Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Hal_Moore

Celý film je takový skoro dokonalý. K dokonalosti mu něco málo chybí. Něco, co by mne donutilo dát plné hodnocení. Možná je to nepříliš povedený scénář, málo akce, či scény bez Jackieho s Owenem pohromadě. Nevím. A je mi to líto. ()

Lynn

Zábavná akční komedie s Jackiem Chanem a Owenem Wilsonem. Už takový titulek napoví, že stačí vypnout mozek a bavit se nad gagy a hláškami, který fakt někdy nemaj chybu a jen občas sklouznou k hranici únosnosti. ()

genetique

Chan akoby popri mladšiemu kolegovi ožil a jeho funnykung-fu finty sú dokonalé. Film dokonca nestráca ani po humornej stránke skoro počas celého deja, zápletka banálna a neuveriteľná, ale dá sa odpustiť. 75%. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná akčná westernová komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho horšie filmy. Má priemerný príbeh o čínskom cisárskom vojakovi, ktorý v Amerike sprevádza zlato ako výkupné za princeznú, no kvôli lupičom sa od svojej skupiny oddelí. Časom sa s jedným z nich spriatelí a spolu odolávajú problémom na ceste zachrániť princeznú. Spracovanie je ale len priemerné, nemôžem povedať, že by som sa nudil, dej je pomerne rozmanitý a aj potenciál témy sa mu celkom darí využívať, ale má mnoho nezaujímavých scén a zle podaných prvkov, ktoré dojem podstatne znižujú. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale ani o väčšej spokojnosti hovoriť nemôžem. Je celkom rozmanitá a aj keď takmer úplne chýbajú kaskadérske kúsky, ale aspoň choreografia súbojov na rozdiel od pokračovania nie je zlá, no striedajú sa lepšie scény s horšími, prakticky polovica akcie ma nezaujala vôbec. Najviac sa mi páči súboj s indiánmi, akcia s podkovou na lane alebo ešte súboj s Rongguangom Yu. Herecké obsadenie nie je zlé, hlavné duo Jackie Chan a Owen Wilson hrá svoj štandard, aj keď v prípade Chana to platí len v rámci americkej tvorby, v Hong Kongu je neporovnateľne lepší, Lucy Liu ale v nudnej úlohe, podobne nudný je aj hlavný záporák, ale poteší aspoň príjemná vedľajšia úloha indiánky. Réžia je len priemerná, ale technická stránka je na dobrej úrovni. Vtedy na východe je o niečo lepší film, ako nasledujúci Šanghajskí rytieri, minimálne kvôli akcii, ale aj tak pre mňa prevládajú pocity zbytočnosti, ako z väčšiny Chanových amerických filmov. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 56%. ()

Eliott

Klasická komedie s Chanem. Průměrný příběh, vtip i bojové scény. Určitě je to však více než koukatelné 65% ()

Le_Chuck

Nuž asi mi to ešte nejakú tu chvíľku potrvá než sa naladím na Jackieho "hollywoodsku" vlnu. Predsa len som s jeho mladších čias asi až moc namlsaný aby som mu toto zblajzol. Sa divím, že na sa nesnaží so seba vymačkať na (relatívne) staré kolená maximum svojej mrštnosti a brzdí ho nejaký zapádný režisér len, aby mal Wilson viac priestoru na svoje xichtiky a priblblé fórky. Potenciál chalan ešte určite má, ale nič netrvá večne. Držím ti palce Jackie. ()

sud

Ač jsem očekával naprostý patvar, celkem to šlo. Hlavně Jackie Chan a Owen Wilson, jejich souhra byla dobrá. Průměrná taškařice, ale svižná a zábavná. ()

MM_Ramone

Tento krát ma Jackie Chan so svojimi zábavnými bojovými choreografiami celkom dobre pobavil. Mám rád príbehy spojené s westernovým prostredím. I keď sa jedná o nadnesenú komediálnu variáciu, akú ponúka zrovna tento film. Jackiemu tu dobre sekunduje preborník bečkových hollywoodskych filmov Owen Wilson. Najviac ma však potešila Lucy Liu v úlohe čínskej princezny Pei Pei. Jó, Lucy Liu, sa mi moc páči. Velice krásna aziatka. Radosť pozrieť. *** ()

Xmilden

Spojení Jackieho s Owenem Wilsonem je pro mě o něco více šmakózní než s Chrisem Tuckerem. Jedná se především o zábavu pro celou rodinu, která je napěchovaná spoustou příjemné zábavy, stejně jako westernovými odkazy. Za všechny bych mohl jmenovat postavu šerifa Van Cleefa. 60% ()

Gimp

Pohodová komedie se slusnymi dialogy a akcnimi scenami. Kdyz uz ale kecalka Wilsona tak s Benem Stillerem a kdyz uz Jackie Chana, tak v Krizovatce smrti - tam se mi libily akcni pasaze vic. ()

kinej

Tak to vypadá, že Jackieho filmům rozhodně Hollywood neprospívá. Tenkrát na východě je ve všem hodně slabý odvar toho, co už jsem od tohoto charismatického blázna viděl. Problém je, že film nabízí málo akce a místo toho nám cpe nějaký úplně debilní příběh. Místo řežby pak musíme sledovat, jak se hrdinové rozhádají, protože jeden řekl, že druhý nikdy nebude jeho přítel apod. Příběh samotný je tak průzračný, že si divák závěr domyslí už z filmového plakátu. A když už na akci dojde, nejde o nic mimořádného. Pár salt, přemetů, nic co by se mohlo rovnat například k Drunken Master. Ztráta času. ()

Jamal

Výborná dvojice Wison a Chan + "Sexcy" Liu. Nikoho v žádném případě neurazí a je to velice příjemná podívaná. ()

Fiftis

Skvelá westernová akčná komédia, kde Jackie Chan a Owen Wilson naozaj perlia. Navyše teda Chanovi úžasné bojovo-komické akcie, v tom je neprekonateľný. Spolupráca Jackie Chana a Owena Wilsona sa osvedčila a dôkazom sú ďalšie filmy na rovnaký motív napr. Rytieri zo Šanghaja. Jedna z najobľúbenejších komédií. Vo filme je veľa humorných scén a stojí za pozretie. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa chcú pobaviť u dobrého filmu. ()

lamps

Světe, div se, mnohem slabší než dvojka.. Skloubení westernu a známé kung-fu taškařice skřípe i navzdory novým obzorům, které Divoký západ podobnému příběhu přináší, a scénář, jakkoli naplněný snaživými odkazy, je jednak až příliš roztahaný a hlavně ve zvratech dost nezajímavý a plný klišé. Jediné, co funguje opravdu stoprocentně, je zábavná chemie mezi Wilsonem a Chanem, kteří si skutečně náramně sedli a pouze sledovat jejich společné rozmluvy je tentokráte mnohem vydatnější zážitek, než-li čučet na celý "někdo dostal do kulí, zasmějme se mu" příběh... 60% ()

JohnnyD

Síce nie až také dobré ako druhý diel, no už tu je na buddy dvojku Jackie Chan a Owen Wilson viac než radosť pozerať. ()

Indiana

Nejlepší hollywoodské dílo Jackieho Chana, navíc s Owenem Wilsonem, s nímž Jackie tvoří skvělé duo - prostě skvělá oddychová komedie, která mě kupodivu nejvíce baví o vánocích. ()

Stegr

80% - Super komedie, viděl jsem ji několikrát a pokaždé mě bavila. Scéna ve vaně je nezapomenutelná... ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)