Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký režisér John Flynn natočil thriller podle stejnojmenného románu (The Outfit) Donalda E. Westlaka. Příběh začíná, když hlavní hrdina Earl Macklin (Robert Duvall) je propuštěn z vězení po odpykání trestu za vyloupení banky. Po zjištění, že jeho bratr a komplic Eddie (Edward Ness) byl zavražděn, Earl vypátrá bosse gangsterů (Robert Ryan), který je zodpovědný za smrt bratra a požaduje odstupné ve výši 250 000 dolarů. Následuje série ostrých střetů se ztrátami na obou stranách. (contrastic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dosť to pripomína Odplatu. Znova jeden nasratý lupič, ktorý chce od Organizácie prachy ako kompenzáciu, ale tá mu ich nechce dať a tak si ich musí zobrať od nich nasilu. Tentokrát má hlavný hrdina Duvall na to aj parťáka Bakera. Nie je to natočené tak štýlovo ako Odplata. Tempo je už tradične sedemdesiatkovo pomalé, čo mi tiež príliš nesedí a vlastne si ma ani príliš nezískal hlavný hrdina, aj keď sa snažil tých parchantov nezabíjať. Takže mi bolo jedno, či to prežije a bol som len zvedavý jak to dopadne. Ešte aj romantická línia tu je na vedľajšej koľaji, takže pre mňa to je až príliš oldschool. Proste film na jedno pozretie. Ale rozhodne ma to bavilo viac/nudilo menej ako napríklad Point Blank s Marvinom, ktorý je až príliš nezáživný. 6/10. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Zapadlá žánrovka podle knihy Richarda Starka aka Donalda E. Westlakea THE OUTFIT, která má podobný příběh jako pozdější Starkovva kniha THE HUNTER (podle které vzniknul Helgelandův PAYBACK). Čerstvě propuštěný vězeň (vynikající a velmi strohý Robert Duvall) si nárokuje odstupné za zbabranou loupež a smrt bratra a dosahuje toho velmi svérázným a nekompromisním stylem a za pomoci kráčející skály - Joe Don Bakera. Tohle rozhodně doporučuji. Navrch je to debut Johna Flynna (KRIMINÁL, ROLLING THUNDER) a má skvělou Surteesovu kameru a parádní hudbu Jerryho Fieldinga. Pokud máte rádi filmy jako POINT BLANK, jděte do toho! ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Ponurý atmosferický thriller podle stylové Westlakovy předlohy. Téma boje osamělého mstitele a všemocné zločinecké organizace. V hlavní roli skvělý Robert Duvall, jenž si nebere servítky velmi osobitě. Zajímavé i hudebně a režijně. A veterán Robert Ryan svého protřelého padoucha ztvárnil také velmi sympaticky. ()

Cushing 

všechny recenze uživatele

Výborný námět, horší scénář a nevyrovnané ztvárnění. Slušná žánrovka, která mohla být mnohem lepší -- snad. Občas trpí pomalostí a nedotažeností postav a jejich osudů. Ve skutečnosti jen za tři, ale kvůli těm autům, rvačkám a bleskovým střílečkám samozřejmě výš. Duvall ztělesněním umanutého realismu. A vyšší hodnocení také kvůli Karen Black -- jedna z těch kvalitních tváří, které pro mě znamenají americký biograf pozdně 60. a hlavně 70. let. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Další parkerovina - The Outfit (1963). Parker tentokrát vyfasoval tvář Roberta Duvalla, zde pod přezdívkou Macklin a není to vyloženě špatný. Je to pomalý, fakt hodně pomalý a nemá to ten plynulý švih Starkových novel, ale to Parkerovo charisma tam je. Je to chladnokrevná revenge jízda - Macklinovi kuchli bráchu a ten si to jde spolu s parťákem vyříkat s titulní organizací. Ručně a stručně, i nějaký ten výstřel padne. S elegancí Parkerových vloupaček to nemá mnoho společného, ovšem neústupná buldočí povaha ústředního hrdiny je tu hmatatelná skoro jako u Gibsona v Odplatě a to se počítá. Napálil bych tomu víc, ale ten rozjezd se fakt vleče. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama