Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Dudek odpad!

Otřesný scénář ... jediné co tak film drží pohromadě je jeho vizuální zpracování, které bych ohodnotil na jedničku z ocasem. ()

Hal_Moore

A tohle má být co? Nehratelná počítačová gamesa? Mě je úplně jedno jestli díky supertechnologii, kterou byl film vytvořen, poznáte bez jediného slova či pípnutí, zda má hlavní postava zažívací potíže, nebo šlápla do něčeho smradlavého a nechutného. Kdybych byl sprostý, řeknu do hovna. Já chci hlavně příběh. Od japonců jsem čekal hlavně ten, ale oni né. Oni vsadili na maketingovou kampaň a to se jim nevyplatilo, cha chá. Jsem to ale škodolibý. No nic, po grafické stránce není co vytknout, po hudební také ne, ani na namluvení postav si nemůžu stěžovat. Tak ten průměr si film zaslouží. ()

sniper18

Final Fantasy sa aj napriek tomu, že sa jedná o prvý kompletne animovaný film pre doslelých väčšej slávy a úspechu nedočkal, ale ja ho mám veľmi rád a chýba mu len kúsok k tomu, aby som ho bral za kultovú klasiku. Síce s hernou predlohou nemám žiadne skúsenosti, ale viem, že sa jedná o dejovo veľmi prepracované hry, preto ma trochu prekvapuje, že toto filmové spracovanie je tak dejovo jednoduché a priamočiare, ale v tomto prípade s tým nemám žiadny problém, lebo zápletkou aj prevedením mi to perfektne sadlo. Aj keď práve to prevedenie pripomína viacero iných kultových filmov, ale celkové univerzum je predsa len originálne a nápadité, zničený svet pod nadvládou duchov mŕtvych mimozemštanov má teda rozhodne niečo do seba, len celý ten prvok s gayou, vedomím zeme mi to tu trochu kazí. Samo o sebe sa mi síce táto tématika páči, ale už je to predsa len fantasy a filmu by prospelo, keby to bolo čistokrvné akčné sci-fi. Aj preto som z filmu väčšinu času nadšený, perfektný úvod, zoznámenie s jednotkou, životom na základni, postupné odhaľovanie tajomstva mimozemšťanov a samozrejme hlavne celá survival fáza, ale po nej to už upadne a túto časť už dopozerávam len zo zotrvačnosti. Film sa môže oprieť aj o postavy, ktoré sú veľmi sympatické, skvelá hlavná hrdinka, celé zloženie vojenskej jednotky, vedec, ale aj záporný generál, tu mi všetci skvelo sadli. Akcii tu nemám absolútne čo vytknúť, je nielen technicky prvotriedne zvládnutá, ale hlavne presne v mojom štýle, vojenská jednotka v boji proti originálnym mimozemštanom a ten ich originálny spôsob zabíjania je síce nekrvavý, ale teda dosť nepríjemný a postará sa o viacero pôsobivých scén. Tu ma mrzela smrť každého člena vojenskej jednotky, ale aj všetky tie prechody veľkých duchov cez lietajúce stroje, čo zapríčinilo okamžitú smrť posádky a pád stroja na mňa teda zapôsobili. Takže tu ma všetka akcia veľmi bavila. A vizuálne je to aj po toľkých rokoch stále úžasné, pozerá sa na to skvelo. Takže keby finálna fáza nebola takto vo fantasy štýle, hodnotil by som naplno, ale aj tak je to skvelý film s nespočtom kladov, ktorému by som doprial úspech. 81% ()

Hakha

Animace prostředí je kvalitní, ale postavy, i když jsou hyperrealistické tak přesto je poznat, že jsou umělé, právě proto mě moc neohromila, protože na ni lze obdivovat jen ten pokus o realističnost bez nějakého nápadu, což je u mě velký mínus. Příběh jednoduchý(místy až předvídatelný), hudba kvalitní. Některé situace hodně připomínali film Vetřelec a Vetřelci(nebudu scény popisovat, spoilerovat nechci, ale schéma je hodně podobné...)těžko říct, jestli se tvůrci zmiňovaných filmů inspirovali, ale jinak jsem se u filmu nenudil, tak myslím, že 2,5 hvězdičky si zaslouží... a co se týče filmu jako adaptace, těžko říct, já jsem nějaké společné znaky nenašel, snad jen název a tu grafiku(myslím jako, že vypadá dobře) :-) ()

berg.12

Tenhle film splnil naprosto všechna má očekávání. Nic jiného než vizuální zážitek jsem od tohohle experimentu nečekal. Navíc to bylo první DVD na prvním domácím kině, takže výsledný dojem byl určitě znásobený a já jen litoval, že jsem film v kině propásl. ()

