Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Allien.9

Rozhodnout se mezi jedničkou a dvojkou je peklo. Nejdříve u mě na plné čáře vedli velkolepější "Shanghai Knights" (však jsem také tento díl viděla jako první), po několika dalších zhlédnutích jsem své rozhodnutí ale přehodnotila a do čela se prodral skromnější - o to však rozkošnější - "Shanghai Noon". Tak v čem je problém? Nedávno jsem si opět zhlédla výše zmiňované "Shanghai Knights" a zjišťuji, že jsou vlastně stejně dobří (tzn. stejně skvělí) jako "Shanghai Noon".:-) ()

kingik

Mně nějak přestávají bavit takto naivně vystavěné komedie. Nic proti dvojce Jackie Chan a Owen Wilson, ale jinak mě to nepohltilo. Není to vyložená nuda, ale je to vyložená kravina. ()

Anderton

Vtedy na východe má povesť možno najlepšieho Chanovho hollywoodskeho filmu, tak som to s ním pred pár rokmi riskol. Lenže mal som s ním hneď niekoľko problémov. Nemám príliš v láske Jackieho, zato ale film nemôže, na komédiu, aj keď akčnú, je 110 minút príliš veľa a film mi nijako zvlášť vtipný nepripadal. Chápem, že mnohým pripadá spojenie westernovej komédie s ázijskou akčnou legendou husto cool a film si parádne užili. Pokračovanie som už radšej neriskoval. ()

Kothy

Srandovní komedie s Jackie Chanem a Owenem Wilsonem. Z Jackieho se stane kovboj. Nejlepší je asi panákovaná a závěrečná přestřelka. :D "Panákovaná!" ()

predators

Svižná nápaditá komedie s vynikajícím hereckým obsazením, a to především. Tihle dva hoši to prostě táhnou a dokonale jim to klape, teda alespoń před kamerou. Pěkné a komické bojové scény a humorné hlášky, to tihle opravdu umí. U tohoto filmu nuda prostě nehrozí.85% ()

PetrPan

Zábavná oddechová taškařice, kterých je dvanáct do tuctu.   Ale zábavných šarvátek je tu docela dost, třeba souboj s indiány či duel(y) se šerifem jsou  moc fajn, Wilsonova komika lehce zbabělého natvrdlíka mi docela sedí, stejně jako Chanovo úsměvné pitvoření, čili není moc co hanit. Společná projekce se synkem se pak rovněž povedla, pro dvanáctiletého klučinu vynikajicí volba. Nenáročné trojčení. ()

klerik

Nudnejšiu úvodnú scénu uvidíte asi iba v argentínskej telenovele, ale film potom naberá obrátky, slovné prestrelky, a veľmi dobré bitky (oproti krotkej Križovatke smrti, nádhera). Jackie sa zaslúžene stáva americkou hviezdou a spolupráca s Owenom mu prekvapivo sadne... ()

SeBig

Myslel jsem si že na dvojku Chan a Tucker nic nemá, to jsem ale ješte neviděl Chana a Wilsona spolu v týhle pecce. Nehorázná, dobrodružná s důvtipem Wilsona a bojovýma schopnostma Jackieho bžunda. Pecka komedie. ()

LaciLC

Bláznivá komédia kombinujúca zbesilú akciu s vydarenými vtipmi. Plus skvele fungujúce a dopĺňajúce sa duo Chan-Wilson a princezná Lucy Liu. ()

Chrustyn

Jedna z těch nejlepších Chanovek, kterou netočil v rodné Číně. Slušná akční zábava s povedenými akčními scénami a vtipným Wilsonem. Volné pokračování je ale o dost lepší. ()

