Amerika hledá topmodelku (TV pořad)

America's Next Top Model

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2003, 42 min

Kenya Barris

Tyra Banks, Dita Von Teese, Atoosa Rubenstein, Katie Cleary, Janice Dickinson, Dylan Ramsey, Erika Heynatz, Ryan Hansen, Nicole Richie, Bill Maher, Elle Macpherson, Kevin Mock, Tyson Beckford, Fabio, Curtis "50 Cent" Jackson, XiXi Yang, Pavlína Pořízková, Kim Kardashian West, Iman, Yaya DaCosta, Natalie Gal, Vanessa V. Johnston, Ol' Dirty Bastard, Nicole Fox, Analeigh Tipton, Lee Norris, Nicki Minaj, Kristin Cavallari, Jenny Shimizu, Stanton Barrett, Erin Wasson, Nick Nicotera, Julie Henderson, Clark Gilmer, J.B. Smoove, Kelly Osbourne, Rolonda Watts, Ciara, Cassandra Jean, Betsey Johnson, Sal Stowers, Angela Dodson, Kelly Anne Burns, Raina Hein, Mark Collier, Ryan Devlin, La Toya Jackson, Chrissy Teigen, Estelle, Perez Hilton, André Leon Talley, Ciara Hanna, Khloé Kardashian, Kourtney Kardashian, Kendall Jenner, Kylie Jenner, Kris Jenner, Caitlyn Jenner, Reggie Watts, Brittney 'ShaRaun' Brown, Sophie Sumner, Francisco Costa, Marianne Leone, Jessica Sutta, Cristen Barker, Kevin Frazier, Benny Medina, Chanel Iman, Brittany Furlan, Joanna Konjevod, AzMarie Livingston, Jessica Serfaty, Keenyah Hill, Jourdan Miller, Indrani Pal-Chaudhuri, David Lim, Bronwyn Cosgrave, DJ Khaled, Marisa Miller, Hannah Kat Jones, Katya Zamolodchikova, Alice Spivak, Chris Spencer, Rachel Roy, Mike Ruiz, Ashley Graham, Shaun Ross, Valentina, Amber Rose, James St. James, Quei Tann, Raja, Daphne Deckers, Ric Ocasek, Chloe Coleman, Manila Luzon, Denise Coward, Nyle DiMarco, Simon Doonan

Tyhle názory vážně nepochopím.. Tyhle holky prostě mají svůj sen a jsou si za ním (narozdíl od některých lidí tady).. Tenhle pořad ukazuje, jak tvrdý je svět modelingu a jak je těžké v něm obstát.. Dostanete se do zákulisí a to se většině z vás nikdy v životě naživo nepodaří ;) Pro mě je to rozhodně moc zajímavé.. A komentovat tady to, jak jsou některé ty holky hloupé? Možná ano, ale nakonec to hloupá nevyhrála, ne? (většinou) :) Nebuďte tak povrchní a zkuste se zamyslet nad tím, jaká je tohle všechno dřina :))(6.2.2012)

• chrispe

Přiznávám bez mučení, že se na to v televizi dívám. Ano, většina děvčat nejsou žádné myslitelky (v jednom dílu, kdy - příští vítězka - prohlásí, že ptáci jsou slepí a proto vráží do oken... jsem já šla do kolen), ale přiznejme si, že ono to o tom, mít něco v hlavě nejspíš moc není. Co se týče poroty a Tyry Banks, tak jsou to podle mě pozéři největšího kalibru, ale evidentně z toho umí vytřískat hodně. Hodně mě baví, když předvádí modelkám různé druhy výrazů v obličeji a upozorňují, že tohle byla "vášeň" a tohle zase "porno", a já jen koukám a říkám si, že se tváří úplně stejně, akorát má jednou víc vyvalený oči. No jo, já tomu nejspíš nerozumím. Proč se ale dívám? Holt mě baví to závěrečný hodnocení a fotky, které během každého dílu vznikají.(9.3.2013)

