Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Asterix and Obelix Meet Cleopatra

Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 103 min

Problém je, když začnete srovnávat komiks s filmem, protože to se srovnávat prostě nedá. Mně osobně tenhle druh bláznivého francouzského humoru sedí, líbí se mi všechny hlášky, gagy, výprava i kostýmy, Depardieu je ten správný Obelix a Clavier báječný Asterix. Dokonce i pejsek Idefix vypadá jako ten kreslený. Nemám výhrady ani k hudbě, krásně zapadla do celého tohohle ztřeštěného filmečku. Asterix a Obelix je můj oblíbený komiks a i přesto se u jeho filmové podoby výborně bavím.(19.5.2005)

Velmi ulítlá adaptace známého francouzkého komiksu plná nenáročného humoru,který mi kupodivu v tomto případě až na vyjímky nevadil.Film použitelný jako relaxace po vyčerpávající duševní práci. Komiksově přehnané, plné režijních nápadů a vtípků nejrůznějšího provedení.G.Depardier a CH.Clavier podávají tradičně spolehlivé výkony a Monica Bellucci je rozhodně přitažlivější a herecky zdatnější,než její předchůdkyně v prvním díle.Humor původního komiksu je poněkud náročnější,ne tak přímočarý a hrubozrný,takže praví komiksoví fandové mohou reagovat rozpačitě.Celkový dojem 55 %.(14.7.2006)

Dokonalý příklad, že i stupidní humor (který v 99% nesnáším) jde udělat vkusně a vtipně. Mise Kleopatra je opravdu stupidní film, který ale svojí hloupostí dokáže rozesmát a udělat radost. Rozhodně to není biják, který bych chtěl vidět často, ale když ho jednou do roka uvidím v televizi, budu jen rád.(2.9.2008)

Tohle pokracovani je vic ulitly nez prvni dil, ale me se libilo vic. Gérard Depardieu i Christian Clavier jsou tu opet dokonaly, ostatni postavy taky slusny, jen Monica Bellucci mi tady neprisla nejak nadherna. Jedina postava, ktera me srala byla postava druida (nevim, kdo ho hral), nemyslim tim, jak ho dotycnej herec zahral, to jeste celkem slo, ale samotnej vzhled. Precejen sem cet nejaky komiksy a videl nejaky animovany filmy s Asterixem, takze mam o vzhledu druida jistou predstavu a to co jsem zde videl me fakt nastvalo. To proste nebyl druid, ale nakej nacancanej vagus. Zadna "vznesenost" jako v animacich, jen dedek z dlouhejma fousama. Co se tyka pribehu, ten je sice hodne uchylnej, ale presto docela promakanej. A fory o ktery tu de hlavne maj takovou kolisavou uroven. Nektere jsou naprosto genialni, nektere trapne, nektere stokrat opakovane, nektere prumerne a nektere jsou tak stupidni a dohnany az do extremu, ze sou vlastne desne vtipny. Vahal jsem mezi 3 a 4, ale musim priznat, ze sem se po celou dobu filmu slusne bavil, takze nakonec davam 4*. Ale kvalit animovanejch filmu to nedosahuje.(19.5.2005)

Aksterism, Panasonix a Obelus se vydali do země zaslíbené pod nadvládou Kleopatry v jejich druhém zfilmovaném provedení a režisérské stoličky se chopil trochu, šílenec, dejme tomu. Jenže já se musím hned na začátku přiznat, že ačkoliv je to praštěné neuvěřitelně, dokázal jsem se u tohoto filmu více bavit než u jedničky. Podstatný a nejdůležitější fakt tkví v tom, že se Alain Chabat drží nebo se snaží držet rozhodně víc než první díl předkreslené formy od originálu a i když občas přidá svoje vtípky, nepříjdou mi zas tak trapné, že by dokázali bít do očí. Tímpádem vzniká dost velká kravinka, která ale zaručeně dokáže pobavit. Škoda jen, že má nižší hodnocení než jednička. Podle mě si to rozhodně nezaslouží. Kreslený Asterix je také bláznivý tak proč by hraný film nemohl být obdobný. Škoda jen, že už ve druhém díle se naposled setkávám s dvojkou Clavier - Depardieu. --- Připadá mi kruté takhle bičovat otroky. - To nejsou otroci, to jsou kvalifikovaní dělníci, kteří pracují dobrovolně. A navíc jsou za to placeni. - A ty biče jsou pro okrasu? - Ne. Teda jo. Vlastně já nevím, doteď si nikdo nestěžoval.(8.9.2007)

• - První odborová mluvčí Egypťanů (Isabelle Nanty) dostala jméno Itineris, což je francouzský telefonní operátor. Ve francouzském originále je tak možné slyšet mimo klasického „špatného signálu" i hlášku "Vous avez 2 nouveaux messages", tedy „máte dvě nové zprávy“, což je upozornění ze schránky zmeškaných hovorů tohoto operátora. (zkoumi)

• - Otis (Edouard Baer) vytvořil ve filmu výtah. Ve skutečnosti existuje společnost zabývající se výrobou výtahu pojmenována Otis. (KucC)

• - Po skončení filmu byly kostýmy hlavních postav prodány v dražbě a výtěžek putoval na organizaci pro ochranu dětí (Enfance et Partage). (viperblade)