tak za 60 mega by som predsa len cakal nieco este velkolepejsie. Ale pokial mate slabost pre ustrednu dvojku, tak si film celkom uzijete. 6/10. ()

BoPo

Takých je. A nie málo. Vďaka tomuto filmu je však zachytené, že Jennifer Lopez ani zďaleka nepatrí medzi výrazne krásne ženy. Tu je ukázaná v plnej "kráse", teda ako latino priemer. Takýchto Jennifer by ste našli tuny. Dievča má však šťastie na dobu, kedy krása nie je tou krásou ako kedysi. Dnes každá obyčajná môže spraviť kariéru s nálepkou krásky. ()

corpsy

Svojim spôsobom veľkolepo pojatý akčňák, ktorý vsadil okrem akčných atrakcií hlavne na duo Snipes - Harrelson. No nejako to nevyšlo. Film sa v mnohých situáciách sám brzdí a podkopáva nohy. A mohla to byť vynikajúca žánrová zábava. ()