poster

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

 • Francie

  Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre

 • Německo

  Asterix & Obelix: Mission Kleopatra

 • anglický

  Asterix and Obelix Meet Cleopatra

 • Slovensko

  Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  *****

  Na scénu se nám vrátili naši staří známí. Jsou opět ve skvělé formě a to nejen díky kouzelnému nápoji.Taková roztomilá blbůstka, při které se vždycky mlátím smíchy. Mnohem lepší než předchozí díl. Monica Bellucci jako Kleopatra byla spíše neoblečená než oblečená. A jak řekl můj bratr, byla neuvěřitelně sexy. Gérard Depardieu jako Obelix je prostě neodolatelný a ta podoba s kreslenou postavičkou. Krásně barevný film.(17.1.2009)

 • sepp
  ***

  Inu, nevim co si o tom mam myslet. Jako jeden z nespoctu fanousku kreslenych Asterixu bych si mel stezovat, jako milovnik umeni bych si mel odplivnout. Presto mi "Mise Kleopatra" prisla asi o 300% lepsi nez jeji splacany predchudce a celkem jse mse u ni bavil, ony parodie filmu s Brucem Lee ci Hvezdnych Valek byly vtipne a jinak striktni drzeni se predlohy filmu jen prospelo.(12.4.2004)

 • klerik
  ***

  Asi najlepší hraný Asterix. Pomerne vtipné nápady (STAR WARS, výťah), málo trápností. Omnoho lepšie ako ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY. Scenár je mierne plytký a natiahnutý. Prekvapivo dobre ale funguje Jamel Debbouze ako de facto hlavná postava architekta, tekže je to pozerateľné (možno aj pozerateľnejšie) aj keď nie sú na scéne Galovia...(28.12.2012)

 • Stanislaus
  ***

  Výměna režiséra je znát už z úvodní sekvence, avšak nemyslím, že by kvůli tomu samotný film nějak strádal. V celkovém vyznění je sice druhý Asterix praštěnější a šílenější, ale o to víc nápaditější. Jamel Debbouze byl správně uťáplý a grácie Monica Bellucci dělala spíše modelku tamním návrhářkám než Kleopatru, protože některé její kostýmy byly opravdu nezapomenutelné. Film obsahuje i pár vhodně použitých odkazů na americké snímky, nebo mi to alespoň tak chvílemi připadalo. Zkrátka se mi tento díl líbil přibližně stejně jako ten předešlý, tudíž dávám i stejné hodnocení.(13.7.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Nadhled, vymazelné dialogy a naprosto šukézní Monika Bellucci v roli nejlépe hodnocené uživatelky CSFD (ach, ten její nosánek ) to jsou hlavní trumfy tohohle blázince na filmovém pásku. A samozřejmě Gérard, to je kapitola sama pro sebe, ten když se narodil, tak se nad jeho jménem muselo dlouho spekulovat, zda ho rovnou nazvou Obelixem a nebo nejdřív Gerardem a až postupem času se zobelixuje sám.(12.12.2011)

 • - Kvůli vysněné roli Obelixe musel Gérard Depardieu přibrat dvacet kilogramů. (Simpoch)

 • - První odborová mluvčí Egypťanů (Isabelle Nanty) dostala jméno Itineris, což je francouzský telefonní operátor. Ve francouzském originále je tak možné slyšet mimo klasického „špatného signálu" i hlášku "Vous avez 2 nouveaux messages", tedy „máte dvě nové zprávy“, což je upozornění ze schránky zmeškaných hovorů tohoto operátora. (zkoumi)

 • - Film se natáčel na Maltě, v Maroku, Česku a ve Francii. V Maroku natáčení trvalo čtyři měsíce, začínalo se v 50stupňových vedrech a končilo v silných větrovkách. Kromě bouřek a silných veder natáčení provázely také problémy s všudypřítomnými hady a škorpióny. (devNull)