Charlieho andílci

Drei Engel für Charlie

Charlieho anjeli

Akční / Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Německo, 2000, 98 min

Soundtrack Ed Shearmur: 1. Independent Women, Pt. 1 ,2. Heaven Must Be Missing An Angel - Tavares ,3. You Make Me Feel Like Dancing ,4. True - Spandau Ballet ,5. Dot - Destiny's Child ,6. Baby Got Back ,7. Angel's Eye - Aerosmith ,8. Baracuda - Heart ,9. Turning Japanese - The Vapors ,10. Brandy (You're A Fine Girl) - Looking Glass ,11. Got To Give It Up (Part 1) - Marvin Gaye ,12. Ya Mama - Fatboy Slim ,13. Groove Is In The Heart - Deee-Lite ,14. Charlie's Angels 2000 - Apollo Four Forty ,15. Tangerine Speedo - Caviar ,(11.5.2011)

Nadějné herecké obsazení, nadějný rozjezd, cool hudební doprovod a styl: začal jsem se bavit. Po čase mé nadšení přešlo v pohodu a ta brzy v nudu. Tenhle film patří do kategorie ´šumáků´ - opět jedno dílko, které bohužel vyšumí. Jestli to bylo způsobeno blížícím se deadlinem a scénáristé neměli dostatek času na to vše promyslet a solidní začátek dotáhnout do solidního celku nebo zapůsobil efekt vyschlé inspirace, kdy počátečné nadšení z tvorby vystřídala křeč a rutina, to nevím - každopádně s blížícím se koncem jsem se bavil čím dál méně. Škoda.(28.1.2011)

Filmů,natočených podle seriálu je poměrně dost.Tohle je další přírůstek do rodiny,který probouzí andělské hrdinky z původního seriálu ze sedmdesátých let minulého století,který,ač nebyl nic extra,stal se klasikou(zřejmě i kvůli třem hlavním hrdinkám).Režisér McG andílky vzkřísil a moderním způsobem je "mrsknul"na filmové plátno.Vznikla tak vlastně klasická akčně-dobrodružná komedie s drobnými mysteriózními prvky.Scénář neoplývá žádnými extra nápady,ale je celkem slušný a funkční.Režisér nevymýšlí nic extra a snaží se hlavně rozparádit andělské trio a to se mu opravdu daří,neboť Diaz-Barrymore-Liu jsou opravdu k sežrání.Skvěle jim také sekunduje Bill Murray a stejně tak záporáci, zejména Crispin Glover a Tim Curry,jsou vynikající a je radost se na ně dívat.Režisér si libuje v akci a tak je jí tu spousta.Občas jí prokládá svými oblíbenými zpomalovačkami a občas přidá nějaký ten vtip.Celé to drží pohromadě velmi dobře,až mě to místy překvapilo,neb je to točeno jako jeden dlouhý videoklip.Naštěstí tvůrci nepřepálili stopáž a nesnažili se nic extra vymýšlet,jen diváka zabavit a potěšit.No a to se zadařilo.Občas to sice se zpomalovačkami režisér trochu přehání a občas jen tak tak balancuje na hranici příjemného nadhledu a úsměvné a nerealistické akce,ale onu pomyslnou hranici nikdy nepřekročí a film tak nevyznivá příliš úměle nebo dokonce trapně.Možná by mohl trochu ubrat oné videoklipovosti a trochu přidat příběhu.Hodně filmu pomáhá výprava,kamera a hudba.A samozřejmě andílci.Takže celkově vzato jsem byl spokojen a tuhle andělskou jízdu jsem si opravdu užil.Dávám tedy 75% a v klidu si počkám na další andělskou jízdu.(16.12.2011)

Slušná akční zábava podpořená skvělou a svižnou hudbou třeba od Fatboye Slima, Apollo 440 nebo od punkerů Blink 182 popřípadě metalistů Korn. Na film celkem slušné tempo, které sice občas zakolísá, občas ho zbrzdí čitelná chybička v ději, ale jinak je to dá se říct velmi slušnej cajmrsk. Bill Murray je skvělý komik, to dokázal už v nějaké řádce filmů a zde to jen potvrzuje, pokud tedy sám nechce být vtipný za každou cenu. Akční scény mají velmi slušnou úroveň a bojůvky zase choreografii. Navíc to, že hlavními postavami jsou dívky a ne tradičkní namakaní svalovci (nic proti namakaným svalovcům, ale když já sám hledám svaly stejne zbytečně jako slepý diamant v kupě šutrů, trocha té zdravé závysti se najde), pak má film i punc originality. Není to nic extra nad průlměr, ale taky to není nic extra pod průměr. Tudíž svižná zábava sokolové.(2.7.2004)

Šílená ptákovina, u které jsem se šíleně bavil. Hned od začátku jsem ale přistoupil na hru a musel vypnout mozek. Pro "pochopení" je si třeba uvědomit, že film vznikl jako remake úspěšného amerického seriálu ze 70. let, který byl navíc opakován nekonečnými sériemi kreslených seriálů. Neuvěřitelně sexy Andílci, dobře zvládnuté choreografie bojů, vtipné scény ("Strčte mi to do štěrbiny"). Jedna hvězdička navíc za (pro mě) skvělou Lucy Liu.(16.4.2005)

• - Zbraň, kterou si Bosley (Bill Murray) během věznění vykouše z chlebu, je Desert Eagle. Hubeňour (Crispin Glover) používá při honičce s andílky v průchodu mezi domy pistoli Luger P08 Parabellum používanou za druhé světové války. (dc125)

• - Jenny McCarthy byla jednou z kandidátek na roli Natalie. (viperblade)

• - Scénář filmu byl přepsán asi 30x, než byl považován za vhodný jak pro producenty, tak pro režiséra. Pracovalo na něm celkem 18 různých scénáristů. (viperblade)