Charlieho andílci

Charlieho anjeli

Akční / Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Německo, 2000, 98 min

• Terva

CHYBY VE FILMU - 1 - Když vybuchne kancelář, andílci tam chvíli postávají. Potom je několikrát záběr na Drew Barrymore. Ta má pokaždé jinak ušpiněný obličej. 2 - Když ke konci filmu bojují ve věži tak shodí dolů zvon. Za pár okamžiků je ale zvon zpět. 3 - Dylan visí z okna na střepu, který několikrát za sebou změní tvar a konzistenci. A spousta dalších.....(22.5.2011)

Bylo to v počátečních ročnících navštěvování Sedlčanského gymplu, kdy byla jako třídní výlet zvolena návštěva pražského multikina kde mají tu zvláštní věc – dolby. A já, jelikož jsem jako jediný v takovém kině už byl (Ronin) jsem ze sebe udělal samozvaného odborníka přes prostorový zvuk a vůbec všecko a nakonec jsem velmi těžce nesl, že ze dvou filmů, které jsme měli na výběr jsem šel pouze já a skupinka amerikanistů, nebo lépe řečeno antičechystů (to je český, to bude trapný) na Charlieho andílky a celý zbytek třídy včetně třídního se i přes mé intenzivní protesty ohledně nevyužití dolby kvůli kterému jsme tady, vydal na Cestu z města. A všichni byli nadšeni. Nakonec jsem byl rád, že jsem nikoho nepřesvědčil, páč by mi pak bylo vyčítáno, proč jsem je tahal na takovou blbost, že to nebylo vůbec realistický a navíc to bylo hrozně nahlas! Já ale seděl bez dechu zabořenej do sedačky a užíval si tu krásně potrhlou akci, našlapaná soundtrack, tři krásky jak kroutí zadkem a smál se! Charlieho andílci jsou dokonalá nenáročná a velmi hezky natočená zábava. Kdo čeká víc, ať vypadne z města!(11.3.2006)

• SOLOM.

Když už točíte absolutní blbost, je alespoň nutné do ní obsadit známé ksichty, no a nejlépe alespoň trochu pohledné herečky. Což McG splnil a tak tato ženská variace (no spíš parodie ala akční bondovky) dostala zelenou. Bylo potřeba jen naškrábat pár humorných dialogů, vymyslet co nejztřeštěnější situace, no a proti nim postavit nějakého toho slizáka, aby to mělo grády. Z trojice Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu – mám menší slabost hlavně pro tu třetí jmenovanou, ale ani zbylé dvě si nevedly zas až tak špatně. Hlavně Diaz se podařilo zamaskovat svůj kachní ksicht tunou make-upu (bez něj je to celkem hrůza, ač jako herečka není špatná). Takže ve výsledku se divák alespoň trošku zasměje.(21.4.2018)

Tak jo, těch skoro 100 minut jsem se dobře bavil, ale víc než *** prostě dát nemůžu, to bych se sám před sebou musel stydět:) Tak strašlivě cool film, který si nehraje na nic víc než na efektní doprovod k chroupání popcornu, a který zřejmě sponzorovaly továrny na bryndáky, tu nebyl dlouho předtím ani potom. Jednotlivosti rozebírat nebudu, budu se věnovat tomu hlavnímu - Drew a Cameron jsou opravdu hezké, když se právě zadaří, ale pořád drží svoji (mně nevyhovující;)) fazónu. Bill Murray to šéfuje opravdu s přehledem, ale je to přece jenom vedlejší postava. Hm, koho jsem to vynechal? Jasně, Lucy Liu, na tu se lehko zapomíná...tohle byla urážka;) Právě Lucy je ten nejdokonalejší Andílek, a taky se tak chová. Nikdo nemůže pochybovat, že se zrodila skutečná bohyně, ale i kdyby předvedla se zbylými Andílky lesbickou scénu, na čtyři hvězdy to nedá:) PS: Na to, jakou nulu Sam Rockwell hraje, je nehorázně rulezní:) A abychom nezmínili hudbu, že ano...cool výběr, skoro jako má ve svých filmech Quentin Tarantino:) Jo a skladatelská hudba...Ed Shearmur nadechující se k famóznímu sólu v K-PAX...neuškodí, ale ani nic extra nepředvede.(29.1.2005)

• Yardie

Byla to taková ptákárna, která se snad ani nedala brát vážně. Ani nevím, jak to pořádně popsat. Na holky se koukalo fajn, příběh klasika, zpracování - takové zvláštní. Nevím, jestli to byla parodie nebo prostě to mělo vypadat tak arkádově a nadsázkově. Každopádně, pokud to byla nadsázka, tak neměla styl a švih a pokud parodie, tak to nemělo vtip. Prostě to bylo tak podivné, až trapné některé ty věci. Fakt nevím, jak přesně to popsat. Howgh!(12.1.2011)

• - Zbraň, kterou si Bosley (Bill Murray) během věznění vykouše z chlebu, je Desert Eagle. Hubeňour (Crispin Glover) používá při honičce s andílky v průchodu mezi domy pistoli Luger P08 Parabellum používanou za druhé světové války. (dc125)

• - Hubeňour (v originále Thin Man) ve filmu neřekne ani jedno slovo. (viperblade)

• - Když se Viv (Kelly Lynch) objeví ve vile Knoxe (Sam Rockwell), Knox ji uklidňuje slovy: "Viv, you're obsesed. All the work and no play makes Viv a dull girl". Jde o narážku na Kubrickův horor Osvícení (1980), ve kterém se opakovala věta:  "All the work and no play makes Jack a dull boy" (Dzejkobkrasa)