Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Emzet

Vizuálně úžasné. Scénáristicky...béčkové. Natahovaný a megalomanský konec, ve kterém si navíc dodnes nejsem jistý, o co přesně šlo. Dost dvourozměrné postavy (jako charakterově, nikoliv animačně). A občas nuda. ()

JM87

Do prdele, tohle mělo obrovskej potencial. Jasně, námět není nijak originální, máme tu bandu mariňáků, jednu hezkou vědátorku a nějaký ty vetřelce na zemi (Co vám to připomíná?), ale ta grafika byla fakt špatná. Ne přímo celková, ale "herci" byli naprosto prkení, ty výrazy byly prkený, nedalo se tomu věřit. Bylo to sice klišé vedle klišé, ale kdyby v té grafice stáli skuteční herci nebo to bylo dělaný teď nějakou tou Avatarskou technologií za kterou stojí skutečný lidi mohlo by to být lepší. Přece jenom ty lidský emoce tam prostě cítit nebyly. To ten film hodně potopilo. Velká škoda. ()

masiko

Ta opěvovaná animace za moc nestojí. Je sice občas příjemná, ale realitě se opravdu neblíží ani vzdáleně. 3* podporuje jen celková zvláštnost tohoto snímku, rád se občas kouknu na takový "jiný" film. ()

rotel

Krásne, animácia ma nadchla, no napriek tomu si z filmu takmer nič nepamätám / videl som to už dávnejšie /. ()

M1k9

Animace numero uno. Nadčasová! Jedná / jednalo se tedy spíše o vizuální zážitek. Scénář neurazí. 6/10 ()

Janko_Vlyrd

Uplynulo 15 rokov, a až teraz som sa odvážil si tento zážitok zopakovať. Keby tento tech-demovský animák vyšiel dnes, a s takým prístupom, technológiou ako toho času, bola by to paráda. To si nikto nedokáže predstaviť. Po pozretí UHD BD konštatujem, že toto je nadčasový animák. ()

TaanStari

Narozdíl od Advent Children, tenhle film dává smysl i bez znalosti her. Chybí sice souboje na meče, ale zase se tam téměř pořád střílí, a narozdíl od Advent Children příběh nenudí. 3.5* ()

Venous666

Tak jako skoro všechny animované filmy hodnotím velmi kladně, tak i FF musím vychválit. Na to, že se jedná o první film bez skutečných herců, tak jen tleskám. Grafické zpracování na jedničku, to doplňují adrenalinové akce a nebo samotný příběh. Postapokalyptická doba mě vždycky dokázala přitáhnout k sobě :-) ()

Bozvav

Vůbec to nebylo marné, jen trochu nejasné.Vůbec bych se nezlobila za nějaké vysvětlivky. Animace skvělá. Hudba výborná. za mě 70%. ()

sirien

Celkově vzato (příběh, postavy, drama, humor, akce...) béčko za 2* - nicméně z technologického hlediska mi to dodneska přijde jako větší milník než všemi opěvovanej Avatar. A, upřímně, ve srovnání s Avatarem to je asi i o něco lepší film. ()

Snape

Vizuální zpracování tohoto filmu je opravdu krásné a ohromující, i když k fotografické realističnosti má ještě hodně daleko. Co se týče příběhu, chápu, že někomu může připadat příliš rozvláčný a špatně zakončený, ale mně se jeho zvláštní, řekl bych "japonsky akčně-poetická" atmosféra líbila. ()

Rannveig

Konečně film, který mi mluví z Duše... že naše planeta není jen kus šutru! A je mi upřímně líto každého, kdo to pořád nechápe... A mimochodem první film, kdy jsem měl soundtrack tak asi o tři, čtyři roky dříve než jsem konečně shlédl film... soundtrack, který mě i rozplakal... úchvatné dílo Elliot Goldenthala! ()

DHDV

Nadčasový film. Temná budoucnost, která je vytvořená za pomoci počítače včetně postav je zajímavá. Co se týče příběhu je zajímavý a podle mě je správně že ho vytvořily na počítači. Jelikož živý herci by to spíše zhoršily. Protože v temné a zničeném světe, nehledej emoce ve formě úsměvu. Tento film patří podle mě mezi první Ačkové uměle vytvořené filmy! ()

merigieren

Tak o co jde, dvě strany, každá s jiným lékem na oddělení dvou světů. Ta zlá se sama zahubí, dobro zvítězí. Dobro je představováno pohlednou ženou a poručíkem. Na začátku jde o sled podivných nudivých technologií, různě blýskavých. Akce za moc nestojí. Ale pak přijdeme k vysvětlování a ty její sny a duchové, mě docela zaujali. Poslední třetinu zas vyplní lehce nezáživný boj. Ještě že měli to štěstí a získávali ty esence ve správném pořadí, kdyby to přehodili na začátku, tak by film ani nezačal :-) ()

Radek.SCH

Nechápu místní hodnocení. Vizuál i po x letech stále působivý a neobvyklý, příběh sice trochu jednodušší, plný klišé (generál), ale rozhodně neurazí vaše mozkové buňky. - 70 % ()

MickeyStuma

Průlomový snímek a bohužel komerčně neúspěšný. Ale za pokus to stálo. První pixelový animovaný film bez živých herců, který obrazově vyniká v každičkém detailu do této doby nevídané a ve snaze o co nejrealističtější animaci. Ve své době fenomenální, ale jak doba pokročila, přeci jen ještě v mnoha ohledech krapet topornější. Příběh na poli sci-fi a fantasy je však složitější na pochopení a to je zřejmě hlavní důvod k propadu. Když je moc psychologie a filozofie spojené s pomalejším tempem, nikdy to nedělá dobrotu. Každopádně děj ohodnotí snad je příznivci tohoto žánru, neboť po obsahové stránce nelze nic vytknout. A spojení s videohrou? No, raději o tom ani nepolemizovat. ()