Arsenal83

Jackie Chan je môj najobľúbenejší ryžomat na svete a o toto je určite jeden z top 3 jeho filmov, teda minimálne v tej vtipnej rovine, hoci Šanghajskí rytieri sú pokračovaním, ktoré jednotku prekonalo. Film je vlastne aj poučný, videli sme tiež, že medzi Číňanom a Indiánom naozaj nie je až taký veľký rozdiel. V akčných scénach pôsobia Jackie a Owen ako novodobý Bud Spencer a Terence Hill, je to vtipné a zábavné a pri pozretí raz za čas sa film nikdy neošúcha. ()

sharky

Tenhle film má jednu velkou chybu, má miliónkrát lepší pokračování. Jinak se ale dočkáme pár pěkných chanových kreací a pár dobrých wilsonových vtípků. ()

anais

Slabý odvar z Chanových Hong Kongských filmů. Akční scény mi přišli trochu nepřehledné, a nedá se říct, že by jich bylo nějak moc. Owen Wilson mi z počátku přišel moc křečovitý, ale jak film ubíhal, měl jsem ho radši a radši. Chemie mezi ním a Chanem funguje, zdá se mi že mnohem lépe než mezi Chanem a Chrisem Tuckerem. Jackie Chan na divokém západě stojí za vidění, ale jen pokud po ruce nemáte nějaký jeho hongkongský majstrštyk. ()

MM11

Obvykle je ve zvyku si zanadávat na pokračování. A kdy se poštěstí aby ze dvou takřka identických filmů byl lepší ten druhý?. Ani Tenkrát na východě není špatný film, obsahuje humor a akci ve správné rovnováze, jen mu jednoduše chybí ta lehkost a umění Davida Dobkina. Na jedenkrát to ale stačí - Owen Wilson pobaví, Jackie Chan taky a Lucy Liu je třešničkou na dortu. ()

Ilicka

No, můžu říct, že to bylo neškodné. Místy vážně zábavné (panákovaná) místy drobet trapné, ale na odreagování dobré. Chanovy bitky stojí za to. Některé vtípky moc povedené. Navíc tady jsem si poprvé všimla Owena Wilsona. ()

Janek

Sympatická oddychovka a v rámci "scénářů Jackie Chana" velmi zdařilé. Dobrodružné, místy skutečně vtipné a hlavně naprosto nenáročné (což je pozitivum i negativum). Vyzdivhnout se ale musí chemie mezi Chanem a Wilsonem. ()

eraserhead666

Samo o sobě by to nebyl zase až tak špatný komediální film, už i proto, že Owena Wilsona mám hodně rád, ale proto, že to strašně smrdí hollywoodským trhákem jako dělaným pro novácké sobotní megafilmové večery a s vědomím, že Jackie Chan natočil nejen lepší, ale i humornější a akčnější filmy (před i po tomhle), to sice nijak neurazí, ale ani neohromí. Ono když se v takto "hvězdně" obsazené akční komedii nejvíce zasmějete koňovi, tak je asi něco špatně. ()

N.Strauber

Jackie Chan měl geniální nápad: umístit asijské bojové umění s prvky chanovské komedie na Divoký západ a náramně se to povedlo. Příběh samozřejmě stojí především na ústřední rozdílné dvojici ztvárněnou Chanem a Owenem Wilsonem. A je to lepší a vtipnější než Křižovatky smrti. Velmi zábavný film; je vidět, že i herci se při jeho realizaci výborně bavili. ()

ScarPoul

Som veľmi šťastný že som mal možnosť vidieť tento film asi stokrát a tiež som šťastný že mi to názor na neho absolútne nezmenilo. Každý správny chlap má mať rád westerny a keď má niekto rád aj ten Východ (ako ja) skĺbením týchto filmov vznikne neobyčajné dielko, ktoré je síce miestami naivné - amerika viete- ale myslím si že si to inak ani predstaviť neviem. Nech sa to vezme ako chce amerika skrátka VIE robiť komerčné filmy a v 90% všetkých prípadov ich robí sakra dobre. Veľmi sa mi páčilo sĺbenie komédie pretože Chan je na to stvorený a Wilson mu skvelo sekunduje - útek z väzenia alebo finále v kostole srší vtipom a tých správnym oldschoolovým dobrodružstvom alá honba za klenotom nílu alebo diamantom. Veľmi príjemné sprestrenie kde aj tie reálie dotvárajú kolorit streštenosti ale aj krásy čo sa na tento film sakramentsky hodí- pokračovanie rovnaké ak nie o trochu pestrejšie a rozhodne to naj z americkej produkcie Jackieho Chana ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)