Reklama

Reklama

Ďáblův advokát

  • USA Devil's Advocate (více)
Trailer

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

(více)

Recenze (968)

POMO 

všechny recenze uživatele

Videné druhý krát 18 rokov po premiére v kine a zdvíham na plných 5. Takéto scenáre sa v deväťdesiatych rokoch písávali pre žánrové pobaveníčka! A tí herci! A tá výprava, či už interiérová alebo využívajúca kulisy New Yorku! Čo sa to dnes deje s Hollywoodom?! ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Al Pacino, který by udělal zážitek i z čtení návodu na jízdence hromadné dopravy, byl jako John Milton bezkonkurenční, i když Keanu a Charlize taky nebyli zlí. Mírně mě zaskočila Lomaxova matka, která ve své náboženské fanatičnosti naháněla větší hrůzu než samotný ďábel. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Když bych se pokoušel sestavit žebříček nejlepších hereckých výkonů všech dob, Pacinův ďábel by byl určitě zatraceně vysoko. Brilantní studie, v níž drzý úsměv a divoké křepčení funguje stejně dobře jako Hackfordovo labužnické zneklidňování zvuky a temnými tóny orchestru. I Reeves boduje, ale nejvíc si cením scénáře, který dokázal nejen ustát kombinaci pekelnické fantazijní nadsázky s realistickým thrillerem, ale takřka geniálně jej zakomponovat i do existenciálního kontextu lidské marnivosti a nestability všehomíra. Pecka s náběhem na pět hvězd... ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Excelentní thriller se slabším rozjezdem, ale zato výborně vypilovaným finálem. Al Pacino je s přehledem nejlepším filmovým satanem a Nicholson s Keitelem mu nasahají ani po nehet na malíčku pravé nohy. Reeves konečně potlačuje fámy o svém neherectví! Pekelná pětihvězdičková záležitost, možno vidět několikrát bez ztráty jakéhokoliv kouzla... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má čtyři veliké klady. Al Pacina, jehož kreace ďábla je jedinečná. Charlize Theron, která jako žena propadající se do šílenství je ještě lepší. Dále skvělou hudbu Jamese Newtona Howarda a nakonec zajímavý neotřelý děj. Keanu Reeves se snaží, ale na první dva jmenované nemá. Výborný thriller. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Rozhodně jde o zajímavý námět, který vás donutí nad dějem přemýšlet, slušně zpracovaný, perfektně odehraný (hlavně démonický Al Pacino nemá chybu). Když jsem ale viděla film podruhé, už na mě tolik nezapůsobil. Možná mu dám ale ještě třetí šanci, protože když narazím na tenhle profil, mám chuť se na to podívat znova... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích...tak tahle věta mi zní v uších už hezky dlouho, spolu s pěknou řádkou dalších skvělých dialogů. Devil's Advocate je rozhodně můj nejmilejší film. Keanu Reeves je skvěle bezskrupulózní, Al Pacino je nepřekonatelný, Charlize a Connie štědře dodávají nezbytný sex-appeal, hudba Jamese Newtona Howarda probouzí ty správné pocity v tu správnou chvíli, scénář nemá chybu, kamera a trikaři předvedli kouzla jen aby nám připravili tuhle podívanou. Za to si zaslouží minimálně šest hvězd. Příběh má skvělou gradaci, závěrečnou půlhodinu bych popsal asi takhle - po nejpříšernějších pěti minutách následuje 25 minut nejgeniálnějších. Pokud máte možnost, sežeňte si anglický originál, přece jen i přes kvality českého dabingu něco nevyzní tak jako in English. Vanity is definitely my most favourite sin... Po víc jak deseti letech a bezpočtu repríz stále neochvějně za 100%. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vždycky fascinovaně pozoruji ten závěr, ve kterém Pacino skloubí shakespearovský způsob projevu s neskutečným hereckým nasazením, díky kterému mám skoro chuť jeho postavě fandit. "Já jsem humanista", není důležitá absurdnost toho tvrzení, důležité je to, že by mu to člověk i věřil. Pacinův Satan je jednoznačně jednou z nejlepších filmových postav, co jsem viděl a právě proto bylo třeba vícero projekcí, abych docenil i Reevese a Theronovou - oba si tu sáhnou na dno a oběma jsem věřil veškeré emoce (a způsob, jakým trpí postava Charlize, to je neuvěřielně intenzivní část příběhu, která by sama o sobě mohla sloužit coby torzo nějakého vlastního filmu). Scénář je podobně jako třeba u filmu V moci ďábla obdivuhodný ve svém ladném skloubení mystického a racionálního a i když je film možná o trošičku delší, než by bylo třeba, každou minutu je zajímavý. "Proč právě právníci? Protože se dostanou všude." Po čertech pravdivé... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

