John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Lacike

Nemam prilis rad filmy, ktore vyuzivaju nabozensku tematiku a aj Constantine mi prvykrat nesadol natolko, ze som ho ani nedopozeral, ale po rokoch som mu dal sancu a na moje prekvapenie ma zacal bavit natolko, ze som si ho kupil na DVD. Prvykrat mi to nesadlo asi kvôli nespravnym ocakavaniam. Cakal som od toho naslapany akcniak s klasickymi akcnymi scenami. Ale namiesto toho to je mysteriozna detektivka s jedinou prestrelkou, ktora trva len par sekund. Zvysok akcnych scen vyzera tak, ze sa objavi nejaky digibubak a Constantine povie nejake zaklinadlo, pripadne pouzije nejaky posvätny bazmek a bubak zmizne. Takze po akcnej stranke nic uchvatne, ale po trikovej celkom slusne. Hlavne to je ale neskutocne stylovo natocene a pacili sa mi vsetky tie nevsedne uhly kamery. Tentokrat ma dost bavila uz aj cela ta mytologia, takze som sa nenudil ani pri patracich pasazach. Film ma aj slusnu atmosferu a herecke obsadenie dopadlo tiez dobre. Skvela dvojka Reeves a Weisz. K tomu kopa zabavnych divnych postaviciek a ako bonbonik satan Stormare. Doteraz nechapem preco nevznikla dvojka. Ved trzby to malo celkom slusne. 8/10. ()

Gary

Nemůžu si pomoct. Zábava jako vyšitá. Podle mě Reevesova nejlepší role (sbohem Neo), Ať žije Satan úchyl a ať nežije Gabriel(a) bez křidýlek (v těch obinadlech i bez prsíček). Teď jsem zvědavý, jak se s tím vyrovná odmítnuvší Cage a jeho Ghost Rider. Ale už se "pekelně" těším. Francis Lawrence překvapil a hudba zní rozhodně líp ve filmu, než na soundtracku. Ale pokračování bych raději nedoporučoval (kvůli kritikům). :/ ()

PROROK14

Veľmi dobrý film. Myslím že dosť dobrý scénar a kamera. Niesom expert do toho ale tak mi to pripadá. Obľúbený Keanu Reeves v tomto filme ako tuhý fajčiar John Constantine tu vyháňa diabla naspäť do pekla. Tento film si zaslúži vyššie hodnotenie takže u mňa 85% ()

BoPo

Constantine patrí medzi horúcich kandidátov pre titul najlepšej adaptácie komiksu, akú som kedy videl. A po Neovi z Matrixu, druhá najlepšia postava pre Keanu Reevesa. Ešte prihodím, že sa tu vyskytuje najviac cool verzia diabla a máte myslím jasno, že je nutné vidieť. ()

maseer2

Neo je zpátky! nikdy by mě nenapadlo, že film zabývající se křesťanskou tématikou může být tak zatraceně cool.. silné 4*! ()

GeusX

Akce, napětí, mystično, horor, skvělé zpracování. Při sledování se pokaždé tetelím filmovým blahem. ()

BrooksW.Here

"Constantine" je film, ktorý miestami pripomína Exorcistu, ale sám o sebe je oveľa zaujímavejší a plynulejší ako Exorcista. Je to film, v ktorom sa Keanu Reeves ukáže ako niekoľkonásobne väčší frajer než Neo v Matrixe. Film, po ktorom si už nikto nemôže byť istý tým, či je Al Pacino stále tým najlepším filmovým diablom, ale hlavne je to film, ktorý vám ani na moment nedovolí spustiť oči z obrazovky, pretože je neskutočne pútavý. Skúsim to napísať trochu zrozumiteľnejšie 😄. Takže, Keanu Reeves ako John Constantine bol skvelý, v tejto úlohe si neviem predstaviť nikoho iného, celý čas do tohto filmu perfektne pasoval... A najlepšie na tom je, že všetci ostatní herci ho parádne dopĺňali, Rachel Weisz ako sestra zosnulej Isabelly bola výborná a Peter Stormare ako samotný Satan bol priam mrazivý a aj keď bol na scéne iba niekoľko posledných minút, svoju úlohu zohral bezchybne, diabla by som si s jeho tvárou mohol veľmi dobre predstaviť... K vynikajúcemu hereckému obsadeniu prihodím ešte kvalitný soundtrack spolu s pekelne prepracovanou kamerou a vyjde mi z toho naozaj zaujímavo spracovaný a kvalitný film, ktorý by som si pokojne pustil ešte raz. Páčilo sa mi aj to, ako bolo spracované samotné peklo, nikdy by som si ho nepredstavil takto, ako horiaci a rozfúkaný postapokalyptický svet, moje vidiny vyzerali skôr na nejaké jaskyne plné vriacich železných kotlov s nepretržitou prítomnosťou lávy (niečo podobné ako Nether v Minecrafte 😁). Constantine s istotou prekonal všetky moje očakávania... To by bolo odo mňa asi všetko, s čistým svedomím môžem dať 9 pekelných kresiel z 10, rozhodne odporúčam 😎. "When I was a kid, I could see things. Things humans aren't supposed to see. Things you shouldn't have to see." ()

murakamigirl

Ja nie som ani trochu priaznivcom komiksových spracovaní, tento žáner pre mňa zostáva nepochopený... málokedy mu preto aj dávam šancu. Tiež som na tento film počula dosť dobré ohlasy, a tak som prekonala žánrovú nechuť :) a proste si ho pozrela. A potom znova... Vôbec to nebola nuda, práveže som sa výborne bavila. Reeves bol taký presvedčivý, až to mrazilo. Temný hrdina, ktorý nechce byť temným. A v skutočnosti ním ani nie je. Svižné rozprávanie, zaujímavé postavy, inteligentné rozuzlenie a dosť dobré prevedenie pekla))) (Nejak tak si ho ja predstavujem, keď si ho už predstavujem...) Zopár myšlienok naozaj stálo zato a hlavne - boli podané viac ako úprimne - čo sa cení.. VYNIKAJÚCI Keanu Reeves, vynikajúca Tilda Swinton. Na druhýkrát ozaj poteší ešte viac- úplne súhlasím. ()

