Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Asterix and Obelix Meet Cleopatra

Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 103 min

Tahle šílená hovadina nešahá jedničce ani po kotníky.ale něco na tom je.totálně ujetá šílenost,snad všichni zbaštili aspoň tunu kokainu ne???filmu dává o hvězdu navíc hlavně skvělý český dabing,což nebývá pravidlem a postava numerobise,je snad tou nekomičtější díky vlastní hlouposti.kde je mněhně???voni snědli mněhně!!když se ti to podaří zasypu tě zlatem,to potěší!když se ti nepodaří hodim tě krokodýlům,to už nepotěší:-)(28.3.2007)

Po troch rokoch od uvedenia prvého snímku sa na plátna kín vracajú dvaja legendárny, komixový hrdinovia. Asterix a Oblelix sa zúčastnia na výprave do veľkolepej egyptskej rýše. Musia tam sprevádzať a ochraňovať druida Panoramixa, ktorý sa rozhodol, že pomôže synovi svojho dávneho priateľa, pri realizácii megalomanského stavebného projektu. Titulné úlohy opäť perfektne stvárnili francúzski herci Christian Clavier a Gérard Depardieu. Bavil som sa pri tom ešte o trocha lepšie ako pri prvej časti. ***(20.4.2011)

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra se naprvní pohled jeví jako otravný a ukecaný film, který s původním komixem má pramálo příbuzného, jenže opak je pravdou. Musel jsem celý snímek vidět několikrát, aby se mi zalíbil. Nemůžu sice psát, že se jedná o nějaké veledílo, ale narozdíl od plytké jedničky se u tohohle snímku můžeme i párkrát zasmát. Humor se kreslenému Asterixovi a Obelixovi příliš nepodobá, ale rozhodně je jasně hmatatelný, neboť je silou natlačen na všechna místa, kde jen to bylo možné a to ve všech známých formách a kvalitách. Takže špatně natočený film to rozhodně je, ale také se jedná o vcelku povedenou taškařici. Jen smůla, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, zda natočí věrnou adaptaci povedených komixů nebo šílenou parodii na ostatní snímky, celkový spletenec tak působí občas příliš nerovnoměrně a nefunguje. Otázka je, co kdo od tohoto filmu očekával. 60%(15.7.2006)

Srovnáváte nesrovnatelné, přátelé, pokud v tomto díle hledáte cokoliv z předchozích, jakoukoliv návaznost či podobnost. NENÍ to pokračování jedničky a NENÍ to v žádném případě prvoplánová slátanina stupidních vtípků. Když tu čtu vaše názory, mám tendence se filmu zastávat, ale ono vůbec není třeba. Alain Chabat si svým svérázným pojetím snímku určuje publikum sám, čekatelům na pokračování jedničky se vysmívá do očí a v každé scéně dává najevo, že se baví především on sám. Znovu opakuji, že NIC v tomto filmu není prvoplánové a tomu, kdo si dal tu "práci" a věnoval trochu své pozornosti i menším (většinou nevyřčeným) detailům, dal Alain Chabat jedinečnou příležitost skvěle se bavit s ním a všemi ostatními. Patří mu můj velký dík za velice vtipnou, inteligentně zpracovanou nezapomenutelnou podívanou. Sakra prostě si pořádně zahulte a nezapomenete taky!!!(7.10.2006)

• Davson

Oproti prvnímu hraném dílu je to velmi slabý odvar. Děj jen kopíruje animovaný film Asterix a Kleopatra a gagy se vůbec nepovedly. Kostyméři se taky moc nepřetrhli, Clavier a Depardieu vypadají strašně a bohužel předvádí i stejně strašné výkony, což by se dalo říct snad o všech postavách. Hudba je taky otřesná, míchat do takového filmu moderní pop a ještě takovým stylem - najednou to začne hrát a nejednou se to utne - je hrůza. Když zazněla melodie z filmu Profesionál s J.P. Belmondem, byla to téměř urážka toho filmu a skladatele Ennia Moriconeho. Taky nechápu výměny herců. Nový Panoramix je strašný, úplně jiný než by měl být. Co je však hrozné, je Ceasar. Proboha, proč tam nedali stejného herce jako minule? Ten byl skvělý! Tady se chtěl pan režisér zviditelnit a tak si dal tuto roli, ač se na to hodí jako pěst na oko. Hnus. Ale přeci, za pár povedenějších okamžiků, dávám aspoň tu 1*, ale zklamání je obrovské.(27.4.2004)

• - Režisér Alain Chabat si ve filmu zahrál Julia Caesara. (Ghost_Rider)

• - Vo filme je nenápadne parodovaná kapela ZZ Top. Konkrétne ich vidno po príchode Asterixa s kameňmi. (Jumar)

• - Obelix (Gérard Depardieu) má tak velkou sílu, že zvedne celou Sfingu, ale v pyramidě se musí napít kouzelného nápoje jen proto, aby vyrazil dveře. (G3niu5)