Krotitelé duchů: Říše ledu

• USA Ghostbusters: Frozen Empire (více)

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové. (Falcon)

hroubek

Krotitelé duchů: Odkaz mi hodně moc sedl, a to nejsem žádný velký fanda původních filmů. Bylo vidět, že ten film má srdíčko, je dělaný s láskou a pro radost, a všichni kdo na projektu dělali se dobře bavili. Na pokračování jsem se těšil, ale první ohlasy mé nadšení řádně zmrazili. A bohužel zcela zaslouženě. Samotný film není špatný, má několik dobrých momentů, a nemůžu říci, že bych se nějak nudil, ale pravdou je, že mu chybí srdíčko. Všechno, co se ve filmu děje je sterilní, obyčejné a skoro bez nápadu. Naštěstí je tu pořád sympatické obsazení, které to drží na vodou. Krotitelé duchů: Říše ledu je film, u kterého zamrzí, že je obyčejný a svým způsobem lehce zbytečný, protože měl rozhodně navíc. ()

blackJag

Afterlife mě málem rozbrečel dojetím, Frozen Empire, už jen tak mírně lechtají nostalgii. Námět se mi líbil, obsazení je v klidu, objeví se staří známí (Dan Aykroyd má v podstatě roli běžného rozsahu, jeho Raye jsem vlastně viděl úplně nejraději... a ještě Slimera :)), přesto nemohu si pomoci, ale těch dušších vylomenin je snad ještě méně, než v Afterlife, a to je rozhodně škoda. Scénář i režii bych osobně viděl v daleko lepší kondici, hudební doprovod mi přišel vyloženě mdlý... i přesto všechno hodnotím film mírně pozitivně. 60% ()

Jaro.Krafcik

Meninový vikend ukončený skvelým filmom. Aj napriek tým slabšim pasážom dávam plný počet. Objektivne by to ale bolo za štyri, keď si odmyslím že by som to nepozeral v kine a bez skvelého človeka. Kinopremiéra vydarená. Aj so skvelým cz dabingom. Ten je už v našich kinách rarita. Raritou sú aj ghostbsters. Síce toho ženského ducha si mohli tvorcovia odpustiť ale aj tak ten záver cca zaverečná polhodinka bola perfektná. Po hodine aj prišiel zostarený Bill Murray a opäť super hláškoval. Za mňa toto patrí ku filmom s červenými čislami. No určite o niečo slabšie ako predošlí krotitelia. Hlavne tí z 80-90 rokov. 5* ()

Hollohlaway

Ta ukňouraná holka mě celou dobu dost štvala, navíc scénář byl výrazně poslepovanej a nudně roztahanej. Stará parta to celé zvedne jen o kousek, fakt mi to přišlo dost prázdné a zbytečné. ()

kenkaku

Špatný. Film se všemožně snaží být něčím jiným než “Krotiteli duchů” a zároveň kdykoliv to jde odkazuje na své kořeny. První dojmy ihned po filmu byl: tak tohle ne… s odstupem si říkám, že tomu dám později ještě jednu šanci a podle toho hodnocení snížím na dvě. O co jde? V první řadě tu máme zpět všechny “důchodce” a na obrazovce nejsou jen “do počtu” jako minule. Zpátky je dokonce i vrchní debil (zcela nepochopitelně jako starosta) z prvních krotitelů. Zpět je i maskot aka “zelený duch” a dokonce i úplně první “duch(odkyně) z knihovny”. Hra na nostalgii jede. Pak je tu druhá strana. Otravné woke diverzní obsazení už nejsou roztomilé děti, ale protivná pubertální hovada. Vrcholem hnusu se pak “lesbo romance” s duchem (!?) nebo přehrávající indián jako ultimativní zbraň proti “mražounovi”. Samotný “mražoun” pak schopnostmi působí divně. Mrazí vše okolo i když je uvězněn v kuličce (!?) a dopad jeho schopností (mimo kuličku/vězení) je řekněme trapně selektivní. Jako celek mi pak přijde děj tak nějak o ničem. Jako kdyby děj měl jediný cíl a to na obrazovce ukázat všechny etnika a pohlaví (na žádné nezapomenout), bez ohledu na vyprávění linky příběhu. Prostě uvidíme co udělá s dojmem druhá projekce za nějaký čas. ()

Soweek

Stará garda je už šíleně unavená, humor je otřesný, diverzita maximální a scénář s režií průměrný. Ghostbusters si sami sobě vykopali hluboký hrob a je to hrozná škoda, protože předchozí díl sliboval slibnou novou sérii Krotitelů duchů. ()

Autenticita

Neurazí, nenadchne. Žádná z postav si nezískala moje sympatie, bývalý fyzikář byl asi nejhůř napsaná postava za dlouhou dobu. ()

