Amerika hledá topmodelku (TV pořad)

America's Next Top Model

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2003, 42 min

Kenya Barris

Tyra Banks, Dita Von Teese, Atoosa Rubenstein, Katie Cleary, Janice Dickinson, Dylan Ramsey, Erika Heynatz, Ryan Hansen, Nicole Richie, Bill Maher, Elle Macpherson, Kevin Mock, Tyson Beckford, Fabio, Curtis "50 Cent" Jackson, XiXi Yang, Pavlína Pořízková, Kim Kardashian West, Iman, Yaya DaCosta, Natalie Gal, Vanessa V. Johnston, Ol' Dirty Bastard, Nicole Fox, Analeigh Tipton, Lee Norris, Nicki Minaj, Kristin Cavallari, Jenny Shimizu, Stanton Barrett, Erin Wasson, Nick Nicotera, Julie Henderson, Clark Gilmer, J.B. Smoove, Kelly Osbourne, Rolonda Watts, Ciara, Cassandra Jean, Betsey Johnson, Sal Stowers, Angela Dodson, Kelly Anne Burns, Raina Hein, Mark Collier, Ryan Devlin, La Toya Jackson, Chrissy Teigen, Estelle, Perez Hilton, André Leon Talley, Ciara Hanna, Khloé Kardashian, Kourtney Kardashian, Kendall Jenner, Kylie Jenner, Kris Jenner, Caitlyn Jenner, Reggie Watts, Brittney 'ShaRaun' Brown, Sophie Sumner, Francisco Costa, Marianne Leone, Jessica Sutta, Cristen Barker, Kevin Frazier, Benny Medina, Chanel Iman, Brittany Furlan, Joanna Konjevod, AzMarie Livingston, Jessica Serfaty, Keenyah Hill, Jourdan Miller, Indrani Pal-Chaudhuri, David Lim, Bronwyn Cosgrave, DJ Khaled, Marisa Miller, Hannah Kat Jones, Katya Zamolodchikova, Alice Spivak, Chris Spencer, Rachel Roy, Mike Ruiz, Ashley Graham, Shaun Ross, Valentina, Amber Rose, James St. James, Quei Tann, Sutan Amrull

WTF:-))? Lidi, Vy mě bavíte, každey pseodointelektuál na csfd tady dá najevo, nakolikk touhle show opovrhuje. Názory se snad tvoří po 15 minutách? Tvrzení: Jsou tam samý blbý nanynky- často se tady používá: h**** v hlavě. Ale no tak? Hlavně nezapomeňte, abyste vypadali taky trochu chytře znale světa modelingu, vytáhnout Zoolandera :-D Jej... Tohle je show hlavně o tvrdý práci, přerodu z naivek z Texasu, Idaho a spol v topmodelky. Brzy mi došlo, že tady nestačí jenom přirozeney talent, je to o touze něco skutečně dokázat a jít tvrdě za tím, naprosto se oddat svému . Neříkám, že všechny holčiny jsou členky Menzy, ale i to vyvolává vtipný situace- většinou tyhle soutěžící vypadnout jako první. Navíc... a co pokládám za klad celý série, tady nepomáhá taktizování (Survivor) ani hlasy diváků (American idol, BB). Pravdou je, že zatím se topmodelkou staly vždy dívky s komerčním vzezřením, použitelné především pro americký trh. Dívky na druhých místech jsou většinou určené pro high fashion a jsou poté skutečně úspěšné. Obrovským kladem seriálu je i jeho autorka/ moderátorka Tyra Banks. Ačkoli její silná osobnost a všudypřítomnost může neznalé americké kultury iritovat. Ona je Oprah 21. století. Kdo neviděl její televizní talkshow nazvou prostě Tyra, mi jistě dá zapravdu. Ne nadarmo ji časopis Forbes zařadil mezi 100 nejvlivnějších osob showbusinessu.(4.6.2005)

