Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

slatkac

Scéna, kde Wilson a Chan chlastají a zpívají panákovanou ve vaně, mě rozesmála nejvíc. Pangenhi taobaguh, laungho chen chen tebeh tanghu, yen yi chi ja bo yiu so, paeh paeh go sang huh, leang lehangua gaj si huh, san ge san ge gaj si huh, woe ge woe ge gaj se huh, liang ge liang ge gaj si huuuuuh!!! http://www.youtube.com/watch?v=5JMSH_Rzdl8 UNO MAŽ! ()

Lacike

Tak si Jackie splnil sen a natocil western, ale zeby to bola nejaka pecka sa neda povedat. Zapletka nie je ani originalna ani prilis zaujimava. Bitky su priemerne. Choreografia je jednoduchsia. Zaujala ma len scena v ktorej Jackie pouziva podkovu na lane. A potom snad este kratka bitka s Rongguang Yu za nieco stoji. Zvysok sedy priemer. Kaskaderske kusky prakticky ziadne. Ked ma na nieco nebezpecne dôjst tak je to predratovane alebo je pouzite ocividne CGI. Cely film vratane bitiek je skôr v americkom style, takze Jackieho ucast v takychto filmov je prakticky zbytocna, kedze nema moznost predviest svoje trademarky. A najväcsim sklamanim je humor. Jackie ta ma par vtipnych hlasok, ale Wilson je len otravny. Ako herec mi je sice sympaticky, ale vlastne si nespominam na ziadny film v ktorom by ma rozosmial. Ked mu na konci jedna postava povedala, ze prilis vela keca, tak mala svätu pravdu. Na Chrisa Tuckera sa absolutne nechyta. Takze vysledkom je ten najtuctovejsi priemer. 5/10. ()

JohnCZ

Nenáročná akční oddychovka s perfektně gumovým a řádně naspeedovaným Jackie Chanem a sympaťákem Owenem Wilsonem. Dějově nikterak objevné, ale je to dobře nahláškované a po stránce humoru takové správně střídmé a nepřehnané. ()

Marek1991

Tiež nemusím Wilsona a Chana, ale táto komédia bola celkom príjemná. Aj som sa zabavil, aj som sa miestami nudil, ale výsledok je pohodový. Sú to také hefty, ktoré sa hodia k predstaviteľom tých postáv. Takýto multikultúrny mix dokážu urobiť snáď len Američania. Komika divokého západu u mňa na úrovni Divokého Djanga, či Mavericka. ()

corpsy

Skvelé je zasadenie príbehu na Divoký západ. Vynikajúci situačný humor a svižné akčné scény robia z filmu kvalitnú hollywoodsku zábavu. A veľkou mierou k tomu prispela aj ústredná dvojica. ()

pivo

Super uletený film, ktorý pobaví každého. Asi jeden z najlepších hollywoodskych filmov Jackieho Chana. ()

FFilipCZ

Nojo..."Džekí" opět v akci, spousta humorných bojových scén, občas i nějaká ta akce. A samozřejmě jako vždy nesmí chybět ani třešnička na dortu v podobě závěrečných nepovedených scén - na to vždy čekám! ()

ArsenalEagle

Skvěle mi to sedlo, kdybych se zabíral vším tím okolo, tak bych musel hvězdičku sebrat, ale film mě pobavil a to se velmi cení.. Jackie Chan byl trochu drženej na uzdě(jak už povídal Sabrewulf), ale i tak dávám 5 hvězdiček.. 90% ()

blackrain

Jackie Chan a Owen Wilson vytvořili novou komediální dvojici a dopadlo to skvěle. Jackie byl opět ve vynikající formě a Owen mu skvěle sekundoval. Příběh je originální a nenudí. Třešínkou na dortu zábavy je sestřih nepovedých scén. ()