adamo_znk

Nemainstreamový stylový komixák, který se od klasického blockbusteru liší až depresivní atmosférou, originálními nápady a celkovým temným feelingem. Film plyne pomalu, bez přítomnosti účelově přehnaných akčních scén - což cením. Je to vlastně dosti originální žánr - hororovo-mysteriózní thriller/komixový film naprosto sedí. Obsazení postavy Hellblazera Johna Constantina Keanu Reevesem byl dobrý krok, stejně jako nemám žádný problém s Rachel Weisz. Třešničkou na dortu hereckého ansámblu je odzbrojující Peter Stormare v přímo exkluzivní roli! ()

moviesfan

Tenhle film mi sedl díky skvělé atmosféře, kvalitním hereckým výkonu a hlavně ději. Ten byl zpracován více než dobře. Moc věcí bych filmu nevyčítal, protože jsem ani žádné vážnější nedostatky při sledování neobjevil. Takže parádní filmeček. ()

JohnCZ

Nekomiksový film podle komiksu. Keanu Reeves v atypické roli vymítače démonů a dalšího pekelného šmejdu hraje vcelku obstojně, zejména však efekty dělají z filmu hodně cool podívanou, protože takhle hnusné a děsivé potvory jsem už dlouho neviděl. A to se Constantine nepředstavuje ani jako horor. A abych nezapomněl, je to taky jedna z prvních větších rolí "toho kluka z Transformers". ()

m.krudenc

Tahle hořko-sladká role Reevesovi opravdu nesedla. Celý příběh působí podivně a nepřesvědčivě. Nevím co jiného dodat...snad jen že je to zajímavá podívaná ale bohužel úplná slátanina (budliky , budliky). ()

Blofeld

Skvělý, velice zábavný film s triky, které na rozdíl od mnoha jiných akčňáků vůbec nepůsobí samoúčelně. Reeves podává slušný výkon a taktéž Rachel Weiszová, ale skutečný šmrnc tomu dodává až Tilda Swintonová v dosti nespravedlivě upozadněné roli sviňáckého archanděla Gabriela, kterou hraje způsobem, který by jí v ambicióznějším filmu stoprocentně zaručil vedlejšího Oscara. Bohužel vystupuje jen ve dvou scénách, čímž si to u mě scénárista tak trochu rozházel... lepší čtyři. You're fucked! ()

corpsy

Parádny film. Jednoducho povedané. Hlavne Keanu Reeves bol dobrou voľbou, aj keď zo začiatku sa typovo do úlohy nehodil. Skvelá vizuálna stránka, pútavý príbeh. Jeden s tých najsvetlejších bodov roku 2005, ktorý vo filmovom svete nebol celkovo nijako oslnivý. ()

Marek1991

Nemám rád, ak sa niekto rúha a toto bolo podľa mňa veľké prekročenie hraníc, takto urobiť film a pritom to ťaží peniaze. Hviezdu dávam za poriadny horor a to, že ma to nabudilo, aby som bol lepším človekom a žil podľa viery, ale inak z kresťanského hľadiska sú to sprostosti, najmä si zobrať na mušku anjelov, akési vyslobodenie ženy z pekla, nahliadnutia tam, taktiež mnoho rôznych záležitostí, ktoré ozaj neboli pekné. Keby to spravili moslimom, boli by nepokoje dosť pravdepodobné, ale do kresťanov si opäť rýpli, som smutný z rozmýšľania Hollywoodu niekedy. ()

Padme_Anakin

John Constantine je už roky moje oblíbená filmová postava, cynik sršící černým humorem, pohybující se mezi dobrem a zlem, mezi anděly a démony, mezi nebem a peklem, až mu na dveře zaklepe krásné dvojče... Gabriel v podání Tildy Swintonové fantastický a přesto, že na první dobrou vypadá, že mu drblo, jeho úvahy o lidech jsou k zamyšlení... ()

Crazer

Zajímavý souboj světů adělů a démonů. Nebe i peklo jsou tady za každou zdí a za každým oknem. Tyto světy stojí vedle sebe, a my vězíme mezi nimi. Poloviční démoni i poloviční andělé tu žijou s náma. Říká se tomu rovnováha. Originálně natočený film s jistými okultnými věcmi, který člověka jistým způsobem přitahuje. Pro mě slušných 80%. ()

El Pistolero

7/10. Jak se praví v Písmu, cesty Páně jsou nevyzpytatelné... Už jsem možná trochu rozmlsaný, když tento jinak velmi solidní film hodnotím jen třemi hvězdičkami. Famózní Keanu Reeves (společně s Neem jednoznačně jeho nejnezapomenutelnější role), zdařilá vizuální stránka, temná atmosféra, nápadité ztvárnění cesty do záhrobí, cool hlášky a více než uspokojivé finále s vtipným bonusem. Přesto jsem se chvílemi trochu nudil a ve výsledku v tom nevidím o moc víc než jen dobře koukatelnou popcornovou podívanou. Jsem však silně navnaděn přečíst si comicsovou předlohu. UPDATE: V poslední době hodně často měním hodnocení druhý den po zhlédnutí... ()

liquido26

Viděno už podruhé. Hodnocení zůstává stejné. Matt Ryan je sice víc cool Constantine než Keenu Reeves, ale tenhle film je taky dobrej. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)