• Marek1991

Tu je vidieť, ako sa z dnešného modelingu stala žumpa vkusu. To, čo od nich žiadajú sú vlastne veci, ktoré z veľkej časti tomu práve neprospeli. Buďte ako vešiak, len aby si vás ľudia nevšímali a všímali si len tie nevkusné handry, z ktorých by si bežné ženy neobliekli asi 99,99% všetkých vecí. Tragická reality-show aj, čo sa týka dialógov, scén, skoro všetkého. Ďalší z kúskov, ktoré sa dajú zaradiť do rady nepozerateľných.(11.3.2012)

• kulyk

Chňá chňá chňá..... dal jsem si po letech listem do hlavy a říkám si - čemu jsem tak napral odpad, že bych si to našel a pustil znovu. A vyhrálo toto. Fakt hlína a prdel olbřímí, doporučuji celou délkou své mužské podstaty! A protože kdekterý zhulenec dokáže uprostřed křečovitých záchvatů smíchu nalézt i druhý plán, pak tedy slibuji, že nebudete jen plácat tlapičkama o kolena díky neskutečným blbkám, ,,porotě" a rozhovorům o hovně. Zahihňáte se i faktu, že ti kuřbuřti ženy skutečně nenávidí a k ukojení onoho pudu si uspořádali celé odvětví, zvané módní buzinec(s). Akorát mi došli mražení jogurti a termixové. Pročež jsem musel vzít za vděk drolícím se obsahem předloňského adventního kalendáře. Špatná příprava před akcí se holt nevyplácí. Vaše Mařka Sejkonopná.(13.4.2013)

• Ellise

Tady se každý může přesvědčit, že většina holek, která naprosto touží stát se topmodelkou je vymaštěná. Bez urážky. V tomto pořadu jim nejen dávají velkou šanci stát se tou super modelkou, ale taky dostávají pořádnou životní lekci. Když jsem viděla jak si porotci vyměňují názory ve stylu : "Ale ona má něco navíc." "Jo, spoustu tuku." , utvrdila jsem se v názoru, že je to naprosto stupidní, ale dost realistická soutěž. Občas se ráda podívám, jak ty holky ztrácejí všechny iluze o světě modelingu.(31.12.2011)

Nenáročná zábava. Jako člověk, který je schopen hodinu civět do módního časopisu ELLE, prohlížet si obrázky a mít z toho skvělý pocit, musím tento pořad ocenit. I proto, že jsem si vždy myslela, že pro modelku je to nejhlavnější dobře vypadat - a dobře vypadat je pro mě ten největší problém (focení s hadem bych asi zvládla :). Na téhle soutěži se ukáže, že i sebedokonalejší vzhled nezaručí úspěch. A hlavně, že dokonalost je nudná. Každá žena, ať je sebekrásnější, musí hlavně zaujmout, mít v sobě jiskru, něco předat, mít vlastní osobnost. Modeling, ať je sebepovrchnější, je pěkná makačka, a pořádný záhul na psychiku. Člověk musí mít hroší kůži - být smířený s tím, že si s mým vzhledem stylisti budou dělat, co se jim zachce, s tím, že člověk pořád cestuje, prakticky nemá čas na rodinný nebo partnerský život (to až později, až si za přehlídku bude sám diktovat cenu - pokud se prosadí), i fakt, že se pořád kolem něj pohybují dost příšerní lidé (tupci, namyšlenci, nesympatičtí lidé a pod.), ke kterým se ale musí chovat hezky a respektovat je, protože mu dávají práci a spoustu užitečných rad. Sledovala jsem několik řad, první mě velmi zaujala, pobavila, občas tam byly příšerný slepice, ale nuda to rozhodně nebyla. Navíc, moje favoritka zvítězila a to mě velmi potěšilo!(3.3.2014)

• - V několika řadách se v úloze porotkyně objevila česká modelka Pavlína Pořízková. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Tyra Banks projekt vymyslela a zároveň je jeho moderátorkou a porotkyní. (Zdroj: ČSFD.cz)