ABLABLABLA

Srdcovka. Už od mala ten film zbožňuju a není snad rok, kdy bych si ho nepustila. Přiznávám, že to není bůhvíjaké veledílo, ale copak poručím srdci, aby ten film nemělo rádo? Vždycky, ale opravdu vždycky se u něj nasměju na den dopředu. Jackie Chan sám o sobě je výborný bojový herec a vzhledem k tomu, že já mám radši komedie než jen akční filmy, vítězí u mě Jackie oproti Bruci Lee na plné čáře. A zde s Owenem Wilsonem tvoří skvělou dvojku. Nejlepší scéna? "Miluju bublinky" aneb ve vaně když hrají úžasnou čínskou hru aneb "Uno más prosím":) ()

Žralok

Tak trochu westernová komedie v hlavní roli s Jackie Chanem a Owenem Wilsonem. Po té co je unesena Čínská princezna se jí její ochránce vydává hledat na Divoký západ. Do země o které neví vůbec nic a proto se setkává s řadou nečekaných a komických situací. ()

MATADOR

Tenkrát to byly časy a pokud by v nich byla podoně střeštěná, sympatická dvojice s kráskou na vrchu, odstěhoval bych se tam. Jackie je prostě komik, jehož humor je velmi osobitý. ()

džanik

Slušných 70%. Toto, na rozdíl třeba od "opilé legendy", můžu vidět znova! Slabost pro Lucy Liu mám už od dob její "advokátní praxe". ()

Blackhand47

Tenkrát na východě je vcelku fungující westernovou komedií, která dává dohromady nevšední skupinu složenou z amerického podvodníčka, správňáckého čínského bojovníka a jeho schopné indiánské ženy. Film si samozřejmě dělá legraci z velkého množství westernových klišé a navrch je tu skvělý Walton Goggins, kdy je tenhle snímek jednou z jeho opravdu větších rolí. K filmu mám samozřejmě také pár výhrad, jako například trochu divně zpracované finále, které působí, jako by tam pár scén chybělo, ale pořád jde o slušný snímek, který stojí především na dobře vybrané titulní dvojici. 70% ()

major.warren

Tenhle film byl kdysi mým kultem, a dobře si pamatuji, že když ho dávali, vždycky jsem se chtěl dívat a vždycky jsem na něj čekal hodně dlouho. Bohužel ne vždycky jsem ho v televizi stihl a když se pak v programu objevil, tak jsem se samozřejmě zaradoval. Pro mě to byl takový opak Tenkrát na Západě po Americku a Čínsku zároveň. Osobně jsem ten příběh zbožňoval, a Jackie Chan a Owen Wilson mě neskutečně bavili. Sehraná dvojka lupiče Roye a strážníka Wonga byla mou oblíbenou filmovou dvojící. Film jsem v dětství viděl tak 3x, a potom až tak před dvěma lety a to snad poprvé víceméně úplně celý. Celkově jsem ho viděl tak 7x. Příběh je krásný, ale jak jsem starší, tak si uvědomuji, že je to vlastně taková typická americká sračička, ale zato dělaná s citem a duchem. Scénář vcelku dobrý. Skvělé hlášky a mnoho skvělých scén, jen sem tam něco okoukaného ba dokonce trapného, ale zase je to westernová komedie z Ameriky, takže si to vlastně takový film může dovolit. Jackie Chan a Owen Wilson jsou excelentní. O tom žádná. Lucy Liu či Tarantinův oblíbenec Goggins také ujdou. Vizuálně brak, ale vcelku vkusný. Hudba také ujde a vlastně je celý film hodně atraktivní. Je to film pro pobavení, ale je dělaný s citem a rozhodně si zaslouží shlédnout a možná i dostat nějakou cenu za komedii. Tom Dey natočil skvělý film, který mu sice občas vrže, ale jinak neztrácí na eleganci a dobré filmařině. Roy a Wong jsou už dnes kultem. U mě 65% a čtyři hvězdičky. Nejlepší scény jsou útěk z vězení, přestřelky a finále. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)