ANTM je jako crack. Víte, že je to strašně špatné, ale jak do toho jednou spadnete, tak už nemůžete přestat. Po devatenácti sériích mě to pořád baví, přestože to mám prokouknuté skrz naskrz. Jedinou nepředvídatelností je zde Tyra Banks, která je snad největší „fame whore“ ve světě reality show. Stále tloustnoucí bývalá supermodelka se stylizuje do role bohyně a opájí se vlastním obrazem a nechává se uctívat od náctiletých slečen. Hraje si na Oprah a radí dívkám, jak překonat problémy v rodině/s anorexií/sexualitou. Ukazuje svůj modelingový/pěvecký/fotografický talent. Při komunikaci s dívkami sklouzává k šikaně – imitování přízvuků a neschopnost vyslovit jejich jména ji nepřestává bavit. Je tak naprosto mimo, že to překračuje veškeré hranice. Zdatně jí v bizarnostech sekundují Mr. a Ms. Jay a chlípný porotce Nigel Barker (poznávací znamení: rád fotí aspirující modelky nahé). Poslední záchvěv zdravého rozumu dodává od desáté série porotkyně P. Pořízková. Ale v podstatě je to strašně smutný projekt. Dívky se snaží, ale samozřejmě nemají žádnou šanci ve světě modelingu – jsou moc staré, málo vysoké a málo hubené. Na topmodelku to není, spíš na pár nahodilých fotek a na podomní prodejkyni kosmetiky CoverGirl. Navíc to tady skutečně není o žádném talentu – je strašně lehké ovlivnit kdo vypadne (stačí dát dívce horší oblečení či vybrat horší fotku). Občas to skutečně umí být ponižující. Dívka přibere? Při focení sedmi smrtelných hříchů bude ztvárňovat obžerství. A pokud by to někomu nedošlo, tak další týden bude mít focení v kostýmu slona. Inteligentní osoby jsou nebezpečné, kritizované a mizí rychle. Vlastní názor jako kdyby nebyl povolen.... Ale jak jsem už napsala – je to skutečně velmi návykové. A člověk se pak přistihne, že proti své vůli fandí všem těm Elyse, Shandi, Heather a Alison – prostě těm které si přece jen zachovaly svou osobitost. A že nenávidí kazatelku Robin, protivnou Biancu i zlou Dominique. Takže ANTM je nakonec zcela úspěšný projekt a dokázal mě do svého pokřiveného světa vtáhnout. ------- Mimochodem doporučuji New Zealand's Next Top Model. Jde to i kultivovaně a daleko zábavněji.(10.8.2012)

• giovanni3

No je to děsná blbost, ale musím se přiznat, že jsme viděl hned několik dílů dokonce z prvních dvou sérií... A proč? Krásné ženy, které vede další krasavice Tyra Banks... Mám snad něco dodávat? Ano ,,problémy,, co se tam ,,řeší,, jsou malicherné i spory mezi soutěžícími, ale člověk tam vždy najde třeba jednu co je jakoby nad tím povznesená a má něco v hlavě (jednou tam tuším byla jakási budoucí doktorka) a té pak člověk i fandí... 2z5(5.7.2011)

Vskutku brilantní reality show. Tyra Banksová jako dinosaurus dusá okolo více či méně krásných (zato vždycky hysterických a téměř bez výjimky tupých a s nulovou dávkou sebereflexe) děvčat, která se snaží procpat na přehlídková mola, to vše za hutných komentářů naprosto mimoňské poroty (tolik botoxu uvidíte snad jen na veletrhu klobás). Dívky se modlí ve skupině, aby bůh dal a staly se skvělými topmodelkami. Dívky odmítají pózovat nahé, protože jejich tělo je chrám. Do dalšího kola postupuje XL dívka, i když je jasné, že jde jen o politickou korektnost a nemá šanci vyhrát. Neustále někdo brečí. Vrchol všeho byl díl, kdy si jedna ze soutěžících přivedla svou lesbickou přítelkyni a ostatní soutěžící jí přikázaly, aby se ničeho v domě nedotýkala. Bůh žehnej Americe... Je to vážně vážně obrovská sranda, když se oprostíte od toho, jak děsivé to je. Po ničem jiném se pak nebudete cítit tak krásní, chytří a normální.(12.7.2008)

• - Tyra Banks projekt vymyslela a zároveň je jeho moderátorkou a porotkyní. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V několika řadách se v úloze porotkyně objevila česká modelka Pavlína Pořízková. (Zdroj: ČSFD.cz)