Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

david141474

Tohle je nejvtipnější díl ze všech 4, tedy teď v únoru jich bude 5. A taky je to za mě ten nejlepší, ze všech 4. Humor je zde na velký úrovni, skvěle baví a nezamrzí. Herci jsou skvělý, hlavně tedy Gérard Depardieu a Christian Clavier, pro kterého je tohle poslední díl, kde hraje Asterixe, jinak Depardieu zůstal všechny 4 filmy, ale v 5 bohužel nebude. Děj nenudí, ale baví. Potyčky jsou solidní. A finální fight mezi Numérobisem a Amonbofisem je prostě nejlepší co jsme v těch 4 dílech viděli. Já to hodnotím velmi kladně, protože se zde objeví u menší scénka, která si dělá srandu ze Star Wars. Ale to není vše, pak je tady ještě skvělý humor a skvělý herci. 9/10 Za mě je to ten nejlepší díl z celý ságy! ()

Thelonius

Po priemernej jednotke bola pre mňa dvojka príjemným prekvapením. Atmosféru komiksu sa konečne podarilo preniesť na filmové plátno. Film nie je len bezduchou kópiou komiksu ale vnáša do deja vlastné nápady. ()

mr.Bambino

První díl asterixe sice nebyl přímo špatný, druhému dílu se však nevyrovná. Z druhého dílu bylo mnohem víc cítit že je to film podle kreslené předlohy. Humor je tu více absurdnější, kostýmy a scenérie jsou více "barevnější" což k filmu podle kreslené postavy více sedí. Skvělé sekvence byly například dokumentární vložka o langustách, piráti nebo bloudění v hrobce. Zkrátka tento film má mnohem blíže k starému dobrému animovanému asterixi než jeho předchůdce. ()

Olafa

Ze série můj neoblíbenější. Vtípek s "měhnětem" je u nás klasikou... a ty jména! Baví mě to i po sté s věkovým rozdílem 6+ let. Žándný mega inteligentní styl humoru to sice není, ale je to podané s takovou osobitostí, že se prostě musíte zasmát. ()

tribys

Podruhé a ještě hůře. Jinak to nejde ani popsat. Spousta narážek a pokusů a vtip tu je. Ale opravdu jen málo je vydařených. Jestli chcete vidět Asterixe a Kleopatru, tak v kreslené verzi. ()

miso1099

Skvelá, skvelá vec. Ale je veľmi doležité, či si film pozriete v povodnom znení alebo s dabingom. Pri tomto filme- ako pri jednom s velmi mála odporúčam dabing. A to konkrétne slovenský. Ja pozerám filmy zásadne v povodnom znení, ale tento som náhodou videl s dabingom a urobil som dobre. A stránte sa českého dabingu, kto ho videl s ním tak sa vobec nečudujem, že dal take nízke hodnotenie. Je ABSOLÚTNE HROZNÝ a doj-bal celý inak skvelý film. ()

Papitek

To je prostě komedie, která baví. Je to parodie snad úplně na všechno a ty geniální hlášky jako tady soudruzi...:))))))). Sice je to blbost ale neuvěřitelně jsem se u toho nasmál. ()

uprchlice

Druhý díl filmového Asterixe a Obelixe. Mylím si, že byl celkem zábavný a ti dva ho udělali ještě víc zábavným. Moc pěkný kostými a Monica Belluci jako Kleopatra byla fakt jako skutečná a ta role se k ní hodila. Příběh obsahuje vtipné scény a hlášky. ()

Eradin

Pokud bych měl otevřeně říct, jakou větší šílenost jsem viděl, tak se této parádě může rovnat snad jen RRRrrr!!!! A proto hodnocení může být jenom jedno. Scénář? Jde to, jde to, Imhotep! Spád? Jde to, jde to, Imhotep! Vtip? Jde to, jde to, Imhotep! Hovadiny, nad kterými zůstává rozum stát? Jde to, jde to, Imhotep! Grafické ztvárnění? Jde to, jde to, Imhotep! Celkové hodnocení? 5x Imhotep!!! ()