John Milton je takový žoviální postarší pán. Ďábelsky přesvědčivý a rád se oddávající satanskému tangu. Jeho šarmu je těžké odolat. Ve skutečnosti je jenom málo lidí, kteří mu odolávají dodnes. Odměna za jeho náklonnost totiž málokoho nechává chladným… Kde se vzal, tu se vzal jakýsi Taylor Hackford a natočil dvouapůlhodinové metaforické (či metafyzické?) soudní drama s Alem Pacinem, Keanu Reevesem a Charlize Theron. Film je to skutečně „velký“, téma, které rozebírá ostatně také. Ale ne díky režii, která by občas potřebovala popohnat, nýbrž díky hereckým výkonům tato studie zkaženého měšťáka funguje. Na nich stojí (všechny scény s Pacinem) a s nimi padá (většina společných scén Reevese a Theronové). Film velice neotřelým způsobem nahlíží na zlem nasáklou lidskou společnost, nebojí se ironie a ke konci se mění až v ukrutně černou komedii. Je zde poměrně hodně – na první pohled nepodstatných – motivů, které potěší diváky opakovaně se vracející k jednomu filmu a hledající v něm skryté symboly. Znalost „explicitnějších“ satanských hororů jako Rosemary má děťátko, Vymítač ďábla, či upírské Interwiev s upírem se počítá za výhodu, nikoliv za nutnost. Ďáblův advokát je zábavným a chytrým snímkem, jenž potěší téměř každého. Jenom dle osobního zájmu a znalostí někoho více a někoho méně. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Melies, Kaka, Eddard, Jordan, Fr, Callas ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Když něco neuděláte, můžete toho leckdy pokazit víc, než kdybyste udělali cokoliv. I REST MY CASE... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Vynikající mysteriózní thriller, v němž Al Pacino odvádí úžasný démonický výkon. Příběh se rozjíždí pozvolna, dokonce jsem zapochyboval, že se avizované nadpřirozeno vůbec projeví. Od poloviny to naštěstí chytne ten správný směr, Satan perlí, Charlize Theron působivě blázní a Keanu Reeves se v tom pěkně veze. Dokázal bych si představit o asi třicet minut kratší stopáž, ale nevadí, nenudí to ani takto. 9/10 Horror movie of the year ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Výborný thriller s jedinečným Al Pacinem, který je ďábelštější, než samotný vyslanec pekel. Charlize Theron hraje narušenou velmi dobře a i Keanu Reeves se snaží v roli advokáta, co mu síly stačí. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Filmová ukázka životopisu Tomáše Sokola s vynikajícím hudebním doprovodem Jamese Newtona Howarda .Vážně, ale musím říci , že tento film je hodně démonický díky Al Pacinovi.Charlize Theron nám opět dokazuje že .není jen krásná žena ,ale i velmi dobrá herečka.No ambice vedou někdy do pekla hold.Tenhle film však do nebe,ale filmového. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ani jsem netušil, že Ďáblův advokát dokáže být takové napínadlo, protože prvních půlhodiny rozhodně jde odničeho nikam a teprv když se začnou dít divné věci, dává to všecko dohromady nevídaný smysl, jenže si to pohorší závěrem. Závěrem tak dlouhým a napínavým, že mi příjdě, jak je neskutečně přitažený až ke dnu. 144 minut filmu dávají docela zabrat. Nebránil bych se tomu, kdyby film mohl být o něco kratší, protože ten konec tomu dává rozhodně velký záhul. Poslední soud totiž nadejde a Keenu Reeves pozná v čem je jádro pudla. I já poznám v čem to všecko tkví, ale koncem to bohužel nezachrání. Rozhodně to není špatný film, ale nedokážu souhlasit se zdejším hodnocením. S Keenu Reevesem jsem se nedokázal spřátelit, délka mi přišla přehnaně dlouhá a natahování děje zbytečné. Každopádně to účel splnilo a já zůstal napjatý až do konce. Tímto tři hvězdičky dávám ze zklamání, které ke mě přispěchalo a nijak nepotěšilo. Ďáblův advokát je dobrý film, má v sobě démonického Al Pacina. Ten tomu určitě dává co proto, takže s tím si film rozhodně může podat ruce, ale jinak je to všecko podle mě takové šedě průměrné a ani Keenu si s tím neporadí. Al Pacino prostě zvítězí na plné čáře, ať si kdo řiká co chce. --- Kdo jsi? - Mám spoustu jmen... - Satan. - Říkej mi "tati"... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $57miliónovTržby USA $60,944,660Tržby Celosvetovo $152,944,660║ šikovne zvládnutý thriller, herecky brilantne zahrané, Charlize je zláta v každom ohľade /80%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Al Pacino a jeho pohled Dábla, krásná a přitažlivá Charlize Theron a mladý neznalý a ambiciozní K. Reeves... Výsledek??K těm 5* mam něco dodávat?jen bacha na popálení u tak žhavého díla se nejde divit ničemu. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Skvělý thriller s perfektními hereckými výkony, velice a velcie povedeným scénářem. Nevstanete, dokud to nedokoukáte. ()

gouryella 

všechny recenze uživatele

Vynikajici thriiler, film, ktery je schopen udrzet divakuv zajem od zacatku az do konce. Nadmiru povedeny scenar doplneny nadprumernymi vykony (v pripade Al Pacina vykon excelentni). ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Myslím, že zrovna kvůli tomuto odmítl Keanu Speed 2 - jestli to tak je, tak jde o geniální rozhodnutí. Keanu zde podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Vrcholem filmu jsou ovšem scény, v nichž se vyskutuje ďábelský Al (docela mi sedl i dabing Karla Heřmánka), jeho závěrečné svádění je lahůdkové. Na můj vkus ovšem trochu delší, než je třeba. ()

Související novinky

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

25.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere…

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

21.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.…

Reklama

Reklama