AndrejBB

Trvalo hodinu aj dvadsať minút, kým sa niečo začalo diať. Akurát, že aj tak sa vlastne nedialo skoro nič. Tvorcovia si zrejme mysleli, že keď do tej nudy občas hodia nejakú nostalgickú spomienku (aj keď úplne samoúčelnú, bez akejkoľvek náväznosti na dej), tak si divák nevšimne, že sa tam vlastne nič nedeje. Ešte aj vyvrcholenie filmu bolo úplne statické. Pritom samotný nápad bol dobrý, akurát to, čo sa stalo na konci filmu sa malo stať na začiatku. V konečnom dôsledku o filme najviac povie to, že v 5. deň premietania bola kinosála úplne prázdna. A ľudia čo neprišli spravili dobre. Pochváliť sa dajú výkony hercov, ktorí však nemali veľmi s čím pracovať. Vizuálne je to tiež pekné, ale to nestačí. ()

cuchillo

Silné 3 hvězdy. Film, který nedělá ostudu předchozím Ghostbusters. Sérii sice nikam neposouvá, ale laťka taky nepadá. Inovativní režisérský přístup tu nehledejte - je to, jako by byl film natáčen v roce 2010. A když se na to dívate touhle optikou, tak je to příjemná (rodinná) podíváná. Konec je hodně průměrný, ale najdete tam fajn hlášky a celkově to drží pospolu. ()

MatyM

Velká škoda, protože Odkaz byl super a postavy jsou sympaťáci. Je jich tu ale moc a děj postrádá jakoukoli gradaci a koherenci. ()

Wancohoff

Cakal som nieco epickejsie.. hodina dvadsat kym sa zacne nieco diat a potom to stoji aj tak za hovno.. pozriet sa to dalo, ale je to slabsie ako predchadzajuca cast. 45% ()

TORTERAjirka

Původní Ghostbusters ani jejich následovníky jsem neviděla(vím, shame on me!), takže nemůžu hodnotit nostalgicky. Film je z řemeslného hlediska průměrnou podívanou a až na poslední závěrečnou bitvu se jedná o přehlídku relativně obvyklých archetypů postav, předvídatelných scén, logických chyb a místy až trapného dětského humoru. Občas však překvapí zábavnou chemií postav, která kupodivu funguje a je to to, co drží film nad vodou. CGI taky nic moc, zejména na začátku. Až ke konci se zlepší. Celkově průměr a to přidávám kvůli mojí sexuální orientaci. (5.5/10) ()

ROCK,THE

Nejlepší film roku je na světě a možná i posledních 40 let od prvního dílu! Lepší film jsem v životě neviděl a zítra si jdu vytetovat název filmu na čelo! Nostalgie fungovala na 100%, místy zbytečně natahované scény a uměle přidané nefungující, jinak jízda od začátku dokonce! Hodnocení: 7/10 ()

warrenur

Zial, pribeh je tak prevareny a postavy tak genericke, ze to moze fungovat iba asi ako rodinny filmik na nedelne popoludnie. A par usmevnych postaviciek to nezachrani. Ako pripomenutie legendarnych, prvych "Ghostbusters" to azda starsim divakom nieco nostalgicky vzbudi aspon hereckym obsadenim pritomnych z vtedajsej prvotiny. ()

Domis2809

Noví Krotitelé si evidentně nebyli jistí, kterým směrem se mají vydat dál, no tak se pro jistotu nevydali vůbec nikam. Film až zbytečně moc jede na nostalgii, která navíc už byla využita v předchozím díle, a tady to prostě nefungovalo tak, jak bylo asi zamýšleno. Zároveň se pokouší posunout trošičku dál a být moderní, ale ten posun je tak opatrný a pomalý, až ani nejde moc vidět. Ta mladá krev, která by měla být budoucností série, působí, jako by tam nikdo z nich nechtěl být, což při takovém průseru asi chápu. Občas se stane, že vznikne vtipná či napínavá atmosféra, bohužel ale jako celek to neposouvá sérii vůbec nikam, naopak ji možná i uškodí. ()

BOURQUE

Restart z roku 2021, napriek svojim chybám, bol kompaktnejší. Frozem Empire je tuctovým doplnkom tejto ságy, ktorý v podstate stojí na jednom mieste a nedokáže sa posunúť ďalej a to aj napriek snahám celý príbeh alebo koncepciu servírovať v moderných šatách. Stále platí, že B. Murray v priebehu dvoch minút má vo svojom reči viac vtipnejších poznámok ako ostatní za celý film. Pre ne-fanúšikov prípadne začínajúcim divákom v dobrom prípade to bude na dve hviezdičky, pre hardcore fanúšikov sa to môže vyšplhať na slabú a krehkú trojicu hviezdičiek. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

B.Wilde

No, asi jsem si před kinem mohla dát opáčko starých filmů a nejspíš jsem se měla podívat i na ty novější, jelikož ty mladší postavy jsem vůbec neznala... ale co už s tím. Z traileru mě díl Říše ledu docela zaujal, ale v kině už to pro mě tak slavné nebylo. Nejen, že než to přišlo "k tomu hlavnímu" plácalo se to tak od ničeho k ničemu, ale přišlo mi, že se tam všichni chovají hrozně divně a nějak to na mě nefungovalo. Jediný, kdo mě tam pobavil, tak postava, kterou hrál Kumail Nanjiani a plusový bod i za vizuál "ledového ducha", ale jinak to za mě bylo takový - meh. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra