Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Vonter

Kykyrykýýý... promiňte, chci říct jak se máte? Já dobře. Haf! A teď k recenzi filmu Ace Ventura. Jedná se o můůůůů... co jsem to jen ku-ku ku-ku ku-ku.... chtěl. Á jistě, ten film. Tak tedy be-e-eééééé. Sakra. Tak znovu. Ace Ventura je stručně vzato íha-ha-ha frrrrrrr. Ještě jednou... Tento film pojednává o mňaůůůůů, mééééé hudry hudry....... Do pr.. prostě za 3. ()

padlar

Velmi podařená komedie. Když jsem tento film viděl v dětství poprvé (podruhé, potřetí,...) mohl jsem se u něj potrhat smíchy. Včera jsem si jej pustil opět. Sice už mi to nepřišlo zase až tak moc zábavné (jako kdysi), ale člověka to stále pobaví. A i trochu z nostalgie nemám problém dát čtyři hvězdičky. ()

HectorHagman

Jim a jeho xicht tisíckrát jinak..............podle mě paráda + mě těší účast Cannibal Corpse jelikož jsem stejně jako Carrey jejich fanda. ()

kusledu

Jima Careyho mam rád a v tomhle filmu doslova exsceluje, takže když mam špatnou náladu nebo se mi nic nedaří šáchnu do filmovýho archivu pro Ace Venturu :))) a ono to pomůže, už jen jeho hlášky a chování, přechoupne náladu ze špatný na dobrou :) dobrá komedie :))))) ()

Oxytocin

Pokud se správně usadíte do křesla, naladíte se do určité nálady, kdy vypnete mozek a jste alespoň trochu v očekávání co Vás asi čeká, tak Jim Carrey pomocí grimas, bláznivého chování a nejrůznějších hlášek předvede ulítlý a trhlý výkon, kde Vás určitě místy dostane do smíchu. Berte film s nadsázkou a pobavíte se... ()

andydufrsn

Jim Carrey v době své největší komediální slávy! Dějová složka filmu je lehce utlimena na úkor Carryho mimiky a situačních gagů. Ozdoboufilmu je pak Courtney Cox! ()

dendev

''Když se do pěti minut nevrátím, tak čekejte dál.'' Skvelý Jim Carrey, (vtedy ešte) Sexy Courteney Cox a dobre vyskladaný príbeh plný zvrhlých vtipov, čo väčšinou ani nedávajú zmysel... V mojich očiach sa stále jedná o jednu z najlepších komédií všetkých čias. 75% ()

Zbygniev

Bohužel tento styl humoru se mi vůbec nelíbí. Viděl jsem film asi dvakrát a stačilo mi to. Stupidní chování detektiva,kyselé gsichty a spousta dalších ujetých scén. Vůbec mi to nepříjde legrační ani vtipné. Taková komedie pro slabší...Dvě hvězdičky dávám za herecký výkon,který není v tomto stylu jednoduchý podat ()

SNCIS

"Co kdybych ti udělala ze života peklo na zemi, Venturo?" - "Já ti nevím... Já se ještě asi na vážnej vztah úplně necítím, ale dík za nabídku." - 70%. ()

MatyRock

Jeden z nejznámějších filmů Jimovi kariéry. Funguje na mě humor filmu, i když už ne tolik, jako když jsem byl mladší. Ale nostalgie taky udělala svoje. 4* ()

BH7

Já nevim no, Jim je vpoho, ať už dělá jakýkoli píčoviny, v jedničce se člověk občas zasměje, ale dvojku jsem úplně nedokoukal a během sledování jsem spíš dělal jiný věci, abych se nenudil, no a trojku jsem po stažení smazal, aniž bych se snažil na ní vůbec koukat, takže s Carrym bych se držel krapet jiných filmů. :) ()

Dalajlada

Tohle je Jim Carrey ve své nejlepší formě. Jeho grimasy jsou naprosto perfektní. Navíc jako milovník zvířat jsem tomuto filmu nikdy nemohl odolat. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)