Lavran

Inteligentní animovaný film, který je zvládnutý technologicky, filmařsky i hudebně. Přesně pro takové mám slabost, přesně po dalších takových tajně toužím... ()

Tyler

Dobře, scénář není tak kvalitní jak by měl být. Když to vezmu kolem a kolem a uvědomím si, že o podobný film se už asi nikdo nepokusí, jde o unikát. A velmi přitažlivý unikát. Jednoduše - vizuální stránka a mystické finále jsou hlavním a zřejmě jediným plusem tohoto filmu. Zato velkolepým. ()

MM_Ramone

V neďalekej budúcnosti, v roku 2065, našu Zem takmer úplne ovládli Fantómovia. Záhadné, smrtiace eterické bytosti. Kto sú? Čo chcú? Je to agresívne invázne vojsko alebo len smutné, stratené duše na ceste nekonečným vesmírom? Výborný postapokalyptický, akčný sci-fi horror. Rád sa vraciam ku tomuto titulu pre jeho zaujímavý scenár a úžasné, dokonalé animácie. Je to už viac ako desať rokov, čo bola "Final Fantasy: Esencia života" uvedená do kín, ale aj dnes musím obdivovať detailnú prácu animátorov. **** ()

petero

Takú nudu som v kine ešte nezažil, a to hneď po pár minutách keď zo mňa opadlo nadšenie z vizuálneho spracovania. Proste kombinácia amerického a japonského scenára nedopadla vôbec podľa mojich predstáv a tento film ma utvrdil iba v jednom. Riadnych hercov totiž nenahradí žiadna vymakaná animácia. ()

kinej

Pro mně je tohle nejlepší počítačový film. Na rozdíl od ostatních není určen výhradně dětem a výtvarné pojetí fantómů je brilantní. Některé části považuji za opravdové vizuální orgie. ()

paascha

Film je typickou ukázkou počítačové animace, která bohužel je tou špatnou cestou. Kromě velice slabého obsahu mi vadila právě ta animace. Mnohem víc mě bavil bonus, který kopíruje hlavní film, jen je složen z různých vývojových fází hlavního filmu. Je to svěží, nenásilné, komiksové. Jemu dávám 4, hlavnímu 2, celkem *** ()

Fiftis

Tak ja neviem, mám rád animované snímky, ktoré nie sú pre deti, toto je po grafickej stránke priam nádherné a hlavná hrdinka pekelne sexi, ale pre mňa to bolo viac menej utrpenie. Proste nuda. A to cez zaujímavosť, že tento celovečerný projekt Final Fantasy: Esencia života si zaistil miesto v dejinách kinematografie čoby historicky prvý počítačovo animovaný fotorealistický film. Sexi Aki Rossová sa dokonca mala stať prvou počítačovo vytvorenou hviezdou, ktorá by bola opakovateľne pre mnohé ďalšie role v nadchádzajúcich filmoch. Snímka Final Fantasy: The Spirits Within je síce inšpirovaná sériou počítačových hier, ale má originálny príbeh aj postavy. Zem je v roku 2065 v moci podivných bytostí. To sa mi na snímke asi páčilo najviac. Milujem "blízku" budúcnosť. Bohužiaľ nákladná produkcia si vyžiadala také prostriedky, že hoci sa film stal v čase svojho uvedenia relatívnou senzáciou, jeho tržby nedokázali pokryť náklady. ()

Shakers

Tak v prvom rade technický je to dosť,dosť dobré.Celé to sci-fi bolo vlastne dosť dobré ,rovnako ako aj prostredie filmu a akčné scény.To prostredie filmu sa mi páčilo asi najviac.Jediný mínus tohoto filmu je ,že ma moc nezaujal. Neviem ale čím to je. Škoda, niečo mu chýbalo, ale technicky je to parádne. 70% - 3* ()

ajuska

Ano, je to natočeno revoluční technologií, ale to nic nezmění na faktu, že Final Fantasy je nebetyčná nuda. ()

Paldini

Když se dívám na film, tak od něj čekám, že se pobavím. Jakkoli je toto dílo vizuálně novátorské, je to nuda k uzoufaní. ()

Mi Nü-Chai

Bohužel se u mne toto nevyhne porovnání s Advent Children, kterýžto Spirits Within dalece převyšuje - SW si jednak hraje na to, že má něco jako příběh, druhak neúspěšně předstírá kvalitní triky. ()