Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

B3njamin

Tak po "dobré" jedničce přišla hodně slabá dvojka. Sice občas se člověk zasmál, ale bylo to vždy za dlouhou dobu. Některé narážky na jiné filmy byli vtipné. Některé moc né. . . ()

DansteR

Asterix a Obelix jsou prostě klasici. I ti hraní. Je to uchylárna, vždycky byla a asi i vždycky bude. Ale na pobavení to bohatě stačí :-) ()

Idoviren

Já Misi Kleopatru můžu kdykoli. Hlášky z tohoto filmu se staly nedílnou součástí mého slovníku a k jejich citaci mě ponoukne i pohled na písek. Zbožňuju ty drobnosti, ty nesmysly a Caesara. Celý film je poskládaný z nadsázky, skvělých vtipů a šíleností. Všechno je tak barevné a hravé, že to nemůžu nezbožňovat. Hudba, kostýmy, čočka a písek. Být Mise Kleopatra člověk, postavím pro něj velkolepý palác za tři měsíce a budu jej až do konce svého života uctívat. ()

czema

Jednička byla nejlepší,ale dvojka taky ujde.Hlavně je to poslední film ve kterém hraje tak dobře asterixe christain clavier,je to škoda. Asi nejlešpí scéna honička přes poušť a pak následné couvání koně i s bryčkou. Jinak dá se na to koukat a dokonce jsem to viděl několikrát.Je to příjemný snímek,vzpomínky na dětství ()

Desmi

Hraný "Asterix a Obelix..." není pro mne, navíc ještě v takhle stupidním provedení. S těmi nádhernými komiksy a starými animáky to nemá nic společného. Je to jen jedna z mnoha komerčních sraček, které se přiživují na dobrém jméně... ()

Aidina

..."Připrav si sarkofág..." Monica Belluci je jako Kleopatra neodolatelná a ty její oblečky, super. No lepší než Falbaba. ()

v.indruchova

Sice je lepší animované pojetí, ale humor zde se mi líbil. Znáte Panomamixe je to drud? Oceňuji, že se filmaři drželi předlohy. ()

LeePriest

Blbovina, ale zábavná. Ideální film někdy na pátek večer, kdy člověk má už dost po celém pracovním týdnu, těší se na začátek víkendu a chce začít tím, že se bude flákat u nějaké odreagovačky. ()

ariari

mno ešte sa ospravedlňujte blbci, že vás to pobavilo a oooo, museli ste dať tri hviezdičky!! no fuj, aké úchylné si priznať, že išlo o dobre natočenú rozprávku a bože odpusť nám naše hriechy , upadli sme v rehot.. Takí mamlasi ako tsunami sa vycajchnovali hodnotením odpad, a radšej deckám doma púšťajú hodnotný panelák, alebo ordinaci v rúžovééé. ()

belinko

Proste, slovenský dabing je neprekonateľný... napnite artemúzy.. takú jazdu som už dlho nezažil... pre mňa jedna z TOP komédií ()

Merenre

Naprosto geniální dílo od ultimátního krále komedie, mistra Chabata, s nenahraditelně fenomenálním českým dabingem. Co slovo to perla, co dialog to sonet, co záběr to klenot. Absolutní továrna na nesmrtelné hlášky. ()

nanamarak1

Totální nářez. Porce gagů je ultimátní. Český dabing je taktéž skvělý, možná i lepší než originál. Mít to 90 minut, dám pět hvězd. 85%. ()