John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Anderton

Tak na druhý krát musím zdvihnúť hodnotenie. Je to velmi drsný film, čo vám dojde už po piatich minutách. Scenár je neotrelý, ukáže sa nám velmi originálny satan a režisér sa celkovo z ničím neserie, ukáže príťažlivé peklo, čo bohužial neplatí o I am legend. Rola stvorená pre Reevesa, ktorý už ani nemôže hrať ludí, iba mimozemšťanov alebo podobné skrachované nadprirodzené indivíduá ako tu. Podobne odvážne spracovanie komixu ponúka už iba Watchmen. ()

Carol Pifková

Neviem, prečo, asi je to kvôli hercovi Keanu Reevesovi, ale mňa ten film moc nechytil, ten herec mi je nesympatický a asi ho mám už vsugerovaného ako neobľúbeneho Nea. Rachel tu bola skvelá ale proste asi som divná a ukameňujte ma ale mňa to moc nebavilo. Finíto ()

Frajer42

Docela slušné akční fantasy. Rozhodně však nečekejte žádný zázrak. Dokonce tuším, že jsem kdysi hrál i stejnojmenou hru. V obou případech mě Constantine bavil více než třeba takový Matrix. Herecké výkony v rámci možností pěkné. Efekty rovněž. Kdo by náhodou neznal význam slova mysteriózní a chtěl se ho dozvědět, tak není nic snažšího než zkouknout tento film. Příběh v tomto filmu jiným výstižnějším slovem označit nejde. Film byl na mě docela dlouhý, tudíž jsem se nezvládl vyhnout nudě. Kdo to zvládl, ten má můj nekončící obdiv. Relativně vysoké hodnocení a absuletně vysokou oblíbenost docela nechápu. Mně tento film skutečně vyjímečný nepřipadá, a to v žádném ohledu. 2* ()

boshke

Jo, líbila se mi Stormareova epizoda Lucifera, líbila se mi dvojka Reeves - Weisz. Ten příběh je však celkem blábol. Hezky zabalený a prezentovaný, ale pořád blábol... 60% ()

Kothy

Parádní film s Keanu Reevesem podle komixové předlohy Alana Moora. Najedeme tu spoustu známých postav i herců. Nemá to na své cestě vůbec jednoduché. Dobro i zlo je proti němu. Líbilo se mi to víc než seriálová verze. "To je dračí oheň." ()

swamp

Francis Lawrence vytvořil svět, který stojí za to, aby ho člověk zkoukl několikrát. Apatický Keanu Reeves a nádherná Rachel Weisz hrají výborně..a Lucifer..však se podívejte sami! :) ()

Sašenka165

Constantine mě docela dostal. Komix jsem nikdy neměla v ruce, takže mi vůbec nevadí, že některé věci neodpovídají. Herci jsou skvělí, akce je skvělá a celý je to skvělý. Nejvíc mě zaujal "zlý" archanděl Gabriel a ďábel, z kterého doslova odkapával dehet :-) ()

meave

Medzi nebom a peklom je zem. Miesto, kde anjeli a démoni dodržujú vopred dohovorené pravidlá a hrajú hru „kto z koho“. Je viac dobrých, či zlých? Ale rovnováha bola narušená. Kopija osudu sa vynorila z útrob a boj sa môže začať. Umierajúci John Constantine sa musí postaviť čelom k faktu, že sa na neho teší sám diabol. Píšem to, pretože ma spočiatku miatol príbeh, ale potom som si už vychutnala všetko, čo sa vychutnať dalo. A bolo toho dosť, napriek tomu, že nie som milovník tohto žánru. Tento temný príbeh z cynikom v hlavnej roli za to stojí a Gabriel predbehol v charizme tuším všetkých. Malá rada na záver – nekupujte si pukance – mohlo by vám zabehnúť. ()

Eawy

1x som videla film, môj dojem? Úžasné. 2x som videla film, môj dojem? Užasné. 3x som videla film, môj dojem? Ak ho neuvidím ešte raz, bude sa mi o tom snívať. (Nesnívalo sa) Satan bol naozaj strašidelný. Jediná vec, ktorú môžem vytknúť je občasná podobnosť Constantina s inými postavami Keanu Reevesa. 85% ()

predators

Vymýtač ďábla trochu jinak, než jsme zvyklí. Atmosféra se soustředí, spíše než na hororovou podstatu věci, na profily jednotlivých postav. Hlavně jejich případná úmrtí jsou doprovázeny efektními triky a obzvláště peklo vypadá jako místo, kam bych se vážně nechtěl dostat. Ministerstvo zdravotnictví varuje: Kouření a kopí osudu zabíjí! 75% ()

nascendi

Nemôžem napísať, že ma Constantine sklamal, pretože som o ňom nič vopred nevedel a teda ani neočakával. Mohol som ho však vypnúť už na začiatku, keď bolo zrejmé, že tento žáner ma neoslovuje ani najlepšími predstaviteľmi. A Constantine je aj v rámci žánru iba priemerný až podpriemerný. Nemám čo pochváliť. Na oboch hlavných predstaviteľov sa síce dobre pozerá, ale to nestačí. Oceniť teda môžem iba to, že sa mi nahralo iba 90 minút a nemusel som ho teda pretrpieť do konca. Chvíľu som rozmýšľal nad tým, čo takýto film prinesie pre duchovný svet diváka. A potom som toho nechal. ()

PetrPan

"Ale vždyť já věřím v Boha. - Ne, ty nevěříš, ty víš a v tom je rozdíl." John Constantine, člověk se zvláštním nadáním vidět vlastně objektivní skutečnost. Průser, který nemůže vést k ničemu jinému než nenapravitelnému cynismu a přesně takový on je.   Keanu v jedné ze svých nejlepších rolí, kde si nemusí hrát na akčního hrdinu a přesto jím vlastně je.   Kdyby si takovouhle laťku udržely filmové komiksy, možná bych byl jejich nadšeným fanouškem.  Formálně vytříbený styl, kde ladí každý záběr, každý detail. A dobrý čich na herce, nejen Keanu, ale i Tilda, Stormare, Weisz.. ach.  Repríza po letech a neměl jsem strach, rozkošné jako vždy. ()

Slarque

Hellblazer patří ke komiksům, se kterými jsem nikdy nepřišel do kontaktu. Filmová adaptace mě zaujala poměrně originálním ztvárněním pekla, důsledně budovanou atmosférou a slušnými hereckými výkony. Keanu, Rachel a další jsou v pohodě, ale opravdu zajímavé kreace předvádějí Tilda Swinton a hlavně Peter Stormare, který si celý závěr ukradl pro sebe – nádherně zvrácená miniatura! Jak se mi v jednotlivostech zdá film povedený, jako celek mě zase nijak zvlášť neohromil. ()

zahadna

Zaujímavý film už na prvý krát...perfektné obsadenie hercov a zvlášť Keanu Reeves, tá úloha mu sadla super. ()

Arsenal83

Svojho času jeden z najlepších filmov s mysterióznou kresťanskou tematikou, hoci niektorí film kritizuju nielen kvôli náboženským obrazom, ale vraj je aj "protifajčiarskou kampaňou". Ak je to tak, potom plusové body pridávam dvojnásobne. Herecky bol Reeves na to ako stvorený a ak niekomu vadí, že tu mal jeden jediný výraz - tak áno, ale to bola jeho rola. Najlepším sa tu ukázal ale pár minutový výstup Stromareho v role Lucifera. Škoda, že záver nebol pompéznejší, veľkolepejší, ale aj tak sa aj po rokoch k filmu rád vraciam. ()

Vitason

Kdyby John Constantine neběhal po městě s cigaretou v puse a nevracel zlobivé čertíky zpátky dolů k velkému ohýnku, tak by tenhle Marlboro man určitě vedl protikuřáckou kampaň. Constantine je film, který vůbec nevypadá jako debut mladého režiséra, ale spíše jako velice povedený kus od nějakého starého akčního harcovníka. Základy tohoto filmového kostelíku položil velice chytrý scénář, který se snaží co nejméně urazit, i když si pohrává s biblickými tématy. Zdi pak představují velice solidní herecké výkony Keanu Reevese a Rachel Weisz a střechu pak vytvořila pevná ruka režiséra, který tohle všechno dokázal smíchat s dobrými efekty, nadhledem (vztyčený prostředníček na Satana při nanebevzetí) a ještě si pohrál jak s divákem, tak s žánrovými klišé (Keanu se naklání k Rachel. Ta se chystá k polibku, jenže Keanu vytrhne ze země Kopí osudu a odvrátí se). Docela se těším s čím se vytáhne Francis Lawrence příště. P.S. Úplnou lahůdkou pak je Peter Stormare. ()

Happens

Kdo jiný umí tak bravůrně vyfuckovat satana? Kdo jiný natrhne pozadí Belzebubovi? Samosebou je to Neo ve vypůjčených hadrech bojující na straně - nečekaně - dobra, na nic si nehraje a nikoho nectí. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)